Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2014., 08:22   #5281
Sanjica82, pošto ti je cista pukla, sadržaj iz nje je kontaminiran stanicama endometrioze i ona se proširila po trbušnoj šupljini i stvorila nova žarišta gdje uslijed utjecaja hormona svaki mjesec na mjestima gdje se se primila i dalje buja i zato te boli. Ono što su za vrijeme zahvata odstranili je bilo ono što su mogli tada vidjeti, na žalost to sigurno nije bilo dovoljno i nije sve. Jesi li na kakvoj hormonskoj terapiji?

ljulj, ti ako planiraš trudnoću riješi to što prije, jer kod tebe se očito radi o dosta invazivnom tipu kad se lako širi. Ukoliko nemaš plan rađati i ukoliko ti nova terapija ne urodi poboljšanjem, posavjetuj se o eventualnom odstranjivanju maternice, druge opcije nema. Dobro ti je dr rekla, jer ovakav život s hormonima koje ne podnosiš stvarno nema smisla. Još ti samo fali da ti uništi probavni sustav ako se tamo proširi. Da li se radi o proširenoj endo u tkivo maternice ili jednostavno zadebljanom endometriju teško se sa 100% sigurnosti može reći na temelju nalaza colordoplera, koliko ja znam.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 14:41   #5282
hello...pošto je ovo aktualnija tema od laparoskopije, može li mi netko tko se operirao reći je li imao problema s ožiljcima nakon lpsc? točnije, zanima me je li netko imao dren, i kakav mu je taj ožiljak, meni su svi uglavnom ok, ne primjete se osim tog gdje je dren bio... i meni je na rubu tog ožiljka, odnosno ispod kože malo tvrđe, nije puno ali u odnosu da na druge koji nemaju ništa, malo mi je čudno... ?
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 16:19   #5283
Quote:
vesela djevojka kaže: Pogledaj post
hello...pošto je ovo aktualnija tema od laparoskopije, može li mi netko tko se operirao reći je li imao problema s ožiljcima nakon lpsc? točnije, zanima me je li netko imao dren, i kakav mu je taj ožiljak, meni su svi uglavnom ok, ne primjete se osim tog gdje je dren bio... i meni je na rubu tog ožiljka, odnosno ispod kože malo tvrđe, nije puno ali u odnosu da na druge koji nemaju ništa, malo mi je čudno... ?
Imala sam dren, operirana sam 2005, ožiljci se više uopće ne vide.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 12:35   #5284
Quote:
vesela djevojka kaže: Pogledaj post
hello...pošto je ovo aktualnija tema od laparoskopije, može li mi netko tko se operirao reći je li imao problema s ožiljcima nakon lpsc? točnije, zanima me je li netko imao dren, i kakav mu je taj ožiljak, meni su svi uglavnom ok, ne primjete se osim tog gdje je dren bio... i meni je na rubu tog ožiljka, odnosno ispod kože malo tvrđe, nije puno ali u odnosu da na druge koji nemaju ništa, malo mi je čudno... ?
Ja nisam imala dren, ali ožiljci su skoro pa izblijedjeli, i na jednom rezu osjetim kao malenu kvržicu nekakvu..ali rekli su mi da se to tako tkivo sraslo i da se ne analiziram previše
coflek13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 18:42   #5285
Nakon 10mj pijenja kontraceptiva doktor me prebacuje na visanne. Prije sam pila lindinette 30 i skroz fino sam ih podnosila do nekidan.. Kako sam ih zadnja 3 mjeseca pila bez dana pauze pocela sam krvariti zbog jako stanjenog endometrija. Nakon toga mi je doktor rekao da napravim pauzu i sada je odlucio prebaciti me na visannne, no rekao mi je da prvo moram napraviti par pretraga tako da sad moram kontrolirat tlak, secer, jetru.. Malo me zbediralo to i uplasilo jer pobogu sto cu ja to piti, ali opet racunam mozda je samo mjera predostroznosti.. Bolje kontrolirati
Jesu takve pretrage uobicajene prije pocetka terapije visanneom?
Bonat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:12   #5286
Bonat, ja nisam radila nikakve posebne pretrage. Odmah nakon operacije sam ih pocela piti.

