Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2007., 13:42   #61
Quote:
Harmagedon kaže: Pogledaj post
Ja cekam

Jel Ti ne kuzis il udaras duminu?Na nebo idu umrli,a zivi cekaju svoj red.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:43   #62
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Ja razmisljam svojom glavom,a i ubuduce cu isto tako raditi.Jednoumlje mi nije u srcu nit ga odobravam pa stoga cijenim svacije misljenje.
a malopre si rekao drugacije ides pitat za sve tvoje pretpostavljene
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:45   #63
Quote:
Harmagedon kaže: Pogledaj post
Pa zar Isus dolazi samo za katolike po tvom samo ste vi krscani
Pazi malo,Isus dolazi svima koji ga priznaju kao Boga,a to su krscani,a najbolji su katolici.Toje je moje osobno misljenje.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:45   #64
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Jel Ti ne kuzis il udaras duminu?Na nebo idu umrli,a zivi cekaju svoj red.
Pa sta se ljutis , dobro dokle ce da bude taj red , valjda jedanput mora stati pa napunice se nebo ima li negde kraj
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:46   #65
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Pazi malo,Isus dolazi svima koji ga priznaju kao Boga,a to su krscani,a najbolji su katolici.Toje je moje osobno misljenje.
Kako to mislis najbolji su katolici
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:52   #66
Gde si koko , nisi mi rekao dokle ce da se napuni nebo, kada ce stati taj red

daj mi dokaze ???????????
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:54   #67
Quote:
Harmagedon kaže: Pogledaj post
Kako to mislis najbolji su katolici
Najdosljedniji,najpostojaniji i duhom nadareni da s radoscu zivimo u slozi i ljubavi sa bliznjem kao najrodjenijem.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:56   #68
Quote:
Harmagedon kaže: Pogledaj post
Gde si koko , nisi mi rekao dokle ce da se napuni nebo, kada ce stati taj red

daj mi dokaze ???????????
Nebo se nikada ne moze napuniti jer ima mjesta za sve nas i za sva buduca pokoljenja.Sta si mislio sa drugim djelom pitanja...
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:57   #69
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Najdosljedniji,najpostojaniji i duhom nadareni da s radoscu zivimo u slozi i ljubavi sa bliznjem kao najrodjenijem.

kakva sloga i ljubav kada ste najvise ubijali pa zato postoji podatak koko mislim nemoj ne ide da lazemo , vasa bratska ljubav a pola sveta pobijeno i sad jel to vasa ljubav pa inkvizicija koko sve si zaboravio koko eto kojoj braci ti pripadas
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:59   #70
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Nebo se nikada ne moze napuniti jer ima mjesta za sve nas i za sva buduca pokoljenja.Sta si mislio sa drugim djelom pitanja...
kada ce prestati taj red, kase jedni umiru drugi cekaju dokle tako
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:05   #71
Quote:
Harmagedon kaže: Pogledaj post
kakva sloga i ljubav kada ste najvise ubijali pa zato postoji podatak koko mislim nemoj ne ide da lazemo , vasa bratska ljubav a pola sveta pobijeno i sad jel to vasa ljubav pa inkvizicija koko sve si zaboravio koko eto kojoj braci ti pripadas

Ne moze tako,tvoj ograniceni um spoznaje Biblijske,a kasnije krscanske povijesti ne daje Ti slobodu tvrdnje i sto je jos gore Ti bi i sudio...... Daj se malo koriguj.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:10   #72
Quote:
Harmagedon kaže: Pogledaj post
kada ce prestati taj red, kase jedni umiru drugi cekaju dokle tako

