Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2012., 21:45   #281
Ma dragi moji..ma čemu panika...pa meni je na desnoj strani zdjelice,limfni čvor nađen veličine nokta palca,malo manji ispod desnog koljena,desna noga otečena do 3.5cm..poslali me na limfostintigrafiju,kojom su utvrdili zastoj limfnih čvorova..provodim limfne drenaže po preporukama i sve pet...
Samo morate izrazito paziti jer limfni sustav ima veliku ulogu u našem zdravlju.
nataly84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 18:29   #282
Kvrga na vratu

Sinoć sam primjetila da mi se pojavila ogromna kvrga na stražnjem dijelu vrata, odmah tamo gdje prestaje kosa... lagano boli na dodir... i tvrda je.

Znate što bi to moglo biti nikada tako šta nisam imala
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 11:34   #283
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
Sinoć sam primjetila da mi se pojavila ogromna kvrga na stražnjem dijelu vrata, odmah tamo gdje prestaje kosa... lagano boli na dodir... i tvrda je.

Znate što bi to moglo biti nikada tako šta nisam imala
Vjerovatno limfni čvor. Ja sam imala na sličom mjestu upaljen, pitala sam usput dokroticu kad sam išla po lijekove šta bi to moglo biti (već je prolazilo i smanjilo se) pa je rekla da je najvjerovatnije limfni.

Ako se bude povećavalo i jače bolilo i ne prolazilo danima idi kod doktora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 13:24   #284
hvala puno... prošlo je

koji su uopće razlozi upale limfnih čvorova?
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 14:56   #285
Virusi, bakterije....
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 19:10   #286
same case with me

Stalna kvržica veličine graha na lijevoj strani vrata povećala se prek noći na veličinu pola oraha a vrat ne mogu zakrenut od bola

znak je upale koga, čega ?

Ponekad dodje do nateknuca limfnog cvora na vratu zbog upale (grla, zdrijela itd), sto ti ni ne osjetis

pa kak upalu grla ne osjetiš ?

EDIT

Imao sam jaku upalu desni prošli tjedan , da nema veze s tim? I kakav je to znak kad ti se stvori toliki višak leukocita ?

Zadnje uređivanje babunovich : 28.05.2012. at 19:21.
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 21:52   #287
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
same case with me

Stalna kvržica veličine graha na lijevoj strani vrata povećala se prek noći na veličinu pola oraha a vrat ne mogu zakrenut od bola

znak je upale koga, čega ?

Ponekad dodje do nateknuca limfnog cvora na vratu zbog upale (grla, zdrijela itd), sto ti ni ne osjetis

pa kak upalu grla ne osjetiš ?

EDIT

Imao sam jaku upalu desni prošli tjedan , da nema veze s tim? I kakav je to znak kad ti se stvori toliki višak leukocita ?
Poštovani,

opisano bi moglo odgovarati limfadenitisu (upali limfnog čvora) u predjelu vrata. Povećanje limfnog čvora u ovoj regiji može biti posljedica infekcije u području glave i vrata (grlo, zubi, usna šupljina, dišni sustav, koža glave i vrata).

Javite se svojem izabranom obiteljskom liječniku na pregled, kako bi se potvrdila dijagnoza i odredilo liječenje.

Nalaz leukocitoze (povećanog broja leukocita u krvi) može ići ruku pod ruku s ovim stanjem.

Kada se radi o bezbolnom povećanju limfnog čvora, tada govorimo o limfadenopatiji. Moguće je da postoji tinjajuća infekcija, odnosno infektivno žarište kojeg pacijent nije ni svjestan, stoga se u algoritmu obrade povećanog limfnog čvora na vratu koji se ne može objasniti, radi i pregled specijaliste za bolesti uha, grla i nosa upravo s ciljem pronalaska potencijalnog infektivnog žarišta.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 19:58   #288
Imam pitanje. Stalno imam slijevanje iz nosa u grlo i svako malo mi se povecaju unutra u vratu limfni cvorovi,pa se povuku,pa se opet povecaju,osjecam ih kod gutanja. I to je pocelo negdje u 4.mj,dali je moguce da je to zbog alergije? I dali imam razloga za brigu ?hvala
ingrid2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 20:40   #289
Imam i ja pitanje. U zadnje vrijeme mi se događa da mi ujutro natekne grlo, zapravo s obje strane grla mi se pojave natekline veličine ping pong loptice, onako odmah ispod vilice. Ništa ne boli i zapravo splasne još dok se spremam na posao. Ne događa se svako jutro, do sada nekoliko puta u par mjeseci. Malo se užasnem kad se vidim u ogledalu. Imate li kakvu (utješnu) ideju što bi moglo biti?
mafinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 06:32   #290
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovani,

