Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2009., 11:49   #261
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Nisam htio biti grub, ali neki ljudi odlaze možda ipak malo predaleko sa zaključivanjima, a potpuno van tematike.
Neka se nitko ne uvrijedi, ali ni meni nije baš lijepo čitati neke stvari koje pišete, a zaključili ste ih potpuno neosnovano i bez potrebnih informacija. I rekao bih nepotrebno, da ponovim - potpuno van tematike.
Na kraju ćemo založit lomaču za nekoga... samo nisam siguran tko će na njoj gorjeti...
A ja to, ponavljam, nisam htio...
To ti je tako kad postaš temu na forumu, neizbježno...

Nego, ono što te ženske ovdje pokušavaju upozoriti je: čuvaj se dugotrajne ljutnje.
U redu je da si povrijeđen, ljut, bijesan. Da kriviš svoju bivšu za njene postupke, da ne želiš opravdati ni oprostiti. To je sve tvoje pravo.

Ali ako to prijeđe u trajno stanje ogorčenosti (a i toga ima ovdje po forumu, ekipa koja se ne skida s biljke godinama), u potpuno odbacivanje ikakve odgovornosti, u konstantno krivljenje druge osobe i generalnu ljutnju prema cijelom svijetu... onda ćeš samo naštetiti sebi.

Možda nije generalna istina, ali vidjela sam često muškarce da to rade, i iskusila na vlastitoj koži. Kad iz nesposobnosti da apsorbiraju bol i povrijeđenost okreću sve na ljutnju i agresiju jer su to "prihvatljiviji" osjećaji. Pa križaju svaku mogućnost analize, sagledavanja druge strane, prihvaćanja i pomirbe sa stanjem stvari. Nego grubo režu i prividno se izvlače brzo. A zapravo si nanose nepovratnu štetu.
__________________
Never trust a species that grins all the time. It's up to something.
mala hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 11:52   #262
Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
Svaki prevareni, ali baš svaki, ako ne izbaci i prekriži varalicu, onda varalici sjedi na glavi danonoćno s generalnim pitanjem: Zašto? Zašto? Zašto? Zašto?
siroti prevareni sjedi poslije s tim pitanjem u svojoj glavi i kad je sam. i to pitanje je ono koje proleti kroz glavu i kad se probudiš u 3 po noći i u jutro itd.

Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ne bi došlo do istoga, moglo bi se lakše razgovarati i kulturno razići. Lakši bi bili dogovori oko djece, a na kraju krajeva ne bi se ubilo povjerenje koje je nužno za bilo kakve dogovore.
apsolutno se slažem najveći potpis ikada igdje!

Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
Na kraju krajeva čak ni preljubnici nisu sretni što ih je životni put odveo u preljub (ok,ovo ja lažem samu sebe,ali )
a ne draga moja, to bi ti i ja da nam se nedajBože tako neš desi - mi bi se izjedale i mučile pitanjima: zašto sam to napravila, mogla sam i drugačije. osobno mislim za ex-a da taj ne razmišlja - da mi je njegova glava (gronja, mada ti na isto dođe) da se malo odmorim...

Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ne mora biti teško, svi smo mi ljudi, svi griješimo i ne vidim razloga zašto ne reći
"kriv sam, usrao sam stvar isl" istinu. I on bi puno lakše prihvatio i prevaru da je ona otvoreno to priznala i ponjela se kao čovjek. Nije samo prevara u pitanju već gubitak povjerenja u nekoga kojeg si odabrao za cijeli život. Samim priznanjem se ne bi do kraja ubilo povjerenje koje je do juče bilo neograničeno.
to, upravo to!
jebemumiša, bar budi čovjek i reci: jesam, zasro sam i stanicu i šefa stanice - ono, bar pokaži da znaš da si pogriješio. ako ništa ostane ipak neka mikrovjera u integritet i vrijednosni sustav varalice (oksimoron, al ajde).
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 12:06   #263
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko dana draga je odselila... Odvela našu kćer... Rastava je u postupku... Nakon 15 godina braka...
Ja sam podnio tužbu nakon nekoliko njenih prevara u zadnjih dvije godine, i zamolio ju da ode da ju više ne gledam...
Sada mi je strašno, još ju strašno volim i strašno mi nedostaje...
Kada će to prestati...? I hoće li uopće?
Je li moguće prestati voljeti nekoga?
Ovo je moj originalni post...
Sad mi recite, vi genijalne forumaške face, gdje sam ja ovdje napisao da bilo koga mrzim, da bilo koga želim spaliti na lomači???
Gdje vidite poziv da bilo koga osuđujete???
Gdje vidite poziv da zaključujete, da analizirate razloge???

Gdje ste napisali odgovor na moje pitanje "Je li moguće prestati voljeti nekoga?"?
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 12:10   #264
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Gdje vidite poziv da zaključujete, da analizirate razloge???
Ovo je forum.

