Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2008., 00:51   #61
Quote:
borealis aurora kaže: Pogledaj post
Neki dan prijateljica prekinula sa dečkom i kao idem ja baljezgariti da se ona osjeća bolje. Pa sam joj tako navela par dobrih razloga zašto je super biti solo. Pa sam, rekavši to na glas, zaključila da i sama ne vjerujem u to !

E sad, ovih dana me uhvatila predblaganska depresija i osječam se kao da samu sebe zavaravam. Bezbroj loših iskustava, glupih veza, jedno veliko oporavljanje od godinu dana nakon prekida i sve srodno, me ustvari ostavilo jadnu i usamljenu i bezvoljnu i flegmatičnu (mogu do besvijesti)- tako ja sebe doživljavam ovih dana

Osjećam se kao da ću zauvijek biti sama. Znam da glupo zvuči, ali nekako nemam vjere, kako u sebe, tako u druge. Zbog prošlosti, uvjerena sam da koliko god se ja trudila, veza ne može uspjeti. Što će zvučati možda aspurdno jer meni su samo 22 godine
A toliko toga iza sebe...

Ali jednostavno ne mogu si pomoći! Božić će, i ja samo želim da prestane ova usamljenost .. Ili da bar prespavam zimu

Zanima me ustvari, kako se vi nosite s usamljenošću ovih dana? Ja se nekako odrhvam posljepodnevnim kavicama i jeftinim filmovina na tv-u.. Ništa drugo me ne zabavlja previše ...Vikendom ne izlazim jer su frendice il poudavane ili imaju dečke.

Imate li uopće vjere u happy end jednog dana ?

happy END? jesi svjesna kaj si rekla? sretan KRAJ ? cega kraj? americkog filma u kojem mislis da zivis? zivis u STVARNOSTI a ne u americkom filmu mala!

inace, preporucam Isusa i njegove komandose za prijatelje i neces bit usamljena nikad!
Or7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 12:59   #62
Naše nezadovoljstvo uzrokuje naša nevoljkost da živimo u trenutku, da JEDNOSTAVNO postojimo.

tocno, hahaha. kako bi rekao alan wattsa samo gubitnici polazu nade u buducnost, ne zavaravajte se, s vremenom sve ide na gore. slazem se s wattsom, ali bi dodao da sve ide na gore ako se nista ne radi, rad polaze rezultate koji ne moraju i cesto nisu odmah vidljivi. iako u ovom slucaju usamljenosti mislim da se treba prepustiti tijeku zivota.ne samo da nema potrebe vec i ne moze se kontrolirati tijek zivota tako da je jedino racionalno rijesenje pustiti se. tamo smo gdje trebamo biti. sila vodi do patnje, ali u vecini slucajeva ne samo jednog bica. jucer mi je frend ispricao pricu o jednoj njegovoj kolegici koja je zatrudnila s tipom s kojim je bila kratko vrijeme samo da bi bila u skladu s vremenom, jer ipak njoj bioloski sat otkucava. hahaha, ta ona ima misiju koju mora ispuniti, ona mora imati dijete. tu lezi problem, ona svoje dubinsko nezadovoljstvo rijesava probjegavaju trudnoci. po meni to je zalosno, jer svoje probleme prebacuje na drugo nevino zivo bice.
mislim da svatko od nas ima moralnu obvezu da radi na sebi i svojoj emocionalnoj stabilnosti kako ne bi zauvijek ostali emocionalni vampiri.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 14:33   #63
neki ljudi sasvim ljepo funkcioniraju sami barem mi tako izgleda ,ja ne ima valjda nešto u tom da smo društvena bića..
obobbobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 14:43   #64
ja sam vam cjeli zivot u vezama (3 veze), a cjeli zivot vicem ZELIM BITI SAMA...iz prve sam udovica (13 godina), iz druge vanbracne (5 godina) dorijecno pobjegla (psihicko i fizicko maltretiranje), a ova treca zavrsila juce (godina i pol) - razvod (posle 4 mjeseca braka) zbog ne znam vam ni rec (njegova pre-osjetljivost, jer on ne vjeruje da se moze u braku posvadat i rec nesto bez podlage uzroka, mada ga istinski volis)...

