Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2012., 17:34   #481
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Do nedavno se Festool mogao dobiti ispod te cijene (ne znam jel još uvijek, trebalo bi pitati), tako da baš i nije neka povoljna cijena.
Ipak je Makita samo kopija :-)
Pozdrav
Ne znam što je bilo do nedavno ali znam da sam Makitu kupio prije 10-ak mjeseci za 3550 kuna s koferom i vodilicom . Pročešljao sve dobavljače i zastupnike Makite,Festola ,DeWalta i Boscha , jedino je Bosch i DeWalt bio nešto malo jeftiniji a Festol bi me koštao 4300 kn sa svim mojim bonusima i popustima tako da se ne bih mogao složiti sa tom tvrdnjom a još manje da ne postoji savršen rez bez predrezača . Ne tvrdim da je Makita bolja od Festola ali nije ni pre velika razlika .Festol sam isprobao na SCH kućnom sajmu a sa Makitom kao što sam i napisao radim kod kuće .
Navedene cijene su bile prije 10-ak djeseci.
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 23:25   #482
Quote:
Žile kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Ne znam što je bilo do nedavno ali znam da sam Makitu kupio prije 10-ak mjeseci za 3550 kuna s koferom i vodilicom . Pročešljao sve dobavljače i zastupnike Makite,Festola ,DeWalta i Boscha , jedino je Bosch i DeWalt bio nešto malo jeftiniji a Festol bi me koštao 4300 kn sa svim mojim bonusima i popustima tako da se ne bih mogao složiti sa tom tvrdnjom a još manje da ne postoji savršen rez bez predrezača . Ne tvrdim da je Makita bolja od Festola ali nije ni pre velika razlika .Festol sam isprobao na SCH kućnom sajmu a sa Makitom kao što sam i napisao radim kod kuće .
Navedene cijene su bile prije 10-ak djeseci.
Svako kupuje alat koji misli da mu je dovoljno dobar i za koji ima novaca....ja imam svoju filozofiju oko alata i ne tvrdim da je jedina ispravna, ali taj Makitin cirkular je skup za mene, a i ne dopada mi se kad neka firma ne zna napraviti niti najmanji detalj po svome nego samo kopira.
Zato bi uvijek prije uzeo Bosch cirkular jer su se bar ljudi potrudili i napravili neke stvari i bolje nego Festool....(ali kad sam o tome razgovarao sa upućenom osobom komentar je bio da Festool nikada nije bio na reklamaciji kod njega a Bosch bogme je, iako se prodaje samo godinu dana, a Festool 5-6 godina ili više).

P.S.
Što se tiče savršenog reza, i iz drvnog centra zna izaći komad koji nije savršeno odrezan, a kamoli sa ručnog cirkulara.
Često mi susjed koji ima ozbiljnu radionu i jedan od najkvalitetnijih stolnih cirkulara koji se uopće mogu kupiti (Martin najjači model) pili nešto pa nije uvijek savršeno.
Ili su možda moji kriteriji previsoki, ali konstantno savršenstvo daje jedino glodalo.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 03:52   #483
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Ili su možda moji kriteriji previsoki, ali konstantno savršenstvo daje jedino glodalo.
Same here
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 13:21   #484
Pozdrav majstori.
Treba izraditi nosač na rasponu od 5.00 metara. (ispod nema podupora, to je nadstrešnica za dva auta)
Drvena greda, iznad nje ide šindra.
2 x 16/18 cm bude dosta?
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 20:09   #485
u mdf-u je jedan vijak fulan za 2mm, ako ga idem stavljat na pravo mjesto, izglodat ce materijel i 2 rupe ce se spjiti.. postoji li kakva masa kojom bi pokitao prvu rupu, i onda probusio drugu na pravom mjestu.. rijec je o vijcima 4mm.. estetika nije toliko vazna jer preko svega dolazi maska..

razmisljao sam o montaznom kitu, zakitat i pricekat da se do kraja stvrdne.. jel bi to bilo ok? inace, vijak nije praktikci pod nikakvim opterecenjem
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 00:35   #486
Napravi bušotinu 8 ili 10 mm promjera i u nju zalijepi bukovu tiplu. Kad se ljepilo osuši, odreži višak tiple koji viri.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 09:31   #487
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
u mdf-u je jedan vijak fulan za 2mm, ako ga idem stavljat na pravo mjesto, izglodat ce materijel i 2 rupe ce se spjiti.. postoji li kakva masa kojom bi pokitao prvu rupu, i onda probusio drugu na pravom mjestu.. rijec je o vijcima 4mm.. estetika nije toliko vazna jer preko svega dolazi maska..

razmisljao sam o montaznom kitu, zakitat i pricekat da se do kraja stvrdne.. jel bi to bilo ok? inace, vijak nije praktikci pod nikakvim opterecenjem
Najbrži način je Bilježnikov ,ali postoji i dvokomponentni kit ,koji ja koristim ,od Saratoge ,samo nisam siguran da li ga ima za kupiti...ja sam stvorio zalihu kad su rasprodavali robu u ...jbg.nemrem se sjetiti ,sa F... u Drvinju..
Elem to je baš za drvo i ima sličnu konzistenciju..
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 13:38   #488
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Najbrži način je Bilježnikov ,ali postoji i dvokomponentni kit ,koji ja koristim ,od Saratoge ,samo nisam siguran da li ga ima za kupiti...ja sam stvorio zalihu kad su rasprodavali robu u ...jbg.nemrem se sjetiti ,sa F... u Drvinju..
Elem to je baš za drvo i ima sličnu konzistenciju..
čekaj malo. otkupio si sve zalihe na tržištu i sad ćeš manipulirat cijenom?!?

