Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2012., 07:39   #261
Ok,kužim...

Ova "kutija" za utičnice-izrađena je od iverala ili?
KenParker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 16:19   #262
Quote:
KenParker kaže: Pogledaj post
Ok,kužim...

Ova "kutija" za utičnice-izrađena je od iverala ili?
Pozdrav
Kutija je izrađena od reslova radne ploče 38 mm
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 08:14   #263
Pitanje za stručnjaka, ugradio bi slijedeću napu BL DTS2920X sa ugljenim filterima. Budući se ona ugrađuje u element, kako se rješava cirkulacija zraka da on ne cirkulira po ormariću? Jel se cijev provuče kroz ormarić da zrak ide van u prostoriju?
Emmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 09:59   #264
Tako je, a na strop ormarića možeš montirati rešetku kojom zrak možeš usmjeriti da ti ne puše direktno u plafon.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:30   #265
izrada jednostavnog stola, ploca od iverala 36mm, duzina 210cm, sirina 90cm

noge sam mislio stavljati one gotove ( http://tinyurl.com/noge-za-stol )

ici sa 4 noge ili 5 (jedna u sredini u centru) ili 6 ?

koliko su uopce te noge stabilne, stol ce inace sluziti kao stol za tehnicko crtanje i sa dvije strane (duza i kraca) ce biti naslonjen na zid..

i da, gdje su takve noge (h70 fi60) najpovoljnije, elgradu sam vidio sve iznad 100kn, u schachermayeru oko 80kn.. ima li di u zg/okolica jeftinije?

hvala
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 17:12   #266
pozdrav svima,

napravio bih ovakve police za knjige/DVD-ove



sa jedne strane bi regal bio ravan i njega bi pričvrstio za zid

sa druge strane bi ga napravio ovako "polukružno"

ima li tko ideju koliko bi mi košta materijal ovako, a koliko bi koštao da radim jednostavnu/ravnu verziju ?
visina zide ja 260,a širinu regala bi napravio 2 metra

da..da...imam puno knjiga

mislio sam dati mjere u elgradu i uzeti bijelu ili zelenu boju

također me zanima na koju biste udaljenost stavljali vodoravne i okomite pregrade?


mislio sam širinu svakog "pretinca" staviti 30 cm, a visinu od 25 do 35 cm

i na kraju...ako uzmem daske po mjeri, mislite li da je to preveliki zalogaj za mene (montaža) ili da zovem profi stolara?

nisam baš smotan (gletam,bojam zidove,stavljam pločice,postavim policu na zid..itd..itd..)ali,ovako nešto još nisam radio

na prvi pogled mi se ne čini kompicirano,ali tko pita-ne skita
ima li nešto na što moram obratiti pažnju?

Zadnje uređivanje spirou : 21.06.2012. at 17:24.
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 11:24   #267
imam ja jedno pitanje oko ideje, samo neznam jeli izvediva. Imam jedan ormaric koji ima par ladica i vrata i sad bi ja promjenio fronte na njemu ali stavio bez ruckica. Za vrata mi je manje vise jasno da trebam dodat samo tip-on i to bi trebalo radit? E da mozesu lad li se on na policu zavidat?
Pitanje je mogu li rjesit ladice bez rucki, s tim da ladice radjenje s obicnim klizacima? Ladica je napravljena tako da je napravljena konstrukcija od MDF-a i na nju samo zavidana fronta.
chuspy is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 21:54   #268
Pozdrav
@ Spirou ,ni na kraj pameti mi nije podcjenjivanje Vaših sposobnosti ali mislim da je ovaj projekt malo prezahtjevan za 'prvi put', bez obzira na koji način namjeravate spajati komade , tiplama ili keksima a urezivanje da i ne spominjem jer eventualna pogreška ne bi bila jeftina ali na kraju odluka je samo Vaša .
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 01:14   #269
hvala na iskrenom odgovoru

nisam mislio urezivati daske, već bih spojio to jednostavnije

mislio sam izrezati okomite daske u komadu (zakrivljene) i na njih polagati vodoravne (na male nosače)

hm...baš sam naišao na ovu fotku..i ovo izgleda zanimljivo

spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 08:37   #270
Radim cipelar od iverala koji bi izgledao kao obični ormar. Nešto ovako
http://www.sredidom.com/uploads/tx_p...elar-Sandi.jpg
Kolika može biti najveća širina ormara a da se police ne uvijaju pod teretom cipela?
Koja debljina polica se u tom slučaju preporuča?
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:40   #271
Neki ti je standard 90 do 100 cm, sve što je šire može stvarati problema prilikom otvaranja vrata koja u tom slučaju trebaju više prostora pa je pametnije napraviti tri krila. Police nisu problem, kad se saviju, okreni ih i opet iznova 18 mm je dovoljna debljina za cipele.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 12:25   #272
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Neki ti je standard 90 do 100 cm, sve što je šire može stvarati problema prilikom otvaranja vrata koja u tom slučaju trebaju više prostora pa je pametnije napraviti tri krila. Police nisu problem, kad se saviju, okreni ih i opet iznova 18 mm je dovoljna debljina za cipele.
Hvala
Širina 100 mi odgovara.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 15:47   #273
Ako mi kuhinja bude visoka 92-95,hoću li imati problema s frontom perilice?

Može li sudoper s dvije rupe stati u korpus 80 cm?Gledao sam neke u katalogu Elgrada pa mi se čini da može.

Može li ploča ua kuhanje (plinska) ići iznad perilice?

Zadnje uređivanje KenParker : 30.06.2012. at 15:53.
KenParker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 22:31   #274
Quote:
KenParker kaže: Pogledaj post
Ako mi kuhinja bude visoka 92-95,hoću li imati problema s frontom perilice?