i ja za sebe znam da NIKAD vise s nekim...moze ko neki fukfriend...al thats it!
Žal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 15:01   #65
Quote:
alfredo nr.2 kaže:
...ne samo da nema potrebe vec i ne moze se kontrolirati tijek zivota tako da je jedino racionalno rijesenje pustiti se. tamo smo gdje trebamo biti...
Mislim da ljudima izuzetno teško pada to saznanje. Ali život nas uči.
Perl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 15:28   #66
Quote:
Perl kaže: Pogledaj post
...Ako se ne pozabavimo SOBOM, i onim što uzrokuje nezadovoljstvo, nemamo šanse da budemo zadovoljni. Naše nezadovoljstvo uzrokuje naša nevoljkost da živimo u trenutku, da JEDNOSTAVNO postojimo.

Nitko i ništa ne može poštopati naše rupe.

Bas to. Trosimo sadasnjost na planiranje od buducnosti, i kopanje po proslosti, umjesto da prihvatimo da postojimo svakog trenutka koji je ili moze biti zanimljiv takav kakav je, imali ili nemali... Jos da mi je recept kako do toga doci Nekad uspijeva samo od sebe
zula lu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 17:25   #67
Žao mi je zbog svih vas koji se osjećate tužno i usamljeno ali mi je drago ( sad će ovo zvučati ružno) kad ovo čitam jer vidim da nisam jedina koja se tako osjeća. Ja sam već dvije godine u generalnoj komi. Mislim pogledajte moj nick. To vam sve govori. Ali uvijek se nekako nadam da će biti bolje. MORA BITI BOLJE. Svi mi kad tad dođemo u tu fazu ( nekad s povodom a nekad sami od sebe) kad se osjećamo jadno, tužno i usamljeno i pitamo se koji je uopće smisao života ali isto tako takva faza mora kad tad proći. Ja evo već dvije godine čekam da mi svane i stalno se osjećam koma ali ipak ne gubim nadu.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 13:51   #68
Ja sam prije dva dana prekinula vezu od 8 godina,a jako sam mlada.. i naravno da nemam vjere ni u što. Nikako si ne mogu zamislit da bih se mogla ponovno zaljubit ili voljet nekog, pogotovo zato što volim bivšeg previše, a prekidamo iz tako šugavih, a opet enormno bitnih razloga.
Najgore mi je što je Božić, bit ću sama, no bila sam i prije ,jer imali smo sje... vezu, takvu kakvu nitko ne može zamislit, branili su nam vezu i nikad nismo zapravo otkrili drugima koliko se volimo. Teško je vjerovat da postoji bolje ili da me već iza ugla čeka nešto lijepo.. ma to su za mene scene iz filmova u koje sam prije vjerovala, al sada više ne..
Tako da je moj odgovor da. Mislim da ću zauvijek bit sama, jer kao da sam disfunkcionalna za vezu, a voljela bih bit u normalnoj vezi više od svega. ja sam jedna od onih kojoj stvari nemaju smisla ako ih nemaš s kim podijelit i ako nemaš koga poljubit za laku noć i dobro jutro.
nadam se da će proć ta depresija
sunmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 19:14   #69
Stvarno je ovde na US lepsa (mada tuzna) atmosfera, nema onog prepucavanja i vredjanja kao na drugim mestima. a i ja sam tuzna..proslo je vise od dva meseca od raskida 2.5 godisnje veze, a ja se i dalje osecam jako tuzno. Mnogi od vas kazu (vecina)..."ma, bar ce mi bit lakse bez njega, samo me gusio"...i u tome nadju motiv da se oporave od raskida. A, ja...nikada nisam naisla na bolju osobu i osobu koja mi u svemu odgovara....i kako sada da kazem da ce mi bit lakse bez njega? Jednostavno mi postavio previsoke kriterijume za dalje.
Da li sada treba da ne pristajem na manje u sledecim vezama...iako imam osecaj da cu tesko tako nesto naci opet...ili treba da ne mislim na to kako mi bilo ranije, svi su drugaciji, ne treba da ocekujem isto? Oba mi deluju logicno i pametno.
Iako sam i sama u bedaku, svima gore kazem...izdrzite, moze biti samo bolje...a kada mislim o sebi...to mi ne pomaze i ne verujem u to.
Ali bice...ne moze da ne bude...moze samo da bude...hi,hi....
kirra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 19:22   #70
Quote:
kirra kaže: Pogledaj post
Stvarno je ovde na US lepsa (mada tuzna) atmosfera, nema onog prepucavanja i vredjanja kao na drugim mestima. a i ja sam tuzna..proslo je vise od dva meseca od raskida 2.5 godisnje veze, a ja se i dalje osecam jako tuzno. Mnogi od vas kazu (vecina)..."ma, bar ce mi bit lakse bez njega, samo me gusio"...i u tome nadju motiv da se oporave od raskida. A, ja...nikada nisam naisla na bolju osobu i osobu koja mi u svemu odgovara....i kako sada da kazem da ce mi bit lakse bez njega? Jednostavno mi postavio previsoke kriterijume za dalje.
Da li sada treba da ne pristajem na manje u sledecim vezama...iako imam osecaj da cu tesko tako nesto naci opet...ili treba da ne mislim na to kako mi bilo ranije, svi su drugaciji, ne treba da ocekujem isto? Oba mi deluju logicno i pametno.
Iako sam i sama u bedaku, svima gore kazem...izdrzite, moze biti samo bolje...a kada mislim o sebi...to mi ne pomaze i ne verujem u to.
Ali bice...ne moze da ne bude...moze samo da bude...hi,hi....
gle...tranutacno kad si ovako povrijeden, ne mozes ni zamisliti da neko dira tvoje tjelo, jer je ono pripadalo samo njemu, kako zamisliti da me zagrli "neko", kad ti zelisa zagrljaj samo od neke konkretne osobe, ne mogu ni u snu zamisliti da se privijem uz "neko tjelo" preko noci trazeci samo njega....njegov miris, poznat, njegova toplina...nikako....al doci ce dan....
Žal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 20:31   #71
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
Naše nezadovoljstvo uzrokuje naša nevoljkost da živimo u trenutku, da JEDNOSTAVNO postojimo.

