Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2012., 01:02   #821
Sefovska brava ili cilindrična brava za protuprovalna vrata

Quote:
tina-tina-tina kaže: Pogledaj post
Može li mi neko reći kakve su "sef brave, dugi cilindar"? Moji ugrađuju to u stan, pa me interesuje da li su takve brave sigurne.
Prednost sefovske brave je što ju provalnik teže može nadmudriti inteligentnim provalničkim tehnikama, ali se taj ključ može kopirati u svakoj ključarskoj radnji + velik je i nezgrapan.
1 x prednost, 2 x nedostatak

Prednost cilindrične brave i ključa je što su mali, komforni za upotrebu, viši rang cilindara ima zaštitu od kopiranja te teško da se mogu nadmudriti inteligentnim tehnikama, a niti nasilnim provalničkim tehnikama ako se cilindar još zaštiti sa zaštitnom rozetom.
3x prednosti, nema nedostatka

Zaključak
Ova SWOT analiza je pokazala da cilindrične brave i cilindar s malim ključem koji je patentiran ima prednost prema sefovskoj bravi!
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 07:37   #822
@safty-tipps za trud!

Kako najbolje zaštititi podzemnu garažu u stambenoj zgradi od provale?
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 08:42   #823
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
Prednost sefovske brave je što ju provalnik teže može nadmudriti inteligentnim provalničkim tehnikama,
Mene je ovo inspiriralo pri odabiru brave za PP vrata da se odlučim za sefovsku.
Znao sam da je teška za razne tehnike (pa i bušenje i slično), no na youtube-u sam vidio kako to profići rade sa profi alatom (u rangu 5-6 min.).
Zanima me zato koliko su realno ranjive i sefovske brave na tehnike "češljanja"? Znam da ih ima raznih konstrukcija, od banalnih, do onih koje varaju pri češljanju i sl...
Imam neku jednostavniju Tesioporte-ovu, koliko procjenjujem sa po 8 "listića" sa svake strane.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 11:57   #824
tko ima "jeftina, kineska" vrata?

...da li je je imao neki kvar do sada? Jesu li se vata iskrivila ili nešto ...
svi ih pljuju a do sada nije bilo ni jednog negativnog iskustva...ili mi je promaklo?

a za ova skuplja sam, od prijatelja koji ih imaju, i to od prodavatelja koji su u top 3, već bili servisirani zbog; zaglavljeni/puknuti ključevi/i prašina koja je zaglavila vrata...
ibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 19:22   #825
Quote:
ibica kaže: Pogledaj post
...da li je je imao neki kvar do sada? Jesu li se vata iskrivila ili nešto ...
svi ih pljuju a do sada nije bilo ni jednog negativnog iskustva...ili mi je promaklo?

a za ova skuplja sam, od prijatelja koji ih imaju, i to od prodavatelja koji su u top 3, već bili servisirani zbog; zaglavljeni/puknuti ključevi/i prašina koja je zaglavila vrata...
Kineska vrata u pravilu imaju nekoliko nedostataka:
- brave + cilindri nisu u rangu talijanskih = veća mogućnost kvara i slabija zaštita
- mali izbor dimenzija
- nemogućnost kombiniranja drvenih obloga (uglavnom su vanjski i unutarnji panel identični)
- potreba održavanja (podmazivanje, doštelavanje i sl.)

Ali cijena je puno prihvatljivija pa se velika većina odlučuje za njih.
Ako se već odlučuješ za njih, gledaj da nisu ona najjeftinija metalna nego ipak sa drvenom oblogom i punjena vunom, i da je prodavač ozbiljna firma a ne njuškalo.hr ili neki pero perić iz kvarta. Tj da daju garanciju i da vrše ugradnju.
Čisto iz razloga u slučaju da ti nešto i zašteka, da znaš gdje ćeš otići po rezervni dio i koga ćeš nazvati.

Što se kvarova na boljim vratima tiče, uvijek postoji šansa da te dopadnu takva! (i mercedesi se kvare)
Ali je ta šansa puno puno manja.
Hrwoye is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 19:46   #826
Quote:
omikron kaže: Pogledaj post
Vidim da se svašta prodaje i da se svakako montiraju protuprovalna vrata.
Ljudi nemojte nasjedati na brze montaže gdje je sve gotovo za 2 sata i još je i očišćeno. To može biti kad stave brzosušeću pjenu i turbovijke. I onda ti provalnici izvale vrata sa štokom za 15 sekundi. Protuprovalna vrata moraju biti kvalitetno usidrena u zid, sidra zavarena za štok i dobro sve požbukano, a za to treba malo više vremena. Kod mene su radili cca 5 sati.
Ne znam tko to može sa komplet obradom sve završiti za dva sata? Nisam još čuo nekoga sa takvim iskustvom... Ako ih i ima, vjerojatno su i sami skužili o kakvim je "majstorima" riječ.

