Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 11:58   #841
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Pa svakome sigurno treba lampica za noćne šetnje da vidi gdje mu je pas.

Nisam kupio.
Još. Jesam ormu na koju se može montirati.
Moj ima Orbiloc safety light, plave boje da se slaze uz ormicu
Imam i ja odgovarajucu naglavnu lampu, da se oboje mozemo locirati u ponocnim setnjama.

Salu na stranu, jednom prilikom mu je to svjetlo spasilo zivot jer je izletio na cestu po magli onako bijeli, zahvaljujuci svjetlu su ga vozaci registrirali i usporili.



Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:06   #842
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Pa svakome sigurno treba lampica za noćne šetnje da vidi gdje mu je pas.

Nisam kupio.
Još. Jesam ormu na koju se može montirati.
Očito ne treba jer sam ja jednu oglasila na forumskom Oglasniku pa nitko ništa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:22   #843
Svjetla sam naručila preko Ebaya, imamo narančasto, plavo, i multicolor, koj je koristimo jer sam poprlično sigurna da bi kod moglo izazvati epileptični napadaj
Cijena svakog bila je oko 2 dolara, preživjeli su i vodu, čak i morsku.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:00   #844
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Očito ne treba jer sam ja jednu oglasila na forumskom Oglasniku pa nitko ništa.
Nikad nisam zašao na forumski oglasnik. Možda i drugi nisu svjesni njegovog postojanja i kakva se sve blaga tamo mogu nabaviti.

P. S. Sada sam pogledao tvoj potpis i primijetio da više ne prodaješ zamrzivač Toga se sjećam

Edit: klikao sam na tvoje linkove i završio na njuškalu, ukucam da vidim prodaje li se još što Hurttino. Tražilica mi izbacila samo jedan rezultat koji nije bio tvoj. Vratim se na tvoj oglas i vidim da imaš tipfeler - Hurrta - Hurtta.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:18   #845
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Edit: klikao sam na tvoje linkove i završio na njuškalu, ukucam da vidim prodaje li se još što Hurttino. Tražilica mi izbacila samo jedan rezultat koji nije bio tvoj. Vratim se na tvoj oglas i vidim da imaš tipfeler - Hurrta - Hurtta.
Moje je konspirativno ime Tipfelerica. Hvala. Ispravit ću.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 18:24   #846
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post

Tzv. radni povodac od 2 m je sasvim dovoljan. Ima i dužih za kupiti, no fakat ti ne treba. Za šetnje po prirodi uz učenje imaš za kupiti u PC gumirani povodac za trag. Ja kupila 5 i 10 m (5m ti je dovoljan) i to je jedna od boljih stvari koje sam si nabavila. Prije sam imala sam svoj majstor štrik iz Bauhausa na koji sam stavila karabiner (jer sam bila škrta za takav isti u PC platiti 50+ kn ), no obzirom da je i mali trzaj dovoljan da ti skuri dlanove (naučila još iz davnih dana s konjima ), nosila sam rukavice kad god bi trebala, što je jako nepraktično kod nagrađivanja. Ovaj gumirani je fenomenalan jer se ne skliže, imaš dobar grip i ne kuri dlanove. S tim dugačkim u prirodi (nasip, šume...) ima dosta slobode da trčkara, a opet ga imaš pod kontrolom da ga zadržiš. Pliz koristi ormicu jer ako se pas naglo zaustavi da ga ne ozlijedi (fleksice su najgore za to).
Htjela sam te pitati vezano uz ovaj povodac, koji je to točno? Gledala sam u pc-u i ne nalazim ništa takvoga.

I na koji princip to funkcionira? Mislim ipak je 5 metara (flekica mi je od toliko), kako to kontrolirati kad naleti neki pas da svoga privučeš k sebi?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 19:23   #847
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I na koji princip to funkcionira? Mislim ipak je 5 metara (flekica mi je od toliko), kako to kontrolirati kad naleti neki pas da svoga privučeš k sebi?
Na roditeljski princip.