Polako, gdje si pozurio.Nase je da krscanski zivimo i ocekujepo dolazak Isusa Boga,a ako to dozivimo bude nam sve jasno.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:14   #73
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Ne moze tako,tvoj ograniceni um spoznaje Biblijske,a kasnije krscanske povijesti ne daje Ti slobodu tvrdnje i sto je jos gore Ti bi i sudio...... Daj se malo koriguj.
bas zato sto imam spoznaju , pa bila ona mala ili velika ,ali znam da Bog takve nece priznati , jer su im ruke okaljane krvlju do neba , to nije moja osuda , vec Bozija ako nisi znao , zato treba da izadjes iz nje jer si i ti uprljan. hoces da ti izvucem citat ti govoris o slobodi tvrdnje , ne ne druze moj to ne moze dase sakrije niti da se ponisti to je Bog Upamtio i ti to vrlo dobro znas ali se pravis lud.
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:17   #74
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Polako, gdje si pozurio.Nase je da krscanski zivimo i ocekujepo dolazak Isusa Boga,a ako to dozivimo bude nam sve jasno.
Kokane ne znas ni ti sam a hoces nesto da objasnis ne moze to napamet koko hocu dokaze
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:20   #75
Quote:
Harmagedon kaže: Pogledaj post
bas zato sto imam spoznaju , pa bila ona mala ili velika ,ali znam da Bog takve nece priznati , jer su im ruke okaljane krvlju do neba , to nije moja osuda , vec Bozija ako nisi znao , zato treba da izadjes iz nje jer si i ti uprljan. hoces da ti izvucem citat ti govoris o slobodi tvrdnje , ne ne druze moj to ne moze dase sakrije niti da se ponisti to je Bog Upamtio i ti to vrlo dobro znas ali se pravis lud.
Sta je pocinjes kljucati! Moji grijesi meni,Tvoji grijesi Tebi.U cemu je problem?Ja kao krscanin ne zelim Tebi nikakvo zlo ni u mislima,a kamoli iskazanim-otipkanim rijecima.Tocna je Tvoja konstatacija da Bog sve vidi i pamti.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:24   #76
Quote:
Harmagedon kaže: Pogledaj post
Kokane ne znas ni ti sam a hoces nesto da objasnis ne moze to napamet koko hocu dokaze
Pazi drug moj,kemicar mora poznavati kemiju,kovac mora poznavati strukturu materijala da bi iskovao neki predmet tako i covjek ak zeli upoznati religiju mora proci osnovni polazni kurs iz iste,a to se zove katekizam.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:26   #77
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Zašto onda nije osnovna kršćanska molitva: molim te Bože, uzmi me čim prije iz ovoga svijeta, kako bih mogao uživati u punini prisutnosti tvojega Bića?
Umjesto toga kršćani se mole: daj nam zdravlja, dug i berićetni život već na ovoj zemlji. Konzekventni kršćanin, pun prezira prema ovome materijalnom svijetu, isti bi trebao što prije napustiti ne bi li bio u Očevoj blizini.
kada sto molite od Boga, ne sitnicarite i ne cenjkajte se oko malih stvari. trazite najvece- Nebesko.
tako zive pravoslavni. ne mole za zdravlje, nego da ne podlegnu iskusenjima u bolestima. ne traze telesno izbavljenje nego snagu da pretrpe muku.
jer, svaka je muka od Boga i na korist. da dusu svoju smiravamo.

a, Bog nas ne uzima, kako kazes, dopusta da trajemo i zivimo zivote jer nas dugo trpi, zeli da se svi pokajemo, sp[oznamo istinu i upoznamo Ga na zemlji, jer ko ga ovde ne upozna, nece ni na nebu.

pravoslavac ne moli za materijalno blagostanje, ono je nemerljivo naspram duhovnog. takav, materijalista mislim, sluzi svojemu bogatsvu i ljudima, a ne sebi i Bogu. pravoslavac moli da bude volja Njegova.

osnova molitva i jeste: "...cekam vaskrsenje mrtvih i zivot buduceg veka..."
__________________
Cp6 je Xpuctob, paqyje ce cmptu.
Manasija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:30   #78
Quote:
Manasija kaže: Pogledaj post
kada sto molite od Boga, ne sitnicarite i ne cenjkajte se oko malih stvari. trazite najvece- Nebesko.
tako zive pravoslavni. ne moze za zdravlje, nego da ne podlegnu iskusenjima u bolestima. ne traze telesno izbavljenje nego snagu da pretrpe muku.
jer, svaka je muka od Boga i na korist. da dusu svoju smiravamo.

a, Bog nas ne uzima, kako kazes, dopusta da trajemo i zivimo zivote jer nas dugo trpi, zeli da se svi pokajemo, sp[oznamo istinu i upoznamo Ga na zemlji, jer ko ga ovde ne upozna, nece ni na nebu.

pravoslavac ne moli za materijalno blagostanje, ono je nemerljivo naspram duhovnog. takav, materijalista mislim, sluzi svojemu bogatsvu i ljudima, a ne sebi i Bogu. pravoslavac moli da bude volja Njegova.

osnova molitva i jeste: "...cekam vaskrsenje mrtvih i zivot buduceg veka..."
Kako je lijepo citati misli jednog od krscana.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:31   #79
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
takvu propagandu prodaj njemu
i to nesretno dete, koje ti koristis kao jeftinu propagandu, inace se ne bi usudio staviti tako sto na forum, je deo Bozijeg plana.
koji sa suzama seju, u sreci ce poznjeti, kaze Pismo.
kao i da nam kroz mnoge nevolje valja uci u carstvo Nebesko.

i, ta slika, je samo dokaz postojanja i potvrda o svemogucnosti.
ali i opomena nama, sto zivimo u izobilju, besplatno udisemo vazduh i pijemo vodu... da se trgnemo i blagodarimo.

nicim izazvani smo dobili previse.
__________________
Cp6 je Xpuctob, paqyje ce cmptu.
Manasija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:36   #80
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Pazi drug moj,kemicar mora poznavati kemiju,kovac mora poznavati strukturu materijala da bi iskovao neki predmet tako i covjek ak zeli upoznati religiju mora proci osnovni polazni kurs iz iste,a to se zove katekizam.
A ti poznajes Bibliju ko moja baba bukvar, mnogo si me utesio , nego reci mi onda sta znace onda ove reci :Mat 6:10 neka bude vojla tvoja , kako na nebu tako i nazemlji.

Psalam37:29 Pravednici ce posedovati zemlju i boravit cezauvek na njoj.

Price Sala.21,"" Pravednici ce nastavati na zemli i bezazleni ce ostati nanjoj. A bezbozni ce se istrebiti sa zemlje i bezakonici ce se iscupati iz nje


dati ne nadjem jos sta ti kazes sada na ovo , da li sad tvrdis da ce je raj biti na zemlji
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.