opisano bi moglo odgovarati limfadenitisu (upali limfnog čvora) u predjelu vrata. Povećanje limfnog čvora u ovoj regiji može biti posljedica infekcije u području glave i vrata (grlo, zubi, usna šupljina, dišni sustav, koža glave i vrata).

Javite se svojem izabranom obiteljskom liječniku na pregled, kako bi se potvrdila dijagnoza i odredilo liječenje.

Nalaz leukocitoze (povećanog broja leukocita u krvi) može ići ruku pod ruku s ovim stanjem.

Kada se radi o bezbolnom povećanju limfnog čvora, tada govorimo o limfadenopatiji. Moguće je da postoji tinjajuća infekcija, odnosno infektivno žarište kojeg pacijent nije ni svjestan, stoga se u algoritmu obrade povećanog limfnog čvora na vratu koji se ne može objasniti, radi i pregled specijaliste za bolesti uha, grla i nosa upravo s ciljem pronalaska potencijalnog infektivnog žarišta.

Lijepi pozdrav.
bolilo je i splasnulo na bezbolnu mrvicu bez ikakvog liječenja za 7 dana

http://ultraphoto.org/images/rrgugfiricw0nadad1xb.jpg
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 14:54   #291
Pozdrav svima imam jedno pitanje.

Sinoć sam ispod ušne resice napipao neku malu kvržicu. Veličine je pola zrna graška i ne može se vidjeti okom već jedino napipati. Dosta je tvrda i kad je dirnem lagano zaboli, doduše to može biti od diranja jer ju stalno diram, a kad sam je otkrio nije bolila.

Evo gledajući tu sliku ta kvržica bi bila točno na početku/ ispod desne ušne resice.
http://2.bp.blogspot.com/_ZWqgYBROGH...ymphnodes2.jpg

Možda sam i požurio ali koliko znam nikad prije nisam to imao pa me zanima šta radit?
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 16:37   #292
Tako zna meni biti dosta često, u tom dijelu i čak ponekad iza uha. Isto bude veličine graška, tvrdo, boli na dodir. Uglavnom se povuče samo od sebe a ako ne prolazi treba ići kod doktora. To ti je najvjerovarnije limfni čvorić ili pljuvačna žlijezda. Prati jel se povećava i dal jače boli. Meni obično prođe za nekoliko dana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 19:44   #293
Hvala na odgovoru, pratit ću stanje.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 19:15   #294


Ovdje sa lijeve strane je mala kvržica koja se miče pod prstima i ne boli na dodir. Jeli to normalno?
Ove dvije u sredini su tvrde kao da je kost. jeli to normalno?

hvala.
Đastin Bajba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 23:10   #295
Itko?
Đastin Bajba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 17:36   #296
Bolno oticanje u lijevoj strani vrata

Molim za savjet.

Već neko vrijeme mi se i to samo u ležečem položaju ( prilikom spavanja )javlja oteklina velićine oraha u lijevoj strani vrata na spoju sa lubanjom.
Kad ustanem to je bolno i posle jedno 2-3 minute masiranja mi nestane oteklina.
Doktor kaže da bi trebao raditi vježbe za jačanje vrata i dao mi je gel od arnike za opuštanje mišića ali ništa ne pomaže.

Molim ako je netko imao slična iskustva da mi kaže kako to riješiti.
DDnnDD is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 18:26   #297
Quote:
DDnnDD kaže: Pogledaj post
Molim za savjet.

