Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 19:25   #7761
Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislila ništa uzimati prije nekih konzultacija s mojom doktoricom. Samo me zanimalo jer znam da je netko tu napisao nekaj o tome pa čisto informativno. Ne bih uzimala ništa niti riskirala s nečim na svoju ruku.
Nisam mislila konkretno na tebe nego komentiram ulje pa sam se nadovezala daje A znam puno ljudi koji svasta miksaju bez velikog razmisljanja
Vecina doktora nazalost nije od pomoci s takvim stvarima jer su protiv bilo cega sto nije sluzbeno odobreno a do toga zna proci desetljece i vise, cak iako je dokazano korisno...
I kuzim da si ljudi sami svasta ordiniraju (ukljucujuci i mene) ali stvarno je bitno informirati se dovoljno i paziti od kud se informiramo.
Eloiisa is offline  
Old 22.11.2017., 19:33   #7762
Sto se tiče bolesti i meni je kao Snow Fairy bolest sve zbog čega ne ide u vrtić.
Moja npr i s temp 38 bude kao da nije, npr.meni kad naraste iznad 37 kao da umirem. Srećom nije često povišena, ali zato patim od astme. Nisam pokušacala nikakve preparate za imunitet ni njoj ni sebi jer ne vjerujem u to. Vjerujem da se imunitet gradi i jača pa eto.

Štucanje osjetim nekoliko tjedana jednom dnevno. Netki je na forumu napisao kako ni previše štucanja nije dobro.

U okolini se nisam susretala s tim nstjecanjima oko bolesti, spavanja, motoričkog razvoja i sl. ili ja to ne doživljavam kao natjecanje nego razmjenu iskustava. Niti mi se čini kao nepotrebno hvalisanje djeteta kad netko kaže što njegovo dijete zna i sl. To mi je isto ok i smatram samo razmjenom iskustava. Ionako ne mogu sva djeca u istoj dobi sve jednako znati
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 22.11.2017., 20:44   #7763
Ja danas imam baš onako užasan dan.

Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
Nisam se osvrnula ili quoteala tebe ili ikog ovdje tako da mi nije točno jasno zašto se osjećaš prozvanom.

Mislila sam na roditelje koje srećem u svakodnevnom životu, kvartu, parkiću i s kojima razgovaram.

Uostalom, evo, po tebi je dijete bolesno ako ima temp. iznad 39 i ne zna za sebe. A ako ima 38.5 i ne zna za sebe? A ako, kao moj, temperaturu od 41 stupanj podnosi bolje nego neka djeca šmrkav nos, trči okolo i izgleda zdravo?

Samo sam rekla da se ti osobni kriteriji razlikuju, a po meni tu nema puno filozofije - npr. povišena temperatura za koju treba dati lijek (viša od 38.3) je povišena temperatura, neovisno o tome je lu 38.9, 39 ili 41.
Osjetila sam se prozvanom jer smo pričali o bolestima i napisala si što jesi. Ok krivo sam shvatila.

Pisala sam za svoje dijete, kad je i kako bilo bolesno, i kad je bolesna. Netko bolje netko lošije podnosi temperaturu. Ja mogu imati 39 i ne skužiti.

I kaj znači šmrkavost? Šmrkava je otkad je krenula u vrtić. Pluća čista, grlo čisto, sve čisto. Al je šmrkava. Kaj je onda bolesna?


Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Sve zbog cega mora biti doma iz vrtica il piti sirup/inhalirati se i sl
Pa da, tako nešto.


Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Ne razumem ovo za (ne)hvalhenje decom. Svi se ponosimo i veselimo kada su nam deca u nečemu posebno dobra ili uspešna. Da li su posebno spretni, lako uce jezik ili imaju dobar imunitet, isto je. Nije nuzno biti ponosan samo na ono sto je naša zasluga.
Normalno mi je da se međusobno pohvalimo necim sto nam je bitno i vredno. Makar i to da dete nikad nije pilo atb.
Smiling opet se slažem s tobom.

Za većinu stvari ionako nemam zasluge. Niti sam ja zaslužna za to kad je propuzala ili prohodala. Niti kakvog je zdravlja. Niti kad je počela slagati rečenice. Kad nešto spomenem to nije nužno zato da se pohvalim i natječem, nego da doslovno kažem kako je bilo kod nas.

Natjecanje mi je kad u parkiću na sav glas čujem MOJ JE OVAKO I ONAKO i kad te pitaju A ZAŠTO TVOJA NE SPAVA OVAKO MOJ SPAVA SAM OD PRVE SEKUNDE I ZASPI U ROKU ODMAH. Natjecanje je kad me se nešto pita, ne želi se čuti odgovor, nego je napad u stilu A JA SAM TAKO.



Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
To mi je isto ok i smatram samo razmjenom iskustava. Ionako ne mogu sva djeca u istoj dobi sve jednako znati
Eto i s ovim se slažem. To je to!
BitterSweet is offline  
Old 22.11.2017., 21:06   #7764
SweetHeart, ne znam tko se tebi danas kako se kaže u kavu popišao, ali ja nisam. Uspjela si apsolutno sve što sam ja rekla pogrešno shvatiti i izvrnuti, ali dobro, tvoje pravo, ne da mi se.
For My Pain is offline  
Old 22.11.2017., 21:27   #7765
Angie

Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
scissors, po nekim tvojim pisanjima na drugom pdfu mi se cini da smo si dosta blizu po mjestu stanovanja. a nase cuvalice nisu bile blizu 3500. a odlicne su bile.
drago mi je ako je tako. ja sam čula za te cifre od frendice i kolegica s posla, detaljnije od toga se nisam još raspitivala jer mi je daleko.

Quote:
Eloiisa kaže: Pogledaj post
Citala sam u prvoj trudnoci puno o kojekakvim dodacima, pa i o primrose oil. Koliko se sjecam, nije bilo dokaza da pomaze u ubrzavanju poroda niti brzeg otvaranja a inace postoji rizik od povecanog krvarenja pa se npr. 2 tjedna prije operacija ne smije uzimati.

Ne bi htjela pametovati ali nije se za igrat sa svime sto cujemo ili procitamo tko zna gdje. I kod poroda nikad ne znas sto se moze zakomplicirati a ako bude potrebe za hitnim carskim onda to ulje moze potencirat probleme i dodatne komplikacije, pogotovo ako nigdje ne pise da se to uzima.

Proucite novija istrazivanja, vjerojatno ih od tad ima jos, ovo su info od prije 8 godina.
Ljudi se zeznu sa samopropisanim vitaminima i kombinacijama koje ne idu zajedno a kamoli sa ozbiljnijim stvarima.
s ovime se jako slažem i to sam spomenula neki dan, da treba jako oprezno s tim nekim prirodnim pripravcima, jer neki imaju nuspojave i nisu baš bezopasni. forum je prepun korisnih savjeta, ali s nekima treba oprezno.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 22.11.2017., 21:34   #7766
Sathya i minimiskica posto smo iste da vas pitam - imate li vi promjene na bradavicama? Ja nemam, osim sto su osjetljivije, i stalno citam kako se te promjene dogadjaju, a kod mene nista pa se pitam do cega je

Molim i iskustva vas "naprednijih" trudnica

Mislim da cu sutra umorit doktoricu
luckygirl2207 is offline  
Old 22.11.2017., 21:49   #7767
Quote:
luckygirl2207 kaže: Pogledaj post
Sathya i minimiskica posto smo iste da vas pitam - imate li vi promjene na bradavicama? Ja nemam, osim sto su osjetljivije, i stalno citam kako se te promjene dogadjaju, a kod mene nista pa se pitam do cega je



Molim i iskustva vas "naprednijih" trudnica



Mislim da cu sutra umorit doktoricu


Kakve promene?
Osetljivost je uobicajena i da potamne. Moje mi izgledaju kao tuđe sad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 22.11.2017., 21:52   #7768
Quote:
luckygirl2207 kaže: Pogledaj post
Sathya i minimiskica posto smo iste da vas pitam - imate li vi promjene na bradavicama? Ja nemam, osim sto su osjetljivije, i stalno citam kako se te promjene dogadjaju, a kod mene nista pa se pitam do cega je

Molim i iskustva vas "naprednijih" trudnica

Mislim da cu sutra umorit doktoricu
najštetnija stvar koju trudnica (osobito na početku trudnoće) može napraviti- jest uspoređivati se s drugima i tražiti si brige kad uoči razlike. svaka žena i svaka trudnoća se jako razlikuju. i simptomi (neke imaju mučnine, neke ne, neke bole grudi, neke ne) a to to ne znači da su žene koje imaju izraženije simptome 'jače i bolje' trudne i da se one koje nemaju to trebaju više brinuti. nemoj si to raditi.

što dalje budeš išla s trudnoćom, vidjet ćeš koliko se razlikuje koliko je tko dobio kila, kad je osjetio bebu, jel umoran, gladan,...a tako je isto i s djecom kad se rode.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 22.11.2017., 22:09   #7769
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Kakve promene?
Osetljivost je uobicajena i da potamne. Moje mi izgledaju kao tuđe sad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Znam da bi trebale potamniti i to od svih cujem, ali se ne događa.

Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
najštetnija stvar koju trudnica (osobito na početku trudnoće) može napraviti- jest uspoređivati se s drugima i tražiti si brige kad uoči razlike. svaka žena i svaka trudnoća se jako razlikuju. i simptomi (neke imaju mučnine, neke ne, neke bole grudi, neke ne) a to to ne znači da su žene koje imaju izraženije simptome 'jače i bolje' trudne i da se one koje nemaju to trebaju više brinuti. nemoj si to raditi.

što dalje budeš išla s trudnoćom, vidjet ćeš koliko se razlikuje koliko je tko dobio kila, kad je osjetio bebu, jel umoran, gladan,...a tako je isto i s djecom kad se rode.
Znam i slažem se. Pitala sam njih cisto jer smo tu s tjednima, a vidim da trudnice iza 20., 30. tjedna imaju druge teme, nisam mislila u smislu "tko je jace, vise, bolje trudna", to su gluposti... prva mi je trudnoca, nemam iskustva, dok ne razgovaram sa doktoricom, lijepo mi je tu razmijeniti iskustva sa zenama koje su vec prosle te pocetnicke brige
luckygirl2207 is offline  
Old 22.11.2017., 22:15   #7770
Quote:
luckygirl2207 kaže: Pogledaj post
Znam da bi trebale potamniti i to od svih cujem, ali se ne događa.



Znam i slažem se. Pitala sam njih cisto jer smo tu s tjednima, a vidim da trudnice iza 20., 30. tjedna imaju druge teme, nisam mislila u smislu "tko je jace, vise, bolje trudna", to su gluposti... prva mi je trudnoca, nemam iskustva, dok ne razgovaram sa doktoricom, lijepo mi je tu razmijeniti iskustva sa zenama koje su vec prosle te pocetnicke brige
zato ti i kažem...pročitala si da bradavice MOGU potamniti, ne da MORAJU (btw to se i desi kasnije, ne još u tvojim tjednima). isto je i s boli, osjetljivošću, oteklošću grudi- svi simptomi koji se mogu pojaviti, ali ne moraju. zato se nemoj brinuti ako tebi nisu, a tvoje terminuše ti kažu da njima jesu
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 22.11.2017., 22:16   #7771
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Kakve promene?
Osetljivost je uobicajena i da potamne. Moje mi izgledaju kao tuđe sad.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Smiling Helena, bas si me nasmijala sad jer sam i ja pomislila danas kad sam vidjela svoje! Jedina promjena je sto su se bradavice malo povećale i potamnile! Velicina grudnjaka je ostala ista jos od srednje skole!

Btw. za ulje nocurka cula sam da je dobro kod pripreme za trudnoću ali ne i za pripremu za porod.
Ja sam jedna od onih koja vjeruje u alternativu i vjeruje da je to jedan od razloga zbog kojeg se meni dan dan normalizira situacija s hormonima s kojima imam problema cijeli zivot ali za ulje nocurka svakako provjeri (ne znam koliko ces imati koristi od doktorice jer se većina od toga ogradjuje).
*narayan* is offline  
Old 22.11.2017., 22:20   #7772
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
zato ti i kažem...pročitala si da bradavice MOGU potamniti, ne da MORAJU (btw to se i desi kasnije, ne još u tvojim tjednima). isto je i s boli, osjetljivošću, oteklošću grudi- svi simptomi koji se mogu pojaviti, ali ne moraju. zato se nemoj brinuti ako tebi nisu, a tvoje terminuše ti kažu da njima jesu
Hvala mislim da mi je mozak otisao skroz u krivom smjeru od cekanja pregleda i da ce se sutra vratiti u normalu
luckygirl2207 is offline  
Old 22.11.2017., 23:36   #7773
Quote:
luckygirl2207 kaže: Pogledaj post
Hvala mislim da mi je mozak otisao skroz u krivom smjeru od cekanja pregleda i da ce se sutra vratiti u normalu
Lucky, meni su samo osjetljive i bole me. Promjene na bradavicama još nemam nikakve. Drugih simptoma nemam nikakvih, ali sve je to još rano, svaka trudnoća se razlikuje. I meni je ovo prva ikada trudnoća pa razumijem tvoju brigu. I ja sam zabrinuta i jedva čekam taj pregled, pogotovo jer mi na 6+3 još nije vidio plod. Ali osjećam se dobro, nemam nikakvih bolova u trbuhu osim tu i tamo nekog blagog pritiska ili grca, što je normalno jer se maternica prilagođava.
Cijelo vrijeme si govorim da ne vidim zašto bi bilo ista loše, zdrava jesam, nemam nikakvih problema s hormonima i mora sve biti u redu Sigurna sam da je bila kasnija ovulacija. Nekada bi voljela da sam jedna od onih bezbrižnih žena koje se ne zamaraju mogućnošću spontanih ili vanmaterične, ali eto, kada prođe više od godine da aktivno radite na bebi, naravno da si zabrinut jer si u tih godinu i kusur svašta naucila i pročitala, i što treba i što ne treba.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Sathya is offline  
Old 23.11.2017., 00:35   #7774
curke tek sad sam skuzila jednu stvar.gin. mi je rekla da cemo na sljedecem peegledu mjeriti NN , a na njemu cu vec biti 14 +2. da li je to prekasno.svugdje citam da se mjeri od 11. do 13. 6 tjedna?!?
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Old 23.11.2017., 00:51   #7775
Lucky, kod mene isto nema bas nekakvih promjena u vidu tamnijih ili vecih bradavica.
Citala sam i ja da mogu potamnit, povecat se, javit se svakakva nekakva cuda da njima, ali kod mene jos toga nema, a i ko zna oce bit. Grudi me doduse bole samo dok ih pogledam i iman osjecaj da su vec sad 10 brojeva vece, cime san odusevljena jer san uvik zelila imat vece nego sta su moje



