Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2014., 10:51   #81
Quote:
Faint kaže: Pogledaj post
Ma što je najgore, kod njega sam išla privatno.. Za Osijek ima jako malo informacija na netu o tome i nekako mi se ovaj učinio kao najbolji.
Moja početna ideja je bila raditi ljuskice, ali smo na kraju došli do rješenja da se zubi izbijele, da se na dva stavi krunica i da se tamne plombe zamijene s bijelima.. Rad na ovoj četvorki je bila prva stvar koju sam radila kod tog zubara i bila je priprema za krunicu.
I ja sam bila uvjerena da je zubar nešto zeznuo i planirala odustati od radova na zubima kod njega, ali jučer sam otišla kod druge zubarke i na slikanje i ona kaže da je on sve ok napravio, da nije prepunio ili ostavio praznine i da ona tu ne može ništa..
I stvarno.. gledam sliku i ovo mi je najurednije napunjen zub. Tako da nastavljam piti antibiotik, a ako do petka ne bude bolje, morat ću promijenit antibiotik.. Čini mi se da se lagano oteklina smanjuje sad. Nadam se da će uskoro biti ok.
Jedino što mi je malo čudno, kad sam ovoj zubarki spomenula bezmetalnu krunicu, nekako je čudno reagirala, ali kao 'neću se miješat'.. Pa keramičke su bolje od metal-keramičkih?
da
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 11:17   #82
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
bilo kakvo oticanje SIGURNO nije normalna reakcija na čišćenje!!

po meni promjeni zubara
Manchild oprosti ali opet pričaš gluposti.
Nakon čišćenja su moguće sve vrste reakcija i to je potpuno normalno; samo treba pratiti situaciju i pravilno reagirati, a ne trpati stvari pod tepih.

Keramičke krunice se dijele na metal keramičke i bezmetalne.
Bezmetalne su estetski bolje/sigurnije te se uvijek preporučaju u zoni gdje je bitna estetika. Finalni rezultat ipak ovisi o više faktora nego što je sam materijal izrade.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 15:57   #83
Hvala obojici
Sutra idem ponovno do zubara pa ćemo se dogovoriti što i kako dalje.
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 14:47   #84
Pozdrav svima.
Preksinoć sam bio na hitnoj sa peticom na gornjoj čeljusti. Taj zub je već duže vrijeme potrgan i ne koristim ga, ali nije uzrokovao probleme do sada. Na hitnoj su mi otvorili zub i stavili lijek govoreći kako bi taj zub trebalo spasiti, makar ja osobno ne znam što se ima za spašavati jer zuba gotovo pa i nema. Uglavnom, otvorila mi zub i zatvorila ga tim cementom i rekla da se javim svom stomatologu. On je na godišnjem pa sam odmah slijedeći dan otišao zamjenskom stomatologu jer mi je obraz počeo naticati i bol se nije smanjivala. Tamo mi je zubar otvorio taj zub i očistio ga rekavši da se taj zub nije smio niti zatvoriti i da je mrtav. Ostavljen mi je otvoren zub i dobio sam Medazol i Dalacin C da pijem svakih osam sati te da se prvom prilikom javim zubaru zbog vađenja tog zuba, odnosno onoga što je od njega ostalo.

Nakon toga bol se malo smanjila i osjetio sam donekle neko olakšanje, i psihički i fizički. Danas sam trebao popiti antibiotike u 6 ujutro ali sam zaboravio namjestiti alarm da me probudi pa sam antibiotike popio dva sata kasnije i to je bilo prvi put da nisam trebao koristiti nešto protiv bolova pošto boli nije bilo, samo osjećaj da se "nešto dešava" u ustima. Sad imam problem i ne znam što da radim, da li da tražim dežurnog zubara dalje jer u mom domu zdravlja nitko ne radi danas ili da čekam hitnu navečer... ili da pak ne radim ništa? Oticanje se nije zaustavilo unatoč antibioticima, oteklina na obrazu mi je sad došla skroz do oka, bol je zanemariva i ne koristim tablete protiv boli. Molim vas za pomoć, da li je moguće da je u još kojem zubu problem jer osjećam olakšanje kada jezikom napravim pritisak na četvorku (zub do) ili je možda problem u tome što nisam na vrijeme uzeo antibiotike?
whitelephan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 01:57   #85
nije problem u neuzimanju antibiotika na vrijeme

a si slikao peticu i okolne zube da se vidi šta se dešava?
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 14:20   #86
Nisam slikao, ali išao sam do zubara da vidi što je sa tom oteklinom. Kanali nisu bili dobro očišćeni, to je sad sređeno i oteklina je manja, sad čekam da riješim sve antibiotike i idem vadit tu peticu.
whitelephan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 17:52   #87
Zub se uvijek može izvaditi

treba napraviti sve da se zub spasi
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 18:24   #88
Taj zub me nikada nije bolio. Jednom sam jeo neke tvrde bombone i samo je puko na pola. I dalje nije bilo nikakvih problema, isti dan mi je jednostavno otpala i druga polovica tog zuba, pretpostavio sam da je i ona bila oštećena od prokletog bombona. Nisam ništa poduzimao jer je (barem meni) bilo očito da ništa od tog zuba... ah, neka ide van pa ću ga nadoknaditi kad će biti malo para.

