Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2016., 22:05   #661
Ne moraš biti posve sređen sam sa sobom da mi mogao funkcionirati - točka. Svi imamo felere, to je ljudski. Ali misliti da će nekoga, nečije felere, ulazak u vezu (odnos, ikakav) "popraviti" - to je potencijalno scenarij za katastrofu.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 22:15   #662
Quote:
Ribbons Undone kaže: Pogledaj post
Ne moraš biti posve sređen sam sa sobom da mi mogao funkcionirati - točka. Svi imamo felere, to je ljudski. Ali misliti da će nekoga, nečije felere, ulazak u vezu (odnos, ikakav) "popraviti" - to je potencijalno scenarij za katastrofu.
Ovisi o kakvom se feleru radi. Ako je netko ovisnik o grljenju

Ali da, veza ne popravlja većinu sjebanosti. Opet, ovisi o kakvim se sjebanostima radi i ovisi s kim si u vezi. Možemo li se složiti da loša veza može neku sjebanost i pojačati? Ja vjerujem da može. Isto tako mislim da veza s dobrom osobom može pomoći u rješavanju nekih problema.

Ljudi s kojima se družimo, bilo to društvo, familija, bliski prijatelji ili partneri u vezi imaju neki utjecaj na nas. Nekad dobar, nekad loš, ovisi i o njima i o nama.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 22:17   #663
A da, to je forum. Nedajbože imati neku manu ovdje, kompleks ondje. Jer ako nisi prosvijetljeni mudrac, onda si olupina od čovjeka. Sredine nema.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 22:19   #664
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
A da, to je forum. Nedajbože imati neku manu ovdje, kompleks ondje. Jer ako nisi prosvijetljeni mudrac, onda si olupina od čovjeka. Sredine nema.
To si iščitao - otkud?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 22:23   #665
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
A da, to je forum. Nedajbože imati neku manu ovdje, kompleks ondje. Jer ako nisi prosvijetljeni mudrac, onda si olupina od čovjeka. Sredine nema.
Umorna sam malo pa je moguće da nerazumljivo pišem, ali pišem upravo to da nije potrebno biti skroz bez mane i kompleksa da bi se uživalo u vezi. Samo se treba naći nekog koga naše mane ne bole, i obrnuto.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 22:30   #666
Quote:
Ribbons Undone kaže: Pogledaj post
To si iščitao - otkud?
To se često događa. Netko kaže da ima manu i prema odgovorima je to odmah uzrok svih zala u njegovom životu. Ili se ta mana izvuče psihološkim profajlingom iz ukupno dva njegova/njezina posta ako je ne ispovijedi odmah. U nedostatku inspiracije tu se osobu proglašava očajnom do ekstrema. Ukratko, US psihologija.

Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Umorna sam malo pa je moguće da nerazumljivo pišem, ali pišem upravo to da nije potrebno biti skroz bez mane i kompleksa da bi se uživalo u vezi. Samo se treba naći nekog koga naše mane ne bole, i obrnuto.
Nije tebe išlo. Tj. nije nikoga specifično, tek neki opći dojam koji imam s ovog PDF-a i još nekih na forumu.hr.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 22:39   #667
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
To se često događa. Netko kaže da ima manu i prema odgovorima je to odmah uzrok svih zala u njegovom životu. Ili se ta mana izvuče psihološkim profajlingom iz ukupno dva njegova/njezina posta ako je ne ispovijedi odmah. U nedostatku inspiracije tu se osobu proglašava očajnom do ekstrema. Ukratko, US psihologija.



Nije tebe išlo. Tj. nije nikoga specifično, tek neki opći dojam koji imam s ovog PDF-a i još nekih na forumu.hr.
Nije problem kod nekog drugog vidjeti što ne valja. I ja to radim, dijagnosticiram samo tako ali ono što često zaboravljam je da ti ljudi kojima sam možda i pripisala neku točnu dijagnozu ne žive okruženi samo suprotnim primjercima. Lonci i poklopci.

U principu, znam da bi neki i za mene rekli da sam sjebana i da moram popraviti to i to, ali ja neću. OK, nešto ću popravljati, ali ne sve, neke stvari koje većina vidi kao sjebanost se meni ne da mijenjati. Olakšava i činjenica da znam da ima tih rijetkih primjeraka koji me ne bi popravljali.