Mogu ti samo opisati što ja radim sa Sitkom kad je na 10-metarskoj lajni, a to je redovito na nasipu - da sad ne objašnjavam razloge. Lajnu sam sama napravila od gurtne za rolete, a ona se sada redovito skulira kad smo blizu jedna drugoj pa više nemam problema s "paljenjem" dlanova. U vrijeme kad sam radila tu lajnu, u PC-u je bio samo štrik, i to duplo skuplji od mojeg uratka.

Dakle, na savskom nasipu imaš šljunčanu stazu i uz nju travu koja se prostire sve do obale pa ja uglavnom hodam po toj stazi, a Sitko trčkara po travi koliko joj lajna i moja ruka dopuste. Kako je to mjesto gdje se psi mogu slobodno puštati, svako toliko dotrči neki zaigrani pas pa znam da bi i ona rado potrčala, ali je ne smijem pustiti. Zato skeniram teren kao na vojnoj vježbi i pazim na njezino ponašanje - ona osjeti ili čuje psa i na nekoliko desetaka metara iza nas, a ja gledam naprijed. I onda se ogledam i pripremim, ovisno o tome koliko je pas blizu, pa počnem pokraćivati lajnu, višestruko je primim u ruku, sve dok ne dobijem duljinu normalnog povodca i tako hodamo sve dok se ne mimoiđemo. Usput vičem "vidi!" i nagrađujem ako posluša.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 09:30   #848
Mislila sam si da je tako nešto, to mi baš ne paše. Dosta je peseka ovdje, moram ga moći na brzinu povući sebi a to s ovim nije moguće. AKo ću skračivati stalno onda ga mogu i na običnoj lajni. U biti razmišljam da pored ove što imam uzmem možda još neku koja je metar duža
to je dovoljno kratko da ga mogu privući k sebi a opet mu daje malo više prostora za lutati okolo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:22   #849
https://www.pet-centar.hr/matis-vodi...om-ruckom.aspx

Ne znam jesam dobro skontala, taj povodac još u sredini ima rupu da se može ugurati ruka i na taj način držati povodac? Ili ima samo na sredini ručku? Sviđa mi se što je 3 metra jer mi je 5 metara previše, još ako uz onu gore rupu ima ovu u sredini to mi super. Iovako ovu znam kad ga skratim držati tako po sredini, kad ne želim da skače po nekome ili da mi bude uz nogu, ovo bi mi bilo sper jer nema onda klizanja ruke po lajni.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:40   #850
I meni se čini tako kako si ti napisala, a njima bi se valjda ruka osušila da dodaju kakvo objašnjenje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:49   #851
I ja bih rekla da je tako.

Ali zašto ne kupiš nešto ovako pa si rihtaš kako ti odgovara?
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:19   #852
Najviše koristimo ovu koja ima nekoliko alki za različite duljine. Ali je najčešće na jednoj duljini, a za kraće ju omotam oko ruke, ne mijenjam alku. Na toj našoj standardnoj duljini, znam lajnu prebaciti preko glave na jedno rame (kao poštarsku torbu) i onda je pas sa strane na kratko, obje ruke slobodne ako treba, a po potrebi dodatno psa privučem sebi rukom.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:15   #853
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Htjela sam te pitati vezano uz ovaj povodac, koji je to točno? Gledala sam u pc-u i ne nalazim ništa takvoga.

I na koji princip to funkcionira? Mislim ipak je 5 metara (flekica mi je od toliko), kako to kontrolirati kad naleti neki pas da svoga privučeš k sebi?
Ma tamo su, onak su pakirani zamotani u kolut, vise na onim stalcima. Neki dan sam ih vidjela. Ako ne tamo imaš na Zooplus (iako sad gledam i ne mogu naći).

Kontroliram puno lakše nego s Fleksicom. Imaš opciju stajanja na povodac (u kojem slučaju bi pas trebao biti na ormi da ga ne ozlijediš ako naglo stane), privlačenja, i ona najbolja - dobar opoziv Ako ti doleti pas svejedno na kakvom povodniku je. Cilj ovog dugačkog je da tvoj ne odleti.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:34   #854
Koliko toga ima.

