Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2015., 23:39   #221
JA mislim da SAturn(JArac) vlada prerasudama posto mu kao nerealnom "Sudiji" medju planetama inace fali mnogo dokaza i argumenata,pa nikada nije dovoljno upucen u ono o cemu donosi sud,a i sam LAv ne kaska mnogo za ovim ,jer LAv inace simbolicki u astrologiji predstavlja Svjetlo,pa ne vidi valjda najbolje sta se oko njega dogadja itd.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 23:53   #222
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Kako bi u natalnoj karti osobe mogli vidjeti da je sklona predrasudama? Pretpostavljam da bi Uran i znak Vodenjaka bio neistaknut?
Evo što Wikipedia kaže:

Predrasuda je unaprijed donesen sud ili mišljenje o čemu što se dovoljno ne poznaje niti se temeljito i kritički proučilo,[1] odnosno prije iskustva.
Predrasude se mogu definirati i kao pretežno negativni stavovi prema nekoj skupini ili prema pojedincima, kao i neopravdane ili pretjerane generalizacije u vezi tih skupina ili osoba. Predrasude su stavovi doneseni unaprijed, prije nego što imamo dovoljno informacija o predmetu našeg stava. Predrasude su često temelj raznih oblika nepravednog i diskriminirajućeg ponašanja prema osobama na koje se odnose.[2]


Ako sam na dobrom putu za neistaknutost znaka Vodenjaka i Urana, onda bi trebao više biti istaknut možda Saturn i znak Jarca zbog tvrdokornosti?, ali možda i Lav zbog suprotnosti znaku Vodenjaka, i veličanja sebe pa samim tim spuštanja drugih (naravno ako je loše postavljen u natalnoj karti), i nekako bih rekla možda Mars i znak Ovna?
Predrasuda isto kao i stereotip je u astrološkoj simbolici Saturna. Radi se o krutom i postojanom obrascu (Saturn) koji je osoba na neki način u sebi stvorila. Predrasude su ukorijenjeni obrasci shvaćanja (Merkur/Saturn), one su posljedica mentalne inercije (Merkur/Saturn) i sklonosti generaliziranju i pojednostavljenom promatranju svijeta (Merkur/Saturn). U teškim aspektima veza Merkur/Saturn označava "ograničeni um", um (Merkur) koji stvari poima kruto (Saturn).

Stereotip (Saturn) označava nešto konvencionalno, klišeizirano, uvijek isto gotovo banalno...i da Uran je onaj koji dolazi iza Saturna upravo zato da razbija predrasude koje Saturn stvara.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 00:05   #223
Sva sreca da imam Uran 60 Merkur u karti,pa nikada ni u vezi cega nisam imao predrasude,a posebno ne u muzici.Valjda je logicno i normalno da jedna osoba nakon sto preslusa razne muzicke zanrove odabere da slusa ono sto joj najvise "sluhovno" odgovara.
I sam ukus(Venera),nema veze sa prerasudama,jer nebi bilo normalno da reda radi u isti kos stavljam ono sto violim da slusam i ono sto ne volim.
Logicno je da svako voli nesto drugo,nisam ni mislio drugacije.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 01:13   #224
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Predrasuda isto kao i stereotip je u astrološkoj simbolici Saturna. Radi se o krutom i postojanom obrascu (Saturn) koji je osoba na neki način u sebi stvorila. Predrasude su ukorijenjeni obrasci shvaćanja (Merkur/Saturn), one su posljedica mentalne inercije (Merkur/Saturn) i sklonosti generaliziranju i pojednostavljenom promatranju svijeta (Merkur/Saturn). U teškim aspektima veza Merkur/Saturn označava "ograničeni um", um (Merkur) koji stvari poima kruto (Saturn).

Stereotip (Saturn) označava nešto konvencionalno, klišeizirano, uvijek isto gotovo banalno...i da Uran je onaj koji dolazi iza Saturna upravo zato da razbija predrasude koje Saturn stvara.
. Predrasuda je i "sud unaprijed". Mislim da je ona poslijedica neznanja odnosno razmišljanja da je ono sto osoba u trenutku zna ispravnije od onog sto bi znala da svoj mentalni sklop oplemeni znanjem pa bi predrasuda mogla biti i "nedostatak" ili "slaba veza" Jupitera u odnosu na Merkur?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 01:52   #225
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
. Predrasuda je i "sud unaprijed". Mislim da je ona poslijedica neznanja odnosno razmišljanja da je ono sto osoba u trenutku zna ispravnije od onog sto bi znala da svoj mentalni sklop oplemeni znanjem pa bi predrasuda mogla biti i "nedostatak" ili "slaba veza" Jupitera u odnosu na Merkur?
Predrasude uzrokuje način koji razmišljamo (Merkur), ali prije svega način kojim pripisujemo i dodjeljujemo značenje stvarima i formiramo vlastita uvjerenja (Jupiter).

