Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2010., 11:33   #6841
može li mi netko reći ima li iskustva sa poliklinikom Medica iz Bihaća? razmišljam da odem kod njih zbog stavljanja implantata ali nemam informacije iz prve ruke, više rekla - kazala..... ako je neko bio osobno, bila bih zahvalna da podijeli ovdje svoje impresije.....
starimost is offline  
Old 22.03.2010., 13:31   #6842
Pozz!! Ne znam je li ovo prava tema za postavit pitanje ali bar cu pokusat Ima god. dana sam se preselila u novi grad i upisala se u zubarice u Domu zdravlja, teta se pokazala jako dobra ali je nakon par mj. otisla u mirovinu i dosla je nova koja je preuzela njene pacijente, bila sam kod nje dva puta sve ok....ali ima par dana sam ponovo bila i sad na njenim vratima stoji naljepnica da je privatnik, navodno samo iznajmljuje prostor u Domu Vise mi nista nije jasno, u jedne ure prima pacijente koji placaju, u druge one koji ne placaju....bijelu plombu naplacuje 212,00kn, tako da sam ocito u prvoj skupini Kako sam do nedavno bila student, a i u svom gradu di sam kod istog zibara bila 10 god. nemam pojma sta se dogadja a i je li skupa ili su to normalne cijene. Ako ste ista skuzili pomazite
**Anchy** is offline  
Old 22.03.2010., 14:34   #6843
sonea - jesu ti zubi zdravi koji bole? Meni to zvuci kao upala pulpe, bolje ce ti znati reci nasi stomatolozi na temi
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 22.03.2010., 16:49   #6844
Dakle ovako..zubar mi sad kaze da kad mi skine ovu ledermix pastu, da ce puniti korikjen pa onda ako me nakon par dana ne boli da ce mi uzimati otisak za krunice (jedinice i dvojka lijevo)..e sad mene muci slijedece - ovaj zub gdje nije skinuta nadogradnja (dvojka desno), tu ce mi ostati ta malecka upalica za koju pretpostavljam da se moze prosiriti kasnije ponovo na druge zube?? da li je tocno? jer ako je, onda mi nema druge nego traziti zubara koji ce mi skinuti i ovu nadogradnju ili barem napraviti reviziju korijena odostraga (misli da je i to moguce ako sam dobro shvatila)? ne bih bas prolazila kroz sve ovo, a da mi ostane ta upala na jednom zubu..
amicus curiae is offline  
Old 22.03.2010., 17:34   #6845
Quote:
**Anchy** kaže: Pogledaj post
Pozz!! Ne znam je li ovo prava tema za postavit pitanje ali bar cu pokusat Ima god. dana sam se preselila u novi grad i upisala se u zubarice u Domu zdravlja, teta se pokazala jako dobra ali je nakon par mj. otisla u mirovinu i dosla je nova koja je preuzela njene pacijente, bila sam kod nje dva puta sve ok....ali ima par dana sam ponovo bila i sad na njenim vratima stoji naljepnica da je privatnik, navodno samo iznajmljuje prostor u Domu Vise mi nista nije jasno, u jedne ure prima pacijente koji placaju, u druge one koji ne placaju....bijelu plombu naplacuje 212,00kn, tako da sam ocito u prvoj skupini Kako sam do nedavno bila student, a i u svom gradu di sam kod istog zibara bila 10 god. nemam pojma sta se dogadja a i je li skupa ili su to normalne cijene. Ako ste ista skuzili pomazite
Ta je doktorica otisla u zakup. HZZO ne pokriva većinu zahvata u stomatologiji a među njima su i bijeli ispuni to je minimalna cijena ispuna koji ti moze naplaiti stomatologa jer ako ide ispod toga može biti kažnjen čak mu se licenca može oduzeti.
Za vas se ništa ne mjena kod te doktorice, znaći ono što fond pokriva se i dalje ne plača, a ono što ne pokriva plačate jer ne pokriva.
Krumpir is offline  
Old 22.03.2010., 17:37   #6846
Quote:
amicus curiae kaže: Pogledaj post
Dakle ovako..zubar mi sad kaze da kad mi skine ovu ledermix pastu, da ce puniti korikjen pa onda ako me nakon par dana ne boli da ce mi uzimati otisak za krunice (jedinice i dvojka lijevo)..e sad mene muci slijedece - ovaj zub gdje nije skinuta nadogradnja (dvojka desno), tu ce mi ostati ta malecka upalica za koju pretpostavljam da se moze prosiriti kasnije ponovo na druge zube?? da li je tocno? jer ako je, onda mi nema druge nego traziti zubara koji ce mi skinuti i ovu nadogradnju ili barem napraviti reviziju korijena odostraga (misli da je i to moguce ako sam dobro shvatila)? ne bih bas prolazila kroz sve ovo, a da mi ostane ta upala na jednom zubu..

