Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2008., 00:02   #81
Na zyprexi sam skoro godinu dana. Nemam nikakve nuspojave. Doktorica mi rekla da je to antipsihotik i antidepresiv.Koja je tvoja dijagnoza uopče?
Meni je psihić rekao da ću piti antipsihotik oko godinu dana a prošlo je dvije godine. Sad mi je oprezno skida.
ishvara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 22:30   #82
Thumbs up

Bok svima,
ja sam jedna od onih koja ima veliko iskustvo s zyprexom. Bila sam na zyprexi 3 godine, imala sam dijagnozu F20-shizofrenija.Dok sam ih pila same bilo mi je grozno. Izgubljena, otupljena, prazna glava, nesanice, dekocentracija, depresije, napadi panike. Sve u svemu jedan blagi užas.Kad mi je uz to prepisan seroxat stvari su krenule na bolje. Depresija i nesanice su nestale ovo drugo tako- tako. Uz sve to promjenila sam psihijatra jer mi je od terapije s prvim psihijatrom bilo samo gore. Krenula na pravu psihoterapiju u tzv. dnevnu bolnicu , što bih preporučila svakome, i što je najbitnije imala puno povjerenje u svog psihijatra (50%izlječenja po meni). Puno toga leži u čovjeku što može biti ključan razlog bolesti a da toga nisi niti svjestan. Nakon godine dana takvog liječenja ja sam bez tableta, potpuno se povratila, sigurna u sebe, kompletna osoba kakva sam i bila. Svima bih savjetovala da izbace iz sebe sve što ih mući i najmanju sitnicu (pogotovo iz djetinjstva što je u mom slučaju bio ključan problem) i rezultata mora biti.
želim svima brzo ozdravljenje
aida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 23:41   #83
Već sam skoro 6 mjeseci na zyprexi i nisam nešto oduševljen... Jedva čekam da me doktor skine s tog, a to bi još moglo potrajati godinu, dvije kako mi je dr. rekao. Nisam nikad koristio antidepresive, ali mislim da mi trebaju jer mi je raspoloženje koma. Koji je antidepresiv najbolje uzimati uz zyprexu? Aida kaže seroxat.. Mislim da i meni tako nešto treba.
fellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 00:55   #84
Quote:
fellow kaže: Pogledaj post
Već sam skoro 6 mjeseci na zyprexi i nisam nešto oduševljen... Jedva čekam da me doktor skine s tog, a to bi još moglo potrajati godinu, dvije kako mi je dr. rekao. Nisam nikad koristio antidepresive, ali mislim da mi trebaju jer mi je raspoloženje koma. Koji je antidepresiv najbolje uzimati uz zyprexu? Aida kaže seroxat.. Mislim da i meni tako nešto treba.
Možeš piti bilo koji uz zyprexu,ja sam ih pio par i sada sam ostao na fevarinu.

Sretno s traženjem odgovarajućeg antidepresiva.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 18:55   #85
Quote:
fellow kaže: Pogledaj post
Već sam skoro 6 mjeseci na zyprexi i nisam nešto oduševljen... Jedva čekam da me doktor skine s tog, a to bi još moglo potrajati godinu, dvije kako mi je dr. rekao. Nisam nikad koristio antidepresive, ali mislim da mi trebaju jer mi je raspoloženje koma. Koji je antidepresiv najbolje uzimati uz zyprexu? Aida kaže seroxat.. Mislim da i meni tako nešto treba.
ja pijem velafax, a pio sam ladiomil i fevarin. nekak mi se čini da je fevarin najjači i najbolje djeluje.
moramo se truditi ne biti depresivni jer ne smijemo biti, tako sam bar skužio iz razgovora sa drugim (zdravim) ljudima. al opet puno puta sam čuo da to nema nikakve veze sa snagom volje.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:39   #86
Zypadhera depot