A ovo za varenje kod ugradnje štoka je, oprosti na izrazu, žešći bullshit!
Način montaže prvenstveno ovisi o materijalu od kojeg je napravljen dovratnik.
Varenje sidra za štok npr nije ništa bolje od turbo vijaka ako je dovratnik od šuplje cigle/opeke.
Hrwoye is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 19:49   #827
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
@safty-tipps za trud!

Kako najbolje zaštititi podzemnu garažu u stambenoj zgradi od provale?
Stavi sekcijska garažna vrata sa motorom i bez brave/prozora/odzračnika!
Jedini način ulaska provalniku je tada rezanje panela.
Samo je problem ako nestane struje jer ćeš tada i ti morati raditi isto to.
Hrwoye is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 21:13   #828
Quote:
*RE* kaže: Pogledaj post
proučila sam friškije postove ovdje i na kraju smo se odlučili za protectum vrata
jedan veliki plus za njih je bio cjenik na stranici i vrata su došla oko 5 000 kn (protector 2)
prvenstveno smo htjeli smanjit buku sa stubišta, pa nam je protuprovalna strana vratiju bila skoro pa nebitna jer ako lopov hoće uć' onda će kod nas prije kroz balkon nego na vrata

majstori su došli u vrijeme koje smo dogovorili, korektno obavili svoj posao, očistili za sobom uključivši i stara vrata i štokove, popravili oštećenja na zidovima i bili spremni odgovarat na moja pitanja

vrata su prekrasna i kvalitetna, ali smo mi očito imali prevelika očekivanja oko buke sa stubišta, mislili smo da se ništa neće čuti sa stubišta, ali svejedno čujemo glasove i korake pa smo reklamirali i ljudi su stvarno bili brzi u javljanju i objašnjavanju zašto i kako
da, znam, kvaliteta zidova blablabla
ali rijetko se može pročitat iskustva s bukom pa evo nek se nađe
naravno da se usisavač, bušilica čuje poput umiljatog predenja mačke kad su vrata zatvorena, i to što navode na svojoj stranici jest činjenica - buka će se ublažiti

ova vrata su nakon starih 'papirnatih' odličan izolator buke, ali ako očekujete gotovo potpunu tišinu sa stubišta - vjerojatno nećete dobiti
možda su to samo naša osjetljiva uha nakon života uz horvaćansku, i kao što rekoh prevelika očekivanja
Naravno da akustična izolacija ovisi o ostalim materijalima od kojih je zgrada napravljena, ali prodavač bi morao imati atest uz vrata - pretpostavljam da si ga i ti dobila pa provjeri koliko dB iznosi i napiši tu!

I što znači kvalitetna vrata?
Da se razumijemo, drago mi je da si zadovoljna, i ne želim to kvariti, ali čisto zbog drugih koji čitaju provjeri npr čiji cilindar imaš (znači ne kvake, jer Hoppe NIJE kvalitetan a još manje protuprovalan okov!). Ili bravu? Koliko brtvi imaš na vratima? Po koliko osi se može regulirati položaj vratnog krila?

Čisto za info drugima:

ovo je kineski pant i po tome znate da je made in China (samo oni rade takve)


ovaj cilindar, isto tako - Kina


Stavljanjem Hoppe kvaka ne dobivate na kvaliteti, nego kupujete mačka u vreći. (tj abnormalno precijenjen proizvod)
Ako već kupujete vrata od 5 i više tisuća kn, INZISTIRAJTE na proizvođaču!!
Barem danas nije teško na internetu provjeriti takve stvari...
Hrwoye is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 23:36   #829
Evo da i ja pohvalim Protectum (Konrad).
Naručili smo vrata kod njih Protektor 3 prošli petak 20.04.,majstori došli danas u 9:30,bili gotovi u 11:30.
Ako se točno sjećam vrata se sklapaju kod nas sa talijanskim mehanizmom.
Dečki koji su montirali vrata su bili točni i profesionalni i sve počistili za sobom,a i problem je bio što je prilično stara zgrada tako da su imali malo više posla.
Cijena je 4900kn.
Sutra nas još čeka završna obrada (lajsne i manji zidarski radovi) a i treba naglasiti da nismo još ništa platili osim 200kn pologa.
Demontiranje i odvoz starih vrata je uključeno u cijenu.
Stvarno sam ugodno iznenađen i firma je za svaku preporuku.
Pozdrav.
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 22:32   #830
Smile