Ako je zub dobro izlječen i napunjen onda se upala NEĆE širiti nego će stati i potpuno se povući. Ako se dogodi jednog dana da se ipak upala ponovno pojavi možete napravit apikotomiju i riješit se te situacije.
Krumpir is offline  
Old 22.03.2010., 17:45   #6847
Quote:
sonea kaže: Pogledaj post
e sad imam jedno pitanjce,vec sam pre nekog vremena pitala da li je moguce da bole prednji zubi prilikom izbijanja umnjaka i dobila odgovor da je moguce

to mi se desilo pre recimo dve nedelje,nije to bol,vise neki osecaj kao da zubi trnu,prvo je pocela jedna dvojka,pa se prenelo i na jedinicu,pa posle dva dana pocela i druga jedinica i dvojka,e onda je to prestalo i evo danas opet imam taj utrnuli osecaj u jednoj dvojci i jedinici,kao da se taj osecaj seli s jednog mesta na drugo

takodje kad pritisnem noktom unutrasnji deo zuba,prodje me struja,nemojte mi se smejati sto stiskam zube ali pokusavala sam da utvrdim u cemu je problem
e onda sam pritisnula i donje pa me takodje "udarila struja",to je verovatno zato sto su prednji zubi tanki
nemam pojma,i takodje mi budu malo osetljivi kad ih cackam jezikom ali opet samo ta unutrasnja strana,inace su besprekorno beli,nema nikakvih mrlja...

ici cu ovih dana da uradim OTP,jer me ovo bas muci,sve se brinem da nije neki proces na korenu,mada kontam da bi to bolelo
ali istovremeno mi rastu oba umnjaka gore pa se nadam da je od njih,vec sam primetila da mi se jedna jedinica i dvojka blago pomeraju,kao da se rotiraju,sve mi se cini da zubi guraju jedni druge,ne znam kako to da objasnim,ne gine mi vadjenje umnjaka pod hitno

jao boze a imam tako divne zube,bele i kao biseri i u poslednje vreme me stalno nesto muci,sigurna sam da je to od umnjaka i jedva cekam da ih se resim,a opet me strah
Da moguće je da se sve ovo događa zbog umnjaka. To znam ne samo iz knjiga koje smo čitali na faksu, nego i iz iskustva vlastitoga kada mi je osmica nicala. Na toj polovili vilice svi zubi su me boljeli, tako da ovo sve što opisujete zvući kao rezultat nicanja umnjaka.
Krumpir is offline  
Old 22.03.2010., 17:50   #6848
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
sonea - jesu ti zubi zdravi koji bole? Meni to zvuci kao upala pulpe, bolje ce ti znati reci nasi stomatolozi na temi
bila sam kod zubara pre 4 meseca na kontroli i receno mi je da su svi zubi zdravi,oni su skroz beli iz svih uglova,nema nikakve promene boje,mrlja....
ali mi trenutno rastu oba gornja umnjaka,vilica mi je mala,jedan je vec izbio,drugi jos nije,taj bol,koji nije bol nego kao da su zubi utrnuti,je poceo pre recimo dve nedelje,budu utrnuti dan dva pa onda 5 dana nista,pa opet malo,pa nista....

