Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2010., 12:36   #6881
please help

ljudi moji, ja od malih nogu nikako na kraj sa zubima. kad sam bila mala živjela sam kod bake koja me je šopala sa čajem, i to ultraslatkim koji mi je uništio zubiće. no nije problem u tome, ti su ispali a narasli su novi koje sam pažljivo čistila da mi se ne ponovi karijes. i sada sam se sjetila da sam jednom prilikom pala na vilicu kad sam vozial bicikl i čini mi se da sam malo natukla sve gornje zube prema unutra, pa mi je zbog toga malo prostora na gornjoj čeljusti. a donja vilica mi ide preko gornje jer sam kao mala stalno cuclala palac
i sada.... to nije sve prije par godina, su mi se svi zubi napokon posložili i izgledali su super. noooo...gore su mi počeli rasti očnjaci koji nisu imali mjesta, pa su krenuli prema van. sa 14 god, ja sam otišla svom zubaru, koji mi je rekao da to nećemo dirati dok skroz ne izrastu (wtf??) jer mu je veći problem moja donja vilica. i dao mi je neku konjsku napravu koju sam morala otići kod krojačice složiti ( to je nešto što suzbija bradu prema natrag uz pomoć kape koju nosim na glavi, naravno preko noći ) ja sam to nosila pola godine i ništa nije pomoglo, a brada mi se sva osula od tog materijala kojim mi je napravio kalup za bradu. naravno, stvarno nisam imala ništa protiv ikojeg ortodonta, ali on je bio pred mirovinu pa sam pomislila kako je malo staromodan sa svojim tehnikama
vratila sam mu se i rekla da mi to ne pomaže i neka mi nešto pod hitno napravi sa očnjacima koji su katastrofa. poslao me je na slikanje u zagreb gdje su slikali i rekli da mi se prvo izvade donje četvorke (koje nemaju veze sa očnjacima na maxili, al dobro.....)
došla sam k svom ortodontu i on mi je rekao da kod zubara izvadim te donje četvorke. otišla sam zubaru, a on mi je izvadio jednu četvorku i pazite sad ovo - jednu peticu !!! kada sam ga pitala zašto je peticu izvadio, rekao mi je da je zabunom, al da to nema veze, učinak će biti isti.....
ja više ne vjerujem zubarima, ne znam šta da radim, imam 20 godina a očnjaci su još uvijek tu... strah me više.
sada idem kod jednog privatnika koji mi je vadio umnjak i napravio je to bez problema, ništa me nije boljelo, niti jedan analgetik popila nisam. ordinacija mu je savršena, sve moderno i novo. kada sam ga pitala što da radim sa tim očnjacima jer sam uvjerena da on to može napravit, on se posprdno nasmijao i rekao da se to može izvadit al da za to treba para.... mislim, kako mi je to tako bahato rekao, a ne zna me, ponašao se ko da sam neka jadnica. i nije mi jasno, ako sam ga lijepo pitala, što da dalje radim sa zubima, zašto mi nije rekao. već samo nabacio šalu. jel nije mogao reći, gle ivana, ja to ne mogu napravit (što ne vjerujem stvarno je odličan) ali javi se tom i tom ili mogao bi ti izvadit gornje četvorke pa da se očnjaci namjeste. ili da mi se ti očnjaci izvade. ma bilo šta. platila bi, ne znam zašto je to rekao.. i sada više ne znam kako da ja ikome dođem i pitam što da napravim kada mi svi okreću leđa i ne žele pričati o tome
proxx_anonimna is offline  
Old 27.03.2010., 14:53   #6882
Quote:
proxx_anonimna kaže: Pogledaj post
.... mislim, kako mi je to tako bahato rekao, a ne zna me, ponašao se ko da sam neka jadnica. i nije mi jasno, ako sam ga lijepo pitala, što da dalje radim sa zubima, zašto mi nije rekao. već samo nabacio šalu. jel nije mogao reći, gle ivana, ja to ne mogu napravit (što ne vjerujem stvarno je odličan) ali javi se tom i tom ili mogao bi ti izvadit gornje četvorke pa da se očnjaci namjeste. ili da mi se ti očnjaci izvade. ma bilo šta. platila bi, ne znam zašto je to rekao.. i sada više ne znam kako da ja ikome dođem i pitam što da napravim kada mi svi okreću leđa i ne žele pričati o tome