Quote:
*RE* kaže: Pogledaj post
proučila sam friškije postove ovdje i na kraju smo se odlučili za protectum vrata
jedan veliki plus za njih je bio cjenik na stranici i vrata su došla oko 5 000 kn (protector 2)
prvenstveno smo htjeli smanjit buku sa stubišta, pa nam je protuprovalna strana vratiju bila skoro pa nebitna jer ako lopov hoće uć' onda će kod nas prije kroz balkon nego na vrata

majstori su došli u vrijeme koje smo dogovorili, korektno obavili svoj posao, očistili za sobom uključivši i stara vrata i štokove, popravili oštećenja na zidovima i bili spremni odgovarat na moja pitanja

vrata su prekrasna i kvalitetna, ali smo mi očito imali prevelika očekivanja oko buke sa stubišta, mislili smo da se ništa neće čuti sa stubišta, ali svejedno čujemo glasove i korake pa smo reklamirali i ljudi su stvarno bili brzi u javljanju i objašnjavanju zašto i kako
da, znam, kvaliteta zidova blablabla
ali rijetko se može pročitat iskustva s bukom pa evo nek se nađe
naravno da se usisavač, bušilica čuje poput umiljatog predenja mačke kad su vrata zatvorena, i to što navode na svojoj stranici jest činjenica - buka će se ublažiti

ova vrata su nakon starih 'papirnatih' odličan izolator buke, ali ako očekujete gotovo potpunu tišinu sa stubišta - vjerojatno nećete dobiti
možda su to samo naša osjetljiva uha nakon života uz horvaćansku, i kao što rekoh prevelika očekivanja
Iskustva iznesena pod ovom temom puno su mi pomogla kada sam, prosle godine, i ja odlucio kupiti protuprovalna vrata, pa evo, nadam se da ću svojim iskustovom i ja nekome pomoći. Glavni razlog zamjene vrata bila je katastrofalna zvucna izolacija 30 godina starih vrata, kroz koja sam cuo razne zvukove sa stubišta: penjanje po stepenicama, susjedove pse, susjedu koja prica na telefon i sl.
Pročitavši brojna iskustva drugih korisnika, odlučio sam se za Mitrina protuprovalna vrata. Iako sam razmisljao o skupljem modelu, u samoj trgovini su me uvjerili da nema potrebe uzimati skuplji model te da ću i sa osnovnim biti zadovoljan.
I tako sam se odlučio za Lion C (7,500 kn), koji po specifikaciji ima indeks zvučne izolacije od 40 dB.
Ugradnja je bila brza i kvalitetna. Tri sata su im trebala za cijeli posao (izbili stara vrata, proširili štok za 20 cm, stavili nova, popravili zidove i sve počistili).
Vrata su prekrasna, a najvažnije je što je zvučna izolacija ODLIČNA. Otkada sam stavio ta vrata, više nikakve, ali nikakve zvukove ne čujem sa stubišta. Izolacija je toliko dobra da, ako stojim na stubištu (ispred zatvorenih vrata, naravno :-)) i pozvonim, ne čujem zvono iz stana.

Ukratko, ako trebate dobru zvučnu izolaciju, ova vrata imaju moju preporuku.
ostap bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 21:48   #831
Protuprovalna vrata tvrtke Protektor d.o.o.?

Da li je netko ugrađivao njihova Protektor vrata?
http://www.konradsat.com/index.php?k...&prikaz=modeli

Hvala!
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 00:18   #832
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
Da li je netko ugrađivao njihova Protektor vrata?
http://www.konradsat.com/index.php?k...&prikaz=modeli

Hvala!
Ja jesam, što te zanima?
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 10:31   #833
Jos netko buduci mi Metallic ne odgovara na privatne poruke?
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 11:09   #834
Poslao sam ti danas odgovor na PM, jučer nisam gledao poruke.
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 16:14   #835
@ Metallic Crnac :
Možeš li i meni reći kako si zadovoljan, kkoja vrata, koliko para, kako si zadovoljan izvedbom (ugradnjom etc...).
Unaprijed ti se zahvaljujem.
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:24   #836
@zrixy



Prije otprilike godinu dana ugradili smo vrata Protektor 1;

- cijena 4600 kn (s uključenom ugradnjom i demontažom i odvozom starih vrata)

- ugradnja - majstori su došli točno kad je dogovoreno, prije posla zaštitili najlonima da se ne praši u druge prostorije, iščupali stara vrata i ugradili nova, sve po P.S.-u, zbilja su pedantni majstori moram priznat. Završne zidarske radove došli su napraviti slijedeći dan.
Općenito je suradnja s firmom dobra, kratko i jasno, brzo i efikasno. Mi nismo imalo posebnih prohtjeva nego sve standardno, pa je možda i zato, ali imam osjećaj da se sve može dogovoriti.

