Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2016., 19:50   #3001
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A nalazi za RA su ti normalni? RF, CCP i slično?

Pa moguće je da nemaš RA, ali to ne isključuje neke druge reumatološke bolesti od kojih isto znaju boliti zglobovi. Jesu ti došli ostali imunološki nalazi?
Čekam još imunološke nalaze. Sutra idem na MR mozga i vratne kralježnice.
Ne znam više sama. Ako ovo bude u redu odustajem od daljnjih pretraga. Svi misle da umišljam bolove. Sad kad je toplije je i meni bolje, ali još uvijek na dnevnoj bazi zaboli u kostima katastrofalno. Sad je koljeno na redu
svakako javim ako bilo što saznam, možda nekome pomogne...
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 20:27   #3002
Razumijem te, i meni je bilo slicno. Nalazi ok i svi te gledaju kao da si hipohondar i da izmisljas. Scintigrafija mi je pokazala nesto sitno malo u sakama, ali nista bitno. Kad je stigao nalaz CCP-a tek onda su me poceli gledati drugacij. Nakon toga je proslo jos godinu dana dok sam sluzbeno dobio dijagnozu RA.


Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 07:22   #3003
Meni su za RA pomogle kontracepcijske tablete. Nista me ne boli na njima. Sve ostalo sta sam dobivala za 14 god bolovanja nije pomoglo ko jedna obicna pilula.
__________________
...ima žena do kojih treba dorasti. Zato neki muškarci više vole one na koje mogu jednostavno pasti..
evge is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 17:47   #3004
Visok tlak i tablete protiv bolova

Pozdrav,

Moj muž ima visoki tlak i reumatoidni artritis u početnoj fazi. Obavio je skoro sve pretrage, koristi salazopirin, decorten i brufen, ali stanje se znatno ne mijenja, sele se bolovi po tijelu, jutarnja ukočenost prisutna itd.

Osim nabrojanih poteškoća, veći mu je problem što kad pije bilo koju količinu ljekova protiv bolova (indometacin, brufen, arcocsia) nuspojava mu je jako visoki tlak koji ne može spustiti iako koristi terapiju (coperineva, fursamid itd) i obavezno završimo na hitnoj (zadnji put je trajalo cijeli dan).

Ima li na ovom threadu neko slično iskustvo da podijeli, kao i način kako je riješio problem bolova?
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 23:12   #3005
lol bolovi su popratni dio RA toga se nemože riješti samo ublaziti
__________________
...ima žena do kojih treba dorasti. Zato neki muškarci više vole one na koje mogu jednostavno pasti..
evge is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 09:16   #3006
Quote:
evge kaže: Pogledaj post
lol bolovi su popratni dio RA toga se nemože riješti samo ublaziti

Nama je problem visoki tlak, Koje tbl za bolove ne dižu tllak? Čitala sam da pacijenti s RA (neki) vode bitku s tlakom, pa me zanima da lise to može riješiti?
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 15:43   #3007
Quote:
Monoke kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Moj muž ima visoki tlak i reumatoidni artritis u početnoj fazi. Obavio je skoro sve pretrage, koristi salazopirin, decorten i brufen, ali stanje se znatno ne mijenja, sele se bolovi po tijelu, jutarnja ukočenost prisutna itd.

Osim nabrojanih poteškoća, veći mu je problem što kad pije bilo koju količinu ljekova protiv bolova (indometacin, brufen, arcocsia) nuspojava mu je jako visoki tlak koji ne može spustiti iako koristi terapiju (coperineva, fursamid itd) i obavezno završimo na hitnoj (zadnji put je trajalo cijeli dan).

Ima li na ovom threadu neko slično iskustvo da podijeli, kao i način kako je riješio problem bolova?
Tlak mu ne skace od tableta protiv bolova nego od decortina. Ja sam cijeli zivot imala nizi tlak i od kad sam na decortinu, visok je. Naravno, ukoliko je doza lijeka visa, samim tim je i tlak visi.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 11:50   #3008
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Tlak mu ne skace od tableta protiv bolova nego od decortina. Ja sam cijeli zivot imala nizi tlak i od kad sam na decortinu, visok je. Naravno, ukoliko je doza lijeka visa, samim tim je i tlak visi.