ovdje na forumu ima doktora i sigurna sam da ce ti dati dobar savjet... suosjecam s tobom 100 %..ovaj sto ti je izvadio peticu - nemam rijeci, cisti kretenizam!! neki dan mi je frend rekao da mu je jedna profa sa stom izvadila zdravu sedmicu..a ovaj bahati - takvi su i meni unistili zube, sve nesto sa podsmijehom a ti mi vjerujes jer su kao doktori?! sva sreca pa postoji internet pa se mozes dobro informirati (i sto postoji ovaj forum i okej ljudi na njemu) ne odustaj, znam kako je to kad se ne mozes slobodno nasmijati jer te frka kako to izgleda..drzi se!!
amicus curiae is offline  
Old 27.03.2010., 16:02   #6883
Quote:
proxx_anonimna kaže: Pogledaj post
...kada sam ga pitala što da radim sa tim očnjacima jer sam uvjerena da on to može napravit, on se posprdno nasmijao i rekao da se to može izvadit al da za to treba para.... mislim, kako mi je to tako bahato rekao, a ne zna me, ponašao se ko da sam neka jadnica. i nije mi jasno, ako sam ga lijepo pitala, što da dalje radim sa zubima, zašto mi nije rekao. već samo nabacio šalu. jel nije mogao reći, gle ivana, ja to ne mogu napravit (što ne vjerujem stvarno je odličan) ali javi se tom i tom ili mogao bi ti izvadit gornje četvorke pa da se očnjaci namjeste. ili da mi se ti očnjaci izvade. ma bilo šta. platila bi, ne znam zašto je to rekao.. i sada više ne znam kako da ja ikome dođem i pitam što da napravim kada mi svi okreću leđa i ne žele pričati o tome
Koliko sam ja shvatila iz tvog posta (malo je nejasan) problem je u gornjim očnjacima koji su izrasli visoko pod usnom i prema naprijed...
Dakle, s 20 godina ništa nije kasno za riješiti. S dobrim kombiniranim ortodontsko-kirurškim pristupom sve se može posložiti.
Ugl, očnjaci se ne vade, osim u iznimnim situacijama. Uvijek se rađe izvade četvorke i očnjaci pomaknu na njihovo mjesto.
Stomatologa i liječnika općenito koji tako bahato odgovore na pitanje kako da ti pomognu jednostvano se kloni. Tom bahatošću najčešće pokrivaju svoje neznanje ili nevoljkost za rad. Bilo koji od tih razloga da jest, jednostavno ne želiš da ti takav netko radi i liječi te.
Ima kod nas mnogo dobrih ordinacija u kojima se nalaze dobri stručnjaci, samo malo više strpljenja i potrage.....ne gubi nadu, danas je u stomatologiji skoro sve rješivo
borna07 is offline  
Old 27.03.2010., 16:16   #6884
ma da imam te očnjake koji strše, zapravo, jedan je skroooz ispod usne gore, a drugi očnjak nešto niže skoro pa na svom mjestu ali mi se dvojka iza nejga stisla.
ali kako to lijepo zvuči kada mi tako kažete... umorna sam više od mijenjanja zubara. nisam odrasla u velikoj sredini, pa ne znam kako doći do nekoga kvalitetnog. mogu samo gledati na tv-u, hehe... ma grozno je to kad dođem sa takvim problemom i imam osjećaj ko da mi to svi nabijaju na nos kako nisam prije riješila i kako nisam pazila. jesam, brinula sam o zubima, no nisam ja kriva što su krivo izrasli. tome ne pomaže četkanje zubi tri puta dnevno. a sanjam o tome da imam lijepe zube i da se napokon mogu nasmijati jer se obožavam šaliti.
kome da se obratim, ne znam, samo znam da bih, ako treba, povadila van sve zube samo da dobijem ono što drugi uzimaju zdravo za gotovo. lijep osmijeh. nije me strah zahvata jer što se mora nije teško. dođem na kontrolu kod svog zubara i on me pošalje doma i kaže kontrola za 6 mjeseci,a ti očnjaci strše... ja se čudim, ne znam jesam si umislila da to tako stoji ili on ignorira problem, kada ga pitam smije mi se, a to mu je struka. božeeeee sačuvaj kakvih ljudi ima