Tamo gdje je Saturn u natalnoj karti tamo smo kruti i nefleksibilni. Predrasuda je kruti obrazac i kruto držanje (Saturn) za stavove i uvjerenja (Jupiter) koje dovoljno ne razumijemo (Jupiter) zasnovano na društveno ukorijenjenim nazorima, "autoritetima" i sl. (Saturn).

Zato se sklonost predrasudama često susreće kod ljudi koji imaju u natalnoj karti napetu vezu Jupitera (sudovi, uvjerenja) i Saturna (kruto, ukorijenjeno, "tvrdo") ili kroz vezu 9. polja i Saturna.

Također predrasuda je vezana uz fiksnu kvalitetu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 02:15   #226
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
. Predrasuda je i "sud unaprijed". Mislim da je ona poslijedica neznanja odnosno razmišljanja da je ono sto osoba u trenutku zna ispravnije od onog sto bi znala da svoj mentalni sklop oplemeni znanjem pa bi predrasuda mogla biti i "nedostatak" ili "slaba veza" Jupitera u odnosu na Merkur?
U 90% astroloskih textova koje sma citao sam nalazio da je Saturn Sudija(egzaltiran u VAgi),a da je Jupiter Pravnik,sada vidim da neki razmisljaju drugacije.
Predrasuda se moze posmatrati iz vise astroloskih uglova.Moze da bude i rezultat napetog odnosa Marsa i Merkura,gdje osoba zbog nestrpljive prirode,i zbog brzine "djelovanja" ne dozvoljava sebi da se sa "situacijom " upozna bolje,pa takvi ljudi najcesce donose brzoplete pausalne sudove.
Eno Njutn je imako kvadrat i Jupitera i SAturna sa oslabljenim Merkurom u Strijelcu,pa je bio genije.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 02:34   #227
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Predrasuda isto kao i stereotip je u astrološkoj simbolici Saturna. Radi se o krutom i postojanom obrascu (Saturn) koji je osoba na neki način u sebi stvorila. Predrasude su ukorijenjeni obrasci shvaćanja (Merkur/Saturn), one su posljedica mentalne inercije (Merkur/Saturn) i sklonosti generaliziranju i pojednostavljenom promatranju svijeta (Merkur/Saturn). U teškim aspektima veza Merkur/Saturn označava "ograničeni um", um (Merkur) koji stvari poima kruto (Saturn).

Stereotip (Saturn) označava nešto konvencionalno, klišeizirano, uvijek isto gotovo banalno...i da Uran je onaj koji dolazi iza Saturna upravo zato da razbija predrasude koje Saturn stvara.
Opet hvala na odlicnom objasnjenju.
Svakako je smisleno, i logicno kad sada razmislim da je Saturn i to narocito lose postavljen sklon predrasudama i svidja mi se ovo 'pojednostavljeno promatranje svijeta' ... isto bi vazilo i za Merkur u jarcu..

Sreca pa imamo Uran :klap:
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 02:40   #228
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Predrasude uzrokuje način koji razmišljamo (Merkur), ali prije svega način kojim pripisujemo i dodjeljujemo značenje stvarima i formiramo vlastita uvjerenja (Jupiter).

Tamo gdje je Saturn u natalnoj karti tamo smo kruti i nefleksibilni. Predrasuda je kruti obrazac i kruto držanje (Saturn) za stavove i uvjerenja (Jupiter) koje dovoljno ne razumijemo (Jupiter) zasnovano na društveno ukorijenjenim nazorima, "autoritetima" i sl. (Saturn).

Zato se sklonost predrasudama često susreće kod ljudi koji imaju u natalnoj karti napetu vezu Jupitera (sudovi, uvjerenja) i Saturna (kruto, ukorijenjeno, "tvrdo") ili kroz vezu 9. polja i Saturna.