Powered by LG G4
i ja imam problem sa tlakom. Često završim na hitnoj, a nisam znala da to može biti od lijekova.
Inače, dugo me nije bilo na forumu, moje stanje se znatno popravilo. Čak sam bila dvije godine bez lijekova, ali sada od prošlog tjedna opet mi se upaljuju zglobovi. Prvo mi se upalio zglob desne šake, pa trajalo četiri dana, a sada mi se upalio zglob kod uha. dragi moji, ovakvu bol nisam nikad osjetila. Taj zglob najviše boli. Ne mogu ni govoriti, ni usta otvoriti da bi jela. Moram ponovno raditi pretrage krvi i rtg, a za prvu silu do reumatologa dobila sam tablete arcoxia 90 mg. Nisam do sad nikad to koristila, doktorica veli da su jako dobre protiv upale i za bolove, pa ću vidjet jel pomažu.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 14:44   #3009
Quote:
jamaja kaže: Pogledaj post
i ja imam problem sa tlakom. Često završim na hitnoj, a nisam znala da to može biti od lijekova.
Inače, dugo me nije bilo na forumu, moje stanje se znatno popravilo. Čak sam bila dvije godine bez lijekova, ali sada od prošlog tjedna opet mi se upaljuju zglobovi. Prvo mi se upalio zglob desne šake, pa trajalo četiri dana, a sada mi se upalio zglob kod uha. dragi moji, ovakvu bol nisam nikad osjetila. Taj zglob najviše boli. Ne mogu ni govoriti, ni usta otvoriti da bi jela. Moram ponovno raditi pretrage krvi i rtg, a za prvu silu do reumatologa dobila sam tablete arcoxia 90 mg. Nisam do sad nikad to koristila, doktorica veli da su jako dobre protiv upale i za bolove, pa ću vidjet jel pomažu.
Taj zglob kod uha - da li te boli i iza uha? I da li ti se možda upalilo i vanjsko i srednje uho? Vidi se da je otečen ili samo boli? Hvala (i ja imam povremeno slične tegobe, zato pitam)
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 13:17   #3010
Quote:
dessylessy kaže: Pogledaj post
Taj zglob kod uha - da li te boli i iza uha? I da li ti se možda upalilo i vanjsko i srednje uho? Vidi se da je otečen ili samo boli? Hvala (i ja imam povremeno slične tegobe, zato pitam)
da, zblob je s prve strane bolan i naotečen toliko da se vidi prostim okom. Naotečeno mi samo uho, ulaza u uho nemam od otekline, a bol se širi i iza uha, gore prema oku i dolje prema vratu. doktorica mi nije mogla pogledati unutrašnjost uha da vidi jel i unutarnje uho upaljeno pa mi je preventivno dala i kapi za uho - maxitrol (antibiotik i kortikosterioid). Oteklina se smanjila, ali bol nije, čimi mi se da je čak i jača sada bol u uhu, a manje u zglobu.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 13:54   #3011
Quote:
dessylessy kaže: Pogledaj post
Taj zglob kod uha - da li te boli i iza uha? I da li ti se možda upalilo i vanjsko i srednje uho? Vidi se da je otečen ili samo boli? Hvala (i ja imam povremeno slične tegobe, zato pitam)
dessylessy ti si iz SZ Hrvatske? I ja isto :-)
a probleme s kožom imam i ja...česti svrbež i bubuljice po cijelom tijelu. dobila sam kvržice na laktu, bila kod dermatologa, radila biopsiju kože i nalaz pokazao da se radi o reumatoidnim kvržicama.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 14:12   #3012
A to kod ušiju, jel vam izbiju onako ko kvržice kad se upali? Meni se to znalo jedno vrijeme često događati, da mi se upali oko i iza ušiju ili kod zgloba čeljusti. Samo meni najčešće se najčešće uz bolove pojavljivale i kvržice, onako ko grašak recimo.

A ove kvržice na zglobovima, ja sam imala dvije. Jednu sam imala na ručnom zglobu godinama, jedna mi je iznad srednjeg prsta izbila i trajala par mjeseci. Povukle su mi se same od sebe. Nisu me bolile, nisu se dale pomicati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 14:21   #3013
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A to kod ušiju, jel vam izbiju onako ko kvržice kad se upali? Meni se to znalo jedno vrijeme često događati, da mi se upali oko i iza ušiju ili kod zgloba čeljusti. Samo meni najčešće se najčešće uz bolove pojavljivale i kvržice, onako ko grašak recimo.

da, prvo se pojavila sitna kvržica na samom vrhu zgloba kod uha, a onda cijeli zglob jako naotekao, skoro polovica lica, prostim okom se to vidjelo.


