Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2017., 23:49   #1421
Federacija i sama zaključuje međunarodne ugovore kao ovaj na primjer.
http://tv1.ba/vijesti/sporazum-vlade...evine-svedske/
Pućko is offline  
Old 01.11.2017., 23:52   #1422
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Nema ustavni osnov s naše strane. Zdravo.

Pročitaj naš Ustav pa vidi. Da si ikad vidio Službene novine BiH vidio bi odjeljak Međunarodni ugovori. Ovo što su njih dvojica potpisali je goli qrac i sa tim papirom mogu obrisati guzicu jedan drugom.
To bi bilo tako da je BiH drzava. A posto nije, i posto drzavne institucije ne funkcioniraju jer se tamo niti oko boje wc papira tri strane ne mogu dogovorit, onda Hrvatska nema sto cekati da se kvaliteta zraka u Sl. Brodu jos vise pogorsa nego treba reagirati onako kako je i reagirala, a to je sto brze rijesiti taj problem.

I ovaj post cu takodjer izvaditi jednom kada ovaj sporazum dodje u realizaciju pa cemo vidjeti tko ce s njime brisati guzicu.

Inace, koji Ustav BiH? Mislis na Aneks 4 Opceg okvirnog sporazuma za mir u Bosni i Hercegovini, za kojeg bosnjacka strana cak niti ne zna gdje je njezin original? Pa sta imam za citat kada vi niti ne posjedujete fizicki taj ugovor.
John_Wayne is offline  
Old 01.11.2017., 23:58   #1423
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Nema ustavni osnov s naše strane. Zdravo.

Pročitaj naš Ustav pa vidi. Da si ikad vidio Službene novine BiH vidio bi odjeljak Međunarodni ugovori. Ovo što su njih dvojica potpisali je goli qrac i sa tim papirom mogu obrisati guzicu jedan drugom.
Drago mi je vidjet takvog stovatelja ustavnih nacela. Sigurno si strastveni zagovornik provođenja presuda ustavnog suda BiH?

Ipak mislim da kupoprodaja plina između 2 firme ne treba odobrenje ustavnog suda, ali ako ti kazes da treba vjerovat cu ti na rijec.
Uz to Crodux (generala Cermaka) je prodavao naftu brodskoj rafineriji, pa mi nije jasno sto sad plin ne moze kroz istu cijev?
Ako se bojis gradnje ikakvih dodatnih plinskih instalacija, vec sam ti rekao da nema nikakve bojazni od toga, Dodik se osigurao da to toga ne dodje.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 02.11.2017., 00:03   #1424
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Federacija i sama zaključuje međunarodne ugovore kao ovaj na primjer.
http://tv1.ba/vijesti/sporazum-vlade...evine-svedske/
Postoji procedura. Znaš ono formalno pravo.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 02.11.2017., 00:12   #1425
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Drago mi je vidjet takvog stovatelja ustavnih nacela. Sigurno si strastveni zagovornik provođenja presuda ustavnog suda BiH?

Ipak mislim da kupoprodaja plina između 2 firme ne treba odobrenje ustavnog suda, ali ako ti kazes da treba vjerovat cu ti na rijec.
Uz to Crodux (generala Cermaka) je prodavao naftu brodskoj rafineriji, pa mi nije jasno sto sad plin ne moze kroz istu cijev?
Ako se bojis gradnje ikakvih dodatnih plinskih instalacija, vec sam ti rekao da nema nikakve bojazni od toga, Dodik se osigurao da to toga ne dodje.
Kupoprodaja ne treba odobrenje ako postoji sporazum o trgovini i sl., ali potpisivanje ovog tobože sporazuma o međunarodnoj trgovini nije u nadležnosti entiteta. Međunarodni odnosi su u isključivoj nadležnosti BiH i svi međunarodni ugovori i sporazumi moraju prethodno proći kroz parlament pa tek onda mogu biti potpisani.

Kad ne bi tako bilo mogao bi potpisivati ko god šta hoće s kim god hoće i tako neka općina potpiše sporazum sa Zimbabveom o nečemu. Kontaš?

Mislim, opet ponavljam, meni je jasno da ovi balvani iz Banja Luke vole glumiti budale za potrebe prodaje muda pod bubrege svom narodu, ali mi nije jasno da na takve budalaštine nasjedaju ministri zemalja koje su članice EU. Mislim ipak bi trebali znati neki qrac o međunarodnim odnosima prije nego što počnu okolo stavljati potpise na tariguz. Ipak su oni ministri neke EU zemlje, nisu baš ministri u Tunguziji.
Ići potpisivati sporazum sa ministrom nižeg ranga... Mislim ispod svakog nivoa.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 02.11.2017., 00:17   #1426
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Kupoprodaja ne treba odobrenje ako postoji sporazum o trgovini i sl., ali potpisivanje ovog tobože sporazuma o međunarodnoj trgovini nije u nadležnosti entiteta. Međunarodni odnosi su u isključivoj nadležnosti BiH i svi međunarodni ugovori i sporazumi moraju prethodno proći kroz parlament pa tek onda mogu biti potpisani.