Može li sudoper s dvije rupe stati u korpus 80 cm?Gledao sam neke u katalogu Elgrada pa mi se čini da može.

Može li ploča ua kuhanje (plinska) ići iznad perilice?
1. Jok samo ces morati perilicu podignut vise da se gornji rub perilice poravna sa plocom. Ako ju neces moci dignut toliko podmetnes nesto pod nogice. Ja bi stavio resto lesonita od kuhinje.

2. Gledao katalog i on kaze da samo mažeš.

3. Ako moze iznda pecnice ili iznad ladicara ne vidim razloga zasto ne bi i iznad perilice.
Djuro Radja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 23:13   #275
Ovo pod 1, za sokl visine 10 cm: ako je suđerica integrirana (komande se nalaze na gornjem rubu vrata i ne vide se izvana) onda nema problema, napraviš frontu kao i ostale, a između gornjeg ruba suđerice i radne ploče ostaje prostor koji popuniš nečim ili ničim. Ako je suđerica ugradbena (komande su na prednjem panelu i vidljive i kad je suđerica zatvorena), podizanje iste na navedenu visinu uzrokuje produljenje fronte koje onemogućava potpuno otvaranje vrata suđerice jer donji dio fronte zapinje za podgradnju suđerice. Tada je pametnije između gornjeg ruba prednjeg panela i radne ploče staviti slijepu frontu. Ako stavljaš sokl visine 15 cm, slobodno podigni suđericu do gornje ploče u oba slučaja i poravnaj frontu suđerice sa ostalim frontama.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 14:00   #276
Hvala obojici...
Perilica je integrirana-skrivene komande,cokl planiram 10 cm.

Upravo sam u ovom smjeru razmišljao...
Prvo sam mislio podići do gore(ako treba i produžiti nogice),ali me brinula fronta koja bi dolje bila predugačka.
Sada razmišljam ostaviti perilicu nisko,frontu produžiti do gore(do radne ploče-upravo kako i Bilježnik savjetuje,ako sam dobro shvatio) i iznad čak imati "rupu" za tepsije ili sl.
Jedina nuspojava koju za sada vidim je djelomično otežano rukovanje komandama,ali ništa strašno...

-hoću li morati ipak urezivati gornji rub cokla radi otvaranja vrata,odnosno koliko da uvučem cokl?
-trebaju li kakvi otvori oko ugradbene pećnice ili se samo uvali u "normalan" korpus?
-mogu li perilica i pećnica biti jedna do druge?Pećnica ima svoj korpus,perilica ne.
-jesu li ladice od 80 i 90 cm preširoke?jedna bi bila tandembox,druga vjerojatno metabox
KenParker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 14:01   #277
Hvala obojici...
Perilica je integrirana-skrivene komande,cokl planiram 10 cm.

Upravo sam u ovom smjeru razmišljao...
Prvo sam mislio podići do gore(ako treba i produžiti nogice),ali me brinula fronta koja bi dolje bila predugačka.
Sada razmišljam ostaviti perilicu nisko,frontu produžiti do gore(do radne ploče-upravo kako i Bilježnik savjetuje,ako sam dobro shvatio) i iznad čak imati "rupu" za tepsije ili sl.
Jedina nuspojava koju za sada vidim je djelomično otežano rukovanje komandama,ali ništa strašno...

-hoću li morati ipak urezivati gornji rub cokla radi otvaranja vrata,odnosno koliko da uvučem cokl?
-trebaju li kakvi otvori oko ugradbene pećnice ili se samo uvali u "normalan" korpus?
-mogu li perilica i pećnica biti jedna do druge?Pećnica ima svoj korpus,perilica ne.
-jesu li ladice od 80 i 90 cm preširoke?jedna bi bila tandembox,druga vjerojatno metabox
KenParker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 17:54   #278
Dobro, suđericu si apsolvirao. Sokl ne možeš staviti dublje nego što suđerica dopušta, a vjerojatno ćeš ga morati zarezati cca 10 do 15 mm. Pećnicu ugradi prema uputama proizvođača. Pećnica i suđerica smiju biti jedna do druge a ladice širine 90 cm su standardne.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 15:14   #279
crvotočina

molim savjet nekoga tko radi s drvetom

prije par mjeseci kupili smo ogledalo (novo, kod staklara) za hodnik. otišli na godišnji na dvadesetak dana, vratili se, a ispod ogledala na podu hrpica fine sitne žute piljevine. pretpostavljamo da se i inače pojavljuje ali kako se tuda stalno prolazi odmah se rasprši pa dosad nismo primjetili.

ono što me zanima:
- znači li to da je u okviru ogledala crv?
- ukoliko da, što napraviti?
- postoji li opasnost da ispadnu ličinke i prošire se crvi npr. u parket?

unaprijed hvala na pomoći!!
__________________
If you can dream--and not make dreams your master, if you can think--and not make thoughts your aim;
klompica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 19:24   #280
Quote:
klompica kaže: Pogledaj post
molim savjet nekoga tko radi s drvetom

prije par mjeseci kupili smo ogledalo (novo, kod staklara) za hodnik. otišli na godišnji na dvadesetak dana, vratili se, a ispod ogledala na podu hrpica fine sitne žute piljevine. pretpostavljamo da se i inače pojavljuje ali kako se tuda stalno prolazi odmah se rasprši pa dosad nismo primjetili.

ono što me zanima:
- znači li to da je u okviru ogledala crv?
- ukoliko da, što napraviti?
- postoji li opasnost da ispadnu ličinke i prošire se crvi npr. u parket?

unaprijed hvala na pomoći!!
neće ispasti ličinke, nego će izletjeti mušice i proširiti se po stanu.
kupi Drvocid i injekciju i u doslovno sve rupice injektiraj tekućine koliko upije
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.