Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2007., 20:10   #221
Gdje ste? Šta ima kod vas? Meni se nešto koža pogoršala,mislim zbog smanjene doze, A,da, vadila sam krv na rebru. Grozno,jeza! Mislim na onu jednu šalteraču sa kratkom kosom. Užasno neljubazna i trebala bi rađe prat epruvete nego radit s ljudima. I ne samo to nego sam najvjerojatnije zbog nje morala 2 puta u par dana vadit krv jer je krivo nešto napisala na uputnicu.
vanili is offline  
Old 01.06.2007., 20:00   #222
Pročitao sam sve i vidio da nitko još ništa nije bio spomenuo o aspartamu -

http://www.talewins.com/diet/aspartame.htm
http://www.rense.com/general70/aasp.htm
http://www.gene.ch/gentech/1998/May-Jul/msg00142.html
http://www.shirleys-wellness-cafe.co...aswt.htm#lupus
http://www.snopes.com/medical/toxins/aspartame.asp
http://curezone.com/foods/aspartame.asp
http://www.uklupus.co.uk/aspart.html

Sama činjenica da sam našao puno više od samo ovih sedam navedenih adresa(a ne samo 2 ili 3 rasijana doktora) govori u prilog tome koliko puno ljudi u svijetu povezuju aspartam i sistemski lupus - što normalno ne znači da je aspartam jedini uzrok.

Ako nekoga zanima neka pročita - moje je mišljenje da je aspartam mogući uzrok ove bolesti tek kod manjeg broja oboljelih

Veliki pozdrav
Ropf Haldor is offline  
Old 07.06.2007., 11:25   #223
Quote:
Šumska_Jagoda kaže: Pogledaj post
Eh tu u vašim postovima vidim da pišete da vi trošite nekakvu terapiju, ali ja nisam nikada ništa trošila pa mi nije jasno .... Niti mi je rečeno da bi trebala išta trošiti.
Hej, Š. Jagodo, ok je ako nisi na terapji, a dobro ti je, no neobicno je to sto ti nitko nije ni spomenuo terapiju! Ja pijem Medrol (kortikosteroidi) 4 mg vec 4 godine, a cini mi se da i dobar dio ostalih forumasa nesto pije.
Da mozda pitas svoju lijecnicu bar da ti objasni zasto nisi na terapiji?

Meni se stanje malcice popravilo kako sam srezala posao tako da se ne budim bas svaki dan s bolovima, zato svaki treci-cetvrti. Mislim da je vrijeme za novu kontrolu. Zglob lijevog srednjaka mi je toliko otekao da ne mogu svuci prsten. I ovo vrijeme me ubijaaaa! Jeste cule da ce ljeto zavrsiti u kolovozu? Taman za godisnji!
A dotad- Osjecko ljeto mladih i UFO!

Puseee svima
__________________
Snjeska
Snjeska24 is offline  
Old 07.06.2007., 12:04   #224
Prirodni pristup

Kao autoimuna bolest, lupus se lijepo može staviti pod kontrolu prirodnim preparatima. Naravno, ovisi i o stadiju i stupnju zahvaćenosti organizma.

Preparati sibirskog ginsenga i svježeg đumbira od ljekovitog bilja, te ulje crnog kima, daju rezultate tijekom dužeg uzimanja. Za upale zglobova uzima se preparat harpagofita. Od eteričnih ulja, uzimanje kapsula sa uljima crne smreke i bijelog bora.

Ove kombinacije uče imunološki sustav da ne reagira na vlastite antigene. Također, nezaobilazna detoksikacija jetre (odgovorna za stvaranje većine proteina u imunim reakcijama) preparatima artičoke ili čička.
medex is offline  
Old 09.06.2007., 20:57   #225
Quote:
medex kaže: Pogledaj post
Kao autoimuna bolest, lupus se lijepo može staviti pod kontrolu prirodnim preparatima. Naravno, ovisi i o stadiju i stupnju zahvaćenosti organizma.

Preparati sibirskog ginsenga i svježeg đumbira od ljekovitog bilja, te ulje crnog kima, daju rezultate tijekom dužeg uzimanja. Za upale zglobova uzima se preparat harpagofita. Od eteričnih ulja, uzimanje kapsula sa uljima crne smreke i bijelog bora.