Quote:
Gdje ste napisali odgovor na moje pitanje "Je li moguće prestati voljeti nekoga?"?
Ovdje: jest.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 12:14   #265
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
zamolio ju da ode da ju više ne gledam...
Sada mi je strašno, još ju strašno volim i strašno mi nedostaje
...
Napisao si i ovo. Meni taj dio upao u oči. Ti ju otjerao, tebi strašno. Tvoj izbor je bio da ode, zar ne?
__________________
"Mislim da se tu negdje oko nas sasvim uredno događaju prave, neiskvarene ljubavi, i da je popriličan dio prijevara puno više od usputnog gimnasticiranja; jednostavno, neki krivo pospajani ljudi pronađu se i prepoznaju." by Lord Byron
Eleonore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 12:25   #266
Quote:
Eleonore kaže: Pogledaj post
Napisao si i ovo. Meni taj dio upao u oči. Ti ju otjerao, tebi strašno. Tvoj izbor je bio da ode, zar ne?
Otjerao ju ne bih nikada, da je željela ostati u braku uvijek je to mogla...
Zamolio da ode - jesam i to nisam skrivao od samog početka.
Da li sam znao da će boljeti - jesam.
Da li sam ju svejedno zamolio da ode ako više ne želi ostati u braku - jesam.
Da li smatram da sam donio dobru odluku - da, smatram.
Da li je to dovoljno?
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 12:36   #267
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Otjerao ju ne bih nikada, da je željela ostati u braku uvijek je to mogla...
Ali pod tvojim uvjetima?
__________________
"Mislim da se tu negdje oko nas sasvim uredno događaju prave, neiskvarene ljubavi, i da je popriličan dio prijevara puno više od usputnog gimnasticiranja; jednostavno, neki krivo pospajani ljudi pronađu se i prepoznaju." by Lord Byron
Eleonore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 12:49   #268
DA, vrlo ''nezgodni'' uvjeti...
Brak od 15 godina s povremenim izletima...ne znam baš...
Ne možeš nekoga natjerati da te voli, eventualno te iskustvo može natjerati na promjene zbog sebe samog, da bi tebi bilo lakše, a ne da se mijenjaš zbog drugog- da bi njemu bio draži/draža...
Nakon prvog izleta izvan braka osoba se može osvrnuti i reći da je gorko pogriješila ili sama sebi reći- to je to. Ne mogu ovako, idemo dalje...
Lijepo imati sigurnu luku i topli zagrljaj kada ti se prohtije, ali da je OK kada ti dođe otići i ''proveseliti'' se, a kada ti ne paše vraćati se...Meni to izgleda kao emotivno ljubavni pig-pong, gdje se gubi na nekoliko strana.
drazigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 12:49   #269
Quote:
Eleonore kaže: Pogledaj post
Ali pod tvojim uvjetima?
Ja se ne sjećam da je na vjenčanju potpisivala neke uvjete... samo zavjete...
A uvjeti su uvijek bili isti, od prvog dana braka. Pod tim uvjetima, pod kojima je i stupila u brak.
Glupo je uopće razmišljati da bih joj ja sad rekao OK, možemo ostati u braku, ali sada ćeš živjeti kako ja kažem.
Glupo je razmišljati da bih ja uopće htio živjeti u braku sa osobom koja će biti uz mene samo zato što ispunjava moje uvjete.
Bilo bi mi onda lakše živjeti sa televizorom, ne misliš li? Za njega već imam daljinski i posluša me svaki put kad mu nešto naredim...
Mislim Eleonore... Što je tebe snašlo u životu da ovako razmišljaš...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 13:05   #270
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Mislim Eleonore... Što je tebe snašlo u životu da ovako razmišljaš...
Nisam ja tema na ovom topicu Čuj, nema svrhe da raspravljamo kad nećeš reći ništa o njenim razmišljanjima
__________________
"Mislim da se tu negdje oko nas sasvim uredno događaju prave, neiskvarene ljubavi, i da je popriličan dio prijevara puno više od usputnog gimnasticiranja; jednostavno, neki krivo pospajani ljudi pronađu se i prepoznaju." by Lord Byron
Eleonore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 13:10   #271
Svatko od nas koji se uključio postaje tema topica...zato se i uključujemo- jer imamo različita iskustva. Dijeljenjem naših sudbina pomažemo si međusobno. Nekada na indirektan, a nekada i direktniji način.
Poanta je IMHO, biti sposoban primiti različita tuđa mišljenja, kada nam i ne pašu.
Najljepše je živjeti u okruženju gdje ti svi povlađuju- to mjesto se zove utopija i traje vrlo kratko. Budjenje je brzo i bolno...
drazigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 13:10   #272
Quote:
Eleonore kaže: Pogledaj post
Nisam ja tema na ovom topicu Čuj, nema svrhe da raspravljamo kad nećeš reći ništa o njenim razmišljanjima
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 13:17   #273
Quote:
drazigor kaže: Pogledaj post
Svatko od nas koji se uključio postaje tema topica...zato se i uključujemo- jer imamo različita iskustva. Dijeljenjem naših sudbina pomažemo si međusobno. Nekada na indirektan, a nekada i direktniji način.
Tako sam i ja shvatila Forum, ali Whiteman je par puta naglasio da ga smeta što je tema otišla tako u širinu i da mu se ne sviđa čitati sve što mi tu pišemo, nego isključivo odgovor na pitanje može li se prestati voljeti. Pa evo, ja ću se maknuti da ne sekiram čovjeka
__________________
"Mislim da se tu negdje oko nas sasvim uredno događaju prave, neiskvarene ljubavi, i da je popriličan dio prijevara puno više od usputnog gimnasticiranja; jednostavno, neki krivo pospajani ljudi pronađu se i prepoznaju." by Lord Byron
Eleonore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 13:29   #274
Quote:
Eleonore kaže: Pogledaj post
Tako sam i ja shvatila Forum, ali Whiteman je par puta naglasio da ga smeta što je tema otišla tako u širinu i da mu se ne sviđa čitati sve što mi tu pišemo, nego isključivo odgovor na pitanje može li se prestati voljeti. Pa evo, ja ću se maknuti da ne sekiram čovjeka
Ne sekiraš ti mene, ne shvaćaj to osobno. Jednostavno, odlično si to napisala što me smeta...
Ne kažem da mi se ne sviđa čitati sve, ali neki dijelovi koji previše zadiru u neke druge sfere mi se ne sviđaju...
Ne bih time nikoga htio uvrijediti, 80% napisanog je vrijedilo pročitati...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 14:12   #275
Moje je mišljenje da priličan broj rastavljenih voli i dalje svoje bivše, mada to ne žele priznati ili barem misle da ih ne vole.
Zašto je toliko problema u odnosima nakon rastave ? Da im je svejedno ponašali bi se nezainteresirano a ne emocionalno agresivno.
Ipak je pravu ljubav teško ugasiti.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 14:15   #276
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Moje je mišljenje da priličan broj rastavljenih voli i dalje svoje bivše, mada to ne žele priznati ili barem misle da ih ne vole.
Zašto je toliko problema u odnosima nakon rastave ? Da im je svejedno ponašali bi se nezainteresirano a ne emocionalno agresivno.
Ipak je pravu ljubav teško ugasiti.

