Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2011., 10:44   #61
pa ako ne vjeruje u reinkarnaciju ne bi ga to trebalo pogoditi...


kako smo uopće došli do reinkarnacije? ti se pričalo o karmi... a ona te može dostići i iz sadašnjeg života
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 10:53   #62
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
to su religijske spike i nije ih bas ok spustati nekome tko ne dijeli tvoja uvjerenja
nije ok nekom bolesnom tko ne vjeruje u karmu reci da mu je to zapravo teret proslih zivota koji odradjuje kroz patnju u ovom zivotu

sto se isjecka tice, isam ga pogledala pa ne znam o cemu se radi
ali ako nekoga isnpirira i pomaze, super... zasto ne?

ne kuzim svu silu negativnih reakcija?

mozda je problem u uvodnom postu koji je postavljen pomalo kriticki prema svima koji u isjecku nisu nasli inspiraciju
upravo to
ni ja nisam skužila silu negativnih reakcija
bože me sveti žena je pronašla inspiraciju u tom čovjeku, čemu tolko osuđivanje mi nikako nije jasno

i tilla kojeg si vraga tolko nadrkana na ovoj temi ? nitko tebi ne brani mobitele, stanove i šta god si već navela,
ne razumijem od koga se braniš

samo se probajte malo manje kritički ponašati prema ljudima koji možda imaju drugačiji pogled na svijet, to je to
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 10:56   #63
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
pa ako ne vjeruje u reinkarnaciju ne bi ga to trebalo pogoditi...


kako smo uopće došli do reinkarnacije? ti se pričalo o karmi... a ona te može dostići i iz sadašnjeg života
koncepte reinkarnacije i karme je povezan, ne mozes ga razdvojiti
mislim, mozes ali nije ok

cini mi se da bi ih moglo pogoditi jer se opcenito identificiramo s tijelom, i bolest koju imamo je dio nas
ako sam bolestan = bolesnik sam = to sam ja
i sad to nekome oduzmes i kazes kako je to zapravo samo 'kazna' i prilika za iskupljenje i popravak
meni se cini kao malo too much

jer cemu onda ovolike negativne reakcije na temi?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 10:59   #64
Sve je to ok, ali da je vidit ovog bez ruku kad popizdi.. , e to bi bio šou.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:00   #65
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
samo se probajte malo manje kritički ponašati prema ljudima koji možda imaju drugačiji pogled na svijet, to je to
Za razliku od pokretačice koja površnim naziva svakog tko se ne klanja prostituiranju tuđe invalidnosti?
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:06   #66
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Za razliku od pokretačice koja površnim naziva svakog tko se ne klanja prostituiranju tuđe invalidnosti?
u tome i jest problem topic
postavljen je kao kritika a ne kao savjet

ali onda ne bi imali ovu raspravu
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:09   #67
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
u tome i jest problem topic
postavljen je kao kritika a ne kao savjet

ali onda ne bi imali ovu raspravu
evo ja uopće recimo nisam doživjela taj uvodni post ko kritiku

ali da, ljudi općenito na kritike reagiraju pretvaranjem u storuka čudovišta koja svim silama brane svoje stavove i način života
samo ne znam od koga
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:15   #68
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
evo ja uopće recimo nisam doživjela taj uvodni post ko kritiku
Evo recimo ja sam naslov doživjela kao kritiku. Zašto su ljudi tako površni, stvarno? I to oni ljudi koji u promo filmiću o životu neke xy osobe ne nalaze inspiraciju. Em je generalizacija, em je kritika. A ne drži vodu.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:17   #69
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
evo ja uopće recimo nisam doživjela taj uvodni post ko kritiku

ali da, ljudi općenito na kritike reagiraju pretvaranjem u storuka čudovišta koja svim silama brane svoje stavove i način života
samo ne znam od koga
meni se cini kao da je
cak i sam naslov
nitko ne voli o sebi misliti kao o povrsnoj osobi
isto tako i nametanje rjesenja je too much

nekome ce clip s teskim invalidom biti inspirirajuci, netko ga nece htjeti niti pogledati (evo, mene odbija sama pomisao... ne zelim ga gledati, ali ne zelim niti misliti da sam zbog toga povrsna)

nekome ce pomoci meditacija, nekome nece
nekome ce pomoci radosni invalid, nekome nece
ali nisi povrsan ako je ono sto tebi pomaze bas nesto cetvrto ili sesto sto nismo ovdje niti spomenuli
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:21   #70
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Evo recimo ja sam naslov doživjela kao kritiku. Zašto su ljudi tako površni, stvarno? I to oni ljudi koji u promo filmiću o životu neke xy osobe ne nalaze inspiraciju. Em je generalizacija, em je kritika. A ne drži vodu.
ja znam da nisam pretjerano površna pa to nisam doživjela kao osobnu kritiku

ljudi doživljavaju nešto kao osobnu kritiku samo ako se u tome pronalaze i ako se imaju potrebu braniti od ne znam ni sama koga
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:25   #71
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
evo ja uopće recimo nisam doživjela taj uvodni post ko kritiku
ni ja nisam doživjela da autoricu itko osuđuje....
samo ljudi ne padaju u nesvijest od zadovoljstva vlastitim životom kad vide ljude poput ovoga u linku...

joujou, i dalje ne kužim kako nekoga tko NE vjeruje u reinkarnaciju može uvrijediti nečija konstatacija da mu je to karma...
i kakve to uopće veze ima s onim što sam pisala?
i kakve to veze uopće ima s time jesmo li površni ili ne?
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:28   #72
Mene baš zanima kako se mjeri dubina/površnost osobe?

