Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2008., 17:55   #41
Quote:
blue bird; kaže:
Necu sad ovdje ulaziti u temu, da se konacno religija skine sa privilegiranog polozaja 'spesl kejsa' - ali pazi, nije to tako jednostavno, a sta ako se negdje ukaze i poruci svojim vjernicima da je Islam opasnost....ko recimo kako je Bush u komunikaciji sa svojim bogom?

Ili da se majka bozja ukaze recimo nekom srpskom radikalu

Da li ces to i dalje smatrati necijim 'svetinjama' ili vrlo velikom opasnoscu manipulacije sujevjernog puka?


*
Ovo da se empatija nailazi 'iskljucivo kod vjernika' je , a kaj da kazem
Ne moraš ništa reći, rekli su drugi svojim upisima...

Vidi, gledaš li?, Radi se o kulturi dijaloga. Nije nužno govoriti ružno - porediti nečiju simpatiju sa traktorima i gljivičnim oboljenjima ma koliko se tebi nečija simpatija činila smiješnom. To te svrstava među empatološki disfunkcirane persone o čijoj fokusiranosti na sebstvo je svojedobno pjevao Psihomodopop...

Pazi, ne kažem da si ti takva, ali smjer kojim hodiš...

Okrutnost iz školskih dana nastavlja se i očituje se ovdje na forumu.

Navešću primjer...Britanci se furaju na visoko moralnu komunikaciju i opće vladanje. Svaki njihov pokret ima svoj smisao i tradicijske korijene. Međutim, to je lažno ophođenje jer ako se vanjština čovjekova ne poklapa sa njegovom nutrinom onda je laž. Ali oni su postavili standarde vladanja. To im se mora priznati. Da ne duljim, poanta je u načinu na koji čovjek izražava svoje negodovanje, bilo čime da je nezadovoljan. U ovom slučaju, vi niste zadovoljni "Gospinim ukazanjima" i to nezadovoljstvo iskazujete na način koji ne priliči ljudima od uma.

Jedno je intrigantno napisan post, a sasvim drugo, uvrijedljivi i podcjenjivački post sa tenzijom da razotkrije sastav današnjeg ručka ili doručka kao začin nadolazećoj večeri, pa makar se radilo i o posljednjoj večeri.

Orevuarrrrrrrrrrrr

EDIT: Pravi izazov, pred svakog ko cijeni intelektualne dosege, jeste pisati akademski smireno i kvalitetno ali dovoljno intrigantno da ne bude dosadno. Sve ispod toga spada u niži oblik komunikacije. Obzirom da će vaše reakcije na moj upis biti kao da vam se "ukazala gospa" , smatram da ovaj upis nije off topic.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 18:23   #42
Derviš, problem je kada ljudi pišu "akademski smireno i kvalitetno" ali to nitko ne kuži. Onda kada iživcirani provale nešto, e onda su nepristojni.

Mada mi nije jasno što je nepristojno u tome što su ovi ljudi očito lašci ili bolesni.
Ursamajor je tako lijepo napisao o čemu se radi. Gdje su ukazanja Afrodite, Minerve i ostalih? A bilo ih je.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 19:14   #43
Quote:
Endimion17; kaže:
Derviš, problem je kada ljudi pišu "akademski smireno i kvalitetno" ali to nitko ne kuži. Onda kada iživcirani provale nešto, e onda su nepristojni.

