Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2012., 11:46   #481
Quote:
Xtinaa kaže: Pogledaj post
Pozz svima. Evo ovako...

Sljedeci mjesec ( 21.02 ) sam narucena za operaciju krajnika ( konacno ), i operacija ce biti u opcoj anesteziji.

Sada me zanima, mozda bude cak malo i glupo pitanje, da li tetovaze uticu na opcu anesteziju ? Znam da se ne smije imati nakit, sminka niti bilo kakvo strano tijelo, ali eto cisto onako iz radoznalosti me zanima da li tetovaze predstavljaju neku smetnju za opcu anesteziju ?
Ne smeta tj nema cemu smetat... U salu ides bez sminke i nakita i ne smijes imat nalakirane nokte niti na rukama niti na nogama a gel na noktima ne smeta osim u slucajevima da su svih 20 noktiju gelirani gelom u boji e to onda treba skidat

E sad ovo slijedece ovisi o bolnici: na operaciji u opcoj a. si gola ili mozes imat samo gacice, negdje se skidas vec u sobi a negdje u predsali
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 02:48   #482
Imam jedno pitanje, možda je malo glupo.. Čitav život imam problema sa krajnicima, i u zadnje vrijeme imam dosta šlajma i nekakve nakupine kao gnoj slično. Pa sam sa svojima razgovaral da izvadim krajnike... A sad pitanje je, jel se ne smije uopšte nikakav nakit nositi, pošto sam trebala pirsat pupak sl. sedmice, a ako to izvadim tokom operacije će zarasti?
daxa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 10:47   #483
Quote:
daxa00 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, možda je malo glupo.. Čitav život imam problema sa krajnicima, i u zadnje vrijeme imam dosta šlajma i nekakve nakupine kao gnoj slično. Pa sam sa svojima razgovaral da izvadim krajnike... A sad pitanje je, jel se ne smije uopšte nikakav nakit nositi, pošto sam trebala pirsat pupak sl. sedmice, a ako to izvadim tokom operacije će zarasti?
Apsotno sav nakit se mora skinut

Termin za operaciju se ceka po 2-3 mjeseca pa cak i duze tak da vec tad ces moc skinut pirs na 3 sata tj skines ga prije operacije i kad dodjes k sebi opet ga stavis
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:45   #484
Imam sličan problem..... naime, prije nekih godinu dana u grlu sam primjetila mali utor u kojem mi se nakuplja žućkasta tvar neugodnog mirisa. A prije par dana sam s druge strane primjetila isto to. Dok sam pokušavala izvaditi to, pomakla sam stijenku tkiva u grlu iza kojeg imam hrpu malih utora i iz jednog sam istisnula kao grah veliku grudu toga. Možda opis nije primjeren, ali ne znam kako drugačije se izraziti.

Nakon par dana primjetila sam da se opet tu stvara nova grudica, ali ne mogu više ni dirnuti to, odmah dobijem nagon za povraćanje. To utječe malo na zadah iz usta iako redovno perem zube i održavam higijenu usta.

Pročitala sam na jednom forumu, doktor je napisao za sličan slučaj da su to "kripte ispunjene gnojem i detritusom". Zna li netko o čemu se radi?

Nisam imala anginu ni upalu grla, grlo me ne boli, imam još krajnike, ali ovo nije kod krajnika već na samom početku grla.
lady.godiva003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 12:38   #485


Pomoc plsss

5.3 sam bila na operaciji krajnika ( opca anestezija ) Uzasni bolovi, uzasni Cak ne mogu ni da pricam, pisem na papir

6.3 sam otpustena kuci iz bolnice, pijem caj, sokove, jogurt i naravno punoo punoooo analgina koji predhodno pretvorim u prah. Sedmi je dan od operacije al bolovi katastrofa

Usta ne mogu otvoriti vise od neka 2-3 cm, desna strana otpada od bolova, desno uho - sve to uzasno boli da placem po 2-3 sata kao beba

Uspjela sam nekako na ogledalu vidjeti ranu, i na toj desnoj rani ( koja me inace tako uzasno boli ) primjetila sam krv Lijeva strana cini mi se OK i sasvim malo boli, dok desna- ne znam sta se desava.