Isto tako se meni može činiti da je netko sjeban jer ne znam, sluša cajke, šovinist je, i da ne nabrajam dalje al znam da ima hrpa žena u ovim krajevima kojima će takav biti taman, samo to nekad zaboravim.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 23:22   #668
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Priče o tome da moraš biti savršeno sretan sam sa sobom ne bi li bio sretan u vezi objesi mačku o rep. Znam da to dobro zvuči, ali nije tako jednostavno jer ljudi nisu tako jednostavni.
U biti, kad čovjek dosegne stanje (potpune) sreće sam sa sobom, onda mu zapravo više nitko niti ne treba.
orah-pita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 23:27   #669
Da. Jer je, recimo, mrtav.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 23:32   #670
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
Kaj ste navalili na jadnu @Aniston ko mutavi na telefon? Jeste li pomislili, da čovjek jednostavno u nekom životnom razdoblju ima smolu? Kaj god napraviš sve gore i gore.

O plačama i novcu nebi, nisam kompetentan za te stvari.
Ma nije bedara
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 02:21   #671
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
nažalost ima puno istine u ovome što si rekao.
ali da bi našao nekoga tko je vrijedan tvoje ljubavi,truda i vremena,tj.ulaganja kako ti kažeš,treba pojesti puno žganaca.i to loših.
ja sam spremna i dalje na to da me netko i povrijedi,da opet izvučem deblji kraj,da se razočaram,ali ne pristajem na to da nikad više ne pokušam pronaći nekoga sa kim ću biti sretna i sa kim ću imati čistu i iskrenu ljubav.
možda će nekome ovo zvučati pomalo nerealno,no ja znam da još ima ljudi,i muških i ženskih koji imaju u sebi usađene neke moralne vrijednosti koje su danas jako rijetke,koje ja osobno zahtjevam od druge strane,koje pokušavam i ja njegovati kod sebe,i od toga ne odustajem.
makar i pod cijenu da postanem lovac u mutnom,i da ostanem sama.
meni je važno da sam ja dala sve od sebe i da sam čista u svojoj glavi i u svojoj duši,a to što drugi varaju,lažu,muljaju ide njima na dušu,ja sa time nemam ništa.mogu se samo moliti Bogu da ja nikada ne postanem takva.

.
Kao sto kazes ima istine...I ja sam isto tako nerealna I dajem od srca svoj maximum...Najvaznije je ne zaliti se nikome kad te neko povrijedi jer ces dobiti odgovor da si sama kriva Najbolje je zaboraviti.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 07:18   #672
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Ovisi o kakvom se feleru radi. Ako je netko ovisnik o grljenju

Ali da, veza ne popravlja većinu sjebanosti. Opet, ovisi o kakvim se sjebanostima radi i ovisi s kim si u vezi. Možemo li se složiti da loša veza može neku sjebanost i pojačati? Ja vjerujem da može. Isto tako mislim da veza s dobrom osobom može pomoći u rješavanju nekih problema.

Ljudi s kojima se družimo, bilo to društvo, familija, bliski prijatelji ili partneri u vezi imaju neki utjecaj na nas. Nekad dobar, nekad loš, ovisi i o njima i o nama.
I ja vjerujem da moze
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 08:40   #673
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
A da, to je forum. Nedajbože imati neku manu ovdje, kompleks ondje.
Ne radi se o manama već o prezentaciji. Ne smiješ se prikazati onakav kakav stvarno jesi jer svi očekuju puno više.
To ti je kao da na fejs staviš neretuširanu profilnu fotku.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 10:30   #674
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ne radi se o manama već o prezentaciji. Ne smiješ se prikazati onakav kakav stvarno jesi jer svi očekuju puno više.
To ti je kao da na fejs staviš neretuširanu profilnu fotku.
Sad ti stvarno uspoređuješ kruške i jabuke.
Retuširana profilna na facebooku je propaganda koja ima jasan cilj sebe prikazat boljim nego što jesmo. S druge strane neselektivna otvorenost o sebi ovdje na forumu je iskreno znak nedostatka samopoštovanja. Cilj takvih osoba koji neselektivno se ogoljavaju je očajno traženje bilo kakvog prihvaćanja od strane bilo koga, a na neki svoj čudan način misle da će to postići ako su u potpunosti otvoreni ili kako to oni kažu "iskreni".
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 11:16   #675
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
To ti je kao da na fejs staviš neretuširanu profilnu fotku.
Nisi čuo za ono pravilo društvenih mreža 1/3 ili 1/4, koje već, da na svake dvije ili tri retuširane fotke ide jedna realna. Onda te nitko ne može optužiti da lažeš o izgledu, a retuširanih je opet više pa zasjene onu nelaskavu.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.