A ove kvržice na zglobovima, ja sam imala dvije. Jednu sam imala na ručnom zglobu godinama, jedna mi je iznad srednjeg prsta izbila i trajala par mjeseci. Povukle su mi se same od sebe. Nisu me bolile, nisu se dale pomicati.
Ni mene nisu bolile te krvržice, ali su ponekad znale jako svrbjeti. Hodala sam dermatologu zbog toga, ništa nije pomagalo, pa me dermica poslala na biopsiju i tad se utvrdilo da su to noduli reumatoidi.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 16:27   #3014
Upravo sam podigla nove nalaze krivi, pa bi molila nekoga za objašnjenje.

WALER ROSE - pozitivan u konc. 320
RHEUMA FAKTOR - pozitivan u konc. 329,2
CRP - negativan
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 17:03   #3015
Quote:
dessylessy kaže: Pogledaj post
Bit će ovo poduži post... Isprike unaprijed
Meni nije dijagnosticirana ova bolest (još), ali nakon problema s desnim okom (imala sam osjećaj da mi je nešto u oku i često mi se pomuti vid tokom dana, kao da gledam kroz debelo staklo) oftamologica mi je nataknula da sumnja da imam reumatoidni artritis ili neku drugu imunološku bolest.

Srećom, napisala je to i na nalaz pa mi je moja doktorica (kojoj dolazim već par godina s raznim simpotomima, a uvijek me slala samo na vađenje krvi i nalazi su uvijek bili dobri, a u urinu je uvijek bio povećan broj leukocita, eritrocita i stanica pločastog epitela - tako je uvijek sve završilo...) dala uputnicu za imunologa. Kako mi je rečeno da postoji samo 1 imunolog - u Zagrebu na Rebru, naručila sam se i dobila termin tek u 2017. godini.

Moji simptomi su brojni; prvo sam imala slabost po cijelom tijelu, mišići, bolovi u kostima, zglobovima, vratnoj kralježnici, šakama... Bolove u stopalima... To sam smatrala da je od povrede vratne kralježnice još od pred 10 godina, kada mi je puknuo jedan kralježnjak... Ili od terapije Roaccutanima koje sam pila zbog najtežeg oblika akni (također prije 10 godina).

Posjeta doktorici (zbog jakih bolova u trbuhu koji su bili jako nespecifični, od bolova u žličici, bolova ispod rebrenih lukova, najčešće samo desni, ponekad oba... Pa se ta bol širila kroz cijeli trbuh... I to najčešće nakon jela...) bilo je na desetke.

Bolio me i mjehur... Počela su učestala mokrenja... Primjetila sam i otežano gutanje... Tad me poslala na ultrazvuk štitnjače, abdomena i mjehura.
Na štitnjači su se vidjele ciste, na jetri hemagliom koji ne treba dirati jer nije velik, na bubregu je neki suženi kanal, mjehur je bio u redu.
Imam i policistične jajnike (ginekolog kaže da je to nasljeđeno po majci i da imam od rođenja i da ću ih uvijek imati jer je to dio mene a samim time i probleme s licem)...

Ponekad otežano dišem, gubim sve češće koncentraciju, u glavi kao da sam "smušena", u jutro sam umornija nego na večer, svaki ustanak iz kreveta je prava borba... Posao mi donosi dosta stresa, uz to i studiram. Krivila sam stres za sve simptome, no više nisam sigurna.
Šake su mi sve slabije, sve teže pišem po tipkovnici, olovkom još teže, a stisak mi je nula. Znalo mi se desiti da mi stvari ispadu iz ruke.
Glavobolje nemam u smislu da su jake, nego ono kao da mi je neki pokrivač nad cijelom glavom i cijelo vrijeme mi je težak i uzrokuje umor i bol.
Jučer sam primjetila 2 kvrge na vratu iza glave, nakon što sam prstima prolazila kroz vlasište na kojem sam dobila mnogo malih kvrgica ali to sam pripisivala šamponu, sve dok nisam primjetila 2 velike kvrge na vratu s desne strane odmah ispod vlasišta.

Imala sam i 2 jake upale uha, bolilo je kao sam vrag (desno oko, desno uho i sad kvrge s desne strane, ne znam ako je to povezano)...

Imam puno simpotma da ne pišem sad sve... Počeo je i čudan svrbež po tijelu, na šaki kraj palca s gornje strane mi se uvijek na istom mjestu javi svrbež i jaaaako pocrveni i tako ostane par minuta i nestane.

Eto, ako je netko ovo ipak pročitao , unaprijed zahvaljujem.
Molim preporuke, savjete... Bilo kakve...