Smartie moj isključivo nosi ormicu, ogrlica nam skuplja prašinu. Udavio bi se na njoj tak da nula bodova. A i meni je draže ovako, barem kad ga zaustavim kad se zaleti znam da ga neću udaviti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 19:29   #855
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ako ne tamo imaš na Zooplus (iako sad gledam i ne mogu naći).
Ako si mislila na ovo, ima samo od 10 m. Od 5 metara ima štrik i nekakav žuti od biotana, što pojma nemam što je.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 04:07   #856
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ako si mislila na ovo, ima samo od 10 m. Od 5 metara ima štrik i nekakav žuti od biotana, što pojma nemam što je.
da taj sam kupila tamo, a u pc 5m, ali vidjela sam i 10m kraj toga
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 08:31   #857
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
da taj sam kupila tamo, a u pc 5m, ali vidjela sam i 10m kraj toga
Koliko je po tvojoj procjeni to čvrsto? Naime, danas nam je puknula gurtna - možda je baš na tom mjestu bila i oštećena, a možda je došlo i do zamora materijala jer je starija od godinu dana, a vukla se kojekuda. Za biotan se kunu da je jako izdržljiv.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 11:47   #858
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Koliko je po tvojoj procjeni to čvrsto? Naime, danas nam je puknula gurtna - možda je baš na tom mjestu bila i oštećena, a možda je došlo i do zamora materijala jer je starija od godinu dana, a vukla se kojekuda. Za biotan se kunu da je jako izdržljiv.
LeeLoo, ja kupila ovo u PetCentru. 10-metarsko, za šetnje po nasipu. Nešto je skuplje nego kod Zooplusa, ali dok dočekam da stigne, nemamo s čime šetati. Kod nas su ih smjestili odmah kraj fleksica, ima 10 i 5 m, crvene za curice i plave za dečke.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 11:52   #859
Ma ja mislim da ću na kraju ipak uzet ovaj od 3 metra. Ne mogu ovaj od 5 metara furat ovdje po livadi, i kad je na fleksici svako malo skraćujem kad nam ide netko u susret, ovo tek ne bi mogla kontrolirati. To je baš za neke šetnje u prirodi di nema toliko šetača, pasa. Kupit ću kasnije ak mi bude trebalo, sad budem probala sa ovim kraćim. Ovaj od 120 cm mi je stvarno kratak, jako vuče na njemu (na flekisici mi se pristojnije ponaša nego na tom kratkom i sačeka i ne vuče toliko, očito mu ne paše tak kratki), mislim da će predahnuti na ovome od 3 metra a opet je dovoljno kratak da ga mogu povući na brzinu ako to bude trebalo.

Ovaj moj obožava ovu livadu koja je u blizini mjesta di istrčavaju velike pse (i ima par bisera koji is skidaju sa povodca čim se maknu od ove livade a nije im pregledno i ne znaju koga ima na livadi i zbilja ih ne kontam, odmakni se 10-15 metara pa otkopčaj, ne vidiš šta se događa na livadi i može ti setak zatrčati na neko dijete i izgrist ga dok ti skontaš šta se uopće događa) i tu mi je bitno da ja u sekundi ak mi se pojavi nekakav trčeći pas mogu odreagirati.
Ja recimo svome ne dam ni na fleksici kad je da mi trči daleko od mene ako je u blizini neki ugao jer ne znam šta se događa iza ugla, jel nekakvo dijete ili pas tamo i dok nemam pregled bome je na kraćem pored mene a kad skontam da je sigurno onda otpustim. Al eto ne razmišljaju svi na taj način dok se ne dogodi neko sranje.

edit: https://www.pet-centar.hr/camon-vodi...azne-boje.aspx jel se ovakve vodilice mogu nakačiti na već postojeći povodac pa da ga se produži? Čudno mi kak na obje strane ima to za zakačiti, obično je ručka na jednoj strani.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 28.08.2017. at 12:25.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 13:07   #860
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
edit: https://www.pet-centar.hr/camon-vodi...azne-boje.aspx jel se ovakve vodilice mogu nakačiti na već postojeći povodac pa da ga se produži? Čudno mi kak na obje strane ima to za zakačiti, obično je ručka na jednoj strani.
Mi imamo takvu, karabin na obje strane. Jedan karabin zakačiš za ormu, a drugi za jednu od alki da dobiješ duljinu koju želiš. Nema klasične ručke. Na sredini preklopljenog dijela držiš vodilicu. Ne znam kako bolje objasniti
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.