Također predrasuda je vezana uz fiksnu kvalitetu.
Ok, hvala. A kako bi se u tom slučaju tumačila konjunkcija Saturna i Jupitera? Kao nešto sto podržava predrasudu ili pak ne dozvoljava predrasudu?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 14:09   #229
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Sreca pa imamo Uran :klap:

Ja sam upoznala osobu sa So0Ur, Me0Ur, koja me ostavila bez teksta svojim primitivnim razmišljanjem. Ima predrasude prema cijelom jednom dijelu Hrvatske. Rekao mi je da u gradu u kojem živim (Split) ne mogu upoznati kvalitetne ljude.
Onda se zgražao nad vezama kojima se krše neka pravila, s mog stajališta potpuno glupa...
Iskreno me iznenadilo to od Me0Ur. Nije tu bilo nikakvog progresivnog, originalnog uma, inteligencije, ničega. Katastrofa.
Inače je Vaga, ima najviše zraka, Ma u Vodenjaku 120 Ur. Ali zatucan. Nisam mogla vjerovati.

Zapravo je Ur kontradiktoran. Kao moja majka, trostruki Vodenjak, koja s jedne strane ima ultra moderna stajališta, a s druge kao da je izašla iz pećine.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 16:32   #230
Sve je to ok dok predrasudu ne mijesamo sa necijim uvjerenjima,sa necijim ukusom,ili jos gore sa necijom inteligencijom.
Pod predrasudom najcesce shvatamo ona misljenja drugih pojedinaca ili grupa,koja se kose sa nasim vidjenjem situacije,sto znaci da su i oni koji donose sud o necijoj predrasudi najcesce i sami takvi.

Nego mene zanima kakva astro simbolika u natalnoj karti pojedinca moze da ukaze na ostroumnost i na visok stepen inteligencije.
JA sam primjetio kod velikog brohja ljudi koji razmisljaju jako brzo,koji citaju "izmedju" redova,da je to konjukcija Sunca i Merkura(taj spaljeni kako ga nazivaju Merkur je jako "bistar"),po nekim mojim analizama.
Npr najinteligennija zena danasnjice(ili jedna od najpametnijih) sahistkinja Judit Polgar ima u svojoj karti So0Me u LAvu,ali i SA0Me(taj orbis je jos uzi) i taj stelijum je u kvadratu sa Uranom u Skorpiji.Ona ima 170 IQ.
Paul GArdner Alen ,GAtesov prijatelj,takodjher ima isti IQ,i on ima Sunce u Vodoliji u konjukciji sa Me u Jarcu,i ta konjukcija je u kvadratu sa SAturnom u VAgi.
PA me zanima dali su i ostali primjetili kod osoba sa So0Me u karti(bez obzira na znak) isto sto i ja.Mozda grijesim.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 16:47   #231
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Ok, hvala. A kako bi se u tom slučaju tumačila konjunkcija Saturna i Jupitera? Kao nešto sto podržava predrasudu ili pak ne dozvoljava predrasudu?
Svi ljudi imaju predrasude, to je naprosto tako jer je ljudski um takav da ima sklonost generaliziranju, "primjećivanju" i "grupiranju" podataka u neki tip obrazaca. Predrasude su sveprisutna pojava u svakom društvu, a one postaju opasne kada prijeđu u mržnju ili neki vid diskriminatornog ponašanja ili torture. Pogledaj samo ovdje na pdf-u Astrologije koliko ima predrasuda...tipa bikovi su lijeni, strijelci su neodgovorni, ribe su nepouzdane, rakovi su papučari i sl. Važno je da ljudi rade na tomu da osvještavaju svoje predrasude, pa čak i probaju otkriti odakle im određene predrasude jer na taj način isto mogu nešto važno naučiti o sebi.


Problem nastaje kod ljudi koji su svojim karakterom suviše kruti pa ne odustaju od predrasuda, predrasuda je ponekada i obrambeni mehanizam kojeg se osoba kruto drži (Saturn). U svakom slučaju budući da predrasuda predstavlja kruti i ukorijenjeni (Saturn) sud (Jupiter) o nečemu ona nastaje u toj simboličkoj vezi. A u astrološkom smislu ako bi htjeli "identificirati" u nekoj natalnoj karti skonost osobe prema predrasudama onda nikako ne bi to mogli napraviti polazeći od jednog aspekta bez obzira koji to aspekt bio. Uvijek je važno pogledati kako je taj aspekt "uglavljen" u karakter osobe odnosno da li je on važan činioc karaktera. Nakon toga pogledati prevladavanje određenih faktora, ukoliko ih ima dosta onda osoba može pokazivati sklonost predrasudama. Evo nekih od njih:

- dominacija fiksne kvalitete jer je ona najteže promejnjiva, ukoliko je vezana uz stavove (Jupiter) onda ima predispoziciju da stavovi budu čvrsti i teško promjenjivi

- istaknut Saturn u natalnoj karti kao činioc karaktera jer Saturn stavlja stvari u okvire

- urođena sklonost generalizaciji, krućem i određenijem načinu razmišljanja (Merkur u jarcu, veza Merkur/Saturn)

- napeta vezu između planeta Jupitera i Saturna koji moraju biti vladari naglašenih znakova u karti osobe s dominacjom Saturna

- veza 9. polja (stavovi, uvjerenja) i Saturna stvara kruta uvjerenja (npr. vladar 9. polja u jarcu ili vladar 9. polja u aspektu na Saturn)

- neempatičan karakter, manjak empatije i sposobnosti gledanja stvari iz tuđe perspektive...jer kada osoba ima razvijenu sposobnost gledanja na svijet iz perspektive drugog ljudskog bića to povećava vjerojatnost da će spoznati vlastitu predrasudu. To se obično vidi kod ljudi čija karta je orijentirana prema 1. polju, te kroz "krutu" Veneru ili vladara 7. polja. Mjesec isto pokazuje koliko je osoba empatična.



Što se tiče pitanja konjunkcije Jupiter/Saturn, konjunkcija je općenito kao aspekt sklona udruživanju dviju energija, dok je kod kvadrata istaknuta netrpeljivost i sukob energija na način da svijest o praktičnoj stvarnosti često rezultira ograničavanjem (Saturn) sagledavanja širih mogućnosti (Jupiter).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 16:57   #232
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post

Ja sam upoznala osobu sa So0Ur, Me0Ur, koja me ostavila bez teksta svojim primitivnim razmišljanjem. Ima predrasude prema cijelom jednom dijelu Hrvatske. Rekao mi je da u gradu u kojem živim (Split) ne mogu upoznati kvalitetne ljude.
Onda se zgražao nad vezama kojima se krše neka pravila, s mog stajališta potpuno glupa...
Iskreno me iznenadilo to od Me0Ur. Nije tu bilo nikakvog progresivnog, originalnog uma, inteligencije, ničega. Katastrofa.
Inače je Vaga, ima najviše zraka, Ma u Vodenjaku 120 Ur. Ali zatucan. Nisam mogla vjerovati.

Zapravo je Ur kontradiktoran. Kao moja majka, trostruki Vodenjak, koja s jedne strane ima ultra moderna stajališta, a s druge kao da je izašla iz pećine.
Uranske osobe znaju biti jako isključive, no isključivost to ne bi trebalo brkati s sklonošću stvaranju predrasuda jer isključivost nije ukorijenjena. Ona je poput prekidača ili-ili i više ima veze s pojmom tolerancije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 17:06   #233
I mene jos vise od svega zanima dali Predrasude(vodeci se astro simbolikom)) imaju veze sa nasim "Ukusom",pa mi je nekako glupo da mi dodje zena koja mi se ne dopada ni najmanje,i da mi kaze "Hej,to je tvoja predrasuda,ja sam mnogo bolja nego sto ti mislis"

Drugim rijecima,sta uvjetuje tu tvrdokornost ukusa(prema pripadnicama suprotnog pola,prema umjetnosti itd) u karti,bas bi me zanimalo ako bi mi znao ko odgovoriti na to.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 15:26   #234
Bok Jao, dajte molim vas Strah od zmija!!! Kako to. Čime je to opisano

Baš sam tamo na Psihologiji pisala nešto na onoj "Napuštene zgrade" temi i dotakli smo se zmija i kolika je šansa toga da se naiđe na njih (velika, znam), ali mene zanima čime bi zmije bile predstavljene u Astrologiji. Ne znam zašt me, ovako na prvu, Saturn asocira na neku vezu s tim ljigama
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 15:36   #235
Ja jos nisam upoznao zensku osobu,koja voli vidjeti i ne plasi se zmije(i mnogi muskarci se plase,sto je valjda i normalno)

