Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2016., 11:27   #21
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Ma mora splasnut nakon nekog "razumnog roka", ako ne, onda nesto ne stima.
Splasne kad nađeš nešto bolje. Uvijek u životu moraš ići naprijed, razvijati se, napredovati.
A kad više nisi u stanju ići naprijed, počneš živjeti u prošlosti, tugovati za starim vremenima, i sve ode u kuki.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 21:50   #22
Quote:
Pattenta Brutta kaže: Pogledaj post
You just made my day

Quote:
Marco Pantani kaže: Pogledaj post
Potpis, upoznat sam s takvim slučajem, nema boljeg kad bivši svojim radnjama toliko padnu u očima da ih kasnije samo možeš žaliti . Kakve patnje, kakvi bakrači nakon toga.
Istina.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 00:38   #23
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
kad više nisi u stanju ići naprijed,
počneš živjeti u prošlosti,
tugovati za starim vremenima,

i sve ode u kuki.



no savjeti su previse usredotočeni na to da zamijeni za drugu žensku,
ali nije to point.
bilo kako da kompenzira "gubitak" je već ogroman pomak!
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 00:44   #24
Quote:
BlueEyes31 kaže: Pogledaj post
Definitivno najbolji savjet za liječenje slomljenog srca koji sam čula

Slutim ironiju u tvojem iskazu..

No,nije pristojno rugati se necem sto ne razumijes.
__________________
Sve je moguće..ali ljudi su odlučili ne priznati sebi da je to ustvari tako.-Dan Emanon
Pattenta Brutta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 00:46   #25
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 03:56   #26
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
To je onda druga priča. Ali, barem ti se zgadila. Kad ti se netko zgadi, puno je lakše krenut dalje.
Ne Ex, nije mi se zgadila. Zgadil mi se tvoj post al onak, fakat.

Ne može mi se zgaditi žena koju sam godinama oduševljeno upoznavao i zavolio kako nisam nikoga prije, prihvaćajući ju baš takvu kakva je bez želje da išta mijenja na sebi, ne mogu je preko noći zamrziti samo zato da bi mi bilo lakše ići dalje bez nje, ne mogu zaboraviti jer mi je otvorila dio mene koji nisam prije poznavao.
Da mi je bilo pakleno i teško ostaviti je.. o je. Ne da sam krv propišao nego još gore.

Zlo je kad si sklon zaboravljati ružne trenutke i stalno se prisjećati malobrojnih lijepih.. izravan put u pakao kojem nema kraja čemu si sam sebi kriv.

Prisiliti se ne sjećati se lijepih trenutaka i misliti samo na ružne.. opet isto samo što kriviš nju pri čemu se upitaš kakav si ti zapravo ako si bio i volio takvu osobu. Tako olako dati svoje osjećaje, vrijeme, trud, povjerenje? Da si toliko loše procijenio i osjetio kakva je?

Ne bih rekao.

Ja sam ispunio dio sebe njome, tu ostaje i ne može van a niti bilo što drugo na to mjesto. Dio je mene, razvio sam se uz nju i ima svoje mjesto.

Sretan sam što sam volio istinski bar jednom dosad u životu i sada je potpuno nebitno što ona nije i neće nikada biti sa mnom. Tuga, patnja, ljutnja, bijes.. se pretvorilo u savršeni mir.

i sada tražim onu pravu za sebe. Nećeš vjerovati ali mislim da sam vrlo blizu, došla je sama niotkuda.

Autore, pokušaj i ti tako.
__________________
"Sometimes I can feel my bones straining under the weight of all the lives I'm not living."

Zadnje uređivanje Chem012 : 26.05.2016. at 04:34.
Chem012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 17:24   #27
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
You just made my day
Well...That¨s what I Am made of..
__________________
Sve je moguće..ali ljudi su odlučili ne priznati sebi da je to ustvari tako.-Dan Emanon
Pattenta Brutta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 18:47   #28
slazem se da je ljutnja posljedni dio procesa prestanka voljene osobe-a zatim ravnodusnost.

vec sam i to prosao a i dvije veze nakon nje.
ali...
ono sto mene smeta i sto je glavni krivac u mom slucaju kako je moguce toliko ludo voljeti?
preboljeti cu je jednog dana jeli jedva se cekam rjesiti ovog osjecaja tuge a osoba koja vas voli to vam nikad nebi pruzila zar ne ?

nema pravog konkretnog razloga prekida sve neka navlacenja lijevo desno.malo ona malo ja.
Hvala svima na savjetima.
englishgarden is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 13:22   #29
Quote:
Chem012 kaže: Pogledaj post
Ne Ex, nije mi se zgadila. Zgadil mi se tvoj post al onak, fakat.

Ne može mi se zgaditi žena koju sam godinama oduševljeno upoznavao i zavolio kako nisam nikoga prije, prihvaćajući ju baš takvu kakva je bez želje da išta mijenja na sebi, ne mogu je preko noći zamrziti samo zato da bi mi bilo lakše ići dalje bez nje, ne mogu zaboraviti jer mi je otvorila dio mene koji nisam prije poznavao.
Da mi je bilo pakleno i teško ostaviti je.. o je. Ne da sam krv propišao nego još gore.

