Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2012., 01:53   #61
Kajin je naprosto priblesav... to s nikakvim ideologijama nema veze.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:55   #62
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
a nekako slutim da ni srpska strana u emisiji ne predstavlja vecinu.
Ooooooooo, kako se varaš. Ništa se kod njih nije promijenilo.
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:57   #63
Quote:
Imago Dei kaže: Pogledaj post
Evo sada i reprizu gledao i ne mogu se načuditi da li si i ti gledao istu emisiju. Jer, koliko god ti puta mantrao da je sa hrvatske strane u studio pozvan dio ekstremista, to naprosto nije točno. Isto tako, zašto bi se spominjale ustaše u kontekstu rehabilitacije četništva u Srbiji kada je Hrvatska odavno osudila ustaše i protiv istih se aktivno bori.

Ako misliš na mladog gospodina HSP-ovca AS da je ekstremist, onda je on mala beba od ekstremista kakvi obitavaju u Srbiji jer čak ni gosti koji su se javljali iz Srbije nisu ekstremisti, već mainstream političari i bivši funkcioner državnog arhiva Srbije.

Možda je Vlahov i računao na jaču verbalnu makljažu sa strane HSP-ovca ali je ovaj bio dovoljno mudar da ne nasjeda jer mu je s druge strane dolazilo "med i mlijeko" tako da se mogao samozadovoljno smijati i podbadati.

Kajin je uistinu patološki lik, drugih riječi nemam za njega.
Nikakva Hrvatska ih nije osudila, nego su ih osudili komunisti jugoslaveni odnosno partizani, u stvari ne samo da su ih osudili nego su ih skoro do zadnjeg pobili, ali ni to im nije bilo dosta nego su im 1945. preorali groblja, a 67 godina kasnije ih po stoti puta ponovo žele poubijati, iako su ih odavno pobili.
btw Hrvatska sam i ja, moja obitelj, moji frendovi i stotine mojih poznanika koji nikad nismo osudili ustaše.
Ili možda misliš da je samo Josipović Hrvatska? Ili su samo partizani i njihovi potomci Hrvatska? Malo morgen!

Zašto bi ja ikad osudio svog djeda? Zato jer se borio za Hrvatsku?
Zar bi trebao osuditi svog djeda koji se u hrvatskoj vojsci, pod hrvatskim grbom i hrvatskom zastavom, borio za hrvatsku državu, a veličati nekakve partizane koji su se pod crvenom zvijezdom borili protiv hrvatske države, a za komunizam i Jugoslaviju pod srpskom dominacijom?
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:58   #64
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Prekrasan je taj HTV.
Pozvali totalnog idiota iz Srbije i u Studiju mu kao sugovornika stavili jedva nesto manje ludake i Tomca koji je zasebna kategorija.

Naravno, sad svi Hrvati koji su to gledali misle da su svi Srbi cetnici, a svi Srbi koji su to gledali misle da su svi Hrvati ko Tomac.

Bravo HTV.
Jutarnji i još neki mediji rade dojam da su Hrvati u Srbiji dobrodošli. Rezultat toga su razbijena auta na rukometnom prvenstvu.
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post

Idioti iz Srbije tvrde da su Cetnici bili antifasisti i onda im HTV suprostavi likove iz Hrvatske koji tvrde da Ustase nisu bili fasisti.
Nitko u to studiju ne misli, sam Tomac je rekao da ustaše fašisti.