Sent from my iPhone using Tapatalk
minimiskica is offline  
Old 23.11.2017., 03:30   #7776
Quote:
koal@ kaže: Pogledaj post
curke tek sad sam skuzila jednu stvar.gin. mi je rekla da cemo na sljedecem peegledu mjeriti NN , a na njemu cu vec biti 14 +2. da li je to prekasno.svugdje citam da se mjeri od 11. do 13. 6 tjedna?!?
Mislim da se u bolnici to radilo tek od 14.tjedna, a ranije se moglo samo privatno. Nekako mi u sjecanju to stoji da je tako bilo kad sam ja isla prije 2 god u prvoj trudnoci.


Ocito je tvoja dr ustanovila da to nije kasno prema velicini bebe.
Negdje pise da se radi od 11.tt, a meni dr nije mogla raditi sa 11 jer plod nije bio jos tad dovoljno razvijen.
ancy_20 is offline  
Old 23.11.2017., 04:30   #7777
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post


Smiling Helena, bas si me nasmijala sad jer sam i ja pomislila danas kad sam vidjela svoje! Jedina promjena je sto su se bradavice malo povećale i potamnile! Velicina grudnjaka je ostala ista jos od srednje skole!



Btw. za ulje nocurka cula sam da je dobro kod pripreme za trudnoću ali ne i za pripremu za porod.

Ja sam jedna od onih koja vjeruje u alternativu i vjeruje da je to jedan od razloga zbog kojeg se meni dan dan normalizira situacija s hormonima s kojima imam problema cijeli zivot ali za ulje nocurka svakako provjeri (ne znam koliko ces imati koristi od doktorice jer se većina od toga ogradjuje).


I moja večna dvojka odoleva. Samo se puni i prazni. A juce sam se u ogledalu suočila s tuđim cicama i prepala. 39tt. Tako da ima vremena da potamne, ako ce uopste. Mislim da meni jesu svaki out ali ide grada ujaku ka finisu. A linea negru pak nisam imala nikad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 23.11.2017., 05:20   #7778
Cure koliko ulozaka treba kupiti za poslije poroda? Imam 18 kom Tosama i ne znam da li da jos uzimam. Znam da je to individualno al eto, neka procjena. Inace imam uzasno obilne menstruacije, ne znam da li je to dvoje u ikakvoj vezi ��.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Old 23.11.2017., 07:16   #7779
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Cure koliko ulozaka treba kupiti za poslije poroda? Imam 18 kom Tosama i ne znam da li da jos uzimam. Znam da je to individualno al eto, neka procjena. Inace imam uzasno obilne menstruacije, ne znam da li je to dvoje u ikakvoj vezi ��.
Jako puno ljudi preporuca Chicco, ima ih u Bipi i Bubamari kupiti, ja sam njih uzela

Na temu bradavica i cica, meni su odmah u pocetku nabujale i potamnile...nisu mi lijepe sad, ali bozemoj😀 nekako sam se prestala zamarati cicama u trenutku kad ih je trbuh prerastao😀

Pocele mi trnut ruke, jos nekome u zadnjem krugu? Bas trnu i povremeno treskavica...i inace mi cirkulacija strava...
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Old 23.11.2017., 07:19   #7780
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Cure koliko ulozaka treba kupiti za poslije poroda? Imam 18 kom Tosama i ne znam da li da jos uzimam. Znam da je to individualno al eto, neka procjena. Inace imam uzasno obilne menstruacije, ne znam da li je to dvoje u ikakvoj vezi ��.
Ups, sad vidim da pitas koliko😁vmeni su rekli da mi paket jedan dosta, ak ce trebati jos, lako muz donese😁 mozda da tako napravis 😉
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.