Mada mi nije jasno što je nepristojno u tome što su ovi ljudi očito lašci ili bolesni.
Ursamajor je tako lijepo napisao o čemu se radi. Gdje su ukazanja Afrodite, Minerve i ostalih? A bilo ih je.
Ljudi su nešto vidjeli. Vi znanstvenici ste samo korak od toga da priznate postojanje duhovnog svijeta, paralelnog univerzuma...Tada ćete pričati sasvim drugačije. Ja osobno mislim da to nije "gospa" već jedno od mnogih bića koje žive u tom paralelnom svijetu. Ali mi ne pada na pamet da onima koji vjeruju da je to zaista "gospa" nudim teoriju koju spomenuh maloprije, jer ni za nju nema dokaza.
Naročito ne na način da vidjenje gospe poredim sa halucinogenim vizijama kakve su svojstvene osobi koja čvakne trip.
Osim devijantne duhovitosti, ne vidim da je itko osporio vidjenje. Ali se itekako osporava pravo na mišljenje i time sustavno narušava harmonija topica religija kojeg bi ljudi trebali sa poniznošću posjećivati. Jer ako ništa, od nas vjernika možete se učiti pristojnosti. To bi vam olakšalo pisanje i na ostalim pdfovima, Ko zna, možda bi mnogo bolje prolazili i na Ljesu. Ono, vidte cure kak sam fin
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 19:28   #44
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Ljudi su nešto vidjeli. Vi znanstvenici ste samo korak od toga da priznate postojanje duhovnog svijeta, paralelnog univerzuma...Tada ćete pričati sasvim drugačije. Ja osobno mislim da to nije "gospa" već jedno od mnogih bića koje žive u tom paralelnom svijetu. Ali mi ne pada na pamet da onima koji vjeruju da je to zaista "gospa" nudim teoriju koju spomenuh maloprije, jer ni za nju nema dokaza.
Naročito ne na način da vidjenje gospe poredim sa halucinogenim vizijama kakve su svojstvene osobi koja čvakne trip.
Osim devijantne duhovitosti, ne vidim da je itko osporio vidjenje. Ali se itekako osporava pravo na mišljenje i time sustavno narušava harmonija topica religija kojeg bi ljudi trebali sa poniznošću posjećivati. Jer ako ništa, od nas vjernika možete se učiti pristojnosti. To bi vam olakšalo pisanje i na ostalim pdfovima, Ko zna, možda bi mnogo bolje prolazili i na Ljesu. Ono, vidte cure kak sam fin
Nije istina. Jednako smo udaljeni kao i prije 100 godina. Jednako kao i prije 200. Nema dokaza za takve stvari, to su biti vjere i religija.
Nemoj pušiti New Age fore i kvantni misticizam, pliiiiiz.

Ali mislim da ipak pušiš, jer ponavljaš ovo:

Quote:
ne vidim da je itko osporio vidjenje
Takva kvazi logika je svojstvena svima koji upadnu u New Age, bar malo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 19:30   #45
Quote:
Endimion17; kaže:
Nije istina. Jednako smo udaljeni kao i prije 100 godina. Jednako kao i prije 200. Nema dokaza za takve stvari, to su biti vjere i religija.
Nemoj pušiti New Age fore i kvantni misticizam, pliiiiiz.
Ok. Nadam se da ćeš nas ti prvi izvjestiti kada/ako se to dokaže.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 09:48   #46
Quote:
Sremac (nije Stevan) kaže: Pogledaj post
Zašto ukazivanje Majke Božje nije normalno?

Kako zna da je to priviđenje i da su oni koji su to doživeli u zabludi?
Ajmo redom.

Imam astigmatizam. To znači da cijeli život vidim sjene koje vi ne vidite. A kako imam cviker, vidim i sjene koje vi vidite.

ISKUSTVO (a preko 50% ljudi ima astigmatizam) mi govori što je što. Sjena tamo gdje vi ne vidite sjenu i oblik te sjene koji vi ne vidite dokaz je:
DA MI JE ROŽNICA ZAKRIVLJENA NA DRUGI NAČIN.

Nema majke božje, no prolete mi likovi ispred auta kada stanem na kočnicu - bez razloga.
Npr. bila je sjena drveta koja tamo ne bi trebala biti.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 21:31   #47
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Ajmo redom.

Imam astigmatizam. To znači da cijeli život vidim sjene koje vi ne vidite. A kako imam cviker, vidim i sjene koje vi vidite.

ISKUSTVO (a preko 50% ljudi ima astigmatizam) mi govori što je što. Sjena tamo gdje vi ne vidite sjenu i oblik te sjene koji vi ne vidite dokaz je:
DA MI JE ROŽNICA ZAKRIVLJENA NA DRUGI NAČIN.

Nema majke božje, no prolete mi likovi ispred auta kada stanem na kočnicu - bez razloga.
Npr. bila je sjena drveta koja tamo ne bi trebala biti.
I ja imam astigmatizam i potpuno te razumem.

Da si pažljivije čitala celu prepisku, videla bi da su ova moja pitanja bila upućena Shady.
Pošto je bilo još ovakvih komentara, moraću biti malo jasniji:

Razumem da ljudi koji ne veruju u postojanje natprirodnih bića smatraju da ovakva ukazanja nisu normalna, da su možda priviđenja i da su oni koji u to veruju u zabludi.