Nego, ovi upisi su upravo onaj kmetski mentalitet o čemu sam nedavno pisao.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 02:00   #65
Znači ovako.
Predsjednik Josipović govori u Izraelskom parlamentu i uza sve drugo kaže kako u Hrvatskoj još uvijek postoji zmija u srcu naroda zvana fašizam i spominje neke tamo u "svojoj" ljubljenoj zemlji koji pokušavaju revidirati povijest veličanstvenog komunizma.
Znači istraživanje i suđenje komunističkim zločincima je revidiranje povijesti, a fašistički uzlet u Srbiji je igrarija na koju nema potrebe obračati neku posebnu pozornost. Taj čovjek ne samo da kao da uživa predstavljati svoju zemlju u najgorem svijetlu nego uz to pritom širi laži i neistine, a da i ne pričamo o licemjerstvu i dvostrukim mjerilima. Ne mogu vjerovat da ga nitko - udruge građana, branitelja nisu tužili sudu za iznošenje onako gnusnih laži i to još u inozemnom parlamentu. Još ću do kraja njegova mandata poćet Mesića gledat kao sveca naspram ovog nitkova.
I onda sad pred tjedan dana na upit novinarke kakav je njegov stav spram rehabilitiranja Draže Mihajlovića kaže mrtav hladan ni malo dublje ne uzdahnuvši kako to nije u redu. Ma daj, nije u redu, ko normalan bi rekao, al koji ravnodušan stav dok je to izgovarao ko da ga boli nešto za to pitanje i probleme koji bi pritom mogli nastati.
Novinarka ga je zatim još priupitala zašto se dosad kao Hrvatski predsjednik nije oglasio u vezi toga. A on njoj kaže onako ironično nabacivši kao neki dobrohotni smiješak i kaže - "Evo upravo sam se oglasio."
Mislim ne znam kaj da kažem uopće, to je da čovjeku pamet stane dok ga sluša i gleda . Moramo vlastitog predsjednika nateravat po hodnicima i maltene moljakat na koljenima da se oglasi u obranu vlastitog naroda.
U duhu toliko voljene predsjednikove ideologije možemo samo konstatirati.
Ne piše nam se dobro drugovi i drugarice .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 02:11   #66
Napomenimo još i sljedeću griješku, namjernu ili slučajnu koja se "potkrala" u iznošenju laži od strane srpskog historičara Peina da je Tuđman rehabilitirao ustaštvo pričom o dvije pobjede. Ovdje na forumu svi dobro znamo da je to Mesić pričao ali nažalost, u emisiji nitko nije ispravio tog historičara.
Imago Dei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 06:10   #67
Trebalo bi svako malo pustati takve emisije za nase antifasiste.
I pratiti kako diše Hrvatska.
Hrvatska sutnja, Volume II.
__________________
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 06:14   #68
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Gledajući emisiju saznao sam od drugova iz Beograda da je Višeslavova krstionica zapravo talijanska krivotvorina iz 4. stoljeća koju je tadašnji ustaški ( ili hrvatski to je sve isto) pokret u 8. stoljeću htio prikazat kao vlastitu. Vukovar, Dubrovnik, Knin i ostali gradovi u današnjoj RH eonima bili srpski, ali to već svi znamo kao i činjenicu da nije bilo Draže da ne bi došlo do pada Trećeg Reicha. Idem sad zaspat i razmislit o svemu što sam večeras naučio.
Ne ne, saznao si da je Tomislavova krstionica krivotvorina, da su četnici samo opravdano kažnjavali Hrvate zbog zlodjela nad Srbima u dijelu Dalmatinske Zagore gdje uopće nema srpskih sela i da su katolički svećenici unaokolo sami sudjelovali u pokolju Srba . Naravno onda je taj povjesnik nastojao poentirati s argumentima da su Hrvati primitivci i da je Srbija bila država i prije 1918. bez konteksta (I am rubber you are glue), tako da sam imao dojam da smo istog više puta susreli na ovom forumu jer takvih je umotvoraca ovdje bilo na pretek.

Iskreno ni gosti s hrvatske strane se nisu iskazali umnim zaključcima, ovaj nadri povjesničar iz Srbije je redikul. Još nesnalaženje ovog Vlahova da i u takvoj intelektualnoj atmosferi moderira... Emisija je bila negledljiva.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 06:39   #69
Ajde bar smo saznali da su četnici ustvari počinili samo 2 zločina,a ostalo su izmišljotine.
albundyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 06:40   #70
Quote:
albundyy kaže: Pogledaj post
Ajde bar smo saznali da su četnici ustvari počinili samo 2 zločina,a ostalo su izmišljotine.
Dva incidenta, ne zlocina.
__________________
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 07:24   #71
Quote:
a nekako slutim da ni srpska strana u emisiji ne predstavlja vecinu.
Jesi li mozda cuo za Srpska Napredna Stranka?

Demokratska Stranka?

Demokratska Stranka Srbije?

Srpski Pokret Obnove?

Srpska Radikalna Stranka?
Americro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 08:10   #72
Thumbs down

Petar Vlahov je sinoć bio totalna šteta. Doveo je nekog lika koji se zove Jovan Pejin. Pitam se tko mu je sugerirao da pozove totalnog bezveznjaka.

Sugovornici u studiju su bili anemični i nezanimljivi, Kajin izgubljen u prostoru i vremenu.

Koliko gafova Vlahov može napraviti??? Mislim da je ispunio bonus..
__________________
Fjaka , psihofizičko stanje težnje ni za čime.
Uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
lipkoslika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 08:11   #73
Quote:
son of a gun kaže: Pogledaj post

Uvijek cu govoriti protiv neocetnika iz Domovinskog rata, seseljevaca, arkanovaca i ostalih cetnika ali u tadasnje doba Drazini cetnici nisu bili neprijatelji Hrvatskih oruzanih snaga, vec saveznici. (Neprijatelji drzave Hrvatske i kraljevine Srbije su bili partizani).
I koga ćemo onda mi rehabilitirati, ako su nam rehabilitirani četnici bili saveznici?
Gabriel Amorth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 08:19   #74
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ako s jedne strane stavis ekstremne srpske desnicare, a s druge strane ekstremne hrvatske desnicare i Tomca i pustis ih da pricaju o cetnicima i ustasama, dobit ces budalastinu koja ima samo jednu posljedicu. Pogadas koju ... mrznju na najjace.
Evo ga, čekali smo Voltairea foruma, Tomac ekstremni desničar, a čovjek je do prije 12 godina bio u SDP-u.