Ja se bojim da se meni endometrioza vraca "u punom sjaju". do 2 mj nakon operacije sam bila ok, a onda su opet pocele tegobe. zadnje vrijeme sve jace, probadajuci bolovi ili bol u cijeloj zdjelici kao i prije. Vec me izludjuje lagano, godinu dana kao da nisam svoja. seks je gotovo nemoguc jer boli,a nakon toga skoro uvijek krvarenje i od toga poludim i vise nemam ni volje za to. psihicki me razdrmalo, vise ne znam da li je od tableta ili jer mi je jednostavno dosta. moram funkcionirati kao da mi nije nista a bolest je tu, i bol kao skoro svakodnevni podsjetnik. svako malo kod doktora... nikako da se vratim u normalu... samo se zivciram.
Ne zelim siriti negativnu energiju, nemam pitanja ni nejasnoca puno, samo sam bacila 'na papir' sto me izjeda.

i malo mi je lakse

Zadnje uređivanje dina4 : 02.10.2014. at 22:17.
dina4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 11:06   #5287
Kako sam i sumnjala endo opet raste.Cista je jos mala i misljenja dva dr. je da se prati zasad.A mene panika lagano hvata jer je prosli put u par mjeseci unistila jajnik i strah me da sa 29 godina ne ostanem bez oba jajnika i ono sto slijedi nakon toga.
Ima li netko slicno iskustvo? Savjet? Potraziti jos neko misljenje?

I jos nesto. ako budem operirana i ostane dio jajnika, jel mu onda treba neko vrijeme da opet funkcionira kako treba ili?
dina4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 11:20   #5288
Quote:
dina4 kaže: Pogledaj post
I jos nesto. ako budem operirana i ostane dio jajnika, jel mu onda treba neko vrijeme da opet funkcionira kako treba ili?
Ne znam koliko vremena točno treba da se oporavi al kod prve trudnoće koja je bila 5 godina nakon zahvata ovulirala sam iz trećine preostalog jajnika jer se vidilo po žutom tijelu na UZV.
Kod druge mi se opet taman bila napravila nova cista cca 1 cm promjera i nestala je u trudnoći (na carskom dr. provjerio, odmah sam ga žicala da vidi i da je usput makne ako je još tamo). Za sad sam ok, tj. nemam simptome, a prošlo je 14 mj. od poroda.

Draga moja, ti više nemaš previše vremena za odlagati trudnoću s 29 i ovako agresivnom endo . Nadam se da ćeš uspjeti to riješiti kroz neko skoro vrijeme.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 12:01   #5289
Da, vjerojatno ovisi i o tome koliko je jajnika preostalo.

I ja se nadam. hvala

Zadnje uređivanje dina4 : 14.10.2014. at 12:08.
dina4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 18:31   #5290
meni je mjesec dana nakon operacije proradio, a jako malo ga imam tako da očito nema pravila..bila sam na uzv i taman je bila ovulacija
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:06   #5291
Quote:
vesela djevojka kaže: Pogledaj post
meni je mjesec dana nakon operacije proradio, a jako malo ga imam tako da očito nema pravila..bila sam na uzv i taman je bila ovulacija
Znaci odmah.Ohrabrujuce

Ima li netko preporuku za ginekologa u Splitu?
dina4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 16:33   #5292
Quote:
dina4 kaže: Pogledaj post
Znaci odmah.Ohrabrujuce

Ima li netko preporuku za ginekologa u Splitu?

dina4 jesi li ti laparoskopiju radila u splitu?
bubamarax is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:13   #5293
Quote:
bubamarax kaže: Pogledaj post
dina4 jesi li ti laparoskopiju radila u splitu?
Ne, u sibeniku.
dina4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 09:22   #5294
Quote:
dina4 kaže: Pogledaj post
Ne, u sibeniku.
Dina4, bas mi je zao kad citam tvoju pricu... Jel postoji kakva mogucnost da odes na operaciju u Zagreb? Mislim da su tamo ipak bolji strucnjaci nego u ostalim gradovima. Pricam ti iz vlastitog iskustva... Imam lijecnike u obitelji koje poznaje moj ginekolog zbog cega je i savjetovao Zagreb. A da nemam vjerojatno bi sad bila bez bar jednog jajnika. Ovako sam rijesila ciste na oba a da su jajnici ostali na mjestu. A ciste nisu bile male...
I meni su jajnici proradili odmah iduci mjesec a ostala trudna tri mjeseca poslije s tim da muz radi u drugom gradu i vidjam ga samo za vikend!
Sretno!
lara-petra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 13:02   #5295
dina4, oprosti, nisam shvatila, ti i dragi radite na bebici ili još to malo odgađate? Ukoliko radite, mislim da bi bilo pametno da ipak odete u ST ili ZG na humanu reprodukciju negdje čisto da si pod kontrolom i da ti eventualno odmah savjetuju neku pomoć pri zatrudnjivanju. Naime ovo ti savjetujem zato što ako će vam trebati IV oplodnja, treba početi što ranije, jer godine kako prolaze su isto faktor koji umanjuje šanse za uspjehom a i endo svoje čini.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 19:06   #5296
Trudnoca sad nije u planu. Znam da ce mi zbog sveg ovog mozda biti tesko ostvariti je kad budem htjela ali zasad je tako. Bez obzira, nadam se ocuvati funkciju ovog jajnika sto duze.
I o zagrebu sam razmisljala, iako bi mi bilo lakse do splita... vidit cu.
dina4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 00:21   #5297
Quote:
dina4 kaže: Pogledaj post
Znaci odmah.Ohrabrujuce

