Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Nacin ishrane ?
vegan 14 10.00%
> 7 god. ovo-lakto vegi 22 15.71%
< 7 god. ovo-lakto vegi 20 14.29%
1-3 x tjedno meso 24 17.14%
3-5 x tjedno meso 36 25.71%
meso svaki dan 24 17.14%
Glasovatelji: 140. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2008., 14:03   #141
Quote:
Osim toga poznato je da postoje neki redovi (i hriscanski) koji neguju poseban nacin ishrane, pa i vegetarijanstvo.
Ok ?
Ok, onda se dakle slažemo da je vegetarijanstvo poseban način ishrane, a ne religija.

Zgodno je staviti anketu na posjećenije mjesto
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 17:31   #142
zakon prirode je ubi ili budi ubijen
mrgi124 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 17:40   #143
Quote:
Dušan kaže: Pogledaj post
Već sutra možda ćeš misliti suprotno.
Jedi, ali budi svjestan da je neprirodno jesti mlijeko, jaja, meso, med.
N E P R I R O D N O.
MA PRIČAJ MI MALO O TOME!!!!!!!!
čovjek je svejed šta znači da jede biljnu i životinjsku hranu neprirodno je jesti smo životinjsko ili samo biljno.


PS: NEPRIRODNO je ne jesti mlijeko,jaja,meso med
mrgi124 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 18:38   #144
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
zakon prirode je ubi ili budi ubijen
Mislis li samo na srne i zeceve, ili i sire ?

39% vegija na ovom forumu ! Kakva je to statisticka anomalija ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 18:57   #145
Quote:
Ryuuza kaže: Pogledaj post
Ok, onda se dakle slažemo da je vegetarijanstvo poseban način ishrane, a ne religija.
Apsolutno se slazem...ja sam vegic iz empatije prema drugom zivom bicu, svako bice ima instinkt za prezivljavanje i osjeca bol. Drzati zivo bice u zatocenstvu i potom ga ubiti za jelo, za mene je krajnji uzas. Isto se odnosi na raznorazne vivisekcije, nosenje krzna....
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 23:00   #146
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Mislis li samo na srne i zeceve, ili i sire ?

39% vegija na ovom forumu ! Kakva je to statisticka anomalija ?
zakon prirode je ubi ili budi ubijen ili biježi i pasi travu
mrgi124 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 23:05   #147
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Mislis li samo na srne i zeceve, ili i sire ?

39% vegija na ovom forumu ! Kakva je to statisticka anomalija ?
evo pgledaj ovo lik govori da je njegov zec prešao sa vegetarjanstva na svežderstvo kako ti to objašnjavaš? https://www.forum.hr/showthread.php?t=319295
mrgi124 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 23:39   #148
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
evo pgledaj ovo lik govori da je njegov zec prešao sa vegetarjanstva na svežderstvo kako ti to objašnjavaš? https://www.forum.hr/showthread.php?t=319295
Moguće je da tip ne govori istinu. Cijeli se thread pretvorio u sprdnju. Stoga, nije baš neki argument.

Ali da, životinje znaju svašta jesti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 11:02   #149
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
zakon prirode je ubi ili budi ubijen ili biježi i pasi travu
Vazi li to i za ljude ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 14:12   #150
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Vazi li to i za ljude ?
očito neki misle da za njih ne važi ali važi.
mrgi124 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 15:59   #151
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
očito neki misle da za njih ne važi ali važi.
I koliko si ih do sada ubio, da ne bi bio ubijen ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 12:28   #152
Quote:
Nekim je ljudima rijetka razborita misao tek prilog dominantnoj gluposti.
Tako izgleda nikad neće shvatiti da mesojedi uništavaju/ubijaju 5-10 puta više biljaka,
nego oni koji ne jedu meso. Inače među najinteligentnije kopnene sisavce spadaju
čovjekoliki majmuni i slonovi - sve sami strašni mesožderi.
Tek toliko da ne bi netko mislio da imam nešto protiv slonova.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 03:44   #153
Mada sam volio okus i miris pečenog mesa, prestao sam ga jesti jer sam primijetio da ne uživam jesti dijelove mrtvih tijela životinja koje su patile za života i ubijene na takav način da bi njihov ubojica dobio doživotnu kaznu da je na isti takav način ubio drugog čovjeka.

Nekoliko godina sam vegetarijanac a još uvijek otrkivam zanimljiva, zdrava i ukusna jela koja ne sadrže leševe.

Ono na što želim skrenuti pozornost je da bi onaj tko se odluči postati vegan (ili vegetarijanac koji ne konzumira jaja, mlijeko i mliječne proizvode u većim količinama) trebao obavezno uzimati vitamin B12. Tablete su dostupne u trgovinama zdrave hrane a mogu se naručiti i u udruzi Prijatelji životinja.
louis friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 14:29   #154
39,81% and rising.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 17:36   #155
evo o tome u NZ :
"13Dakle, ne sudimo više jedan drugoga, nego radije sudite o tome da ne valja postavljati bratu stupice ili spoticala. 14Znam i uvjeren sam u Gospodinu: ništa samo od sebe nije nečisto. Samo je onomu nečisto tko to smatra nečistim. 15Doista, ako je poradi hrane tvoj brat ražalošćen, već nisi na putu ljubavi. Ne upropašćuj tom svojom hranom onoga za koga je Krist umro!
16Nemojte da se pogrđuje vaše dobro! 17Ta kraljevstvo Božje nije jelo ili piće, nego pravednost, mir i radost u Duhu Svetome. 18Da, tko tako Kristu služi, mio je Bogu i cijene ga ljudi. 19Nastojmo stoga promicati mir i uzajamno izgrađivanje! 20Ne razaraj djela Božjega poradi hrane! Sve je, istina, čisto, ali je zlo za onoga tko na sablazan jede. 21Dobro je ne jesti mesa i ne piti vina i ne uzimati ništa o što se tvoj brat spotiče.
22Ti imaš uvjerenje. Za sebe ga imaj pred Bogom. Blago onomu tko samoga sebe ne osuđuje u onom na što se odlučuje! 23Jede li tko dvoumeći, osudio se jer ne radi iz uvjerenja. A sve što nije iz uvjerenja, grijeh je."


Ja jedem kako se osijećam, to je najčešće 1-2 tjedno meso.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 12:56   #156
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
Ja jedem kako se osijećam, to je najčešće 1-2 tjedno meso.
Jesi li u to uračunao sendviče, pice, paštetu, hrenovke, mesni narezak, salamu, ribu u konzervi, fornete s čvarcima, sirni namaz s komadićima šunke, komadiće mesa u juhi ili gulašu, jetrica u noklicama, kokošju kocku u juhi, komadiće špeka u grahu, meso u bolognese umaku? To me zanima i za sve ostale koji govore da jedu 1-2 puta tjedno meso (to znači u jedan ili dva obroka u tjednu.)

Recimo da na dan jedemo bar 3 obroka, prema tome se u jednom tjednu prosječno pojede 20-tak obroka. A neki od vas tvrde da samo 1 ili 2 od tih 20-tak sadrže meso. E pa to mi je jednostavno nevjerojatno za povjerovati! Što jedete za preostalih 19 obroka u tjednu? Nekako mi se čini da ste krivo izračunali.
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 14:34   #157
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Jesi li u to uračunao sendviče, pice,............nekako mi se čini da ste krivo izračunali.
U pravu si, po tom izračunu jedem češće.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 10:41   #158
Probudite se
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.