Zasto se pojavila krv ???? Ako iko moze da kaze, iako za 2 dana idem na kontrolu, i svakako cu to pitati ljekara ali eto...
Xtinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 23:54   #486
Pozdrav i od mene.... nakon dugihhh upala grla,gnojnih angina,u zadnje vrijeme me uz upale grla pocelo i uho boljeti..pricam sa svojima i deckom (radi u bolnici) i kazu da bi trebalo izvaditi krajnike... MEĐUTIM....odem do svoje doktorice,kazem joj da je dosta tih upala i da hocu uputnicu za vađenje krajnika... na sto je njezina reakcija bila NETREBA TI,IZDRZI,MLADA SI (21 GODINU IMAM),NEMORAS VADITI....u prosjeku upale u zadnjih pola godine imam svakih mjesec dana 1,nekad cak i 2...Klavocine pijem ko bombone,iako mi od njih nije nista bolje,doktorica tvrdi da mi nista drugo nemoze dati,a uputnicu mi neda,uz svoja stalna izmisljanja i pronalaske razloga kojekakvih... NEMAM POJMA ZASTO!!!! Mislim da bi morala ici to izvaditi,al sad sam sva preplasena..neznam kako da dobijem uputnicu od nje JER BEZ UPUTNICE NEMOGU NISTA,i svi me plase da posljedice mogu biti nezz kakve,da je opca anestezija.... neznam sta da radim?! -poslusam doktoricu i mislim da je to normalno,ili da odem i posvađam se s njom?!
sobakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 21:10   #487
pozdrav raja, i meni ne gine operacija krajnika, ista situacija kao i kod vecine, stalne upale, vjecno bolestan, na hladno ne smijem ni pomislit...koliko god da je operacija strasna mislim da uopste ne treba ni razmisljat nego je odradit, jer na stranu svi kratkotrajni simptomi gore navedeni, najvise me brine to sto ceste upale stete srcu i ZGLOBOVIMA! bavim se sportom i mislim da vec osjetim posljedice sto se tice zglobova, a imam probleme sa krajnicima odkako sam bio mali...
ono sto me zanima je par stvarih poslije operacije:
-da li smijem nastavit trenirat odma poslije operacije, to podrazumjeva da se stalno znojim i pijem vodu zagrijan
-ako mi oporavak traje mjesec dana, kako na njega utice konzumiranje alkohola(ipak dolazi ljeto uskoro)

ako iko moze da odgovori mnogo bi mi pomoglo
tz075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 13:14   #488
Quote:
tz075 kaže: Pogledaj post
pozdrav raja, i meni ne gine operacija krajnika, ista situacija kao i kod vecine, stalne upale, vjecno bolestan, na hladno ne smijem ni pomislit...koliko god da je operacija strasna mislim da uopste ne treba ni razmisljat nego je odradit, jer na stranu svi kratkotrajni simptomi gore navedeni, najvise me brine to sto ceste upale stete srcu i ZGLOBOVIMA! bavim se sportom i mislim da vec osjetim posljedice sto se tice zglobova, a imam probleme sa krajnicima odkako sam bio mali...
ono sto me zanima je par stvarih poslije operacije:
-da li smijem nastavit trenirat odma poslije operacije, to podrazumjeva da se stalno znojim i pijem vodu zagrijan
-ako mi oporavak traje mjesec dana, kako na njega utice konzumiranje alkohola(ipak dolazi ljeto uskoro)

ako iko moze da odgovori mnogo bi mi pomoglo
neces smjet vjezbat barem 2 tjedna - alkohol ti ionako nece past na pamet pit prva 2 tjedna dok god ti rane ne zarastu