Da se znam ukalupit negdje, a ne živjet ovako sama sa sobom u takvom životnom neznanju
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:34   #73
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
ni ja nisam doživjela da autoricu itko osuđuje....
samo ljudi ne padaju u nesvijest od zadovoljstva vlastitim životom kad vide ljude poput ovoga u linku...
mislim da se autorica samo krivo izrazila u uvodnom postu
ako sam nešto naučila na ovom forumu to je da u pisanoj komunikaciji moraš zbilja biti izrazito jasan i primjerice da je dolje dodala da nikoga ne osuđuje i da joj je jednostavno taj video bio simpatican i inspirirajuc, ove rasprave ne bi ni bilo

ali način na koji se izrazila eto svi doživljavaju kao kritiku
iako iskreno sumnjam da joj je to bila krajnja namjera
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:34   #74
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
joujou, i dalje ne kužim kako nekoga tko NE vjeruje u reinkarnaciju može uvrijediti nečija konstatacija da mu je to karma...
Nisam joujou, al pokušavam zamisliti da sam teško bolesna, brijem da bi me to prilično unervozilo, a onda da mi netko ponudi instant objašnjenje u obliku karme, a to recimo smatram bedastoćom i vrijeđanjem zdrave pameti, došlo bi mi da udaram glavom o zid ne mojom
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:37   #75
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
dušo, tebi treba inspiracija za dati maksimum, i to u vidu invalida. Meni ne treba. Tema je otišla točno u smjeru u kojem treba otić. Ili smo samo trebali potvrđivati da nas klipić u uvodonom, oh, taaaaaaaaaaako inspirira, a sve ostalo je "krivi smjer"?!?!

Napisala sam ti u svom postu točno na što vam nabijem takvu životnu inspiraciju, da sad ne ponavljam
zlato,da-meni treba inspiracija. Razlika imeđu nas dvije je u tome što ja Nicka ne gledam kao invalida,nego čovjeka koji pršti optimizmom.I da,više cijenim osobu koja se nosi sa životom,takvim kakav je,nego one koji kukaju za svaki qurac
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:39   #76


ne razumijem, ali dobro
ja bi na takav komentar eventualno imala ovo i ništa više od toga
kakvo lupanje glavom u zid, kakvo uvrijeđeno držanje...

uopće koji moraš biti idiot da nekome ideš govoriti da ga je karma stigla(pa i da je )

Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
I da,više cijenim osobu koja se nosi sa životom,takvim kakav je,nego one koji kukaju za svaki qurac
svijet nije crno-bijeli i ne dijeli se na one sretne i kukatore
i mnogi od nas se nose sa životom onakav kakav je(imali ruke i noge ili ne)
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:46   #77
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Razlika imeđu nas dvije je u tome što ja Nicka ne gledam kao invalida,nego čovjeka koji pršti optimizmom.I da,više cijenim osobu koja se nosi sa životom,takvim kakav je,nego one koji kukaju za svaki qurac
i s ovim bi se isto složila

već mi je pun, al kritično pun, kurac što jedna nema muža, druga nema posao iz snova, trećoj fali par stotina kavdrata stana da bude sretna, četvrta si je debela, peta si je ružna
aupičku

daleko od toga da sam ja sad santa on prozac, svi mi imamo boljih i lošijih dana, ali puno manje kukumačem od većine ljudi koje znam, generalno gledajuć
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:48   #78
al to što je netko po svom osobnom opisu profesionalni kukator nema veze s uvodnim postom
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:50   #79
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post


ne razumijem, ali dobro
ja bi na takav komentar eventualno imala ovo i ništa više od toga
kakvo lupanje glavom u zid, kakvo uvrijeđeno držanje...

uopće koji moraš biti idiot da nekome ideš govoriti da ga je karma stigla(pa i da je )



svijet nije crno-bijeli i ne dijeli se na one sretne i kukatore
i mnogi od nas se nose sa životom onakav kakav je(imali ruke i noge ili ne)
Naravno da svijet nije crno-bijeli i da svi imamo po malo i jednog i drugog u životu. Ali ja za sebe govorim da bi radije provela dan u društvu pod navodnicima invalida,,nego u društvu supermodela koji cijeli dan kuka zbog slomljenog nokta...ako me razumiješ.
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 11:50   #80
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
al to što je netko po svom osobnom opisu profesionalni kukator nema veze s uvodnim postom
a bome čin mi se nit ova rasprava više nema nikakve veze s temom
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.