ako ti voliš svoju bivšu, ne imputiraj to ostalima
kad se ta ljubav u braku ugasi nema te olimpijske baklje koja će je ponovo upalit
__________________
01.01.2019. LAJTE KERE JAKOBSFELDA
marčelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 14:19   #277
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ipak je pravu ljubav teško ugasiti.
Nisam baš sigurna da se prava ljubav može sam tak premetnuti u mržnju (ili agresiju). Agresija može biti nuspojava u prebolijevanju. Ljubav može promijeniti svoje lice ili ublažiti se. Ali to više nije ista ljubav koju si osjećao prije.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 14:20   #278
Quote:
marčelina kaže: Pogledaj post

ako ti voliš svoju bivšu, ne imputiraj to ostalima
kad se ta ljubav u braku ugasi nema te olimpijske baklje koja će je ponovo upalit
Ajde pls malo čitaj, moje mišljenje, priličan broj
Nemoj žuriti sa zaključcima
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 14:26   #279
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Nisam baš sigurna da se prava ljubav može sam tak premetnuti u mržnju (ili agresiju). Agresija može biti nuspojava u prebolijevanju. Ljubav može promijeniti svoje lice ili ublažiti se. Ali to više nije ista ljubav koju si osjećao prije.
Ne mislim da su sve ljubavi i bile prave, tako da ima i različitih reakcija i osjećaja
a isto tako smo prolazili različite puteve u braku tako da i to utiče.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 14:29   #280
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
...
Bilo bi mi onda lakše živjeti sa televizorom, ne misliš li? Za njega već imam daljinski i posluša me svaki put kad mu nešto naredim...
Ja volim kad netko krene sa ovakvim uspordbama
Vidiš, i to si u krivom. Ne možeš vječno samo koristiti, nego moraš i dati energiju odnosno nove baterije za daljinski i plaćati struju da možeš TV upaliti. Tu je i TV pretplata
Također, ako koristiš znojnim i masnim rukama ćeš ga uprljati, te ako proliješ nešto po njemu će se pokvariti, a ekran moraš nekad i obrisati da bi vidio sliku.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.