Kad ne bi tako bilo mogao bi potpisivati ko god šta hoće s kim god hoće i tako neka općina potpiše sporazum sa Zimbabveom o nečemu. Kontaš?

Mislim, opet ponavljam, meni je jasno da ovi balvani iz Banja Luke vole glumiti budale za potrebe prodaje muda pod bubrege svom narodu, ali mi nije jasno da na takve budalaštine nasjedaju ministri zemalja koje su članice EU. Mislim ipak bi trebali znati neki qrac o međunarodnim odnosima prije nego što počnu okolo stavljati potpise na tariguz.
Imas pravo, treba se drzati ustava, zakona, procedura. Pogotovo kad takve rijeci dolaze od naroda koji se striktno drzi presuda ustavnog suda vlastite drzave.
Nema veze sto je ovo sitnica, samo privremeno rjesenje humanog karaktera koje sluzi samo da se spasi narod Broda sa obje strane Save trovanja, ali u pravu si, ustava i zakona treba se drzati pa i u sitnim stvarima, a kamoli u krupnijim.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 02.11.2017., 00:17   #1427
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Postoji procedura. Znaš ono formalno pravo.
Kad je pomenuti ugovor odobren u ps bih ?
Pućko is offline  
Old 02.11.2017., 00:24   #1428
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Kad je pomenuti ugovor odobren u ps bih ?
Nemam pojma uputi dopis Skupštini i postavi pitanje. Možda ti odgovore, a možda ih zaboli qrac za tobom.

Sad bez zezanja, ovaj pravi akt i potpisivanje sporazuma koje si ti negdje iskopao sigurno je utemeljeno u nekom međunarodnom sporazumu koji je potpisala BiH ranije. predpostavljam da se radi o SSP-u u kojem je odobreno potpisivanje ovakvih sporazuma koji "jačaju kapacitete"...bla, bla, bla.

Dakle okvirni sporazum sigurno postoji i tada se mogu potpisivati drugi sporazumi iz neke oblasti koja je ispregovarana.

Kontaš?

Dajte malo, makar malo ozbiljnosti u raspravi ili ako se zezate onda se zazajte do kraja. Ovako ispadate smiješni.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 02.11.2017., 00:28   #1429
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Imas pravo, treba se drzati ustava, zakona, procedura. Pogotovo kad takve rijeci dolaze od naroda koji se striktno drzi presuda ustavnog suda vlastite drzave.
Nema veze sto je ovo sitnica, samo privremeno rjesenje humanog karaktera koje sluzi samo da se spasi narod Broda sa obje strane Save trovanja, ali u pravu si, ustava i zakona treba se drzati pa i u sitnim stvarima, a kamoli u krupnijim.
Bolan inebio, ne raspravljaš ti ovdje ni sa kakvim narodom. Nit si ti narod niti ti možeš govoriti u bilo čije ime osim u svoje (stroga jednina u prvom licu), niti raspravljaš sa narodom. Vodiš raspravu sa mnom, jednim jedinim bez ikakvih pretenzija da predstavljam ikoji narod. Raspravu vodim na nekakvom principijelnom osnovu, a ne u svojstvu imaginarnog Bošnjaka.

Svašta. Tolike godine učestvovati na forumu u raspravama i ne naučiti ništa o raspravi, nego pilati pilom naopako cijelo vrijeme.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 02.11.2017., 00:41   #1430
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma uputi dopis Skupštini i postavi pitanje. Možda ti odgovore, a možda ih zaboli qrac za tobom.

Sad bez zezanja, ovaj pravi akt i potpisivanje sporazuma koje si ti negdje iskopao sigurno je utemeljeno u nekom međunarodnom sporazumu koji je potpisala BiH ranije. predpostavljam da se radi o SSP-u u kojem je odobreno potpisivanje ovakvih sporazuma koji "jačaju kapacitete"...bla, bla, bla.

Dakle okvirni sporazum sigurno postoji i tada se mogu potpisivati drugi sporazumi iz neke oblasti koja je ispregovarana.

Kontaš?

