Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 02:37   #521
Nema na svakoj busnoj stanici.

Obično ima na jednoj od stanica istog imena.

Ne moraš šoferu dati točan iznos, ali ti neće vratiti kusur
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 20:26   #522
Zanima me koliko bi bila 24h karta za aerodrom i centar grada. Hvala.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 00:58   #523
Imas tu

http://www.ztm.waw.pl/?c=110&l=2

Plus informacije o aerodromu. Po meni 24h karta 15 zl a stanice oko aerodroma su u prvoj zoni. Znam da ima i vlak kojeg nisam koristila, ali koliko citam, cijena je ista.


Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 01:01   #524
Eh da, grozne su guzve po centru pocetkom i krajem radnog vremena, dakle u to vrijeme izbjegavati bus.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 20:20   #525
Kao što sam ranije pisao u ovoj temi, bit ću u Cieszynu u prvoj polovici kolovoza, pa namjeravam poslije toga još otići do Warszawe. E sad, razmišljam i o tome da usput odem i u jedan od gradova između - znači Łódź, Czestochowu ili Katowice (nažalost, zbog obaveza neću stići sva tri, eventualno dva možda uguram, ali isto razmišljam i o Češkoj ili Slovačkoj na povratku...). Koji od ta tri grada biste najviše preporučili? Za Katowice i Łódź sam doduše već čuo da su ružni i nezanimljivi gradovi.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:43   #526
Łódź nije klasično lijep grad, ali nikako se ne može reći da je nezanimljiv. Narastao je jako brzo u 19. stoljeću zbog buma tekstilne industrije ("poljski Manchester"), tako da ima jako zanimljivu arhitekturu - tvornice i naselja za radnike od crvene cigle, a pored njih velebne palače vlasnika tvornica. Neke stare tvornice su revitalizirali i pretvorili u šoping centre, stanove i u druge svrhe, a neke su kao da su donedavno radile. Ja sam doduše bila prije desetak godina, sigurno se dosta toga i dalje razvilo. Ako imalo imaš sklonosti prema povijesti, zaintrigirat će te. Ja sam bila na vođenoj turi po tim radničkim naseljima i meni je sve skupa ostalo u dobrom sjećanju. Tamo je i sjedište poljske škole filma gdje su studirali Polanski, Kieslowski i ostali, pa postoji i muzej kinematografije gdje sam gledala kratki studentski film od Polanskog, zgodno. Imaju jako dugačku glavnu ulicu gdje je stvarno veliki izbor mjesta za izlazak. Eto, sve u svemu, nešto drugačije od uobičajenih baroknih gradova i meni nikako nije bilo nezanimljivo.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 23:19   #527
Vjerojatno si vec bio ili ces posjetiti i Krakow, a eventualno bi Wroclaw mogao biti zanimljiv, no nije skroz usput, ali je barem povezan autoputem.

Bila sam u Lodzu pocetkom godine jedan dan i dok mi je za centar od lokalca objasnjeno da nema nista zanimljivo (iako bi se sigurno naslo, meni se i tramvaj ucinio zanimljiv), isli smo do tog novog shopping centra "manufactura", stvarno simpaticno i inace okolo ima zanimljivosti, a shopping centar je i centar zabave. Mislim da grad ima i novu zeljeznicku stanicu na koju se ponosi. Par slikica iz tog shopping centra (veljaca) :





Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 23:27   #528
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Kao što sam ranije pisao u ovoj temi, bit ću u Cieszynu u prvoj polovici kolovoza, pa namjeravam poslije toga još otići do Warszawe. E sad, razmišljam i o tome da usput odem i u jedan od gradova između - znači Łódź, Czestochowu ili Katowice (nažalost, zbog obaveza neću stići sva tri, eventualno dva možda uguram, ali isto razmišljam i o Češkoj ili Slovačkoj na povratku...). Koji od ta tri grada biste najviše preporučili? Za Katowice i Łódź sam doduše već čuo da su ružni i nezanimljivi gradovi.
Czestochowa je daleko najbezvezniji i najružniji grad od ova tri nabrojana. ako si kad gledao/la one članke s 10 najružnijih urbanih mjesta apokaliptična izgleda na svijetu, tamo se redovito pojavljuje željeznički depo u Czestochowi.
Lodz je dobar, ako ništa drugo, sadržajan, velik i moderan.
Opole su ti blizu, to je lijep grad, a ako možeš do Wroclawa, on je jako lijep.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 01:15   #529
U Wrocławu sam već bio - slažem se, jako lijep grad. Doduše, ostalo mi je dosta muzeja koje nisam stigao obići, pa ću se jednom morati vratiti tamo, ali ne ovaj put - malo preveliko skretanje mi je to.
Opole je mooooožda, ali ne znam, opet mi se čini da bi mi bilo malo preveliko skretanje (a nažalost moram biti u Zagrebu najkasnije 28. 8.)
Warszawa mi zapravo prvotno i nije bila u planu, ali kako se 20.8. tamo održava prog festival, odlučio sam ipak otići.
Zato je Kraków bio u planu, ali sam zbog Warszawe, kao i zbog toga što sam dobio priliku da u 9. mjesecu tamo provedem tjedan dana džabe

