Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2013., 11:18   #881
Pitanje! Do sad sam pila Diane 35 i prelazim na Yasmin. Trenutno sam na "pauzi" od 7 dana (znači, da i dalje pijem diane, trebala bih ih početi uzimati za 5 dana). meni je rekla ginekologinja da jednostavno tako počnem s Yasminom, znači isti dan kad bih trebala početi diane uzimati. i čitam sad tu knjižicu od yasmina pa piše ako se prelazi s drugog oralnog kontraceptiva da nema pauze, da se treba početi odmah nakon zadnje aktivne tablete. jel ima ko iskustva s tim? sad mi je već kasno za to, pa ću početi kako mi je ginićka rekla, al zanimaju me vaša iskustva.
laronela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 19:18   #882
Jel mozda netko zna da li je yasmin jeftinije u sloveniji nego kod nas? Yaz je duplo jeftiniji tamo, ali stvarno mi se neda sad zezati sa prebacivanjem na nove pilule kad mi ove savrseno odgovaraju (osim cijenom)... Hvala.
ally n. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 23:27   #883
Vidim da tema nije baš aktivna neko vrijeme, ali nadam se da će se netko javiti

Naime, pijem Yasmin već dugo, oko 6 godina i mislim da mi ga je sad već dosta. Libido - 0 bodova, konstantno neraspoložena, jadna, depresivna (čitala sam da su to sve simptomi uzimanja kontracepcije). Počela sam ih piti zbog neredovitih menstruacija. Do sad nisam nikad radila pauzu jer mi je ginekolog rekao da ako nema problema (a nije ih dosad bilo, nit psihičkih nit medicinskih) da su pauze bespotrebno šokiranje organizma.
E sad, koliko go mene to sve skupa mučilo i frustriralo, nisam sigurna želim li prestati uzimati kontracepciju upravo zbog tih neredovitih menstruacija i vrlo vjerojatne panike svaki mjesec zašto je još nema, ali i zbog loših iskustava cura što se tiče tena. Sad mi je koliko-toliko dobar, ali u prošlosti sam imala dosta problema i bojim se da će se vratiti, ako ne i pogoršati. Postoji li neka pilula koja je možda blaža i ne izaziva takve simptome (znam da je sve to individualno, al opet)?

Hvala
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 14:25   #884
Moze pitanje. Imala sam odnos s decko bez ikakve zastite,i zajedno nismo sigurni sta je bilo. pa me zanima ako bi mogle te tablete sprijecit u slucaju da postanem trudna. Strah me je. :/ A menstruaciju dobim za 13 dana....
jasmina96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 12:31   #885
Molila bih nekoga da mi kaze da li je laparoskopski operirala endometriozu na jajnicima i dobila terapiju kotracepcjjskih tableta kao za sprecavanje nove endometrioze.Preporuka moje gin je yasmin ali zbog svega sto je bili vezano uz taj lijek malo me strah.Pise da nebi to smjele piti osobe gdje je u obitelji bilo karcinoma na dojci a to je imala moja mama.Jako sam u nedoumici sto raditi i ako je netko imao slican problem neka nesto napise...
mojazena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 18:17   #886
Ja sam operirala endo i pila Yasmin.Na zalost ako zelis pokusati drzati endo pod kontrolom neki vid hormonske terapije ne gine.No po onome sto moja gin.tvrdi jest da yasmin spada u novu generaciju ab pilsa koji ne dizu rizik na ca dojke kao oni pilsi stare generacije.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 10:25   #887
7Trebam misljenje hitno....
Pocela piti Logest....3 tbl.popila al uzane bolove imam....
Zeludac, bit ce da ih ne podnosim. Nocas me probudilo.

Pitanje je dal smijem preci sad na Yasmin...znaci danas je 4-ti dan???

Imam recept za Yasmin jer mi je gin dala oba pa da odlucim koji cu piti. Logest sam odabrala zbog cijene.
Yasmin sam jednom vec pila i bilo je sve ok.

Pliz da mi netko odgovori ako zna jer danas gin ne mogu zvati jer ne radi.
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 12:53   #888
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
7Trebam misljenje hitno....
Pocela piti Logest....3 tbl.popila al uzane bolove imam....
Zeludac, bit ce da ih ne podnosim. Nocas me probudilo.

Pitanje je dal smijem preci sad na Yasmin...znaci danas je 4-ti dan???

Imam recept za Yasmin jer mi je gin dala oba pa da odlucim koji cu piti. Logest sam odabrala zbog cijene.
Yasmin sam jednom vec pila i bilo je sve ok.

Pliz da mi netko odgovori ako zna jer danas gin ne mogu zvati jer ne radi.

I što ti je rekao gin? Što si odlučila? Da znaju ženske inače što da rade ako dođu u takvu situaciju.

Ja sam na Yasminu, nikad nikakvih nuspojava. Inače, sad i Yasmin ide na liječnički socijalni recept, jedna kutija bude oko 70 kuna (najskuplje što sam ih plaćala bilo je 137 kuna cca). Ne znam jesi li kod socijalnog ili privatnog, ali raspitaj se za to!

Pozdrav
__________________
Nisam stručnjak
pomraku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 16:05   #889
Unhappy

Quote:
pomraku kaže: Pogledaj post
I što ti je rekao gin? Što si odlučila? Da znaju ženske inače što da rade ako dođu u takvu situaciju.

Ja sam na Yasminu, nikad nikakvih nuspojava. Inače, sad i Yasmin ide na liječnički socijalni recept, jedna kutija bude oko 70 kuna (najskuplje što sam ih plaćala bilo je 137 kuna cca). Ne znam jesi li kod socijalnog ili privatnog, ali raspitaj se za to!

Pozdrav
Nisam znala da sad i Yasmin ide na recept. Hvala za informaciju.
Bila sam kod privatnog gina. Ne znam bas dal bi mi socijalac dao recept za oba kao sto sam ja dobila od svoje privaten gin.

Nisam na kraju nis mjenjala...nisam se usudila a nitko se nije javio da razmjenimo iskustva.

Jedino sto sam uspjela je to da sam uzela Zipantola tbl. za zastitu zeluca pa mi je malo lakse i cim popijem Logest prelazim na Yasmin.
Ovo je ziva koma koliko se mucim.
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2023., 09:10   #890
Dobar dan. Imam dvije kutije Yasmin tableta viška. Ako tko treba, neka se javi. Pozz
Suzel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.