Ali mi nikako nije jasno, kako mogu vernici koji veruju u postojanje nekih natprirodnih bića i u razna čudesa kojih je svaka religija prepuna, da neka druga čudesa (u ovom slučaju ukazanja gospe) smatraju nenormalnim i zabludama.
Kao, čuda u koja ja verujem su sasvim normalna, a njihova čuda su čiste gluposti.
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
...ukoliko su tu doista radi o prividjanjima, onda se to smara nekim oblikom poremećaja i zato ne može biti normalna stvar (jer normalnim ljudima se ne prividjaju takve stvari već žive od svog rada). Sad... ja ne kažem da to nije prividjenje. Može biti da je u pitanju samo komercijalizacija i namjerno (svjesno) obmanjivanje, poput dobro poznatih obmana o NLO, gdje mnogo ljudi svjesno obmanjuje da su nešto vidjeli, pa prave čak i fotomontaže kako bi druge ubijedili u svoje neistine. Kao što gore rekoh, odsustvo čistog monoteizma je uslovilo pojavu ovih bespotrebnih stvari, poput ukazanja NLO ili nekih svetaca... to mu dodje kao nadomjestak za čistu vjeru. A uzrok često zna biti i dosada (jer ne mogu svi pojedinci ispravno kanalisati vlastite misli). Da i ne govorim koliko je stvar štetna ne samo za pojedince već i za civilizaciju u globali. ...
Sremac (nije Stevan) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 22:20   #48
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Doista nikada nisam čuo da se Gospa ikada ukazala u Srbiji. Malo čitajući vjerske sadržaje gdje ima potpis ukazanja najmoćnije žene, nađe se i potpis ukazanja u Gornjoj Pčinji.

Iz ovog kraja je i priča o ljudima koji su mrsili na post uoči velikog blagdana , pa su krenuli na izvor da se napiju vode. Kako su prišli izvoru, voda se zacrveni i pojavi se mlada Bogorodica s malim Isusom u naručju, Gospa je bila odjevena u plavi plašt, na glavi tkanina obasuta cvijećem, a mali Isus je bio odjeven u rozu haljinu, ispod njenih noga je zgažena zmija. Svi padoše na koljena,i tako odoše prosvijetljeni i napunjeni duhom.

Hmm.. Što kažete? Ja nevjerujem...
a zas se ona nebi ukazala u Srbiji?
pa nepravi ona razlike....
za ovaj potok........nevjerujem
dokazi,dokazi......
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 09:00   #49
Quote:
Sremac (nije Stevan) kaže: Pogledaj post

Ali mi nikako nije jasno, kako mogu vernici koji veruju u postojanje nekih natprirodnih bića i u razna čudesa kojih je svaka religija prepuna, da neka druga čudesa (u ovom slučaju ukazanja gospe) smatraju nenormalnim i zabludama.
Kao, čuda u koja ja verujem su sasvim normalna, a njihova čuda su čiste gluposti.
Dobro, nisam detaljno čitala.

Uvijek imam pitanje za vjernike:

Vjerujete li u reinkarnaciju?
Oni redom odgovore NE.

PA kako vam onda Isus hoda ponovo po zemlji?
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 09:42   #50
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Marija se nije mogla ukazati u Srbiji.

Sigurno.

Kako bi se rajska djeva, kraljica Hrvata mogla ukazati u Srbiji?

Svašta s vama.

Zasto ne, pa nije nacionalistica valjda
RedEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 01:11   #51
Quote:
RedEyes kaže: Pogledaj post
Zasto ne, pa nije nacionalistica valjda
A osim toga ona je hrvatica koliko i srpkinja.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 01:12   #52
Kad su je u Međugorju pitali što je, onda je rekla: "Jugoslavenka!", ali to nisu prenijeli.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 01:20   #53
Pa normalno da nisu. Nije u skladu sa politikom.
Za kog je vraga, onda, Mesić razbio jugoslaviju?!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 19:27   #54
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Marija se nije mogla ukazati u Srbiji.

Sigurno.

Kako bi se rajska djeva, kraljica Hrvata mogla ukazati u Srbiji?

Svašta s vama.
Čula je da su tamo bolji tulumi, pa otišla provjeriti.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.