Inače, ima tko kakvih preporuka za neka manja mjestašca na tom potezu koja bi valjalo vidjeti?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:01   #530
Moja preporuka za Wroclaw, stvarno je grad prelep...pogotovo Rynek (Glavni Trg).
Zavisi i koliko vremena imas.

Zivahno , cak i ljeti kada sam dva put bio - pun studenata, mladih ljudi...
OceansAway is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:55   #531
Ima li neki lokalni prijevoz iz Katowica do Katowice aerodroma?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 13:27   #532
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Ima li neki lokalni prijevoz iz Katowica do Katowice aerodroma?
ima:

http://pkm.katowice.pl/lotnisko/

Cijena je 27 pln jednosmjerna karta.

tu ti je vozni red:

http://pkm.katowice.pl/lotnisko/rozklad-jazdy/
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:28   #533
Našao sam i za manje na Matuszek (20 zlota).
Toma.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 10:01   #534
Pozdrav svima

Mene zanima kakva je Varšava - je li lijep grad, kakve su cijene itd. Putovali bi u nju negdje u 6/7/8 mjesecu sljedeće godine...
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:35   #535
Quote:
favorit godine kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Mene zanima kakva je Varšava - je li lijep grad, kakve su cijene itd. Putovali bi u nju negdje u 6/7/8 mjesecu sljedeće godine...
Ja sam se sad vratila iz W, i nisam bas odusevljena, ima jedan mali "stari grad" a ostalo ogromno rasireno i ne bas jako zanimlhjivo

Cijene su recimo Hrvatske
Mozda je ljeti bolji i zivlji
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 18:37   #536
Svaki je grad ljepsi kad je suncem okupan.

Varsava je malo ružnnikava, ali svaki put nadjem nesto zanimljivo sto nisam prije primjetila. Grad je to.


Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 00:53   #537
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
Ja sam se sad vratila iz W, i nisam bas odusevljena, ima jedan mali "stari grad" a ostalo ogromno rasireno i ne bas jako zanimlhjivo

Cijene su recimo Hrvatske
Mozda je ljeti bolji i zivlji
Zahvali gospodinu Adolfu koji je toliko razvalio Varšavu da su morali cigle uvoziti iz Wroclawa i drugih gradova da imaju sa čime obnavljati grad.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 09:36   #538
Ima li kakvih direktnih linija za Poljsku konrektno Częstochowa.
Planiramo ić u lipnju, srpnju tamo, pa me zanima što biste preporučili. Troje djece (jedno od 6 mjeseci).
Planirali smo autom, al mislim da nam treba 12 sati. Vlakom mi se čini ok, možeš šetati, a i predrijemati.
Imate kakav prijedlog za relaciju? Ne mora biti najjeftinija, samo da je kolko tolko direktna.
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:23   #539
Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih direktnih linija za Poljsku konrektno Częstochowa.
Planiramo ić u lipnju, srpnju tamo, pa me zanima što biste preporučili. Troje djece (jedno od 6 mjeseci).
Planirali smo autom, al mislim da nam treba 12 sati. Vlakom mi se čini ok, možeš šetati, a i predrijemati.
Imate kakav prijedlog za relaciju? Ne mora biti najjeftinija, samo da je kolko tolko direktna.
Nitko?
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 11:14   #540
Upit

Nedavno mi je ponuđena prilika za rad u Poljskoj u Varšavi.
Inače sam iz Slavonskog Broda.
Mjesečna plaća koju mi nude je 660 eura. Smještaj nude samo prvi mjesec, a za dalje se trebam sam snaći.
Zanima me (ukoliko je nekome poznato) kakve su cijene u Poljskoj (Varšavi) i kako pronaći jeftin smještaj (na kojoj internet stranici).

Hvala svima na pomoći.
Matej.93 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.