Zlo je kad si sklon zaboravljati ružne trenutke i stalno se prisjećati malobrojnih lijepih.. izravan put u pakao kojem nema kraja čemu si sam sebi kriv.

Prisiliti se ne sjećati se lijepih trenutaka i misliti samo na ružne.. opet isto samo što kriviš nju pri čemu se upitaš kakav si ti zapravo ako si bio i volio takvu osobu. Tako olako dati svoje osjećaje, vrijeme, trud, povjerenje? Da si toliko loše procijenio i osjetio kakva je?

Ne bih rekao.

Ja sam ispunio dio sebe njome, tu ostaje i ne može van a niti bilo što drugo na to mjesto. Dio je mene, razvio sam se uz nju i ima svoje mjesto.

Sretan sam što sam volio istinski bar jednom dosad u životu i sada je potpuno nebitno što ona nije i neće nikada biti sa mnom. Tuga, patnja, ljutnja, bijes.. se pretvorilo u savršeni mir.

i sada tražim onu pravu za sebe. Nećeš vjerovati ali mislim da sam vrlo blizu, došla je sama niotkuda.

Autore, pokušaj i ti tako.
Ako si spreman stati na loptu i sagledali situaciju onakvom kakva ona zaista jest, već si mnogo postigao.
Srce valjda ima svoje puteve koje razum ne razumije, koliko god zvučalo klišejski, ali ne bismo mi toliko patili u ljubavi da ju možemo u potpunosti razumjeti.

Svakako, energiju usmjeri na druge ljude, na neki drugi cilj . Da, teško je jer se s tom osobom budiš i liježeš s njom u mislima svakodnevno, ali ključ je kompenzacija. Podsvijest će se i dalje neko vrijeme držati starih patterna ali kroz VRIJEME i ona dođe na svoje i prilagodi se.
Ti si svoje odtugovao, razvio ratio u vezi cijele situacije, sada su ostale stvari koje se ne liječe razmišljanjem već vremenom i kompenzacijom.
Sretno.
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 13:25   #30
Quote:
BlueEyes31 kaže: Pogledaj post
Kada usmjeriš energiju i pozornost ka drugoj osobi, dotična će isparit iz glave
Bome istina.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 13:47   #31
Promišljena ravnodušnost je svakako poželjna karakteristika.To je odraz izvrsnosti u aristokraciji.
Tome treba stremiti.
__________________
Sve je moguće..ali ljudi su odlučili ne priznati sebi da je to ustvari tako.-Dan Emanon
Pattenta Brutta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 16:45   #32
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
To je onda druga priča. Ali, barem ti se zgadila. Kad ti se netko zgadi, puno je lakše krenut dalje.
Slazem se s ovime definitivno. Ludo sam bivseg dizala u nebesa i idealizirala ga i nakon prekida, dok jednostavno nisam vidjela neke stvari i radnje zbog kojih mi je pao u ocima za svagda. Amen !
__________________
Neka bude tako, nisam taj ti nisi ta...
TinaVedder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 16:50   #33
Quote:
Chem012 kaže: Pogledaj post
Ne Ex, nije mi se zgadila. Zgadil mi se tvoj post al onak, fakat.

Ne može mi se zgaditi žena koju sam godinama oduševljeno upoznavao i zavolio kako nisam nikoga prije, prihvaćajući ju baš takvu kakva je bez želje da išta mijenja na sebi, ne mogu je preko noći zamrziti samo zato da bi mi bilo lakše ići dalje bez nje, ne mogu zaboraviti jer mi je otvorila dio mene koji nisam prije poznavao.
Da mi je bilo pakleno i teško ostaviti je.. o je. Ne da sam krv propišao nego još gore.

Zlo je kad si sklon zaboravljati ružne trenutke i stalno se prisjećati malobrojnih lijepih.. izravan put u pakao kojem nema kraja čemu si sam sebi kriv.

Prisiliti se ne sjećati se lijepih trenutaka i misliti samo na ružne.. opet isto samo što kriviš nju pri čemu se upitaš kakav si ti zapravo ako si bio i volio takvu osobu. Tako olako dati svoje osjećaje, vrijeme, trud, povjerenje? Da si toliko loše procijenio i osjetio kakva je?

Ne bih rekao.

Ja sam ispunio dio sebe njome, tu ostaje i ne može van a niti bilo što drugo na to mjesto. Dio je mene, razvio sam se uz nju i ima svoje mjesto.

Sretan sam što sam volio istinski bar jednom dosad u životu i sada je potpuno nebitno što ona nije i neće nikada biti sa mnom. Tuga, patnja, ljutnja, bijes.. se pretvorilo u savršeni mir.

i sada tražim onu pravu za sebe. Nećeš vjerovati ali mislim da sam vrlo blizu, došla je sama niotkuda.