Dajte malo, makar malo ozbiljnosti u raspravi ili ako se zezate onda se zazajte do kraja. Ovako ispadate smiješni.
Plašim se da okvirni sporazum nije dovoljan.Znaš kako kažu bošnjački političari i kako si ti napisao- potrebno je odobrenje,konkretno odobrenje za konkretan ugovor.Ustvari to je još jedna patriJotska glupost.Entiteti itekako zaključuju sporazume u kojima je prisutan element inostranosti normalno iz njihove nadležnosti dok im je za sporazume kakvi su oni o specajalnim vezama sa susjednim zemljama potrebna saglasnost PS BiH.
Naravno da zasporazum kakav je potpisan prekjuče tako nešto nije potrebno kao što ni za sporazum FBiH sa američkim Majkrosoftom nije potrebno odobrenje PS BiH.
Pućko is offline  
Old 02.11.2017., 00:47   #1431
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Plašim se da okvirni sporazum nije dovoljan.Znaš kako kažu bošnjački političari i kako si ti napisao- potrebno je odobrenje,konkretno odobrenje za konkretan ugovor.Ustvari to je još jedna patriJotska glupost.Entiteti itekako zaključuju sporazume u kojima je prisutan element inostranosti normalno iz njihove nadležnosti dok im je za sporazume kakvi su oni o specajalnim vezama sa susjednim zemljama potrebna saglasnost PS BiH.
Naravno da zasporazum kakav je potpisan prekjuče tako nešto nije potrebno kao što ni za sporazum FBiH sa američkim Majkrosoftom nije potrebno odobrenje PS BiH.
Nemoj se bolan dalje provaljivati. Dao si link na vijest. U toj vijesti postoji video. Prilog koji u prvoj rečenici spominje osnov i vezu sa SSP-om i ovaj sporazum naziva "posebnim sporazumom" dakle sporazumom koji je dio šire ispregovarane i potpisane cjeline.

Nemoj bolan dozvoljavati da ispadaš i glup i neobrazovan i površan. Nije vrijedno.


Pogledaj:

http://www.sluzbenilist.ba/page/i/SFFBslsTLf4=

http://www.sluzbenilist.ba/page/akt/J9AuQtELciM=

http://www.sluzbenilist.ba/docs Ima tab Službeni glasnik BiH - Međunarodni ugovori... eto pa čitaj.

Vidiš li da se mora ići po proceduri kroz BiH institucije za bilo kakav međunarodni posao između entiteta i inostranstva?

I to mora bi objavljeno u odjeljku Međunarodni ugovori. Može svaka institucija potpisati, ali to mora potvrditi ili Predsjedništvo ili Skupština zavisno od toga u čijoj je nadležnosti. Ako nema toga, ugovor, sporazum itd. je pravno ništavan i ne može proizvesti pravne posljedice.

To bi trebali da znaju osim balvana iz banja Luke, i ministar iz Hrvatske. Ili se možda i on mora Čermaku naguziti.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel

Zadnje uređivanje COD2 : 02.11.2017. at 01:15.
COD2 is offline  
Old 02.11.2017., 01:46   #1432
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Nemoj se bolan dalje provaljivati. Dao si link na vijest. U toj vijesti postoji video. Prilog koji u prvoj rečenici spominje osnov i vezu sa SSP-om i ovaj sporazum naziva "posebnim sporazumom" dakle sporazumom koji je dio šire ispregovarane i potpisane cjeline.

Nemoj bolan dozvoljavati da ispadaš i glup i neobrazovan i površan. Nije vrijedno.


Pogledaj:

http://www.sluzbenilist.ba/page/i/SFFBslsTLf4=

http://www.sluzbenilist.ba/page/akt/J9AuQtELciM=

http://www.sluzbenilist.ba/docs Ima tab Službeni glasnik BiH - Međunarodni ugovori... eto pa čitaj.

Vidiš li da se mora ići po proceduri kroz BiH institucije za bilo kakav međunarodni posao između entiteta i inostranstva?

I to mora bi objavljeno u odjeljku Međunarodni ugovori. Može svaka institucija potpisati, ali to mora potvrditi ili Predsjedništvo ili Skupština zavisno od toga u čijoj je nadležnosti. Ako nema toga, ugovor, sporazum itd. je pravno ništavan i ne može proizvesti pravne posljedice.

To bi trebali da znaju osim balvana iz banja Luke, i ministar iz Hrvatske. Ili se možda i on mora Čermaku naguziti.
Jel Ti odistinski vjeruješ da između BiH i Hrvatske ne postoji neki bilateralni sporazum o trgovini ili neki regioanalni sporazum čije su strane i Hrvatska i BiH ili neki sporazum BiH sa EU čija je članica i Hrvatska a koji se ne može smatrati okvirnim sporazumom u odnosu na prekjuče potpisani.?
Ne značio nužno da u svakom slučaju predsjedništvo ili PS BiH daju saglasnost prethodnu ili nakandnu za međunarodne ugovore entiteta.Nekad je to uslov druge strane koja nekim svojim internim aktom iz nekog razloga propisuje odobrenje međunarodno priznate države.
Pućko is offline  
Old 02.11.2017., 08:41   #1433
navikli muslimani na smog u sarajevu, zenici, tuzli pa misle gdjegod smrdi tu je muslimansko....
dk1 is offline  
Old 02.11.2017., 10:27   #1434
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Nije lako ovim Bakirovcima.
Uzdali su se u pakt sa srbima (Govedaricu, Cavica i Ivanica su privezali uz SDA, a nadali su se i Vucicu). Vucic im je iskliznuo - osniva Ognjenu Tadicu (bivsi podpredsjednik SDS) novu stranku kojom ce pocijepati bakirove srbe.
Uzdali su se u konfrotaciju Dodika i Covica oko ulaska u NATO, a ne kontaju da Covic prica ono sto mora, a da je jos vise protiv ulaska od Dodika (u slucaju novog nereda ko bi jedini imao iza sebe clanicu NATO).

