Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2006., 14:14   #41
Quote:
--only___me-- kaže:
Nemoj telefonom, inaće se na prvi pregled čeka po par mjeseci, a jednom kad upadneš je več lakše.

Probaj doći do nje, ako možeš. Ona je inaće u onoj zgradi gdje je centralni laboratorij (on je u podrumu te zgrade), a ona je na drugom katu.
Dođeš na drugi kat pa ideš od stepenica ljevo i onda desno u onaj uski hodnik . E, sad ne znam točno dal je broj sobe 420 ili 421, tak nešto, ali piše na vratima, tak da nemreš fulati.

Kažem ti, stvarno je super, meni je čak dala i broj moba, ono, ako bi trebala, nek ju samo nazovem. Tak da se ja sad naručujem tak da ju zovem na mob .
Lijevo
__________________
---Blonde. Smart Enough To Play Stupid.---
--only___me-- is offline  
Old 12.10.2006., 14:41   #42
hvala...probati ću je potražiti...a svejedno mi se ne žuri s pregledima..tek sam u 9 mj sam saznala da sam bolesna, pa sam sad indinajl fazi, kao nije mi ništa...tako je lakše
..moa.. is offline  
Old 12.10.2006., 22:12   #43
Ja sam u novoj bolnici. Neko kratko vrijeme sam bila na rebru,al je trebalo pola godine valjda da dođem na red,a onda kad je došao taj dan onda treba prvo čekati da se izredaju ovi svi koji nisu iz Zagreba,a ja sam tamo čamila do navečer (od rane zore) i onda sam izgubila živce i otišla odatle. Mislim si,kad mi sljedeći put bude šta hitno za doć,morat ću se opet naručivati i čekati,čekati... Meni je dobar Dr.Škoro u novoj bolnici.
vanili is offline  
Old 13.10.2006., 01:46   #44
Vanili reci mi jel ti pozitivan test na LE-stanice?
..moa.. is offline  
Old 13.10.2006., 08:45   #45
Quote:
vanili kaže:
Ja sam u novoj bolnici. Neko kratko vrijeme sam bila na rebru,al je trebalo pola godine valjda da dođem na red,a onda kad je došao taj dan onda treba prvo čekati da se izredaju ovi svi koji nisu iz Zagreba,a ja sam tamo čamila do navečer (od rane zore) i onda sam izgubila živce i otišla odatle. Mislim si,kad mi sljedeći put bude šta hitno za doć,morat ću se opet naručivati i čekati,čekati... Meni je dobar Dr.Škoro u novoj bolnici.

Ti si vjerojatno bila kod dr Bosnić, ona tako radi da prvo uzima one koji su najudaljeniji, pa onda ove iz Zga

Dr Sentić naručuje po satu, nema veze od kud je tko.
__________________
---Blonde. Smart Enough To Play Stupid.---
--only___me-- is offline  
Old 13.10.2006., 22:27   #46
Mislim da je bio pozitivan taj test. Ne sjećam se točno, bilo je to prije 6-7 godina. A doktorica je bila Bosnić.
vanili is offline  
Old 14.10.2006., 16:09   #47
sistemni lupus

Ima li netko od vas problema s licem? Uz leptirasto crvenilo karakteristično za lupus imam i rozaceu, a sunce mi jako smeta. Tetraciklini se ne smiju uzimati kod lupusa, eritromicin mi je izazvao toksični hepatitis. Pomaže li bilo što?
 
Old 14.10.2006., 16:16   #48
Quote:
Pipo06 kaže:
Ima li netko od vas problema s licem? Uz leptirasto crvenilo karakteristično za lupus imam i rozaceu, a sunce mi jako smeta. Tetraciklini se ne smiju uzimati kod lupusa, eritromicin mi je izazvao toksični hepatitis. Pomaže li bilo što?
moje je lice za sad super, i nisam nikada imala to leptirasto crvenilo...jedino imam problema s zglobovima.... nisam ti baš od neke pomoći
..moa.. is offline  
Old 18.10.2006., 15:45   #49
Lupus

Bok!
Ja bolujem od "neke" kolagenoze (mozda Lupusa). Zivim u Njemackoj, ali kontroliram se i u Hrv. kod dr. Sentic. Zadnji nalazi pokazali su lagano povisen ds-dns. Kako taj parametar izgleda kod vas? Na temelju kojih pretraga i tegoba vam je postavljena dijagnoza? Ja se toga svega malo bojim.
Dilara is offline  
Old 18.10.2006., 17:03   #50
Quote:
Dilara kaže:
Bok!
Ja bolujem od "neke" kolagenoze (mozda Lupusa). Zivim u Njemackoj, ali kontroliram se i u Hrv. kod dr. Sentic. Zadnji nalazi pokazali su lagano povisen ds-dns. Kako taj parametar izgleda kod vas? Na temelju kojih pretraga i tegoba vam je postavljena dijagnoza? Ja se toga svega malo bojim.
Koliko je meni poznato, povišene vrijednosti dsDNA karakteristične su upravo za lupus. Moj dsDNA je 260 (normalno je do 60), no mislim da u Rijeci imaju nešto drugačije testove od onih koje koriste u Zagrebu, pa se i vrijednosti razlikuju. Osim pozitivnog dsDNA imam i C3 ispod doljnje granice te ANA 1:320. To je zapravo jedino što odstupa od normalnih vrijednosti. Mene su prve dvije godine liječili kao pacijenta s reumatoidnim artritisom, no tek kasnije su dijanosticirali sistemski lupus.
 