proxx_anonimna is offline  
Old 27.03.2010., 16:46   #6885
Quote:
proxx_anonimna kaže: Pogledaj post
ma da imam te očnjake koji strše, zapravo, jedan je skroooz ispod usne gore, a drugi očnjak nešto niže skoro pa na svom mjestu ali mi se dvojka iza nejga stisla.
ali kako to lijepo zvuči kada mi tako kažete... umorna sam više od mijenjanja zubara. nisam odrasla u velikoj sredini, pa ne znam kako doći do nekoga kvalitetnog. mogu samo gledati na tv-u, hehe... ma grozno je to kad dođem sa takvim problemom i imam osjećaj ko da mi to svi nabijaju na nos kako nisam prije riješila i kako nisam pazila. jesam, brinula sam o zubima, no nisam ja kriva što su krivo izrasli. tome ne pomaže četkanje zubi tri puta dnevno. a sanjam o tome da imam lijepe zube i da se napokon mogu nasmijati jer se obožavam šaliti.
kome da se obratim, ne znam, samo znam da bih, ako treba, povadila van sve zube samo da dobijem ono što drugi uzimaju zdravo za gotovo. lijep osmijeh. nije me strah zahvata jer što se mora nije teško. dođem na kontrolu kod svog zubara i on me pošalje doma i kaže kontrola za 6 mjeseci,a ti očnjaci strše... ja se čudim, ne znam jesam si umislila da to tako stoji ili on ignorira problem, kada ga pitam smije mi se, a to mu je struka. božeeeee sačuvaj kakvih ljudi ima
Ponekad smo sami puno osjetljiviji na neki problem koji nas muči, pa se čudimo kada ga okolina ne primjećuje isto kao i mi sami.
To naravno ne opravdava tvog sadašnjeg stomatologa, koji ako već nije razvio profesionalno oko za estetiku zuba, mogao je bar razviti empatiju prema pacijentima da te može uputiti gdje da rješiš svoj problem nakon što ga direktno to pitaš. Nažalost on svoje neznanje da ti pomogne u bilo kom pogledu prikriva ignoriranjem
Ovakvi problemi kakve ti imaš rješavaju se uz pomoć ortodontskog aparata. Nošenje u odrasloj dobi traje oko 2 godine.
borna07 is offline  
Old 27.03.2010., 17:16   #6886
pa ne znam koliko mi se to isplati raditi, jer dvije godine nije malo a ja sam to odavno već trebala napraviti. što ako se ne isprave?? ili ako se isprave - a budu jako ružni - jer jesu, uopće nemaju lijepi oblik. onda opet na druge mjere? teško.... nemam volje za povlačenje po ambulantama.......
ja bi radije našla nekoga tko bi mi izvadio te očnjake, a onda bi mogla razmišljati o ispravljanju dvojki koje su se malo zakosile zbog malo prostora. samo ne znam zašto nitko ne vadi (ili vrlo rijetko vadi) očnjake. a ako bi me počeli boljeti ti očnjaci onda bi se sigurno vadili.....
proxx_anonimna is offline  
Old 27.03.2010., 19:40   #6887
Quote:
proxx_anonimna kaže: Pogledaj post
pa ne znam koliko mi se to isplati raditi, jer dvije godine nije malo a ja sam to odavno već trebala napraviti. što ako se ne isprave?? ili ako se isprave - a budu jako ružni - jer jesu, uopće nemaju lijepi oblik. onda opet na druge mjere? teško.... nemam volje za povlačenje po ambulantama.......
ja bi radije našla nekoga tko bi mi izvadio te očnjake, a onda bi mogla razmišljati o ispravljanju dvojki koje su se malo zakosile zbog malo prostora. samo ne znam zašto nitko ne vadi (ili vrlo rijetko vadi) očnjake. a ako bi me počeli boljeti ti očnjaci onda bi se sigurno vadili.....
Tražiš pomoć i onda istu odbacuješ jer ti se to ne isplati!? Ti u stvari tražiš nekoga tko će ti napraviti ono što sama misliš da ti je najlakše/najbrže/najbolje.....i još da zna svoj posao. Takvi ne postoje.