Ima li netko preporuku za ginekologa u Splitu?
Draga Dina4, ja ti mogu preporučit doktora Bačića. Radio mi je laparaskopiju i sada vodi moju endo..
Bonat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 08:13   #5298
Drage žene, evo čitam ovu temu već neko vrijeme. Na žalost moram vam se pridružiti (ne bi li bilo ljepše da se družimo na temi "sunshine and puppies"). Meni je prije otprilike godinu dana počela nekakva promjena u pupku. U početku je izgledalo kao obična upala i boljelo, dr. pisala antibiotike. Kad smo nakon nekoliko mj i gljivičnih oboljenja vidjeli da od toga ništa, poslana sam na kirurgiju. Taman je došlo proljeće i nitko me radi vrućina nije htio operirati. U 10.mj. sam se konačno odlučila i obavila to u poliklinici Bagatin, a promjena je lijepo napredovala jer sam prestala koristiti kontracepciju (flaster). Tkivo naravno poslano na analizu, a onda sam imala što čuti... Tkivo endometrija u pupku. Javno ću pohvaliti dr. Lovrića, osim što mi je olakšao sami zahvat koji nije uopće bio ugodan pod lokalnom, također je odmah nazvao dr. Habeka (Sv. Duh), objasnio mu moj slučaj i poslao me na pregled. To moram pričekati do 28. radi ciklusa.

Inače počeci edno kao i kod vas, obilna krvarenja i bolovi kod kojih moliš za nesvjesticu koja ne dolazi. Prvi gin. pregled sa niti 17, dr. našla cistu veličine šake na desnom jajniku koja je od Dabrostona prošla pa ne znam je li bila endo, odmah sam stavljena na pilulu. Nakon par godina sam napravila pauzu, prvi mjesec se cista vratila, nekih 3-4cm. Opet Dabroston i pilula. Od tad sam 7 godina bila na kontracepciji, da bi prije par mj prekinula na savjet ginekologa, pošto sam pušač poslušala sam. Kroz godine su se menstruacije smanjile i bol je zanemariva, ustvari vidim koliko sam sreće imala što su pilule držale gaduru pod kontrolom. Naravno još pojma nemam kakvo je stanje unutra... Borim se s anemijom, ali uvijek smo krivili moj GERB i gastritis, kao utječe na mogućnost resorpcije željeza. Na spomen da krvarim ko luda i na pilulama su se čudili, vadili čak i markere. Lijekove ne mogu piti, moram na infuzije koje svi tako nerado daju pa onda 2 god. mir i opet željezo padne, pa se par god. bori i uvjeravaj doktore da nikako ne podnosiš tablete, sirupe, pripravke... Inače imam 26 godina, udana, nešto su se i djeca planirala makar to mi je sada zadnje na pameti, samo hoću da mi bude dobro i da zaustavimo endo koliko god je moguće. A djecu ne moram ni roditi da bi bila moja :-)

Vidim da velik dio vas ima gadnih problema, suosjećam s vama i nadam se da će se svima pomoći na najbezbolniji način. Držite se žene, možemo mi to!
maja00011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 09:32   #5299
Quote:
maja00011 kaže: Pogledaj post
Inače imam 26 godina, udana, nešto su se i djeca planirala makar to mi je sada zadnje na pameti, samo hoću da mi bude dobro i da zaustavimo endo koliko god je moguće. A djecu ne moram ni roditi da bi bila moja :-)
Pokrpaj se i odmah baci na posao. Endo će ti najbolje trudnoća staviti pod kontrolu. To će ti i sam Habek reć. BTW on je porodio moje prvo dijete i vodio mi drugu rizičnu trudnoću (op.a. nije imalo veze s endo) i prozvao me egzotičnim slučajem
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 10:51   #5300
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Pokrpaj se i odmah baci na posao. Endo će ti najbolje trudnoća staviti pod kontrolu. To će ti i sam Habek reć. BTW on je porodio moje prvo dijete i vodio mi drugu rizičnu trudnoću (op.a. nije imalo veze s endo) i prozvao me egzotičnim slučajem
Znam, a vidjet ćemo. Muž me uopće i nagnao na neka razmišljanja o djetetu, al odlučila sam bar jednom sebe stavit na prvo mjesto. Prvo moje zdravlje i što manje mrcvarenja, a onda ako bude beba bit će, neću se zamarati previše jer poznajući sebe to bi svaki mj kad dobijem bila teška depresija :-)

Vidim da si ti ovdje praktički od starta, drago mi je što si uspjela imati dva kikača, svima koje si to žele vibrice za + i što manje bolova. Ja ih srećom nemam, bit ću sretna ako tako ostane.
maja00011 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.