Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2014., 22:32   #281
Quote:
Gravitacija kaže: Pogledaj post
Dužnosničke plaće su daleko ispod nekakvog europskog prosjeka..Zar je 10000 kn puno? U kojem svemiru?
I radničke su daleko ispod prosjeka, a radnik hrani te dužnosnike!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 07:39   #282
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Slažem se. Moj prijedlog je zamišljen kao alternativa otkazima i drastičnom smanjenju plaća, jer bi njima bili najteže pogođeni oni koji su najmanje odgovorni za loš rad sustava, ali za podizanje kvalitete na višu razinu potrebno je upravo ovo što ti predlažeš: velika metla u upravljačkim strukturama!
Nema alternative otkazima.
Imamo 100 000 ljudi viška u javnoj upravi i to treba maknuti.
To je trebalo biti maknuto prije 3 godine.

Samo što ja ne bi otpuštao čistačice nego one koji su stvarno odgovorni za trenutno stanje -dakle nesposobni manadgement i kompletnu upravljačku strukturu.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 08:50   #283
@HvalaNaRibama:

a tko će njih otpustiti, sami sebe sigurno neće.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 08:54   #284
If you pay peanuts, you get monkeys.
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:00   #285
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
@HvalaNaRibama:

a tko će njih otpustiti, sami sebe sigurno neće.
I tu smo u začaranom krugu kojega jedino revolucija može razbiti.

Ukratko dakle -nema nam spasa , a tko želi normalno živjeti i može -neka bježi gdje god može.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 06:10   #286
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
I tu smo u začaranom krugu kojega jedino revolucija može razbiti.

Ukratko dakle -nema nam spasa , a tko želi normalno živjeti i može -neka bježi gdje god može.
Vlast proizlazi iz naroda i pripada narodu. Tu revolucija nije potrebna.
Gravitacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 06:12   #287
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
I radničke su daleko ispod prosjeka, a radnik hrani te dužnosnike!
I zašto bi dužnosnik trpio radi radnika? Dužnosnika je ionako daleko manje, a radnika je uglavnom previše.
Gravitacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 06:39   #288
Quote:
Gravitacija kaže: Pogledaj post
I zašto bi dužnosnik trpio radi radnika? Dužnosnika je ionako daleko manje, a radnika je uglavnom previše.
Ironija ili??
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 07:58   #289
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Ironija ili??

Ne.
Arogancija i totalno neznanje.
I besčutnost, naravno.

Ovo kao da sam milanović "što sam lep" ili pusička "neće biti mirovina" pišu...

Zadnje uređivanje Smotani2 : 17.12.2014. at 08:03.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 07:59   #290
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne.
Arogancija i totalno neznanje.
Kakvo neznanje?
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 08:04   #291
Quote:
Gravitacija kaže: Pogledaj post
I zašto bi dužnosnik trpio radi radnika? Dužnosnika je ionako daleko manje, a radnika je uglavnom previše.
Zato sto su mu radnici poslodavci i oni bi trebali odlucivati.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 08:04   #292
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Kakvo neznanje?

To ti je ono kad je čovjek pun sebe, misli da sve zna i ne želi se spustiti iz oblaka i pogledati zbilju
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 08:33   #293
Vidim da mnogi zagovaraju otpuštanja u državnim službama jer se tamo, kakti, uopće niti ne radi.

Što mislite da bi se dogodilo kada bi se u državnim službama moglo otpuštati lagano kao kod privatnika?

Dogodilo bi se to da bi otkaze dobili oni koji uistinu rade u državnim službama a to su oni koji su došli bez veze. Znam da mislite da su svi zaposleni u državnim službama došli preko veze ali to jednostavno nije istina...znam iz vlastitog primjera a i imam prijatelje koji su zaposleni u ministarstvima, zavodima itd a nisu imali vezu.

To su ljudi koji dobro rade svoj posao a prvi bi bili na meti za odstrel. Nakon toga bi u državnoj službi uistinu ostali samo uhljebi odnosno oni koji su došli preko veze...

Tako da ako mislite da sada imate sporu i neučinkovitu birokraciju (što i je istina jer oni koji su došli bez veze moraju raditi više pošto ovi s vezom slabo rade )samo pričekajte i doći će dan kada ćete žaliti za ovako "učinkovitom" birokracijom.

Ja jesam da se u državnoj službi zapošljava samo temeljem sposobnosti te da se napreduje temeljem sposobnosti ali, na žalost, sposobnost nije jedini kriterij a niti najvažniji kriterij za zapošljavanje ili napredovanje.

Sposobni se zapošljavaju i napreduju samo kada nema nikog s vezom...uvedite masovna otpuštanja u državnu službu i sposobni će biti prvi koji će otići jer ti ljudi nemaju vezu...a ljudi s vezom i zaleđem će i dalje ostati u državnim službama...