Inace da boli, uf, boli, ja sma skinula 3 kg u tjedan dana jer nisam nista jela, - preporuka je prvi dan od operacije ne jest nista a zatim iducih 6 dana jest smao tekucu i polutekucu hladnu do mlaku hranu (juhe, variva, griz, cokolino itd) a tek nakon punih 7 dana krece se sa ormalnim jelovnikom, naravno ako mozes. Ja nisma mogla komad mesa progutat ni nakon 2 tjedna. Sada mi je proslo puna 2 mjeseca od operacije i jos mi je okus nije vratio do kraja ali sam se preporodila jer vise nema upala
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 20:39   #489
bila dns na pregledu i doktor je rekao : KRAJNICI IDU VAN! 27.4. narucena za prijem u bolnicu.... :S vec sad se tresem,...na moje pitanje : DA LI BOLI ? -doktor je rekao : OPERACIJA NE,JER SPAVAS,ALI OPORAVAK,BOLJE DA DAS DA TI BUBREG VADE,OVO JE NAJBOLNIJA OPERACIJA -OPORAVAK- KOD ODRASLIH,TAKO DA,PRIPREMI SE NA BOL.... :S pa imam pitanje,bas 28.trebam dobit menstruaciju,pa me zanima,ako netko zna,kako to ide.?! jer svi kazu da si taj da od operacije lagano ukomiran itd,pa me malo strah,da bas tad ne prokrvarim...
sobakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:33   #490
Quote:
sobakica kaže: Pogledaj post
bila dns na pregledu i doktor je rekao : KRAJNICI IDU VAN! 27.4. narucena za prijem u bolnicu.... :S vec sad se tresem,...na moje pitanje : DA LI BOLI ? -doktor je rekao : OPERACIJA NE,JER SPAVAS,ALI OPORAVAK,BOLJE DA DAS DA TI BUBREG VADE,OVO JE NAJBOLNIJA OPERACIJA -OPORAVAK- KOD ODRASLIH,TAKO DA,PRIPREMI SE NA BOL.... :S pa imam pitanje,bas 28.trebam dobit menstruaciju,pa me zanima,ako netko zna,kako to ide.?! jer svi kazu da si taj da od operacije lagano ukomiran itd,pa me malo strah,da bas tad ne prokrvarim...
Z mengu ne brini, stavi ulozak i to je to jer ionako smijes imat gacice...ja sam u vrijeme imala najjace krvarenje pa mi nije smetalo

Prvi dan od operacije ti je super jer si na analgeticima (dobit ces ili intravenzno u toku operacije il intramuskularno nakon operacije) a nagore tek pocinje bit negdje 3 dan, barem je meni tako bilo - ako ides na operaciju prije vikenda odi kod dr opce prakse da ti prepise Ketonale ili Brufene protiv bolova jer bez njih ce ti bit koma - a kad ih popijes je naravno super