imamo mi naziv za takve, znaš...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 16:05   #489
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
čekaj malo. otkupio si sve zalihe na tržištu i sad ćeš manipulirat cijenom?!?

imamo mi naziv za takve, znaš...
na nedam ja to nikom
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 14:18   #490
odlučila sam dati raditi kupaonski ormarić. nemam previše novaca za nekakve posebne materijale pa sam odlučila napraviti običan ormarić od iverala (kao kuhinjski) s kuhinjskom radnom pločom na vrhu. na tu radnu ploču idu dva nasadna umivaonika. e sad, zanima me je li moguće izvesti da ormarić i ploča budu potpuno potpuno iste boje (neka tamno smeđa, imitacija drvene strukture) ili se to ne može izvesti? zna li tko?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 15:14   #491
Siže Kupres u Samoboru ima radnu ploču i iveral takvog dekora. Zove se 5L5.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 15:47   #492
i ja radim kupaonski ormarić, i ne mogu se odlučiti između bijeli glatki i bijeli diamant materijal. Jel ima tko iskustva s ta dva materijala... više mi se sviđa glatki, ali ono što me buni je da je jeftiniji (rekli su mi da je lošije kvalitete u odnosu na diamant) i malo me strah da bude se sve živo vidlo na njemu (od packi ruku do kapljica od pare).

Što bi mi preporučili?
Find.out is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 15:54   #493
i da, zašto se sada sve radi u 18-19 mm debljine, zar ne bi 16 mm bilo dovoljno za kupaonu?
Find.out is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 20:39   #494
Quote:
Find.out kaže: Pogledaj post
i da, zašto se sada sve radi u 18-19 mm debljine, zar ne bi 16 mm bilo dovoljno za kupaonu?
A gdje ti to tocno mislis kupiti razne dekore 16mm iverala? Imas bijele i svijetlo sive u Elgradu za druge ne znam, al mislim da nisu nesto bogatiji izborom. Sto se pak cijena tice 16mm nije jeftiniji od 18mm il 19mm da ces to vidjeti.
Djuro Radja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 09:09   #495
ma nije mi do cijene, estetski mi lijepše izgleda. Vidjela sam korpus bijelu 16 mm, ali ja bih htjela ili diamant ili funder bijelu glatku. I ne znam kolika bi mogla biti razlika u težini ormarića (50*60) jer mi ide na zid koji je svega 5 cm debljine pa bi bilo dobro da je što lakši.
Find.out is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 09:37   #496
5 cm čega je to?
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 10:19   #497
zid je 5 cm debljine, armirani, grozno, ako nešto bušiš s jedne strane obavezno probije na drugu, u sobu. Preuređivala kupaonicu nedavno i kada su mijenjali cijevi kompletno cijeli zid je opao na tom dijelu (di su cijevi). To su tzv. montažne kupaonice (kada se radila zgrada ostavila se rupa u koju se samo spustila već gotova kupaonica (sa pločicama i sanitarijama).
Find.out is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 12:22   #498
Zeznuto, znam kako to izgleda, mislim rupe u prostoriji iza Kupaonski ormarić neće biti pretežak za taj zid, pričvrstiti ga možeš vijcima i tiplama 8 mm promjera. Bušiti oprezno, prvo sa svrdlom 6 mm.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 12:48   #499
Prijavio sam se na ovaj forum jer imam jednu dilemu oko izrade kuhinje. Naime, majstor mi trenutno radi kuhinju koja ima ukupno 12 ladica. Od toga je 10 sirine 90 cm. Naisao sam na akcijsku cijenu tandemboxova, cije su stranice visine 83 mm sa railingom tako da je ugradbena visina prema SCH katalogu 160 mm. Interesuje me da li bi se ovi tandemboxovi mogli koristiti za ladice cije su fronte visoke 320 mm. Hoce li fronta biti dovoljno stabilno pricvrscena za samu ladicu? Znam da bi bilo bolje uzeti boxove sa visocijim stranicama, ali u pitanju je nesto niza, akcijska cijena.
ninja007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 14:42   #500
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Zeznuto, znam kako to izgleda, mislim rupe u prostoriji iza Kupaonski ormarić neće biti pretežak za taj zid, pričvrstiti ga možeš vijcima i tiplama 8 mm promjera. Bušiti oprezno, prvo sa svrdlom 6 mm.
Bila u Iverpanu danas i uzela uzorke glatke, narancina kora i diamant bijele. I ajde, pomirila se sa 18 mm kad ono diamant koji se meni najvise svidja (nekako je najbijeliji i najbolje ide uz bijele plocice) je od 19 mm. (( Iako je razlika 1mm stvarno se kuzi . Jel radi netko sa tih 19 mm? Kako to izgleda? Ne mogu vjerovati da cjepidlac zmm ali bas mi izgleda debeloiz
Find.out is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.