P.S. zubi se liječe, ne vade se
borna07 is offline  
Old 27.03.2010., 20:06   #6888
Ljudi,ja imam jedno pitanje.Dali se moze kod zubara otici bez zdravstvene,znaci ako je istekla i nije izvađena,jel se moze otici pa platiti to?koliko bi kostalo da se vadi zub??
__________________
Što sam Bože tako proklet,jučer prelijep,danas opet!:D
berry19 is offline  
Old 27.03.2010., 20:40   #6889
i ja imam problema sa zubima . ugl jedna jedinica nije izrasla a imam 17 god na ljeto 18, a zubić do njega je ružan mrvicu je manji od ove druge dvojke i kriv je ide u tu rupu i mako prema van. ugl. kod moje zubarice sam trebao napraviti konačno most il tak neš ugl da se skrpa napokon ta rupa , al ona nije htjela to radit pa sam morao ići slikati cijelu čeljust i taj zub koji nije narasao, a kako sam to isto radio i prije 6 god ona je uspoređivala snimke i poslala me u perkovćevu pa mišljenje ortodonda i ugl. tam je bila ful ljubazna mlada ortodontica sa ljepim zubima , i rekal je kaj se nje tiče zubarica mi može napravit most jer je zbu previsoko da bi se spuštao ili vadio jer bi mi trebali prokobat cijelu gornju čeljust da bi došli do njega. i ugl kada sam ja ponovno došao da svoje zubarice da kažem mišljenje ortodontice imam osjećaj da mi nije povjerovala zato kaj me pitala jer ja imam to na pismeno a ja sav zbunjen u sebi mislim kaj sam trebbao gnjaviti ortodonticu sa tim da napiše na papir???. i ugl. dala je ona meni ono da odnesem na potpis u hzzo il tak neš da mi napravi taj zub i ovaj ružni do njega besplatno tj. da ja sam nekaj malo platim jer imam ispod 18 . i sve je bilo super dok mi nije rekla da joj ja donesem te snimke da ona pita svog nekog doktora kaj da ona radi, a meni je to natezanje sa njom več polako išlo na živce jer smo o tome razgovaraliveć prije 4 god i zadnjig 3 mjeseca ja sam hodao kod nje i ortodontice kako bi mi mogli počet raditi to i ona sada odugovlači sa ti.