- kvaliteta vrata - moje mišljenje je da je dobar omjer cijene i kvalitete, služe svrsi i štite od provalnika. Zvučna izolacija je dobra, ne sjećam se do koliko decibela guše ali sasvim zadovoljavajuće. Uzeli smo okruglu kvaku, mogli smo birati želimo li fiksnu ili pomičnu, izabrali smo pomičnu (za slučaj da zalupim vrata za sobom a ključ ostao u stanu :-), boju također biraš koju želiš, u biti to sve možeš sam vidjeti u prodajnom salonu. Dobiješ ukupno 8 ključeva, 2 radna, 5 standardnih i 1 master (koji kad gurneš u bravu poništava radne ključeve i dalje samo standardni otvaraju, do tad svih 7 ključeva otvara bravu). Cilindar i ključevi, to svakako nije najsigurnije što tržište nudi, ali mislim da je za ovu cijenu fer. Prošlo je godinu dana i zasad rade besprijekorno.

- estetika -vrata izgledaju doista dobro (ne izgledaju vrhunski kao talijanska vrata ali razliku će primijetiti samo onaj tko ima oko za dizajn) , osim nekoliko sitnih detalja koje ćeš zamijetiti ako baš ideš gledat, npr. valjci koji ulaze u štok su grubo brušeni, i na našima je zasun (ne znam kako se to točno na PP vratima zove) također grubo brušen pa eto mrvicu kvari dojam. Masivna su, zvuk kod zatvaranja je hmm ugodan, onako prigušeni "škljoc" kao na nekom velikom sefu.
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 04:03   #837
Hvala ti puno na odgovoru. Samo mi jos eci cija su vrata? Mislim napisao si da nisu talijanska pa me zanima jesu li kineska ili su recimo to tako "nas proizvod".

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 07:35   #838
Made in Austria.

Iako danas je svaki proizvod globalni jer sastavni dijelovi se proizvode drugdje, tako da je sigurno dijelom kineski proizvod.

[ sent from HTC smartphone using Tapatalk ]
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:04   #839
Quote:
Hrwoye kaže: Pogledaj post
Naravno da akustična izolacija ovisi o ostalim materijalima od kojih je zgrada napravljena, ali prodavač bi morao imati atest uz vrata - pretpostavljam da si ga i ti dobila pa provjeri koliko dB iznosi i napiši tu!

I što znači kvalitetna vrata?
Da se razumijemo, drago mi je da si zadovoljna, i ne želim to kvariti, ali čisto zbog drugih koji čitaju provjeri npr čiji cilindar imaš (znači ne kvake, jer Hoppe NIJE kvalitetan a još manje protuprovalan okov!). Ili bravu? Koliko brtvi imaš na vratima? Po koliko osi se može regulirati položaj vratnog krila?

Stavljanjem Hoppe kvaka ne dobivate na kvaliteti, nego kupujete mačka u vreći. (tj abnormalno precijenjen proizvod)
Ako već kupujete vrata od 5 i više tisuća kn, INZISTIRAJTE na proizvođaču!!
Barem danas nije teško na internetu provjeriti takve stvari...
Znači, da odgovorim u tuđe ime. Vrata imaju certifikat na 36dB. Nadalje, u Protektor vrata se po defaultu ugrađuju cilindri marke BASI ili KALE. Što misliš o njima? Cilindri imaju po 7 pinova.

Pitanje oko brtvi te oko položaja vratnog krila baš ne razumijem. Možeš li pojasniti na što misliš?

Naime, i ja sam kupio Protektor 2 vrata, iznimno sam zadovoljan profesionalnošću firme, svaka čast dečkima, točni su te su radove iznimno dobro napravili i sve za sobom počistili. Imam male primjedbe na sama vrata za što mi dečki govore da je normalno te mi se čini da ću ih ponovno trebati posjetiti i provjeriti da li se iste "greške" događaju na njihovim izložbenim vratima...
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 09:09   #840
Koje su to "greske", ako nije tajna?
S obzirom da sam u potraznji pp vrata (a vjerovatno ima jos ljudi koji citaju ovaj topic) nije na odmet da podjelis to sa nama pa da obratimo paznju na to.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.