Iako neki povrsni astrolozi povezuju zmiju sa simbolikom SAturna,prvestveno zbog SAturnove maleficne prirode i "Zla" koje donosi(sto je takodjer vise nego povrsno) treba naglasiti da SAturn vlada kostima,kicmom,a da je zmija Beskicmenjacki gmaz,pa bi je doveo u vezu sa mozda Plutonom(mnoge zmije imaju moc regeneracija,kao i gusteri,pa kada im se npr odsijece rep,naraste novi)

A sam strah od zmije vidim kao neki "teski" aspekt Saturna i Plutona u karti(neka vrsta opreza)
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 15:49   #236
E, pa i Pluton mi je bio na umu jer mi djeluje mračno Dobro, a strah je, kaj ne, predstavljen Saturnom?

Sada vidim da imam Sa90Pl SVE mi je jasno, hvala ti


I da, to kaj si rekao kako se većina ženske populacije boji zmija, ali ovo moje graniči s ..ne znam čime. Sjećam se da sam jedno ljeto volontirala u Dumovcu i bilo mi je grozno. Jer je to tamo negdje iza devet sela i okruženo jee šumom pa sam već prvog dana stala na pregaženu zmiju. Znači, ja to u životu nisam vidjela Cesta i na njoj pregažene zmije. Ni sada ne znam kako me srce nije udarilo Uglavnom, da skratim Dogodilo se to da sam se nešto zapričala :jako: i čujem frnedicu kako mi kaže "Depeche, stala si na zmiju!"

Ja sam se PARALIZIRALA! Psihološki. Jer sam jedno par puta od straha skakala po njom u "ajme, ajme. stala sam na zmiju" smislu. Odvratno. Izgubila sam se. Skroz. Osjećala sam se kao da nemam čime misliti. U tom trenutku. ŠOK! Da me ona nije povukla za ruku, fuj! Neću se prisjećati


Ostatak dana sam na +35 hodala u onim čizmama do koljena
Takav je moj strah. Oduvijek. I gliste su mi dio noćnih mora. Ne volim ništa što puzi, a nema noge!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 15:55   #237
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
E, pa i Pluton mi je bio na umu jer mi djeluje mračno Dobro, a strah je, kaj ne, predstavljen Saturnom?

Sada vidim da imam Sa90Pl SVE mi je jasno, hvala ti


I da, to kaj si rekao kako se većina ženske populacije boji zmija, ali ovo moje graniči s ..ne znam čime. Sjećam se da sam jedno ljeto volontirala u Dumovcu i bilo mi je grozno. Jer je to tamo negdje iza devet sela i okruženo jee šumom pa sam već prvog dana stala na pregaženu zmiju. Znači, ja to u životu nisam vidjela Cesta i na njoj pregažene zmije. Ni sada ne znam kako me srce nije udarilo Uglavnom, da skratim Dogodilo se to da sam se nešto zapričala :jako: i čujem frnedicu kako mi kaže "Depeche, stala si na zmiju!"

Ja sam se PARALIZIRALA! Psihološki. Jer sam jedno par puta od straha skakala po njom u "ajme, ajme. stala sam na zmiju" smislu. Odvratno. Izgubila sam se. Skroz. Osjećala sam se kao da nemam čime misliti. U tom trenutku. ŠOK! Da me ona nije povukla za ruku, fuj! Neću se prisjećati


Ostatak dana sam na +35 hodala u onim čizmama do koljena
Takav je moj strah. Oduvijek. I gliste su mi dio noćnih mora. Ne volim ništa što puzi, a nema noge!
Pa SAturn je oprez,ali i ambicija,a cilj nam je da sto duze i zivimo,valjda

Probaj da ne mislis na to,ako ikako mozes
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 16:37   #238
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ja jos nisam upoznao zensku osobu,koja voli vidjeti i ne plasi se zmije(i mnogi muskarci se plase,sto je valjda i normalno)

Iako neki povrsni astrolozi povezuju zmiju sa simbolikom SAturna,prvestveno zbog SAturnove maleficne prirode i "Zla" koje donosi(sto je takodjer vise nego povrsno) treba naglasiti da SAturn vlada kostima,kicmom,a da je zmija Beskicmenjacki gmaz,pa bi je doveo u vezu sa mozda Plutonom(mnoge zmije imaju moc regeneracija,kao i gusteri,pa kada im se npr odsijece rep,naraste novi)