Brza i lagana otpuštanja u državnim službama se trebaju uvesti tek onog trena kada političari i dužnosnici izgube moć zapošljavanja te kada će se uistinu zapošljavati samo oni koji su sposobni...no, mislim da to mi nećemo dočekati u našem životu...
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:27   #294
Quote:
Gravitacija kaže: Pogledaj post
Dužnosničke plaće su daleko ispod nekakvog europskog prosjeka..Zar je 10000 kn puno? U kojem svemiru?
dakle, ti misliš da bi prosjek plaže zaposlenih u državnoj upravi trebao biti 10 000 kn? i da bi to DRŽAVA trebala omogućiti?
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:34   #295
Quote:
Gravitacija kaže: Pogledaj post
I zašto bi dužnosnik trpio radi radnika? Dužnosnika je ionako daleko manje, a radnika je uglavnom previše.
i onda se ljudi čude ili ljute kad kažem da sam poduzeo sve u mojoj moći da što manje kuna od mog posla i od mog rada završi u hrvatskom poreznom sustavu. propiši ti sebi plaću i od 100 000 kn ako hoćeš i možeš, srećo. meni je samo bitno da te ja ne plaćam. i budi jako sretan što još nije došlo doba da korisnici tvojih usluga (GRAĐANI RH) i sponzori tvojeg radnog mjesta (zaposlenici privatnog sektora) još nisu počeli plaćati tvoje usluge onoliko koliko ONI, a ne ti, misle da vrijede. ali uskoro naravno, ne ufam se u pamet hrvatskog naroda no bankrot je samo pitanje mjeseci.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 21:58   #296
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
To ti je ono kad je čovjek pun sebe, misli da sve zna i ne želi se spustiti iz oblaka i pogledati zbilju
Pa ajde prosvijetli nas malo objasni nam možda shvatimo!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:53   #297
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Pa ajde prosvijetli nas malo objasni nam možda shvatimo!
Meni je isprve bilo jasno što je napisao, ajd pročitaj par puta, možda i tebi svane.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:04   #298
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Vidim da mnogi zagovaraju otpuštanja u državnim službama jer se tamo, kakti, uopće niti ne radi.

Što mislite da bi se dogodilo kada bi se u državnim službama moglo otpuštati lagano kao kod privatnika?

Dogodilo bi se to da bi otkaze dobili oni koji uistinu rade u državnim službama a to su oni koji su došli bez veze. Znam da mislite da su svi zaposleni u državnim službama došli preko veze ali to jednostavno nije istina...znam iz vlastitog primjera a i imam prijatelje koji su zaposleni u ministarstvima, zavodima itd a nisu imali vezu.

To su ljudi koji dobro rade svoj posao a prvi bi bili na meti za odstrel. Nakon toga bi u državnoj službi uistinu ostali samo uhljebi odnosno oni koji su došli preko veze...

Tako da ako mislite da sada imate sporu i neučinkovitu birokraciju (što i je istina jer oni koji su došli bez veze moraju raditi više pošto ovi s vezom slabo rade )samo pričekajte i doći će dan kada ćete žaliti za ovako "učinkovitom" birokracijom.

Ja jesam da se u državnoj službi zapošljava samo temeljem sposobnosti te da se napreduje temeljem sposobnosti ali, na žalost, sposobnost nije jedini kriterij a niti najvažniji kriterij za zapošljavanje ili napredovanje.

Sposobni se zapošljavaju i napreduju samo kada nema nikog s vezom...uvedite masovna otpuštanja u državnu službu i sposobni će biti prvi koji će otići jer ti ljudi nemaju vezu...a ljudi s vezom i zaleđem će i dalje ostati u državnim službama...

Brza i lagana otpuštanja u državnim službama se trebaju uvesti tek onog trena kada političari i dužnosnici izgube moć zapošljavanja te kada će se uistinu zapošljavati samo oni koji su sposobni...no, mislim da to mi nećemo dočekati u našem životu...
Sudnji dan je za sisače državnog proračuna blizu, sve je manje love, a vas sisača tako puno. Pojest ćete sami svoju supstancu i na kraju raditi za plaće od 2000 kn koje su i tolike prevelike za više od polovice sisača državnog proračuna. Vi ste kao rak isti obrazac ponašanja.

Da je jaca bila pametnija i otpustila 50 000 sisača državnog proračuna umjesto što je uvodila harače i povećavala poreze, privatne firme ne bi otpustile 220 000 zaposlenih, već možda 100 000, ali ne svete krave je trebalo zaštititi. Srećom postoji neka svemirska sila, mogli bi reći svemirska pravda koja će stvari dovesti na svoje mjesto, a ja više ni ne želim biti promatrač, jednostavno me nije briga za sisače državnog proračuna.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:41   #299
Quote:
Gravitacija kaže: Pogledaj post
Dužnosničke plaće su daleko ispod nekakvog europskog prosjeka..Zar je 10000 kn puno? U kojem svemiru?
Dužnosnici nemaju sramotno niske plaće u usporedbi sa prosječnom plaćom u RH (o čemu si govorila u uvodnom postu! ).

Osim toga, o kakvih 10 tisuća govoriš kada i pomoćnici ministra, koji imaju jedan od najnižih koeficijenata za obračun plaća (5,27), pomnoženo s osnovicom za obračun plaće državnih dužnosnika od 4.221,762 kn bruto, moraju imati puno veću neto plaću od 10 tisuća kn...? Gotovo tri puta veću od prosjeka države. Jedino što je tu sramotno su rezultati njihovoga rada.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 07:25   #300
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Dužnosnici nemaju sramotno niske plaće u usporedbi sa prosječnom plaćom u RH (o čemu si govorila u uvodnom postu! ).

Osim toga, o kakvih 10 tisuća govoriš kada i pomoćnici ministra, koji imaju jedan od najnižih koeficijenata za obračun plaća (5,27), pomnoženo s osnovicom za obračun plaće državnih dužnosnika od 4.221,762 kn bruto, moraju imati puno veću neto plaću od 10 tisuća kn...? Gotovo tri puta veću od prosjeka države. Jedino što je tu sramotno su rezultati njihovoga rada.
Riječ je bila o europskom prosjeku. Nisu svi dužnosnici u ministarstvima, ima ih i koji rade za bijednih 10000 kn, pogotovo u pravosuđu. Poanta je da su te plaće realno male kada se napravi usporedba sa plaćama za profesije jednake važnosti u zapadnim zemljama.

Realno bi bilo možda nekakvih 30000 kn, ali to je u Hrvatskoj čini se neizvedivo..
Gravitacija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.