Uputa o lijeku

Postinijekcijski sindrom

Halmedov link

Zypadhera se nalazi na osnovnoj listi lijekova HZZO-a.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 23:54   #87
Ako hoćeš biti debel i puno spavati a biti zdrav ovaj lijek je za tebe
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 12:53   #88
psihijatar mi je propisao zyprexu koju sam korstio 15 dana. Od početka sam smatrao da mi ne treba i prekinuo sam piti. Smatram da nemam psihičkih problema već je u pitanju bio stres na poslu. Može li mi neko reći da li zyprexa može naškoditi i za koje probleme se koristi, dakle ako je u pitanju samo veći stres da li je potrebna
gogo www is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 18:42   #89
Kak za stres zyprexa?tu mi nešto smrdi
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 20:20   #90
Quote:
gogo www kaže: Pogledaj post
psihijatar mi je propisao zyprexu koju sam korstio 15 dana. Od početka sam smatrao da mi ne treba i prekinuo sam piti. Smatram da nemam psihičkih problema već je u pitanju bio stres na poslu. Može li mi neko reći da li zyprexa može naškoditi i za koje probleme se koristi, dakle ako je u pitanju samo veći stres da li je potrebna
A za koje probleme ti je dana, što ti piše u nalazu pod dg?
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 09:43   #91
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post
A za koje probleme ti je dana, što ti piše u nalazu pod dg?
Napisano je radna dg psychosis. Mene zanima može li zyprexa naškoditi ako je nisam trebao piti a pio sam 10mg uveče. Kada sam je počeo piti mislio sam da je to nešto za smirenje dok se nisam informirao pa sam prestao jer smatram da je postavljena kriva dijagnoza. Kada sam prestao piti imao sam nesanicu i mučile su me stvari koje su se dogodile. Smatram da je stvar emocionalne prirode i da mi zyprexa ne treba.

Zadnje uređivanje gogo www : 12.08.2012. at 10:11.
gogo www is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 11:06   #92
Quote:
gogo www kaže: Pogledaj post
Napisano je radna dg psychosis. Mene zanima može li zyprexa naškoditi ako je nisam trebao piti a pio sam 10mg uveče. Kada sam je počeo piti mislio sam da je to nešto za smirenje dok se nisam informirao pa sam prestao jer smatram da je postavljena kriva dijagnoza. Kada sam prestao piti imao sam nesanicu i mučile su me stvari koje su se dogodile. Smatram da je stvar emocionalne prirode i da mi zyprexa ne treba.
Uvijek možeš potražiti drugo mišljenje. Ukoliko ti uzimanje farmakoterapije nije prihvatljivo, bilo bi dobro i fer da to odmah naglasiš liječniku.

Mada je po ovom što pišeš ipak vjerovatnije da je Zyprexa počela djelovati, a onda kad si ju prestao uzimati, je došlo do pogoršanja psihičkog stanja u vidu nesanice i preokupacije određenim mislima.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 12:00   #93
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Uvijek možeš potražiti drugo mišljenje. Ukoliko ti uzimanje farmakoterapije nije prihvatljivo, bilo bi dobro i fer da to odmah naglasiš liječniku.

Mada je po ovom što pišeš ipak vjerovatnije da je Zyprexa počela djelovati, a onda kad si ju prestao uzimati, je došlo do pogoršanja psihičkog stanja u vidu
nesanice i preokupacije određenim mislima.

Mene zanima kako zyprexa djeluje na osobu koje je ne bi trebala piti i dali je moguće da je nesanica uzrokovana naglim prestankom uzimanja zyprexe
Naravno brine me imam li psihički problem i to je jedino što me trenutno brine i potpuno okupira. Osjećam se normalno ali se jednostavno ne mogu trgnuti pošto nisam siguran trebam li je nastaviti piti. Nisam imao nikakave psihotične simptome već sam bio pod stresom a sada jednostavno ne mogu nastaviti normalno pošto me ta dijagnoza opterećuje

Zadnje uređivanje Almost Rosey : 12.08.2012. at 13:16. Reason: quote
gogo www is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 12:09   #94
Quote:
gogo www kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako zyprexa djeluje na osobu koje je ne bi trebala piti i dali je moguće da je nesanica uzrokovana naglim prestankom uzimanja zyprexe
Naravno brine me imam li psihički problem i to je jedino što me trenutno brine i potpuno okupira. Osjećam se normalno ali se jednostavno ne mogu trgnuti pošto nisam siguran trebam li je nastaviti piti.
Pa da ju ja sada krenem piti bila bih uspavana i sedirana. Eto tako bi djelovala.
Nesanicu može uzrokovati puno faktora, ali ako si dobro spavao pod terapijom i generalno se osjećao bolje, znači da ti je činila dobro.
Kao što sam ti rekla, uvijek možeš zatražiti drugo mišljenje, ako smatraš da je pogrešna dijagnoza i terapija.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry

Zadnje uređivanje Almost Rosey : 12.08.2012. at 13:16. Reason: quote
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 12:27   #95
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Pa da ju ja sada krenem piti bila bih uspavana i sedirana. Eto tako bi djelovala.
Nesanicu može uzrokovati puno faktora, ali ako si dobro spavao pod terapijom i generalno se osjećao bolje, znači da ti je činila dobro.
Kao što sam ti rekla, uvijek možeš zatražiti drugo mišljenje, ako smatraš da je pogrešna dijagnoza i terapija.
Stvar je u tome što sam tek kada sam počeo uzimati lijek počeo preispitivati sam sebe i onda stvorio probleme gdje ih nema, odnosno ja nisam imao nikakvih psihotičnih misli ranije. Kada sam prestao uzimati zyprexu sve me to opteretilo i sam sam sebi počeo dokazivati da mi nije ništa i sada jedino što mi je problem dali bi trebao uzimati lijek ili ne, ne znam ni sam, ali ovako ne mogu nastaviti.

Zadnje uređivanje Almost Rosey : 12.08.2012. at 13:17. Reason: quote
gogo www is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 16:17   #96
Skidanje sa zyprexe

Bok ekipa!

Imam pitanje, kako ste se osjecali kada ste prestali pitiy zyprexu. Ondosno kad vam je psihijatar poceo smanjivati. Jeste li imali više energije, elana, volje? Pitam iz razlog jer sam na zyprexi od 10 miligrama i osjecam se ful tromo i zatupljeno. Hoće li te nuspojave prestat kada se skinim s lijeka?

Unaprijed, hvala!
orion77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 16:27   #97
Quote:
orion77 kaže: Pogledaj post
Bok ekipa!

Imam pitanje, kako ste se osjecali kada ste prestali pitiy zyprexu. Ondosno kad vam je psihijatar poceo smanjivati. Jeste li imali više energije, elana, volje? Pitam iz razlog jer sam na zyprexi od 10 miligrama i osjecam se ful tromo i zatupljeno. Hoće li te nuspojave prestat kada se skinim s lijeka?

Unaprijed, hvala!
Ti si automatizmom isključio mogučnost da to što osjećaš je posljedica bolesti a ne lijekova.
Zyprexa je generalno jako težak lijek, ima puno nuspojava.
Ja sam imao nemirne noge i zato sam ga prestao uzimati.Ostao mi je u ružnom sjećanju.
10 mg je uobičajena doza.
Pretpostavljam da još neke lijekove uzimaš tako da izolirati samo Zyprexu i ''optužiti'' je za nuspojave nema baš smisla.
A ti imaš namjeru skinuti se Zyprexe ?
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 16:58   #98
Quote:
orion77 kaže: Pogledaj post
Bok ekipa!

Imam pitanje, kako ste se osjecali kada ste prestali pitiy zyprexu. Ondosno kad vam je psihijatar poceo smanjivati. Jeste li imali više energije, elana, volje? Pitam iz razlog jer sam na zyprexi od 10 miligrama i osjecam se ful tromo i zatupljeno. Hoće li te nuspojave prestat kada se skinim s lijeka?

Unaprijed, hvala!
svi antipsihotici usporavaju i zatupljuju, međutim ako vježbaš svoj um tu tromost možeš eliminirati. kad se skineš sa zyprexe ćeš najvjerojatnije osjetiti više elana, ali bojim se da ćeš osjetiti i nesanicu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 00:25   #99
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Ti si automatizmom isključio mogučnost da to što osjećaš je posljedica bolesti a ne lijekova.
Zyprexa je generalno jako težak lijek, ima puno nuspojava.
Ja sam imao nemirne noge i zato sam ga prestao uzimati.Ostao mi je u ružnom sjećanju.
10 mg je uobičajena doza.
Pretpostavljam da još neke lijekove uzimaš tako da izolirati samo Zyprexu i ''optužiti'' je za nuspojave nema baš smisla.
A ti imaš namjeru skinuti se Zyprexe ?
Hoćeš reči da je moja zatupljenost možda posljedica bolesti?
Uzimam još zoloft 50 mg i azolar 10 mg.
Psihijatar me skida miligram po miligram, meni je malo to presporo, al dobro. Nemam se namjeru samoinicijativno skidati sa ljekova.

Pozdrav
orion77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:34   #100
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
svi antipsihotici usporavaju i zatupljuju, međutim ako vježbaš svoj um tu tromost možeš eliminirati. kad se skineš sa zyprexe ćeš najvjerojatnije osjetiti više elana, ali bojim se da ćeš osjetiti i nesanicu
Hvala medo. Kaj se mene tiče ne moram ni spavati, odkad sam pod zyprexom naspavao sam se za cijeli život.
orion77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.