Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Hrvatski nogomet

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 23:02   #1641
Cibaliji prošle sezone trebalo 29 kola za drugu pobjedu u sezoni, ove samo 6
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 09:03   #1642
Quote:
bijesprvi kaže: Pogledaj post
Gnk pogodio oba daju.
Mamićevac, skakao si ko jelen kad ga je Henriquez jedva prebacio prek crte.

Quote:
bijesprvi kaže: Pogledaj post
Ok, nas nogomet se malo digao, ...
Kažem ja, Mamićevac .... Još malo pa ćeš počet širit teoriju da je to sve zbog (provedene) ideje o ligi 10.

Quote:
reg. ovisnik kaže: Pogledaj post
U EL nema takve dominacije ovih iz petice. U zadnjig 10 godina ne znan jesu li bila 2 kluba iz petice u finalu vise od 2-3 puta. A bilo je isto toliko godina da ih uopce nije bilo u finalu. Jeli Gent otresa lani Tottenham naprimjer?
I zaboli mene sta ce onda neko rec vise vridi proc grupe u LP pa ispast, nego uc u finale EL. Vridi moj kurac da buden ostar, vridi mozda ovin fejsbuk satro nogometnim navijacima drkadzijama, glory hunterima koji svrsavaju na debilne transfere i 7. i 8. misec in je vrhunac dozivljaja. Natjeces se za trofej a ne novcanu nagradu klubu.
Zadnjih 5 godina za redom bila su tri kluba iz L5 u polufinalu EL i od toga je jedan uvijek osvojio. Ja bih rekao da je to sasvim solidna dominacija. S obzirom da je prije toga bilo razdoblje kad su u EL dominirali Rusi i Portugalci, jasno je da je do toga došlo najviše zato jer je UEFA (baš tu negdje) povećala novčane nagrade u EL, nešto i zato jer je mnogima osvajanje EL bio lakši put do LP, a sasvim sigurno najmanje zbog nekakvog "trofeja".

Možemo do besvjesti govoriti kako je to žalosno, ali to je realnost.

Quote:
Galliko fili kaže: Pogledaj post
Sve nekako vodi franzizama i amerikanizaciji nogometa
Recimo dodje bogati seik kupi recimo Dortmund i kaze ne zelim da mi momcad igra u sugavom radnickom Dortmundu ocu da se preseli u Berlin tamo je lijepo

Ovo je jedna od najglupljih floskula koja se gura kao "argument" protiv privatizacije klubova ogrezlih u nejasnoće svih drugih oblika upravljanja (od Hajdukove tragikomedije do Dinamovog horror filma).

Aj ti sada ovdje reci koliko se puta to stvarno dogodilo u nogometu? Evo, da ti pomognem, jedan primjer je Wimbledon prije petnaestak godina. Slobodno nastavi niz...

A s druge strane imaš bitno veći niz klubova u kojima se upravo zbog dolaska bogatog vlasnika (Arapina ili koga god...) dogodio procvat kakvog ne bi bilo bez njega. Od Osijeka i Rijeke, preko Leipziga i PSG-a do Cityja i Chelsea....

Dalo se ovdje od likova čija se forumaška reputacija zasniva na sposobnosti da po 5-6 puta u istoj rečenici ponove sintagmu "ja znam" čuti RNK Split kao negativan primjer privatizacije.

RNK Split je, nakon propasti priče s privatizacijom, izbačen u 3. ligu. Jaaako strašno ... Tamo je i bio prije privatizacije i tamo bi sve ovo vrijeme i bio.

Navijanje protiv kluba je navijanje za klub.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 09:51   #1643
Sad ste dobili svoje, covjek objasnio i sada smo nadam se zauvijek neke teme zatvorili.
Old Jučer, 10:46   #1644
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post

Zadnjih 5 godina za redom bila su tri kluba iz L5 u polufinalu EL i od toga je jedan uvijek osvojio. Ja bih rekao da je to sasvim solidna dominacija. S obzirom da je prije toga bilo razdoblje kad su u EL dominirali Rusi i Portugalci, jasno je da je do toga došlo najviše zato jer je UEFA (baš tu negdje) povećala novčane nagrade u EL, nešto i zato jer je mnogima osvajanje EL bio lakši put do LP, a sasvim sigurno najmanje zbog nekakvog "trofeja".

ako cemo cjepidlacit, 4 godine jer su 2013. u polufinalu igrali predstavnici Svicarske, Turske, Engleske i Portugala.