Old 18.10.2006., 18:57   #51
Quote:
Pipo06 kaže:
Koliko je meni poznato, povišene vrijednosti dsDNA karakteristične su upravo za lupus. Moj dsDNA je 260 (normalno je do 60), no mislim da u Rijeci imaju nešto drugačije testove od onih koje koriste u Zagrebu, pa se i vrijednosti razlikuju. Osim pozitivnog dsDNA imam i C3 ispod doljnje granice te ANA 1:320. To je zapravo jedino što odstupa od normalnih vrijednosti. Mene su prve dvije godine liječili kao pacijenta s reumatoidnim artritisom, no tek kasnije su dijanosticirali sistemski lupus.
Ja imam problema sa zglobovima vec 5 godina i do sada su uvijek sve vrijednosti bile u redu. Sad odjednom dsDNA pozitivno. Dal je kod tebe od pocetka ova vrijednost pozitivna ili se pojavila s vremenom kao kod mene?
Dilara is offline  
Old 19.10.2006., 07:18   #52
Ja sam jučer dobila rezultate laboratorijskih pretraga.

C3 mi je malo iznad normale kao i C4.

To sam sad prvi put radila te pretrage i ne znam šta one pokazuju??

Možda netko zna?
__________________
---Blonde. Smart Enough To Play Stupid.---
--only___me-- is offline  
Old 19.10.2006., 07:49   #53
Kad ti je meni otkriven lupus,ja sam imala pozitivne LE stanice, snižene vrijednosti komplementa C3 i C4,kao i ukupne vrijednosti komplementa, pozitivan ANF, što je sve zajedno sa artralgijama(iliti bolova u zglobovima) i febrilnošću upućivalo na SLE.
vanili is offline  
Old 19.10.2006., 12:59   #54
Lupus

Moj je ANF trenutno 1:160, a dsDNA 167 (do 100 je normalno). Uz to imam seronegativni kronicni poliartritis. Ostali nalazi su mi normalni. Doktorica jos ne govori o SLE. Ne znam, mozda ovo dsDNA ima veze "samo" sa zglobovima bez da upucuje i na SLE. Malo sam zbog toga zbunjena. Od medikamenata uzimam MTX 1o mg 1xtjedno i nemam nikakvih tegoba sa zglobovima.
Dilara is offline  
Old 19.10.2006., 15:10   #55
jel itko ima povišen lupus coagulant iliti LAC? ja nisam pozitivna na LE-stanice, ali imam to povišeno... i jel se može imati lupus ako nisi pozitivan na LE-stanice, dali itko zna?
..moa.. is offline  
Old 19.10.2006., 22:23   #56
Quote:
pimka kaže:
hej ja isto imam lupus, imam 24 godine i iz Osijeka sam...
hajde pliz pitaj prijateljicu kako joj se zove doktorica? ja sam čula postoje samo dvije u KBO koje se bave liječenjem lupusa...moja je Glasnović - i nisam baš luda za njom...
Dr. Prust
Martinka is offline  
Old 19.10.2006., 23:12   #57
Quote:
pimka kaže:
jel itko ima povišen lupus coagulant iliti LAC? ja nisam pozitivna na LE-stanice, ali imam to povišeno... i jel se može imati lupus ako nisi pozitivan na LE-stanice, dali itko zna?
Na puno mjesta sam pročitala da test na LE stanice nije baš pouzdan i koliko mi se čini, nisam doduše liječnik, ali sam puno proučavala na webu i razgovarala s nekim liječnicima, najvažniji test za dijagnosticiranje sistemskog lupusa je povišena vrijednost dsDNA. Sve ostalo može biti zajedničko za razne druge kolagenoze. U Rijeci uopće ne rade LE stanice, kao niti LAC, bar ja to nikad nisam radila.
Ima li itko od vas crvenilo na licu? Mene to najviše muči.
 
Old 20.10.2006., 07:17   #58
Ima li itko od vas crvenilo na licu? Mene to najviše muči.[/QUOTE]
Ima,ima. Baš mi je sad neka gadna faza,sve mi je ,pa i to. Mažem neko vrijeme belogent kremu, i bioderm photoderm obojenu kremu sa faktorom 100. Za zaštitu,a i da nisam bljedo-crvena.
vanili is offline  
Old 20.10.2006., 11:03   #59
A imaš li i rozaceu? Dermatolog mi kaže da je i to posljedica lupusa i kortikosteroida koje pijem jer mi pucaju kapilare na licu. Izgledam užasno. Kažeš da ti pomaže Belogent krema? Nisam nikad čula za nju.
 
Old 20.10.2006., 19:41   #60
ovako stvari stoje kod mene... Anti ds DNA - 42,9
C3, C4 - okej su
LE-stanice - negativne
LAC - povišen
ANF(ANA) pozitivan...
imam i neki ENA-screen pozitivan -što je to? a ANti -SS-A/RO mi je jaaaako visok...normalno je do 10 ,a ja imam 280,8
zna li netko?
..moa.. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.