stvarno nezz kaj da radim jer u 7 mj imam 18 god što bi značilo da trebam platiti punu cijenu što je previše a glupo mi je iči ponovno njoj jer sam odustoa prije3 i pol mjeseca od toga nisam joj se više javljao , a ja sam oču da mi to napravi. kada bih zna da postoji neki super zubar ili ortodont koji radi prek zdravstvenog da mi to napravi bez problema i ustručavanja
opopBubamarac is offline  
Old 27.03.2010., 22:50   #6890
u pravu si. na krivom se mjestu obraćam riješit ću ja to, samo da nađem zubara koji će slušati ono što mu ja govorim a ne se bahatiti i misliti da je najpametniji. ako želim zube van, oni će ići van. i točka. moje tijelo, moja odluka.

neću više dopustiti da mi se govori ono što želim čuti a radi nešto sasvim drugačije. ispadam ko najteži slučaj na svijetu, a zapravo po snimkama, ti zubi su malo jačim šamarom već mogli biti vani ali to što bi se zubar htio malo učit na meni i spašavati nepotrebno zube kojih i ovako imam previše, pa mislim stvarno. zbog dva ružna nepravilna očnjaka ću vaditi dvije lijepe pravilne četvorke, a po potrebi i zdrave umnjake ako ne bude bilo kako treba. svašta
proxx_anonimna is offline  
Old 27.03.2010., 23:27   #6891
Quote:
opopBubamarac kaže: Pogledaj post
stvarno nezz kaj da radim jer u 7 mj imam 18 god što bi značilo da trebam platiti punu cijenu što je previše a glupo mi je iči ponovno njoj jer sam odustoa prije3 i pol mjeseca od toga nisam joj se više javljao , a ja sam oču da mi to napravi. kada bih zna da postoji neki super zubar ili ortodont koji radi prek zdravstvenog da mi to napravi bez problema i ustručavanja
Ajme majkoooooo...... prvo odustaneš, pa sad bi...ma nemoj!! Žalim tvoju doktoricu....
gle srce, da bi se nešto radilo prek socijalnog(za badava) tvoj izabrani dr.stom. mora imati listu čekanja, odnosno mjesečno koliko toga za badava može napraviti a da ne dobije ukor od HZZO-a...
mogla te je slobodno poslati specijalistu protetičaru (da se ona s tim ne zeza)...jer od tih "soc. krunica i proteza" doktori stvarno nemaju niš, ne zarade...puno zezancije,a još k tome i takvi "pacijenti" poput tebe- sigurno joj olakšavaju posao....
moj savjet- pošto je fronta u pitanju, odi privatniku i stavi finu keramiku....(plati al i uživaj)
__________________
Pozdrav svima, a ne samo njima....
hawaii dream is offline  
Old 27.03.2010., 23:29   #6892
Quote:
berry19 kaže: Pogledaj post
Ljudi,ja imam jedno pitanje.Dali se moze kod zubara otici bez zdravstvene,znaci ako je istekla i nije izvađena,jel se moze otici pa platiti to?koliko bi kostalo da se vadi zub??
Da citiram kolegu gore....zubi se ne vade-liječe se
U svakog stomatologa se može otić i privatno platiti uslugu...čak i kod onih u Domu Zdravlja
__________________
Pozdrav svima, a ne samo njima....
hawaii dream is offline  
Old 27.03.2010., 23:34   #6893
Quote:
proxx_anonimna kaže: Pogledaj post
u pravu si. na krivom se mjestu obraćam riješit ću ja to, samo da nađem zubara koji će slušati ono što mu ja govorim a ne se bahatiti i misliti da je najpametniji. ako želim zube van, oni će ići van. i točka. moje tijelo, moja odluka.
Moj savjet...pošto ti očito znaš kako, i što treba raditi, i imaš dovoljno škole... sama si ga izvadi!
još bolje.... sve ih povadi...
Sorry....al morala sam nabacit ovakav komentar!
__________________
Pozdrav svima, a ne samo njima....
hawaii dream is offline  
Old 28.03.2010., 17:33   #6894
Quote:
proxx_anonimna kaže: Pogledaj post
u pravu si. na krivom se mjestu obraćam riješit ću ja to, samo da nađem zubara koji će slušati ono što mu ja govorim a ne se bahatiti i misliti da je najpametniji. ako želim zube van, oni će ići van. i točka. moje tijelo, moja odluka.

neću više dopustiti da mi se govori ono što želim čuti a radi nešto sasvim drugačije. ispadam ko najteži slučaj na svijetu, a zapravo po snimkama, ti zubi su malo jačim šamarom već mogli biti vani ali to što bi se zubar htio malo učit na meni i spašavati nepotrebno zube kojih i ovako imam previše, pa mislim stvarno. zbog dva ružna nepravilna očnjaka ću vaditi dvije lijepe pravilne četvorke, a po potrebi i zdrave umnjake ako ne bude bilo kako treba. svašta
cuj, tvoje tijelo, tvoja odluka, ali pazi da poslije ne zazalis..prosetaj malo ovim forumom pa pogledaj kalkve sve ljudi imaju probleme, i zale za izgubljenim zubima..