Drzim fige za brzi oporavak
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 20:34   #491
u petak trebam doc u bolnicu,a u ponedjeljak trebam bit operirana... uh,nadam se da ce biti dobro..ako nista drugo bud.muz radi u toj bolnici pa ce mi bar zbog tog biti lakse... HVALA
sobakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:07   #492
ma izdržat ćeš to, samo imaj u pripremi uvijek nešto protiv bolova i ne štedi na tome, možeš si i ćepiće protiv bolova kupiti, meni ih je doktor u bolnici dao. čim osjetiš da počne bolit odmah nekaj uzmi i tak budeš izdržala. Meni su recimo vadili pod upalom i to samo sa lokalnom, na desni krajnik mi lokalna nije ni primila tak da bolje da ti ne pričam, ali moraš se natjerati da barem piješ vodu, ledeni čaj, vidjet ćeš što će ti već pasati da te ne peče za grlo.rane su dosta velike i na njima bude dosta sluzi, zato moraš i nešto mekano jesti da se to čisti tj. da hrana to malo postruže npr. meni su preporučili dvopek namočen u čaj. Jednostavno se moraš strpiti da to neko određeno vrijeme dok rana ne zaraste prođe. To je sve individualno i ovisi i o stanju krajnika. Meni je naprimjer trebalo 2 tjedna i nakon toga sam bila ko nova! nikad više angine ni streptokoka!! A do tad sam redovito bila na penicilinu (injekcijama !!!), u petak npr. zatvorim bolovanje a u ponedjeljak dođem s novom anginom. Čak sam jednom bila u zaraznoj 3 tjedna zbog toga, žive muke sam imala. Sin od 10,5 godina je u 11 mjesecu operirao sva 3 krajnika i trebalo mu je točno 14 dana za oporavak. Taj 14-ti dan se probudio ujutro kao da ništa nije bilo. A do tad je popio 4 boce sirupa neofena protiv bolova jer ćepiće nije htio a tablete nije mogao. I nije bilo tako strašno a inače je cendrav i nema baš veliku toleranciju na bol. Pripremi si puno filmova ili nečega što će ti odvratiti pažnju od grla, napravi si neki udobni kutak gdje će ti biti sve pri ruci, posudi neke dobre knjige... on je na primjer jeo samo juhice, pudinge i močio dvopek i kekse u ledeni čaj. Toplo nesmiješ ništa. On nije htio sladoled a ja sam samo sladoled jela. Sretno, sve će biti dobro samo se pripremi unaprijed sa lijekovima, sokovima, kašastom hranom i raznom zanimacijom. Pozdrav
aisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 22:17   #493
Quote:
aisa kaže: Pogledaj post
ma izdržat ćeš to, samo imaj u pripremi uvijek nešto protiv bolova i ne štedi na tome, možeš si i ćepiće protiv bolova kupiti, meni ih je doktor u bolnici dao. čim osjetiš da počne bolit odmah nekaj uzmi i tak budeš izdržala. Meni su recimo vadili pod upalom i to samo sa lokalnom, na desni krajnik mi lokalna nije ni primila tak da bolje da ti ne pričam, ali moraš se natjerati da barem piješ vodu, ledeni čaj, vidjet ćeš što će ti već pasati da te ne peče za grlo.rane su dosta velike i na njima bude dosta sluzi, zato moraš i nešto mekano jesti da se to čisti tj. da hrana to malo postruže npr. meni su preporučili dvopek namočen u čaj. Jednostavno se moraš strpiti da to neko određeno vrijeme dok rana ne zaraste prođe. To je sve individualno i ovisi i o stanju krajnika. Meni je naprimjer trebalo 2 tjedna i nakon toga sam bila ko nova! nikad više angine ni streptokoka!! A do tad sam redovito bila na penicilinu (injekcijama !!!), u petak npr. zatvorim bolovanje a u ponedjeljak dođem s novom anginom. Čak sam jednom bila u zaraznoj 3 tjedna zbog toga, žive muke sam imala. Sin od 10,5 godina je u 11 mjesecu operirao sva 3 krajnika i trebalo mu je točno 14 dana za oporavak. Taj 14-ti dan se probudio ujutro kao da ništa nije bilo. A do tad je popio 4 boce sirupa neofena protiv bolova jer ćepiće nije htio a tablete nije mogao. I nije bilo tako strašno a inače je cendrav i nema baš veliku toleranciju na bol. Pripremi si puno filmova ili nečega što će ti odvratiti pažnju od grla, napravi si neki udobni kutak gdje će ti biti sve pri ruci, posudi neke dobre knjige... on je na primjer jeo samo juhice, pudinge i močio dvopek i kekse u ledeni čaj. Toplo nesmiješ ništa. On nije htio sladoled a ja sam samo sladoled jela. Sretno, sve će biti dobro samo se pripremi unaprijed sa lijekovima, sokovima, kašastom hranom i raznom zanimacijom. Pozdrav
UH...Hvaalaa ti na ovome... ) ma mislim da ce mi najgora muka biti ostajanje u bolnici..nikada nigdje jos nisam bila sama :/ reko mi je 3 dana prije operacije doktor doci,i da 2 dana nakon operacije idem doma,da se nebi pojavilo krvarenje.... ma svu su me vec preplasili; skinut se moras do kraja (HAHAHAH),injekcije protiv bolova ti idu samo u guzu,neces moc pricat,boli jako,jako i tak....a tolerancija boli mi je jednaka nuli... najgora nocna mora su mi injekcije,a izgleda da ih bas necu moc izbjegavat puno....al prezivit cu nekako... )))
sobakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 12:48   #494
Quote:
sobakica kaže: Pogledaj post
UH...Hvaalaa ti na ovome... ) ma mislim da ce mi najgora muka biti ostajanje u bolnici..nikada nigdje jos nisam bila sama :/ reko mi je 3 dana prije operacije doktor doci,i da 2 dana nakon operacije idem doma,da se nebi pojavilo krvarenje.... ma svu su me vec preplasili; skinut se moras do kraja (HAHAHAH),injekcije protiv bolova ti idu samo u guzu,neces moc pricat,boli jako,jako i tak....a tolerancija boli mi je jednaka nuli... najgora nocna mora su mi injekcije,a izgleda da ih bas necu moc izbjegavat puno....al prezivit cu nekako... )))
ovisi u koju bolnicu ides, ja sam bila u kb Dubrava - i prespavala noc prije operacije ijako su me htjeli pustit da spavam doma ali mi je bilo bolje u bolnici da imam lufta od muza i djece a nakon operacije sam prespavala samo jednu noc tj operirana u cetvrtak a isla doma u petak

