Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2010., 19:24   #1
Jajovodi totalno začepljeni ili?

pozz
zanima me ako netko zna da mi objasni moje stanje amo tako reći.....

na laparoskopskoj operaciji prilikom otklanjanja teratma s desnog jajnika i obične ciste s drugog jajnika ... napravljen mi je test prohodnosti jajovoda... osobno mi nije objašnjeno točno koji je se test radio ali mi je rečeno da su mi jajovodi začepljeni i da ukoliko ne mogu ostati trudna kroz godinu dana da dođem na propuhivanje.....
pola godine iza operacije otišla sam kod drugog ginekologa koji je na osnovu mog otpusnog pisma donio zaključak da ja ne mogu prirodno zanijeti i da mi nikakvo propuhivanje jajovoda ne može pomoći i to mi je ljepo 2 puta ponovio ...kaže da se na laparoskopskoj operacije definitivno vidi što je s jajovodima ....
u otpusnom pismu mi piše
.... kroz prethodno postavljen uterus manipulator ubrizga se metilensko plavilo koje se prikaže u distalnim dijelovima oba jajovoda ali ne prolazi proksimalno niti u trbušnu šupljinu......
e sad se kao u toj zadnjoj rečenici u otpusom pismu nalazi objašnjenje zašto ja ne mogu prirodno zanijeti .......
ne razumijem zašto mi je onda ginekolog koji me je operirao rekao da idem napropuhivanje , a drugi ginekolog na temelju otpusnog pisma rekao da ne mogu prirodno zanijeti ....
Ako može neko da mi malo bolje objasni ovaj test što mi je rađen na operaciji jeli to definitivni test koji sa 100% sigurnošću dokazuje da su jajovodi začepljeni i da nema nikakve šanse da ja prirodno zanesem....
i isto ako su jajovodi definitivno začepljeni jel meni prijeti vanmaterična trudnoća ili neće nikad biti ikakve trudnoće.....
hvala
andersonjane is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:16   #2
Probaj pitat cure ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=313762&page=239.

Svaki doktor je priča za sebe.
Varijanta 1.
Ako se usljed te laparaskopske pretrage iti malo odčepio koji jajovod, moguće je da dođe do oplodnje, ali su jako povećane šanse da dođe do vanmaternične.
Jer je spermić puuuuno manji od jajne stanice, pogotovo oplođene, pa ako se i uspije provuć, jajna stanica će jaaaako teško.
U otpusnom stoji da su potpuno začepljeni, znači ostaje varijanta 2.
Varijanta 2.
Nema šanse za prirodnu oplodnju.

Čini se da su ti to što su ti radili laparoskopskoj operaciji prilikom otklanjanja teratma s desnog jajnika i obične ciste s drugog jajnika, je jedna priča, stvarna prohodnost/začepljenost druga priča, dali su usput čačkajući ipak malo "pročepili", opet je to sve treća priča, da li ih je moguće odčepit?.......

Znaš, bolje se ne igrat, opasnoje za tvoje zdravlje, odi radije kod nekog MPO ginića, pa da se to dobro pogleda, da pogleda onaj koji kuži i da taj jedan donese odluku o ovome ili onome, jer kad se šetaš od doktora do doktora, svaki ima svoje sisteme, to sve postane kupus.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 14:35   #3
hvala na objašnjenju.... ja sam gotovo uvjerena da su se oni oštetili zbog ciste.....a zbog njihovih krivih dijagnoza ja sam čekala operaciju 4 mjeseca ....
sad mislim da zbog toga me nisu htjeli šokirati i reći da su mi jajovodi uništeni jer su i oni djelom odgovorni....
a opet možda su to neke moje fantazije....
poći ću nekom u zg.... mislim da ću poći u Vuk Vrhovec... barem da saznam definitivno što je ..nego da živim u nekoj laži...
još jednom hvala
andersonjane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 22:23   #4
Quote:
andersonjane kaže: Pogledaj post
hvala na objašnjenju.... ja sam gotovo uvjerena da su se oni oštetili zbog ciste.....a zbog njihovih krivih dijagnoza ja sam čekala operaciju 4 mjeseca ....
sad mislim da zbog toga me nisu htjeli šokirati i reći da su mi jajovodi uništeni jer su i oni djelom odgovorni....
a opet možda su to neke moje fantazije....
poći ću nekom u zg.... mislim da ću poći u Vuk Vrhovec... barem da saznam definitivno što je ..nego da živim u nekoj laži...
još jednom hvala
Neee, cista je jedno, začepljen jajovod drugo.
Masu je mogućih uzroka za cistu, a začepe se često od nekakvih upalica za koje ni ne znaš, i isto od masu drugih razloga.
Najbolje što si rekla, odi odma da ti vide MPO doktori, jer mogla bi stvarno riskirat svoje zdravlje, vanmaterničnu i svašta, a sve bez veze, bolje se ne igrat.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 21:41   #5
Pozdrav cure!
Imam začepljen jajovod. Jedan. Drugi je odstranjen zbog hidrosalpinksa.
Pokušat cu skratiti...zanima me da li je netko cuo da se jajovodi mogu odčepiti masažom? Sestricna iz Londona mi je poslala link od klinike koja liječi i hidrosalpinks (sto meni ovdje nitko nikad nije spomenuo da se moze liječiti) i imanju uspijeha kod začepljenih jajovoda- na prirodan način- pomocu masaze i vjerujem jos nekih tretmana ih ucine prohodnima.
Evo linka od klinike:
https://clearpassage.com/infertility-issues/
__________________
nikad ne reci nikad
jelena 12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2022., 12:45   #6
Quote:
jelena 12 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!
Imam začepljen jajovod. Jedan. Drugi je odstranjen zbog hidrosalpinksa.
Pokušat cu skratiti...zanima me da li je netko cuo da se jajovodi mogu odčepiti masažom? Sestricna iz Londona mi je poslala link od klinike koja liječi i hidrosalpinks (sto meni ovdje nitko nikad nije spomenuo da se moze liječiti) i imanju uspijeha kod začepljenih jajovoda- na prirodan način- pomocu masaze i vjerujem jos nekih tretmana ih ucine prohodnima.
Evo linka od klinike:
https://clearpassage.com/infertility-issues/
Jelena, naškodit ti neće, ali da će ti sigurno pomoći nekako sumnjam. Ako si možeš priuštiti, zašto ne. Ja sam isto isprobala neke metode, pila serrapeptasu koju dosta hvale za te probleme, ali bez nekog efekta. Dosta žena hvali vaginalno naparavanje, to me zanima pa sam mislila i to isprobati. Pogledat ću link. Hvala ti!
Smoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.