nikad nisu svi utrnuti,ovaj pu su samo jedna jedinica i dvojka,bile juce,a evo danas samo jedinica
takodje sam primetila da su ti prednji zubi polako poceli da se pomeraju,jedna jedinica je malo usla unutra,a dvojka se malkice zarotirala i sad tacno izgleda kao da ta dva zuba vrse pritisak na drugu jedinicu,tako mi izgleda kad uzmem malo ogledalo i pogledam

u svakom slucaju planiram ove nedelje da uradim OTP jer sam inace htela da idem da sredjujem te umnjake,nazalost tri moraju napolje jer jednostavno nema mesta
prosto ne mogu da poverujem da je upala pulpe jer znam koliko to boli,a i neverovatno mi je da se istovremeno upali pulpa na 4 zuba,e onda bih stvarno bila slucaj za literaturu

drugarica mi kaze da su nju prilikom izbijanja umnjaka toliko bolele jedinice da je pila novalgetol,mislila je da ce joj ispasti,nije znala sta je dok joj stomatolog nije rekao
sonea is offline  
Old 22.03.2010., 17:55   #6849
krumpir hvala na odgovoru,ja cu cim pre do stomatologa jer me bas brine sve to,bojim se da mi ti glupavi umnjaci ne naprave jos veci kurslus,a pogotovo me brine to pomeranje zuba,oni su trenutno savrseno poredjani i ne smem da rizikujem da jos vise pocnu da se pomeraju,samo mi jos aparatic fali majko mila,inace su mi zubi jako gusti,ne mogu da koristim interdentalnu cetkicu,na nekima jedva konac provucem
sonea is offline  
Old 22.03.2010., 19:09   #6850
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Ta je doktorica otisla u zakup. HZZO ne pokriva većinu zahvata u stomatologiji a među njima su i bijeli ispuni to je minimalna cijena ispuna koji ti moze naplaiti stomatologa jer ako ide ispod toga može biti kažnjen čak mu se licenca može oduzeti.
Za vas se ništa ne mjena kod te doktorice, znaći ono što fond pokriva se i dalje ne plača, a ono što ne pokriva plačate jer ne pokriva.
Hvala na odgovoru p.s.nisam dobila racun, da li je to normalno?
**Anchy** is offline  
Old 22.03.2010., 21:04   #6851
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Ako je zub dobro izlječen i napunjen onda se upala NEĆE širiti nego će stati i potpuno se povući. Ako se dogodi jednog dana da se ipak upala ponovno pojavi možete napravit apikotomiju i riješit se te situacije.
joj, opet ja..znam da previse pitam (i mucim samu sebe), ali kako sam se jednom opekla, sad fakat pusem i na hladno..postoji li neki nacin da se provjeri kako je doktor ocistio korijen od starog punjenja, tj. da li ga je dobro ocistio i izlijecio? sve korake radi dobro, no malo me strah obzirom da nema bas najmoderniju opremu (onu mikrokamericu i sl.), da nije mozda ocistio dobro korijene..

hvala..
amicus curiae is offline  
Old 22.03.2010., 21:10   #6852
Quote:
amicus curiae kaže: Pogledaj post
joj, opet ja..znam da previse pitam (i mucim samu sebe), ali kako sam se jednom opekla, sad fakat pusem i na hladno..postoji li neki nacin da se provjeri kako je doktor ocistio korijen od starog punjenja, tj. da li ga je dobro ocistio i izlijecio? sve korake radi dobro, no malo me strah obzirom da nema bas najmoderniju opremu (onu mikrokamericu i sl.), da nije mozda ocistio dobro korijene..