- Sto se tice gore navedene krute hrane i micanja sluzi to ne slusaj forumase nego slusaj doktora jer tvoja prehrana u iducih nekoliko dana ce samo ovisi o tome kojim si tipom tj nacinom operirana, microdebriderom, koblacijom ili elektrokauterizacijom . Jer vec sam ti napisala da ja nisma smjela u prva 24 sata uopce jest a iducih 6 dana sam jela samo tekucu hranu prema naputku doktora - znaci slusaj samo doktora i osoblje a ovo ostalo su nasa iskustva koja smo mi prosli i kako je nama receno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 20:42   #495
pa naravno da će slušat doktora a dobit će i pismene upute! I naravno će da prvih tjedan dana konzumirati samo tekuće ali oporavak traje malo dulje od tjedan dana pa će morati nešto i pojesti u međuvremenu. na papirima koje smo mi dobili (oba puta) piše točno po danima što se može početi jesti.
aisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 21:00   #496
evo, pronašla sam i upute:
1.dan- dva sata nakon operacije hladan čaj ili ohlađenu prokuhanu vodu
2.dan- mlaku vodu, čaj, mlijeko, kavu,kakao,čokoladu,juhu,malinov sok i sl.
3. i 4. dan- uz navedeno može se jesti i kašasta hrana (juha s jajetom, meko kuhano jaje, gris na mlijeku ili vodi, pire od krumpira, pire od kuhanih jabuka, kekse u mlijeku i sl.
5. i 6.dan- uz sve navedeno može i kuhano meso peradi, kuhanu ili kosanu teletinu, rezance, bijeli kruh namočen u mlijeku ili kavi, omlet, palačinke
7. i 8.dan uz sve navedeno može i pečeno meso te sve vrste kuhanog voća i povrća
Nakon 8. dana nema ograničenja u prehrani !!

I sin i ja smo išli kući drugo jutro nakon operacije ( a i svi ostali, nitko nije imao temperaturu ). A u bolnicu smo primljeni na dan operacije, upisali se jutro prije i pustili nas kući preko noći. Još jednom kažem, sve je to individualno, dečko koji je bio na operaciji isti dan kad i moj sin nije popio ni šta protiv bolova cijelu noć i spavao je kao top, a moj je pio svaka 4 sata sirup. Cura od 16 god u drugoj sobi je bila super, samo jednom su joj dali protiv bolova i ujutro je rekla da ju ništa strašno ne boli i isto je išla doma taj dan. sretno i javi kak je prošlo !
aisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 21:23   #497
DAAA,I JA SAM U KB DUBRAVI )) dragi mi tam na hitnoj radi,pa smo se i odlucili zato tamo da me moze posjecivat kad radi... ) jos kad bi mogla odlucit da me njegova mirna rukica pika,bilo bi super... dobro ce mi onda doc dijeta,nadam se da cu izgubit nekih 5-8 kg za vrijeme oporavka
sobakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 21:58   #498
Quote:
sobakica kaže: Pogledaj post
DAAA,I JA SAM U KB DUBRAVI )) dragi mi tam na hitnoj radi,pa smo se i odlucili zato tamo da me moze posjecivat kad radi... ) jos kad bi mogla odlucit da me njegova mirna rukica pika,bilo bi super... dobro ce mi onda doc dijeta,nadam se da cu izgubit nekih 5-8 kg za vrijeme oporavka
koji će te doktor operirati?
aisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 22:17   #499
Quote:
aisa kaže: Pogledaj post
koji će te doktor operirati?
Dr. Drago Boščić kazu da je jako,jako dobar.... i bio mi je na pregled prvom,jako ljubazan,dobar....i reko je da dođem 3 dana ranije bolnicu kako bi mi napravili sve nalaze pod njegovim okom
sobakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 23:16   #500
a Vas obje,tko je operirao??? i za Ozegovica su mi rekli da je savrsen otorinac (za njega je dragi navijao)
sobakica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.