Hvala na pomoći.
whitelephan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 15:21   #89
pijem klavocin radi upale šestice, pa će je vadit nakon toga
problem je što nakon 5 tableta imam proljev non stop
da prestanem pit klavocin ili će prestat?
maranel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 15:50   #90
Quote:
maranel kaže: Pogledaj post
pijem klavocin radi upale šestice, pa će je vadit nakon toga
problem je što nakon 5 tableta imam proljev non stop
da prestanem pit klavocin ili će prestat?
taj klavocin je inače problem kod nekih ljudi. meni je toliko loše bilo da sam nakon 2 tablete na hitnoj završila od povraćanja.
pa mi je dala sumamed.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 15:57   #91
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
taj klavocin je inače problem kod nekih ljudi. meni je toliko loše bilo da sam nakon 2 tablete na hitnoj završila od povraćanja.
pa mi je dala sumamed.
ma nemam ni apetita a još ne mogu nikud iz kuće jer me non stop tjera na wc
ma neću ga pit više pa ću je zvat sutra da mi da nešto drugo
maranel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 14:07   #92
Pitanjce

Ovako, isprike modovima ako je tema postavljena gdje ne treba

Dakle, danas sam bio kod svoje stomatologinje, buduci da mi je natekla lijeva strana lica, ne jako, ali se vidi, pregledala me, nije nista radila, dala mi je eritromicin


naknadno sam dobio uputnicu za kompletni ortopan, sa dijagnozom degeneracija pulpe...

sto bi to bilo?
zdravo seljackim rijecnikom
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 14:17   #93
Pulpa je dio koji ispunjava zubnu šupljinu, a degenerativne bolesti su bolesti koje uključuju propadanje stanica, tkiva ili organa. Nadam se da sam ti pomogao, iako nemam veze sa dentalnom medEcinom
N3ssaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 18:56   #94
Ne zna od kojeg je zuba a mora nešto napisati na uputnicu... kada dobiješ sliku moraš liječiti zub uzročnik (iako se ovo vjerojatno moglo otprilike vidjeti i bez slike pa onda otvoriti zub i napraviti malu ciljanu snimku, jer ako je socijalni ortopan velike su šanse da će i slika biti "socijalna")
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 21:55   #95
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ne zna od kojeg je zuba a mora nešto napisati na uputnicu... kada dobiješ sliku moraš liječiti zub uzročnik (iako se ovo vjerojatno moglo otprilike vidjeti i bez slike pa onda otvoriti zub i napraviti malu ciljanu snimku, jer ako je socijalni ortopan velike su šanse da će i slika biti "socijalna")
zna koji je zub, gornja desna 4orka



meni se cini da ce taj zub otvorit, i onda neka ispuna il tak nes
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 00:46   #96
imam bolove u podrucju vrska korijena zuba i malu oteklinu, vjerojatno neka upala .. kaze mi dr.da treba ponovno napuniti kanale ali ja nisam u mogucnosti to napraviti prije 20-30 dana, da li je moguce da bol/oteklina sami od sebe nestanu ili da ne odugovlacim sa propisanim mi klavocinom? evo preoblikovano pitanje, nadam se da je sada bolje
Goone174 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 16:17   #97
Quote:
Goone174 kaže: Pogledaj post
imam bolove u podrucju vrska korijena zuba i malu oteklinu, vjerojatno neka upala .. kaze mi dr.da treba ponovno napuniti kanale ali ja nisam u mogucnosti to napraviti prije 20-30 dana, da li je moguce da bol/oteklina sami od sebe nestanu ili da ne odugovlacim sa propisanim mi klavocinom? evo preoblikovano pitanje, nadam se da je sada bolje
Antibiotik i čim prije revizija - ali kvalitetna. Ako ne bude išlo, apikotomija
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:51   #98
Da se ubacim, može li se revizija raditi pod antibioticima ili mora proc kura od 14 dana antibiotika pa tek onda na reviziju
masaccio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 22:51   #99
Quote:
masaccio kaže: Pogledaj post
Da se ubacim, može li se revizija raditi pod antibioticima ili mora proc kura od 14 dana antibiotika pa tek onda na reviziju
Poželjno je da se radi odmah
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 09:15   #100
Imam ja pitanje. Naime u proslu subotu sam otekla(zbog zuba naravno) i cekala sam ponedjeljak. Dosla sam zubarki popodne..otvorila mi je zub(uh koje olaksanje) i dala Klavocine. Danas je četvrtak popila sam 6 tu tabletu...otok se je smanjio ali nije nestao do kraja. jos uvijek me zateže i osjecam kao neku nakupinu. Da li da odem nanovo i vidim što je ili da jednostavno popijem klavocin do kraja? Hvala

I da zaboravih napomenuti..radi se o 6 ici koja je davnih dana popravljanja i koju su vjerovatno okrznuli dok su mi vadili umnjak. Ja nisam do neki dan nista osjetila i normalno jela na tu stranu. Ne osjecam nikakve bolove..i otok je isao u obraz i dole...nije izlazio u usnoj supljini. Pijem klavocin BId

Ja se samo nadam da ce mi se zub moci spasiti posto nije promjenio boju niti me je ikad zabolio..sve do sada...

Zadnje uređivanje Robyn86 : 02.10.2014. at 10:16.
Robyn86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.