Očito ti je desničar zato što je nacionalno (hrvatski) samosvijestan, a ti isto, kao Kajin, promatraš na ovakve rasprave iz kriptojugoslavenske perspektive (dok su srpski kriptojugoslaveni srpski nacionalisti, naši su srpske poturice) iz koje su svi ama baš jednako krivi ako su Srbi radili sranja. Samo ćeš nekako teško objasniti ono da su Srbi radili ta sranja na tuđijem teritoriju. Ili, je i tebi hrvatski Vukovar ustvari српски Вуковар?

Ti s Hrvatskom nemaš ama baš ništa!

Dr. Jareb je ekstremni desničar?!

Tebi bi bila idealna emisija da su bili gosti hrvatski lijevi povjesničari i da su svi skupa konstantno govorili o ustašama kao jedinim zločincima (a četnike bi spomenuli tu i tamo estetike radi) i DR-u kao spletu nesretnih okolnosti.

Hrvatski "antifašisti" su naš jedini problem a ne neki egzibicionisti četnici).

P.S. Zanimljivo je kako četnički apologet Pein miješa to da je Vukovar srpski grad, a ustvari je bio jugoslavenski. To je još jedna potvrda da je Jugoslavija bila Srboslavija, a svi jugoslaveni, oni van Srbije, su srbofili.

Zadnje uređivanje Gabriel Amorth : 20.03.2012. at 08:51.
Gabriel Amorth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 08:23   #75
Quote:
lipkoslika kaže: Pogledaj post
Petar Vlahov je sinoć bio totalna šteta. Doveo je nekog lika koji se zove Jovan Pejin. Pitam se tko mu je sugerirao da pozove totalnog bezveznjaka.

Sugovornici u studiju su bili anemični i nezanimljivi, Kajin izgubljen u prostoru i vremenu.

Koliko gafova Vlahov može napraviti??? Mislim da je ispunio bonus..
Emisija je bila genijalna, a Pejin je 32 godine radio u Arhivu Srbije s time da je zadnju godinu obnašao funkciju direktora. Znači, to nije totalni bezveznjak.
Gabriel Amorth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 10:01   #76
Quote:
Gabriel Amorth kaže: Pogledaj post
Emisija je bila genijalna, a Pejin je 32 godine radio u Arhivu Srbije s time da je zadnju godinu obnašao funkciju direktora. Znači, to nije totalni bezveznjak.
Moš mislit kompetencije kada je Talijane povezao sa krstionicom iz 4. stoljeća.

Vukovar je srpski grad, Hrvati govore srpski jezik samo to još nitko ne zna.

Pejin je 2002. godine izbačen iz Arhiva Srbije nakon što je bio tamo direktor godinu dana.
__________________
Fjaka , psihofizičko stanje težnje ni za čime.
Uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
lipkoslika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 10:17   #77
Quote:
lipkoslika kaže: Pogledaj post
Moš mislit kompetencije kada je Talijane povezao sa krstionicom iz 4. stoljeća.

Pejin je 2002. godine izbačen iz Arhiva Srbije nakon što je bio tamo direktor godinu dana.
Meni je on također bezveznjak, ali to i nije bitno. Nama Hrvatima je on bezveznjak, ali on je u Srbiji mainstream. A da je njegov stav mainstream potvrđuje i Ustavni sud Srbije koji će za tri dana rehabilitirati Dražu Mihailovića.

I nije to samo rehabilitacija Draže Mihailovića, već četništva i velikosrpskih teritorijalnih pretenzija koje nikako nisu osuđene. Pa čak dijelom i kod dijela hrvatskog stanovništva koji se nazivaju antifašistima.

A pazi u Srbiji na vlasti nisu nikakvi ekstremisti, ali će uskoro biti.
Quote:
Vukovar je srpski grad, Hrvati govore srpski jezik samo to još nitko ne zna.
Svi znamo da Vukovar nije srpski i da ne govorimo srpskim jezikom, ali prvi su hrvatski antifašisti oni koji su protiv hrvatskih podnaslova u srpskim filmovima.

Prvi su hrvatski antifašisti za povlačenje optužnice prema Srbiji, zato jer je to "nemoralno prema narodu". (Vesna Pusić, 2011., op. G.A.)