Autore, pokušaj i ti tako.
Nije ti se zgadila iako te varala?
A svega ima na ovom svijetu. Zapravo, ima mi to logike. Neki se pale na zlo i zauvijek ostanu vjerni robovi slici takve osobe. Ljudi svašta poduzimaju da si obogate duh, a dovoljno si je nać neku vrtirepku. Hm. Koliko su tek obogaćeni ovi siročići koje žene odu varat u BB. Viši level ispunjenosti.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 17:00   #34
Quote:
Pattenta Brutta kaže: Pogledaj post
Promišljena ravnodušnost je svakako poželjna karakteristika.To je odraz izvrsnosti u aristokraciji.
Tome treba stremiti.
čime se ti pucaš!
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 17:06   #35
treba pustit da te gazi,gazi,te gazi..jednog jutra se samo probudiš i shvatiš da ti je ravna crta i da želiš biti sam/a.

najbolji recept za završit neki odnos,odlasci kao odlasci su kontraporduktivni.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 17:38   #36
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Nije ti se zgadila iako te varala?
A svega ima na ovom svijetu. Zapravo, ima mi to logike. Neki se pale na zlo i zauvijek ostanu vjerni robovi slici takve osobe. Ljudi svašta poduzimaju da si obogate duh, a dovoljno si je nać neku vrtirepku. Hm. Koliko su tek obogaćeni ovi siročići koje žene odu varat u BB. Viši level ispunjenosti.
I ja svašta pročitam..
__________________
"Sometimes I can feel my bones straining under the weight of all the lives I'm not living."
Chem012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 18:25   #37
Quote:
TinaVedder kaže: Pogledaj post
Slazem se s ovime definitivno. Ludo sam bivseg dizala u nebesa i idealizirala ga i nakon prekida, dok jednostavno nisam vidjela neke stvari i radnje zbog kojih mi je pao u ocima za svagda. Amen !
Ja nikog ne idealiziram. Jedino što je bitno jest izbjeći demonizaciju. Jer onda opet ta osoba ima poseban tretman kod tebe, a zapravo je suština da je svedeš na bezveznjaka oko kojeg se više ne isplati razmišljati, kamoli truditi. Naravno, nije uvijek tako. Ponekad bivamo s krasnim osobama i rastanemo se na lijep način i onda ti bude drago da si bio s tom osobom, ali to je neka druga priča. No takvi ti nikad neće dati materijala da ih srozaš u očima, neće izreći sebične šupačke rečenice i sl., neće te namjerno povrjeđivati itd.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 19:08   #38
Svi mi imamo i dobre i loše osobine, teško je kada nađeš osobu koja ima upravo ono što dugo tražiš.
Stvar je osobnog izbora i kapaciteta napraviti kompromis u mjeri koja nas osobno ne ugrožava, jednostavno prihvatiti ono što nije po volji a za uzvrat uživati u dobrim vrijednostima osobe.
Malo se stiša ego, zatomni ponos. Jer procijeniš da ti je vrijedno.

Nema govora o idealiziranju, ovisnosti, sljepoći, projekciji već o gledanju kroz kristalno čiste naočale.

Ponekad smo sa prekrasnim osobama i unatoč tome se ružno rastanemo, svašta se dogodi.

Ne Ex, nije mi se zgadila i kako god tebi to izgledalo čudno niti neće.
Jer sve ono što mi je donijela u život i dala svojim postojanjem daleko premašuje one ružne stvari. Prevara je bila emocionalna i nije jedini razlog
zbog kojeg sam jednostavno morao prekinuti vezu iako smo oboje to jako teško prihvatili.

Osobno me žalosti što dosta žena razmišlja tako, površno i u trenu stvore mišljenje i odrežu etiketu.
Pa se ti bijedno muško čupaj kako znaš i dokazuj da nisi.. jadnik.

I da, osobno mi je ružno i nelagodno čuti da netko govori za bivšeg partnera da mu se zgadio i slično. To mi govori najviše o karakteru osobe koja je u stanju to reći. Nitko nikoga ne tjera da bude u vezi sa "gadom". Vlastiti izbor koji potom na sva zvona treba objaviti.. e kak mi se bivši zgadil.
__________________
"Sometimes I can feel my bones straining under the weight of all the lives I'm not living."

Zadnje uređivanje Chem012 : 29.05.2016. at 19:24.
Chem012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 19:56   #39
Meni vise o karakteru govori kad netko ima potrebu o svima govorit lijepo jer mu grandiozni ego ne dopusta da prizna da se zajebao u procjeni. No ja ne volim ljude koji briju da su savrseni.

I da, netko moze bit super na pocetku, a kasnije priredit niz gadarija. Naravno, netko ce to pojest sa smijeskom i busat se u svoju plemenitost, netko nece.
Nemam problem s tim da razlikujem osobe po djelima. neke bijahu divne, neke ne.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 20:44   #40
To je opet posebna kategorija o kojima ne bih jer takve pogotovo ne volim u blizini.

Zaboravio sam još jednu ako ne i najbitniju stvar, treba nakon svega poslije prekida smoći snage i priznati svoje greške i propuste.

Mozda je najteže s tim se pomiriti, barem meni je.
__________________
"Sometimes I can feel my bones straining under the weight of all the lives I'm not living."
Chem012 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.