Na kraju sta su dobili: sporazum RH i RS, prvi u nizu.
X Emir Suljagić je nakon Stoca veličao Vučića kao i onaj tvorac njihove nacije Muhamed Filipović kao i Ruse, Suljagić je i pozivao na vezu Rusije i Turske kojom bi nagazili Hrvate a sad proziva Kolindu zbog Putina
Prema njima treba samo oštro, Hrvatima u BiH treba nekako rješiti plin tako da oni ostanu bez.
Neka im daju Arapi plin ili neka ga dobiju preko interneta a ovo je međunarodni sporazum i mišljenje 23 posto nikog ne zanima
deder is offline  
Old 02.11.2017., 14:34   #1435
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post

I to mora bi objavljeno u odjeljku Međunarodni ugovori. Može svaka institucija potpisati, ali to mora potvrditi ili Predsjedništvo ili Skupština zavisno od toga u čijoj je nadležnosti. Ako nema toga, ugovor, sporazum itd. je pravno ništavan i ne može proizvesti pravne posljedice.

To bi trebali da znaju osim balvana iz banja Luke, i ministar iz Hrvatske. Ili se možda i on mora Čermaku naguziti.
I kako planirate spriječiti isporuku plina? Koliko mi iz Hr vidimo radi se o par bakirovaca koji bi se igrali države na štetu Hrvata i Srba.
Stiglitz is offline  
Old 02.11.2017., 14:36   #1436
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
A hebote, tu ima turističkog potencijala.
Ima da bude popularnije i od piramida i od međugorja zajedno!

Još ako nikne Dominiku, e pa to će morati biti jako veliki nokat. A Dominiče?
Mi Posavci, većinom Hrvati, ali dosta Bošnjaka i Srba, u svojim selima izgledamo kao turisti. hebiga, tako nam grah pao. A kad bi nokat bio ko za lakat...
dominik01 is offline  
Old 02.11.2017., 15:14   #1437
Djeca ministra iz BiH u Hrvatskoj dobila stipendiju za socijalno ugrožene, a on i žena zarađuju 17.000 kuna
Quote:
Djeca ministra Darinka Mihaljevića našla su se na rang listi studenata s prebivalištem u RH. Prijavili su se u E kategoriju za državne stipendije koju čine "redoviti studenti sveučilišnih i stručnih studija prve i druge razine slabijeg socio-ekonomskog statusa":
U telefonskom razgovoru ministar Mihaljević na pitanje zna li da su njegova djeca dobila stipendije odgovara: "Hvala Bogu da jesu na listi". Na dodatno pitanje kako su se našli na listi kao studenti slabijeg socio-ekonomskog stanja, zbunjeno je odgovorio: "Ne znam ništa o tome".

"Ostavite mene i moju obitelj na miru!" kazao je na kraju razgovora i prekinuo poziv.
Link

Eto kakvu državu imamo kad pošteni ministri (iz HDZ-a ali tko to gleda) moraju svoju jadnu i gladnu djecu u inostranstvo slati na studije.
Meni je ovo nepojmljivo i očekujem da se Alija Jr., Čovinjo i Mile osobno zauzmu oko ovog sramotnog pitanja.
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 02.11.2017., 15:37   #1438
nisam pratio ovu epizodu s plinom pa nisam upućen, znam samo da bošnjaci pizde jer se po zakonu treba provuć kroz parlamentarnu skupštinu. ne kontam u čemu je problem, zašto se ne provuče?
Samo jako! 1994 is offline  
Old 02.11.2017., 15:46   #1439
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
nisam pratio ovu epizodu s plinom pa nisam upućen, znam samo da bošnjaci pizde jer se po zakonu treba provuć kroz parlamentarnu skupštinu. ne kontam u čemu je problem, zašto se ne provuče?
Da komsiji crkne krava. Eto zasto.
M0ssad is offline  
Old 02.11.2017., 15:49   #1440
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Postoji procedura. Znaš ono formalno pravo.
Pa Hr je i htjela po proceduri preko Sarajeva samo je problem što tamo ne mogu povući taj plinovod bez RS.

I što onda da Hr radi?
agentRico is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.