Čitam tvoje simptome. sve ovo imala sam i ja u početku. Onda se stanje počelo komplicirati....upale uha, upale očiju...suhoća - ustanovljen sika sindrom, svrbež po tijelu, umor, bolovi u cijelom tijelu, jedan zglob, pa drugi, bol u preponama, nemogućnost normalnog hodanja,bolovi u trbuhu, bol u rebrima, teško gutanje hrane, negdje oko prsne kosti zaustavljala mi se hrana, to se još i danas jako često dogodi.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 17:49   #3016
Cure, ja kvržice nemam na zglobovima po tijelu (osim što se javljaju po vratu i vlasištu), ali imam čudne kvržice po licu koje mi jako smetaju, neke odu neke su ostale. Imam iznad obrve i po bradi onako uz rub brade gdje ide kost.
To pretpostavljam nije vezano uz ra? Dermatlogica mi je rekla da su mi to ožiljci od akni ali ja nikome ne mogu objasniti da to nisu akne, nego dođe kvržica tvrda bez sadržaja i tako stoji, neke se povuku i do 90% i ponovno vrate a neke su još uvijek tu )
stvarno pazim na kožu lica, ne upaljujem ju jeftinim masnim kremama i to nisu potkožne akne, imala sam ih stotine i znam razliku.
Ako se nekome od vas to dešavalo bila bih zahvalna ako mi se javite... I oprostite ako to nije vezano uz ovu temu, ali eto, sve pokušavam povezati jer se ne znam više kuda okrenuti.
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 12:06   #3017
Ja nemam nista od tih kvrzica, cak ni standarsnu upalu zgloba propracenu crvenilom i otokom. Meni su zglobovi stalno oteceni, barem zglobovi saka i opce stanje je sve gore. Jos nema rjesenja s konzilija, zvala administratoricu neki dan i rekla mi je da povjerenstvo jos nista nije odobrilo. Sad ne znam da li bioloski nije nikom odobren ili samo jos nisu odlucili. Znam samo da ako uskoro ne uvedu ensto, ja cu postati nepokretna. lijevu saku ne koristim vec 2 mjeseca jer je svaki pokret beskrajno bolan, kuk me ubija i uopce ne mogu obavljati svakodnevne funkcije. Oni kao da ne kuze da i bolesni moramo raditi i zaraditi za zdravstveno i lijekove koje oni btw ne odobravaju.
Bas sam ogorcena

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 14:40   #3018
Quote:
jamaja kaže: Pogledaj post
Upravo sam podigla nove nalaze krivi, pa bi molila nekoga za objašnjenje.

WALER ROSE - pozitivan u konc. 320
RHEUMA FAKTOR - pozitivan u konc. 329,2
CRP - negativan
Danas bila kod doktorice opće prakse. Veli da su nalazi jako loši, velike vrijednosti i da će mi napisati uputnicu za stacionarno liječenje u var.toplicama, al tek kad napravim sve nalaze koje još moram pošto sam naručena na niz pretraga.
e, mene sad zanima to stacionarno liječenje. Nisam nikad bila u bolnici zbog te dijagnoze. Jel se tamo u var.toplicama rade kakve pretrage ili će to bili samo fizikalna terapija????
Fizikalnu terapiju mogu riješiti i kod nas u bolnici.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 18:26   #3019
Pozdrav,ja koristim Metotrexat..pomaže,no promjena vremena i neki slični faktori do sada ga pijem nešto više od godinu dana,ali jako ga teško podnosim,želudac me boli,jetra me boli,mučnina,nagon na povraćanje,a pri svakoj kontroli jetrene probe veće..ali oni ne reagiraju,kažu kad se dvostruko povećaju reagirati ćemo,ne mogu vjerovati..htjela bih prekinuti ali se bojim samoinicijativno..pokušati sa nečim prirodnim,magnezij klorid navodno dosta pomaže!!!Što Vi mislite o tome?Jeste li vi pili kada Metotzrexat?!
ima li koga tko pije Metotrexat,kako ga podnašate'?
Ovo vrijeme me ubija...kako me boli ispod lopatice i rebra,a lopatica kao da me "peće"..jeli to moguće od artritisa..
xRomana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 19:41   #3020
Pijem mtx 5 godina neprekidno, prvu godinu je bilo mucnina, ali jetrene probe su ok. Nemoj jesti par sati prije ni poslije tableta. Zglobove nekad osjecam, bole, "svrbe" iz nutra, ali najbitnije je da ne propadaju. Od 1. mjeseca cu vjerojatno prestati s uzimanjem po rijecima doktora pa cu onda vidjeti kako ce se stvar dalje odvijati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.