A sam strah od zmije vidim kao neki "teski" aspekt Saturna i Plutona u karti(neka vrsta opreza)
Ja sam strah od zmija vise uocila kod muske populacije
Evo ja npr nemam taj strah od zivotinja opcenito. (Osim sto ne volim kukce, ne plasim se ali ih ne volim vidjeti, kad god upratim takvo nesto, potrudim se da ga vise nema )
Kao manja uvijek sam obozavala gledati programe koji su prikazivali zivotinjski svijet i sl., bila sam opcinjena grabezljivim zivotinjama narocito zmijama i velikim mackama.
Cak sam uvijek govorila da cu imati za kucnog ljubimca tigra ili leoparda ili veliku zmiju
Naravno, ta zelja me prosla jer bi to bila patnja za takvu zivotinju.

Slozila bih se takodjer da bi zmija spadala u domenu Plutona.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 17:39   #239
A, da vas pitam, 12. kuća također jesu i strahovi/fobije pa, recimo, kada god vidim neko žbunje ili šikarje - evo, sa' će zmija. Čekam da isikče odnekuda (Je li to pak do veze Me90Pl? ) Merkur mi je tam u 12. Imam i Neptun sekstil Pluton

Ja bih sada sve moguće povezala sa zmijama Pardon

Inače, našla sam ovaj teks i strah od zmija naziva se Ofidiofobija Netko je analizrao Banderasovu kartu.

http://www.keplerunited.org/upload/f...i%20fobija.pdf

Quote:
Primer. 4- Ofidiofobija (strah od zmija)

Glumac Antonio Banderas doživeo je u detinjstvu ujed zmije i od tada ima paničan strah od njih čak i kada ih vidi u Zoo- vrtu, što se vidi iz egzaktnog kvadrata Mars (ujed) Pluton (zmija). Asc. u znaku Riba, sa vladarem Neptunom u 8 u Škorpionu i Jupiterom u 10 u Strelcu (filmski glumac,harizmatičan, najveći uspeh postiže u inostranstvu). Vrh 12 u Vodoliji, a vladar Uran (lični Neptun) u 6 u znaku svog izgona i na stepenu pada Neptuna- 21 Lava (iznenadni napad od skrivenih, malih, neobičnih divljih životinja) u konjunkciji sa Suncem (traumatični događaj proizveo stres), a kako je u trigonu sa Jupiterom, u kome ostaju i po dispoziciji, vidimo da taj napad (ujed zmije) preživljava uz pomoć lekara. Neptun kao prirodni vladar 12 u 8 na 6 stepenu Škorpiona (simbolika 6 kuće- sitne otrovne životinje) u kvadratu sa Merkurom- ujed zmije doživljava u detinjstvu (Merkurov period od 4- 14 godina)- preživljene slikepovrede nemoguce je izbrisati iz njegovog uma. Neptun po dispoziciji odlazi u egzaktan kvadrat sa Plutonom- intenzivan panični strah od zmija (Pluton) izazvan traumatičnim iskustvom. Vrh 8 je u Vagi a Venera (lični Pluton) u 6 u Devici (kuća i znak njenog izgona) u konjunkciji sa Plutonom, a po dispoziciji odlazi u kvadrat sa Neptunom pa potvrđuje već rečeno. Pluton (zmija) kao prirodni predstavnik serije 8 u egzaktnom je kvadratu sa Marsom (ujed) i u inkonjunkciji sa Mesecom (sećanje) iz 5 u agresivnom znaku Ovna (Zoo- vrt)- sećanje na traumu iz detinjstva je toliko jako, da doživljava paničan strah od zmi- ja, čak i kada ih vidi u Zoo- vrtu.

Zadnje uređivanje Depeche E. : 24.01.2015. at 17:44.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 17:39   #240
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ja jos nisam upoznao zensku osobu,koja voli vidjeti i ne plasi se zmije(i mnogi muskarci se plase,sto je valjda i normalno)
Ja volim . Dva puta kad su u centru mog grada donosili neke ogromne zmije (ne razumem se u njih, ali su mi divne ), pustila sam ih da se obavijaju oko mene, predivna stvorenja . Jednom od ta dva puta je zmija sama spontano prešla sa dečka koji ju je doneo na mene . Mislim da je zmija Saturn u Škorpiji - hladnokrvna (Saturn), gmiže i mnogi je se plaše, a simbol je mudrosti i zavođenja na pogrešan put (Pluton).

Imam u okolini nekoliko rakova koji se izbezume na samu reč zmija.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.