Prvi su hrvatski antifašisti da se nas proglasi krivcima za "podjelu BiH" iako je Republika Srpska gotova stvar, a Hrvati nemaju nikakav status u BiH. Hebena podjela kažem. Poštena nema što!

Kažem opet, najveći krivci za ovakvu percepciju zoom politicoma Srbije su hrvatski antifašisti koji idealiziraju Srbe i Jugoslaviju na štetu Hrvata.

Neredi na rukometnim utakmica i oko njih u Novom sadu i Novom Beogradu; da bi epilog toga bio ministar unutarnjih poslova Srbije Dačić i njegova priča o oku za oko, zubu za zub. Tipično četništvo koje je u svom koljačkom opusu uvijek nalazilo opravdanje u nužnoj osveti (uostalom kao i partizani). Hrvatski antifašisti i predsjednik šute jer to nije fašizam, ali je pozdrav "Za dom spremni". Opet naglašavam Dačić nije srpski ekstremni desničar već demokrata.

A ekstremisti tek dolaze.

Ovakvih emisija treba biti što više, da i mi počnemo malo razmišljati kakvi smo i koliko držimo do sebe. U protivnom, samo ćemo u ratovima s njima nešto kratkotrajno naučiti.

A o predsjedniku Josipoviću je suvišno uopće govoriti. On pozove Borisa Tadića u Dubrovnik i Beogradsku filharmoniju i kad ga odbije Boris Tadić on u zamjenu za njega pozove princa Karađorđevića. Mislim, zbog je taj čovjek poželjan i bitan za Hrvatsku. Također hrvatski antifašist, sin Titova partizana.

Je li to dovoljno da hrvatski antifašisti nema ništa protiv velikosrpstva? Sramota!

...ali eto, Ivo je kulturan, obrazovan, slatkorječiv i odmjeren, vrhunski stručnjak pravnih znanosti, lijepo svira...ali nikako biti ono ključno - ozbiljnim predsjednikom!

Zadnje uređivanje Gabriel Amorth : 20.03.2012. at 10:35.
Gabriel Amorth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 10:40   #78
Problem ove budalaštine je da je i Zapad puši, prije svega SAD. Ja da sam na mjestu hrvatskih političara, nakon 2013. i ulaska u EU jasdno bih kazao - nema Srbiji ovdje dok ne rješe pitanje ovog čudnog revizionizma. Jer, pitanje uzdizanje ratnog zločinca nije unutarnje pitanje Srbije, a vidjet ćete kako će neke zemlje pristati uz takvu Hrvatsku stranu. Nizozemska prije svega, je da su blokirali nas, ali ne zato što nas ne vole, nego oni fakat briju na ta pitanja sloboda i slično, a još ih i peče savjest zbog jednog grada u Bosni. Hrvatskoj se koketiranje s fašizmom, koje postoji, toleriralo iz jednog razloga - radi se o manjem postotku ljudi, što svi izbori pokazuju. Takvi postoci stranaka koje nisu isključive prema fašizmu su u Europi normalni. Dok je kod srbije jasan problem da stranka koja je bliska takvim idejama ima najviše poslanika u parlamentu.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 10:41   #79
Za ovo smo i sami djelomično krivi jer umjesto da smo stali čvrsto uz tekovine partizanskog pokreta, mi samo pljujemo po NOB-u i onima koji su se borili protiv ustaša, ali i četnika.
Mi sm0o se doveli u poziciju da kao Hrvati najbolje da nismo ni postojali u II. svj. ratu jer su oni u ustašama bili zločinci, a sada tendencije idu prema tome da i one u partizanima proglašavamo zločincima. Hrvatski nacionalisti idu na ruku srpskim nacionalistima i to je očigledna činjenica.
golub01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 10:50   #80
Quote:
golub01 kaže: Pogledaj post
Hrvatski nacionalisti idu na ruku srpskim nacionalistima i to je očigledna činjenica.
Evo još jednog apologete četništva ilitiga velikosrpstva. Hrvatski nacionalisti, tako ih ti zoveš, a po meni su to samosvijesni Hrvati, su jedini oni koji govore o realnom političkom stanju u Srbiji.

To se vidjelo i jučer, a Srbi se ne dijele na nacionaliste i nenacionaliste zbog toga što su tamo svi nacionalisti kako i treba biti.

Rehabilitirani Draža Mihailović je realnost i mainstream i tu ne postoje nikakve priče o marginalnim nacionalistima (koje guraju jugofili) već je on stvar većinske Srbije.

U Hrvatskoj nije takva situacija, a ti si očit dokaz za to. Nacionalizam je pozitivna pojava, a ti to očito miješaš s nacizmom. Tu su dvije različite riječi prvenstveno, a onda i pojave.

Nije kineziologija isto što i kinologija. Slova puno znače.
Gabriel Amorth is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.