tocno, hahaha. kako bi rekao alan wattsa samo gubitnici polazu nade u buducnost, ne zavaravajte se, s vremenom sve ide na gore. slazem se s wattsom, ali bi dodao da sve ide na gore ako se nista ne radi, rad polaze rezultate koji ne moraju i cesto nisu odmah vidljivi. iako u ovom slucaju usamljenosti mislim da se treba prepustiti tijeku zivota.ne samo da nema potrebe vec i ne moze se kontrolirati tijek zivota tako da je jedino racionalno rijesenje pustiti se. tamo smo gdje trebamo biti. sila vodi do patnje, ali u vecini slucajeva ne samo jednog bica. jucer mi je frend ispricao pricu o jednoj njegovoj kolegici koja je zatrudnila s tipom s kojim je bila kratko vrijeme samo da bi bila u skladu s vremenom, jer ipak njoj bioloski sat otkucava. hahaha, ta ona ima misiju koju mora ispuniti, ona mora imati dijete. tu lezi problem, ona svoje dubinsko nezadovoljstvo rijesava probjegavaju trudnoci. po meni to je zalosno, jer svoje probleme prebacuje na drugo nevino zivo bice.
mislim da svatko od nas ima moralnu obvezu da radi na sebi i svojoj emocionalnoj stabilnosti kako ne bi zauvijek ostali emocionalni vampiri.
Nije mi se još dogodilo da sam naletjela na neki od tvojih postova i da se nisam složila s time što želiš reći.
Vjerujem da nisam jedina ovdje koja je pomislila da si vrlo zanimljiv i umirujuć sugovornik.
Eto, primila me potreba da te pohvalim pred svima.

