Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2013., 16:16   #1
Komorač - help!

Mislim da smo posadili krivu vrstu komorača

Posađen je početkom četvrtog mjeseca i dosad ne vidim ni naznaku glavica, potpuno je dolje od korijena skroz razgranat i ne vide se nikakve naznake bijelog i raste poptuno u dužinu

jel paničarim bezveze ili da mu dam još vremena

jer pretragom po internetu sam našao da postoje 2 vrste komorača, jedan ne daje glavice, nije me deda na placu valjda zeznuo

koliko otprilike treba komoraču da formira glavicu i da li je 3 mjeseca dovoljno?
anati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 13:12   #2
komorač je višegodišnja biljka i na kontinentu tek drugu godinu razvija glavicu, na mediteranu već u prvoj godini, početkom zime (11 mjesec).
ja sam ga sadila ovu godinu dosta kasno, tako da sam obrala sjemenke i porezala ga na 20 cm visine, dobro ću ga zaštititi ovu zimu pa ćemo vidjeti hoće li preživjeti zimu i kakve će glavice biti sljedeće ljeto
Bubamari is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 20:46   #3
Quote:
Bubamari kaže: Pogledaj post
komorač je višegodišnja biljka i na kontinentu tek drugu godinu razvija glavicu, na mediteranu već u prvoj godini, početkom zime (11 mjesec).
Bubamari Nisam baš sigurna da to ima veze sa starošću biljke. Eno ga moj na vrtu već četiri godine, a glavici ni traga
Preko zime skroz odumre, a u proljeće ponovno istjera iz korjena. Ove sam godine imala grm visok skoro 2m u promjeru cca 1,5m. Od glavica ni g, al ga vole pčele i bumbari pa sam ga ostavila ..u kutu nikome na putu

Kak doći do glavice nisam još otkrila
bella11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 15:54   #4
Quote:
bella11 kaže: Pogledaj post
Bubamari Nisam baš sigurna da to ima veze sa starošću biljke. Eno ga moj na vrtu već četiri godine, a glavici ni traga
Preko zime skroz odumre, a u proljeće ponovno istjera iz korjena. Ove sam godine imala grm visok skoro 2m u promjeru cca 1,5m. Od glavica ni g, al ga vole pčele i bumbari pa sam ga ostavila ..u kutu nikome na putu

Kak doći do glavice nisam još otkrila
malo sam pogledala po internetu, postoje 2 vrste komorača, jedna vrsta koja razvija samo lisnu masu i nedozrele sjemenke se suše i kasnije koriste za čaj i u kulinarstvu, a druga vrsta Florence fennel (Firentinski komorač) koji proizvodi glavice.
Bubamari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.