Ove kombinacije uče imunološki sustav da ne reagira na vlastite antigene. Također, nezaobilazna detoksikacija jetre (odgovorna za stvaranje većine proteina u imunim reakcijama) preparatima artičoke ili čička.
daj napiši malo više gdje se može nabaviti na čemu se bazira i gdje se može o tome više pročitati?
tonka 32 is offline  
Old 10.06.2007., 10:01   #226
Jel netko od vas čuo za biljnu ljekarnu Botana i doktoricu Pokupec Krajina Kseniju? Ona valjda tamo mućka razne čajeve za bolesti. Trebalo bi otić vidjet.
vanili is offline  
Old 17.06.2007., 21:15   #227
Quote:
vanili kaže: Pogledaj post
Jel netko od vas čuo za biljnu ljekarnu Botana i doktoricu Pokupec Krajina Kseniju? Ona valjda tamo mućka razne čajeve za bolesti. Trebalo bi otić vidjet.
... nisam čula ....
__________________
.. uživajte u svom svakom trenutku .. ispunite se ljubavlju .. živite je u svakoj svojoj stanici ..
Šumska_Jagoda is offline  
Old 18.06.2007., 08:26   #228
Da, ja sm bila kod nje. Draga zena. Uzimala sam nekoliko mjeseci njenu terapiju cajevima i tinkturama koja za tri mjeseca kosta 200 kn. i bilo mi je dobro. Jel zbog terapije ili je sama bolest mirovala, ne znam. Prestala sam iz vlastitog nemara jer mi se to vise nije dalo kuhati ali razmisljam o tome da opet pocnem.
Dilara is offline  
Old 18.06.2007., 22:26   #229
Quote:
Dilara kaže: Pogledaj post
Da, ja sm bila kod nje. Draga zena. Uzimala sam nekoliko mjeseci njenu terapiju cajevima i tinkturama koja za tri mjeseca kosta 200 kn. i bilo mi je dobro. Jel zbog terapije ili je sama bolest mirovala, ne znam. Prestala sam iz vlastitog nemara jer mi se to vise nije dalo kuhati ali razmisljam o tome da opet pocnem.
Ma da? Pa to onda nije loše.
vanili is offline  
Old 19.06.2007., 19:28   #230
gdje je ta dr i ljekarna ako moze na pm kontakti....
thanks
peta25 is offline  
Old 21.06.2007., 14:16   #231
Quote:
Snjeska24 kaže: Pogledaj post
Hej, Š. Jagodo, ok je ako nisi na terapji, a dobro ti je, no neobicno je to sto ti nitko nije ni spomenuo terapiju! Ja pijem Medrol (kortikosteroidi) 4 mg vec 4 godine, a cini mi se da i dobar dio ostalih forumasa nesto pije.
Da mozda pitas svoju lijecnicu bar da ti objasni zasto nisi na terapiji?

Meni se stanje malcice popravilo kako sam srezala posao tako da se ne budim bas svaki dan s bolovima, zato svaki treci-cetvrti. Mislim da je vrijeme za novu kontrolu. Zglob lijevog srednjaka mi je toliko otekao da ne mogu svuci prsten. I ovo vrijeme me ubijaaaa! Jeste cule da ce ljeto zavrsiti u kolovozu? Taman za godisnji!
A dotad- Osjecko ljeto mladih i UFO!

Puseee svima

hej, ja sam isto iz Osijeka..imam 24 godine..i imam Lupus (nije još 100 posto dijagnosticiran)...
Trenutno idem po bolnicama,pretragama..uskoro bi trebalo biti gotovo...
Htjedoh te upitati tko je tvoj liječnik, i jesi i zadovoljna s njim/njom?
Nadam se da si okej...
možda se i sretnemo na Ufi - 2 osječke lupusičarke...
pozdrav...
bubbles is offline  
Old 26.06.2007., 16:59   #232
Baš me zanima jel vi koristite kreme za samotamnjenje il ste bijele ko sir? Ko zna dal je to štetno za nas?
vanili is offline  
Old 27.06.2007., 14:54   #233
Quote:
vanili kaže: Pogledaj post
Baš me zanima jel vi koristite kreme za samotamnjenje il ste bijele ko sir? Ko zna dal je to štetno za nas?
Ja ne koristim, niti idem u solarij, niti se previše izlažem suncu . Uglavnom u hladovini, obavezno šilterica na glavi. A bijela sam ko sir kaj mogu. Zar ti koristiš ??
__________________
.. uživajte u svom svakom trenutku .. ispunite se ljubavlju .. živite je u svakoj svojoj stanici ..
Šumska_Jagoda is offline  
Old 27.06.2007., 19:40   #234
Ma ne idem ni ja na sunce,niti u solarij. Skrivam se ko vampir . Ali kremu za samotamnjenje mažem tu i tamo na lice, a kad idem na more onda i tijelo,da baš ne zabljesnem od bjeline,naravno.
vanili is offline  
Old 28.06.2007., 17:16   #235
Kaj nitko više ne koristi kreme ?
vanili is offline  
Old 28.06.2007., 19:18   #236
Ja ne koristim uopce kreme za suncanje jer, zasad, nemam problema s kozom!
Dilara is offline  
Old 28.06.2007., 19:23   #237
Ma mislim na kreme za samotamnjenje.
vanili is offline  
Old 30.06.2007., 21:58   #238
lupus mi je dijagnosticiran prije 2 i pol godine. tad mi je doktorica (u osijeku) rekla da će me odmah smjestiti u bolnicu da se otkrije koji tip imam i nakon toga započeti s liječenjem ali od toga nije bilo ništa.
tako da sam od tad na mrtvoj točki i neznam što da radim.
sada studiram u zagrebu tako da bi bilo dobro da ovdje nađem liječnika ali ne znam gdje da odem. ima li tko od vas neki savjet za mene?
awia is offline  
Old 30.06.2007., 23:03   #239
Nova bolnica,rebro(dugo se čeka za prvi pregled)... Izaberi i odi!
vanili is offline  
Old 01.07.2007., 21:02   #240
zanimaju me još neke stvari a nemam koga pitati...
s koliko godina je vama dijagnosticiran lupus?
meni je sa 17, a sad imam 19. ima li još tko ovdje moje dobi?
e da i dal tko od vas ima djecu? nigdje ne piše i nitko mi nije rekao dal ću ja moći imati djece??

i da odg na ovo pitanje gore- bijela sam kao sir. ne idem u solarij i ne mažem se kremama za samotamnjenje...
awia is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.