OT: Onaj tko uspije izbalansirati svoje unutarnje ja, vlastite mogućnosti i zahtjeve odgoja, neće ostati sam.
Ivana__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 21:48   #72
[QUOTE=sunmilk;17639649]Ja sam prije dva dana prekinula vezu od 8 godina,a jako sam mlada.. i naravno da nemam vjere ni u što. Nikako si ne mogu zamislit da bih se mogla ponovno zaljubit ili voljet nekog, pogotovo zato što volim bivšeg previše, a prekidamo iz tako šugavih, a opet enormno bitnih razloga.
Najgore mi je što je Božić, bit ću sama, no bila sam i prije ,jer imali smo sje... vezu, takvu kakvu nitko ne može zamislit, branili su nam vezu i nikad nismo zapravo otkrili drugima koliko se volimo. Teško je vjerovat da postoji bolje ili da me već iza ugla čeka nešto lijepo.. ma to su za mene scene iz filmova u koje sam prije vjerovala, al sada više ne..
Tako da je moj odgovor da. Mislim da ću zauvijek bit sama, jer kao da sam disfunkcionalna za vezu, a voljela bih bit u normalnoj vezi više od svega. ja sam jedna od onih kojoj stvari nemaju smisla ako ih nemaš s kim podijelit i ako nemaš koga poljubit za laku noć i dobro jutro.
nadam se da će proć ta depresija[/QUOTe
Joj tako sam se i ja osjećala i sad se ponekad ( iako rijeđe) uhvatim da tako razmišljam! Prođe depresija ali se isto tako svako malo vraća. To je ono najgore!!!!
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 21:51   #73
Ja ne želim biti sama cijeli život!
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 22:34   #74
Nadam se da ipak neću ostati sama, ali se pripremam na tu mogućnost... Zapravo većinu vremena pokušavam ne imati definirano i definitivno mišljenje o tome.

U ovome je stvar: teško mi je nastaviti ohrabrivati samu sebe da me negdje čeka netko super jer onda potajno stalno čekam, a teško mi je i prihvatiti da ću ostati sama jer me to rastuži. Pa tako jednostavno odbijam o tome previše razmišljati, radije nađem neku drugu zanimaciju... Pa nekad mi ide bolje, nekad gore.
Ms Marvel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 22:35   #75
Ehhh.
Blagdani...
Znaš što mene muči...Jutra,tmurna,maglovita jutra...
Kad se probudim i kad sam svjestan već da sam se naviknuo da koju god osobu upoznam...
Da ne mogu ništa,da se ne mogu zaljubiti,stalno isto.
Više niti ne tražim,previše se loših stvari poklopilo i ne mislim samo na taj "ljubavni" plan...
Makar kad bolje razmislite ima puno ljudi kojima je gore nego nama,meni...
Kad uzmete u obzir siromašne,napuštene klince,bolesne...
...
Stvar je u tome da se treba osloboditi misli da ćeš sutra nekog naći jer onda stalno nešto
očekuješ...Pa se ukopavaš,propadaš u bezdan.
Crne misli samo štete i sputavaju te,hvataju te u maglu i izgleda kao da ležiš na
podu a magla je iznad tebe,a iznad nje su svi...
Treba se ustati,izdići i bit će sve ok.Ali ne na silu,zato mnogi rade upravo to,idu iz veze u vezu.
Makar možda to nekima pomaže,meni ne.Makar tko zna...
Sam sam dosta dugo,nitko nije prošao moj neki zid.

Ma psiha je čudna,stvarno.
Kad bi ju mogao minirati sve bi bilo drugačije.Sad treba naći način da se minira.

Bolje biti solo da ne povrijediš druge ako si već sam sjeban.
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 14:40   #76
kad moram ponekad izaći i pričati sa ljudima koliko god sam sam ne želim biti doma uvijek onda sigurno neću nikog upoznati
obobbobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 13:27   #77
ponekad...a valjda necu jebemu zlo
Trshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 13:30   #78
Mama mi je rekla da hoću, al ja mislim da neću...
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 02:24   #79
Ja ne mislim nego znam da ću zauvijek biti sama. Jednostavno nisam stvorena za život u dvoje ali ni ne smeta mi to. Veliki sam vuk samotnjak i ne straši me to. Nije mi problem naći nekoga koliko ostati zaljubljen tako da sam se u najranijoj dobi pomirila s time da nema života u dvoje za mene.
Nanidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 03:19   #80
Quote:
Nanidia kaže: Pogledaj post
Ja ne mislim nego znam da ću zauvijek biti sama. Jednostavno nisam stvorena za život u dvoje ali ni ne smeta mi to. Veliki sam vuk samotnjak i ne straši me to. Nije mi problem naći nekoga koliko ostati zaljubljen tako da sam se u najranijoj dobi pomirila s time da nema života u dvoje za mene.
hihihi

ne misliš li da si ipak malo pre mlada za tako isključive i "nepokolebljive" stavove?
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.