ali, as you say, tvoje tijelo, tvoja odluka, pa onda i tvoja krivnja...
amicus curiae is offline  
Old 29.03.2010., 02:31   #6895
Quote:
proxx_anonimna kaže: Pogledaj post
ma da imam te očnjake koji strše, zapravo, jedan je skroooz ispod usne gore, a drugi očnjak nešto niže skoro pa na svom mjestu ali mi se dvojka iza nejga stisla.
ali kako to lijepo zvuči kada mi tako kažete... umorna sam više od mijenjanja zubara. nisam odrasla u velikoj sredini, pa ne znam kako doći do nekoga kvalitetnog. mogu samo gledati na tv-u, hehe... ma grozno je to kad dođem sa takvim problemom i imam osjećaj ko da mi to svi nabijaju na nos kako nisam prije riješila i kako nisam pazila. jesam, brinula sam o zubima, no nisam ja kriva što su krivo izrasli. tome ne pomaže četkanje zubi tri puta dnevno. a sanjam o tome da imam lijepe zube i da se napokon mogu nasmijati jer se obožavam šaliti.
kome da se obratim, ne znam, samo znam da bih, ako treba, povadila van sve zube samo da dobijem ono što drugi uzimaju zdravo za gotovo. lijep osmijeh. nije me strah zahvata jer što se mora nije teško. dođem na kontrolu kod svog zubara i on me pošalje doma i kaže kontrola za 6 mjeseci,a ti očnjaci strše... ja se čudim, ne znam jesam si umislila da to tako stoji ili on ignorira problem, kada ga pitam smije mi se, a to mu je struka. božeeeee sačuvaj kakvih ljudi ima
ja ti imam isti problem, očnjaci su mi zbog nedostatka mjesta izrasli iznad ostalih zubi. a kad sam bila mala, nabila sam zube pa su mi jedinice narasle malo na van, a ispod njih su bile dvojke. i kod mene ti je još veći problem što sad nemam jednu dvojku pa se na to mjesto djelomično spustio očnjak koji pokriva jedinicu djelomično, a s druge strane mi se dvojka skriva iza jedinice, vidi je se samo pola a iznad nje je očnjak pa sad ti zamisli kako to divno izgleda kad se nasmijem, a donje da ni ne spominjem. svi su cik cak, stoje ukoso, i još pola njih jedan niže drugi više. i jedina mogućnost je da se to riješi aparatić. moj brat je imao isti problem kao ja, očnjaci su mu stršali iznad ostalih zuba, jednostavno su mu izvadili četvorke i aparatić dvije godine i sad mu zubi izgledaju savršeno. očnjaci su se spustili na svoje mjesto i svi su mu zubi sad ravni.
nema ti smisla da vadiš očnjake. lijepo nađi dobrog ortodonta i nek ti stavi aparatić. još si mlada pa će ti se zubi vjerojatno i brže izravnat. obiđi hrpu ortodonata, raspitaj se kod prijatelja, valjda netko nosi aapratić, na netu, bilo gdje i onda kad nađeš nekog ko ti se čini stvarno profesionalan kod tog ostaneš. nikako nemoj vadit zube, bolje i grbavi nego bez njih. čuvaj zube što dulje možeš, jer ne znaš kakvih problema ljudi imaju s protezama.

ja imam takvih problema sa svojim zubima, jer su užasno nagurani pa nema šanse da ih operem kako treba, a konac ne pomaže ništa jer ga između nekih zubi ne mogu ni ugurati, toliko su nagurani. godinama sam svako malo išla na popravke i stalno sam govorila zubarima da mi povade te glupe zube kad su ionako svi više manje samo plomba, zuba više nema. ali zubari bi uvijek govorili samo u krajnjoj nuždi da vade zub. meni je to naravno išlo na živce jer sam isto razmišljala ko i ti. sad kad sam vidjela kako mi se mama muči sa protezama, više nema šanse da vadim zub.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed

Zadnje uređivanje hellie : 29.03.2010. at 02:44.
hellie is offline  
Old 29.03.2010., 20:15   #6896
evo mene opet..nastavak..