hvala..
slikaš te zube na RTG,tu se može vidjet jel dobro napunjeno.Ali jel stvarno hermetički zatvoreno tj.da li je u potpunosti sve dobro napravljeno tek se vidi nakon par mjeseci.Napravi se kontrolna RTG slika i ako nema procesa onda znači da je sve ok
Gutaperka is offline  
Old 22.03.2010., 21:46   #6853
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
slikaš te zube na RTG,tu se može vidjet jel dobro napunjeno.Ali jel stvarno hermetički zatvoreno tj.da li je u potpunosti sve dobro napravljeno tek se vidi nakon par mjeseci.Napravi se kontrolna RTG slika i ako nema procesa onda znači da je sve ok
to kuzim, hvala.. ali, ako nije dobro ocisceno staro punjenje da li postoji mogucnost da bakterije ipak rade svoje, makar korijen bio dobro zatvoren..
amicus curiae is offline  
Old 22.03.2010., 22:57   #6854
trebam napraviti dvije nadogradnje. četvorke i petice. korijeni su ok.
to se radi još uvijek na šarafić ili ima nekih novosti?
koja je realna cijena za takav zahvat?
margoth. is offline  
Old 23.03.2010., 08:21   #6855
Idem sada na kirurgiju. Drž te mi fige
Mint is offline  
Old 23.03.2010., 08:26   #6856
Quote:
amicus curiae kaže: Pogledaj post
to kuzim, hvala.. ali, ako nije dobro ocisceno staro punjenje da li postoji mogucnost da bakterije ipak rade svoje, makar korijen bio dobro zatvoren..
da bi sve bilo ok staro punjenje mora biti dobro očišćeno i korjen mora biti nanovo dobro napunjen.Ako to dvoje nije učinjeno prije ili kasnije se može vratiti upala oko vrha korjena
Gutaperka is offline  
Old 23.03.2010., 08:27   #6857
Quote:
Mint kaže: Pogledaj post
Idem sada na kirurgiju. Drž te mi fige
:fige:
Gutaperka is offline  
Old 23.03.2010., 08:31   #6858
Quote:
margoth. kaže: Pogledaj post
trebam napraviti dvije nadogradnje. četvorke i petice. korijeni su ok.
to se radi još uvijek na šarafić ili ima nekih novosti?
koja je realna cijena za takav zahvat?
šarafić,karbonski kolčić,lijevana nadogradnja,kolčić od staklenih vlakana,cirkon,...i dalje se radi tako jer mora biti nekakav čvrst stup na koji nosi krunicu.

A cijena,zakonski minimum je 600 kn koliko neki stomatolog može najmanje uzeti za taj rad,ispod toga ne smije zbog minimalnih cijena koje je odredila Stomatološka komora
Gutaperka is offline  
Old 23.03.2010., 09:41   #6859
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
da bi sve bilo ok staro punjenje mora biti dobro očišćeno i korjen mora biti nanovo dobro napunjen.Ako to dvoje nije učinjeno prije ili kasnije se može vratiti upala oko vrha korjena
hvala..mislim da cu ipak biti mirnija ako to odem napraviti u hr, sve se nesto lomim izmedju da li da vjerujem ovom doktoru ovdje ili ne..mada je covjek fakat okej..oh...
amicus curiae is offline  
Old 23.03.2010., 13:27   #6860
Pozdrav ljudi!

evo odlučija sam da priupitam nekog od vas..

naime prije 2 tjedna sam napokon otišao u zubara..ugl..dosta veliki karijes na 7..nisam imao nikave bolove do tada..napravila mi je taj zub sa bijelom plombom..

ugl. da skratim, nakon toga me taj zub počeo lagano boljeti...nije konstantna bol već se javlja samo prilkom unošenja hladne vode, vruće hrane itd..

danas sam bio opet u nje i rekla mi je da će se to smiriti..da je to ponekad normalno..da treba i 2 3 tjedna..

al meni to malo čudno...2 tjedna je prošlo..zub koji mi prije nije zadavao muku sada mi zadaje..

p.s..imam još nekih drugih pitanja al nećemo sve odma..
yeast is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.