Već neko vrijeme mi se i to samo u ležečem položaju ( prilikom spavanja )javlja oteklina velićine oraha u lijevoj strani vrata na spoju sa lubanjom.
Kad ustanem to je bolno i posle jedno 2-3 minute masiranja mi nestane oteklina.
Doktor kaže da bi trebao raditi vježbe za jačanje vrata i dao mi je gel od arnike za opuštanje mišića ali ništa ne pomaže.

Molim ako je netko imao slična iskustva da mi kaže kako to riješiti.
Traži uputnicu za kirurga.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 18:50   #298
Quote:
DDnnDD kaže: Pogledaj post
Molim za savjet.

Već neko vrijeme mi se i to samo u ležečem položaju ( prilikom spavanja )javlja oteklina velićine oraha u lijevoj strani vrata na spoju sa lubanjom.
Kad ustanem to je bolno i posle jedno 2-3 minute masiranja mi nestane oteklina.
Doktor kaže da bi trebao raditi vježbe za jačanje vrata i dao mi je gel od arnike za opuštanje mišića ali ništa ne pomaže.

Molim ako je netko imao slična iskustva da mi kaže kako to riješiti.
To je tamo gdje završava kost vilice?

Mene nekad tu lagano boli na dodir.
Dosad nisam mislila da je nešto bitno!
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 21:54   #299
Molim još info :šta se nalazi odmah ispod ušne resice ? to me (uho?) često boli pa stane.večeras je opet počelo pa sam primjetila da mi je ta kvržica malo veća nego na lijevom uhu.bila sam kod otorinca koje me prao za čišćenje uha štapićima,uglavnom on nije ništa vidio.jer sam ja rekla da me boli uho,izgleda da to ipak nije uho već malo ispod,sam kraj uha,ne znam kako bih objasnila. radila sam rendgen i lijeve strane glave zbog kvržice koja se nalazi iza uha na glavi (kad bih stisnula školjku na glavu-sam njen kraj) u visini polovice uha.kaj je tam? kao na slici kod Đastina Bajbe.ne miče se i nije bolno kao ovo s desne strane.
__________________
Sve je Svjetlost. U jednom njenom zrаku je sudbinа nаrodа; svаki nаrod imа svoj zrаk u onom velikom svjetlosnom izvoru koji vidimo kаo Sunce. I zаpаmtite: nijedаn čovjek koji je postojаo, nije umro. Pretvorili su se u Svjetlost i kаo tаkvi postoje i dаlje. Tаjnа je u tome dа se te svjetlosne čestice povrаte u prvobitno stаnje. Nikola Tesla
Vril-D is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 11:13   #300
Quote:
Vril-D kaže: Pogledaj post
Molim još info :šta se nalazi odmah ispod ušne resice ? to me (uho?) često boli pa stane.večeras je opet počelo pa sam primjetila da mi je ta kvržica malo veća nego na lijevom uhu.bila sam kod otorinca koje me prao za čišćenje uha štapićima,uglavnom on nije ništa vidio.jer sam ja rekla da me boli uho,izgleda da to ipak nije uho već malo ispod,sam kraj uha,ne znam kako bih objasnila. radila sam rendgen i lijeve strane glave zbog kvržice koja se nalazi iza uha na glavi (kad bih stisnula školjku na glavu-sam njen kraj) u visini polovice uha.kaj je tam? kao na slici kod Đastina Bajbe.ne miče se i nije bolno kao ovo s desne strane.
evo ja sam imao neku laganu temperaturu ovih dana do 37.2...i odmah iza ufa...kao što ti kažeš nateknulo mi je nešto...blizu desnog uha,a sa lijeve strane u razini uha,ali blizu vrha kraljeznice-vrata...isto tako baš na vratu...tj ispod ufa na sredini vrata nešto malo mi se upalilo,ali ne izgleda ka čvor...!
Danas 4 dana pd toga mi je dosta bolje,još me malo bole ali su dosta manji...!
cittanoves1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.