eto, nakon tri tjedna ledrmix konacno sam danas isla puniti kanale..poslikali smo to nakon punjenja i kako se meni cini sve je Ok ,nekkao ide skroz do kraja..obzirom da je slikano rentgenom a ne digitalnim ne mogu slikice staviti na forum..ali slikati cu se jos jednom digitalno pa cu ih poslije staviti..

nego, pitanje - kad mi je doktor otvorio jedan zub malo sam osjetila neki miris, tj. smrad (kao mokra ustajala vata), ali ne kao kad mi je prvi put otvorio onu jedinicu na kojoj sam imala najvecu upalu..kad mi je prvi put otvorio tu jedinicu to je bila koma, danas iz nje nije bilo nikakvog mirisa..iz druge jedinice je bilo malo..e sad, je li to znak da korijenski kanal nije dobro ociscen ili..on je rekao da to nije nista strasno i zatvorio mi zub..sad par dana trebam cekati, onda idu nadogradnje i krunice..
amicus curiae is offline  
Old 29.03.2010., 21:08   #6897
Molim pomoć stručnjaka

Ovako su počele moje muke sa peticom.
Bolio me zub, otišla kod zubarice, to je bilo prije cca 7 godina npr.
I počela je nešto radit s iglicom (stvarno ne znam što.. totalni sam laik) što je mene straaaaaaaašno boljelo, čak i sad kad se sjetim, srce mi zastane od muke.. Naravno da sam vriskala, na što je ona rekla da će tako bolje znat do kuda je došla. Meni ništa nije bilo jasno..
I prestala je naravno jer mene je strašno boljelo, suze tekle kao nikada. Zatvorila je zub. Ne znam jel obavila što je trebala. Nekako mislim da nije...

Poslije mnogo godina jedem tunu i pukne mi taj zub.
Ok, šok, al odem ja kod druge zubarice velim kaj je bilo i ona mi ga nadogradi. Sve super, u početku je malo krvarilo al sve je izgledalo super i ta nadogradnja je trajala do nedavno. E sad, možda je zubarica trebala mi poslikat taj zub prije nego što ga je nadogradila? Vjerujem da je.

U 12.mj. ove godine završila sam u bolnici, jako mi je pao imunitet i probudila sam se sa neopisivim bolovima koji su mi se činili kao da dolaze sa tog mjesta petice. Možda krivi feeling? Osjećaj kao da mi netko nabija nož u taj zub i meso. Koma. Nateknuo mi je gornji dio obraza.
Dobila sam antibiotike, za 2 dana mogla sam jest i obraz je za 7 dana splasnuo. Ne znam reći da li mi se to dogodilo od tog zuba? Da li je moguće da imam granulom ili nešto slično, da na toj petici nešto samo nije počišćeno, napunjeno? ? Ili zato što su mi umnjaci (koje sam izvadila ovaj mjesec) pokušali izrasti ali nije bilo mjesta?
Btw, ponovnu nadogradnju na petici nisam radila, nego sam prvo otišla obavit vađenje umnjaka pa bih se željela informirat prije nego mi zubarica išta kaže.
Spominjala je čak nekakvu krunicu. Ništa ja to ne razumijem
Što vi mislite, kako bi daljnje liječenje trebalo izgledat, na što da ne pristajem?
Imam sliku od prije godinu dana samo, al mislim da to nije od nikakve koristi?

Oprostite na predugom postu.

Kasnije bum skenirala sliku. Stara je godinu dana btw.
evo slike, znam da je koma, al moooožda pomogne
http://img687.imageshack.us/img687/9754/scan10002.png

Zadnje uređivanje Lara 21 : 29.03.2010. at 22:23.
Lara 21 is offline  
Old 29.03.2010., 21:29   #6898
ja bi naprije to otišla slikat pa tek onda kad se vidi što je zubar će odlučiti.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 30.03.2010., 20:36   #6899
Ima li još mišljenja?

I imam jedno pitanje usput
Smiju li se konci vadit umjesto za 7 dana, za 8?
Lara 21 is offline  
Old 30.03.2010., 20:42   #6900
ma da, neće ti ništa biti
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.