A i u te 4 godine, 3 puta su jake snage iz L5, Juventus, Napoli i Lyon zaustavljeni od Benfice, Ajaxa i Dnipra u polufinalu. Dalje, taj nastup Lyona je jedino francusko polufinale u zadnjih 10 godina (da ne idemo predaleko u proslost). Nijemci su zadnje polufinale igrali prije 8, a Talijani nemaju finale u tih 10 godina.
A kako je kolega forumas u originalnom postu napisao da klubovi tog ranga (top Portugal, Rusija, Ukrajina, Nizozemska) gube korak sa ovima iz petice, cinjenice ga demantiraju. Mozemo govorit o Spanjolskoj i Engleskoj dominaciji opcenito u europskom nogometu i to je fakt.
Maknemo li Bayern, PSG i Juventus (uz ogradu za ove potonje) sa strane, nijedan klub iz Ita, Njemacke i Francuske nije favorit (mozda Napoli i Dortmund) ili se nece prosetat (to nece ni Napoli ni Dortmund) u imaginarnom cetvrtfinalu/polufinalu EL protiv random predstavnika Portugala, Rusije, Nizozemske, Ukrajine, Belgije ili Turske.

A dopustit ces, ako si se vec docekao travanj u Europi, onda imas ambiciju i otic do kraja.

PS
Ostali, necitirani dijelovi tvog posta su uobicajeno neprobavljivi i vrijedjaju zdrav razum (Hajduk vs Dinamo usporedba). Takodjer i u dijelovima apsolutno nebulozni, usporedba i relacije vlasnistva, privatnog kapitala, Balkan vs Zapad, Skladgradnja vs Glazer, Samsonenko (ili kako vec) vs Katar itd.
reg. ovisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 11:44   #1645
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Mamićevac, skakao si ko jelen kad ga je Henriquez jedva prebacio prek crte.

Kažem ja, Mamićevac .... Još malo pa ćeš počet širit teoriju da je to sve zbog (provedene) ideje o ligi 10.

Ovo je jedna od najglupljih floskula koja se gura kao "argument" protiv privatizacije klubova ogrezlih u nejasnoće svih drugih oblika upravljanja (od Hajdukove tragikomedije do Dinamovog horror filma).

Aj ti sada ovdje reci koliko se puta to stvarno dogodilo u nogometu? Evo, da ti pomognem, jedan primjer je Wimbledon prije petnaestak godina. Slobodno nastavi niz...

A s druge strane imaš bitno veći niz klubova u kojima se upravo zbog dolaska bogatog vlasnika (Arapina ili koga god...) dogodio procvat kakvog ne bi bilo bez njega. Od Osijeka i Rijeke, preko Leipziga i PSG-a do Cityja i Chelsea....

Dalo se ovdje od likova čija se forumaška reputacija zasniva na sposobnosti da po 5-6 puta u istoj rečenici ponove sintagmu "ja znam" čuti RNK Split kao negativan primjer privatizacije.

RNK Split je, nakon propasti priče s privatizacijom, izbačen u 3. ligu. Jaaako strašno ... Tamo je i bio prije privatizacije i tamo bi sve ovo vrijeme i bio.

B]
[/B]

Na Hajduk uopce nisam mislio ni Dinamo

[B]preko Leipziga[/B

RB. je posebna tema

Uglavnom ja sam rekao da se pokusava i nebi cudilo da se desi.
Ako je vlasnik PSG izjavio da mu nisu jasni Englezi da London mora imat 10 klubova..koliko bi se zaradilo da ima jedan klub kao u Parisu.
Pa podebljanje cijena ulaznica .
Pa turist navijaci .
Slika Turist navijaca dubljeg dzepa u Realovim dresovima po svim tribinama Nou Campa na Supercupu meni nije nesto fantasticno.
Bas me zanima koliko ce Frente Atletico dobit ulaznica na novom super modernom stadionu...jel ce dobit cijelu tribinu iza gola ko na starom Calderonu ili ce ih spizdit na najgornju galeriju da ih se ne vidi i necuje kao i Realova i Barcelonine navijace .
Jedino se jos Bundes liga drzi koja dozvoljava jeftino stajanje na tribinama..ali dokad kolko sam citao vec su htjeli to ukinuti ..
Sve nekako postaje plasticno sve na istu felu.
svi novi stadioni koda su kopija jedan drugoga.
gubi se se draz
Recimo navijaci Torina moraju u gradskom derbiju na Juveovom stadionu u kut koda nisu gradski rivali,dobe isto ulaznica ko i navijaci Atalante ili Intera.
Sve je jebeno numerirano isplanirano i samo skuplje.
Igraci ne slave titule s navijacima neg0 u teren ulete zene ,cure, deca...
A valda tako mora bit
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:47   #1646
Jbt vi jos uvijek ulazite u debate sa nevenkom. Petrinjac nista tako ne mora biti, moze se i drugacije. Ajmo za promjenu prestat bit ko guske u magli i slijedit svaki stetni trend. Za pocetak kako ti kazes amerikanizaciju nogometa.

Poslano sa mog SM-T280 koristeći Tapatalk
bijesprvi is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:02   #1647
Karačiću moglo je to manje očito
Old Danas, 02:32   #1648
Quote:
Herve kaže: Pogledaj post
Karačiću moglo je to manje očito
ono penal i nije, a i da bi u 94. namištali
Bossmanidis is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:28   #1649
Znaci imamo od sad 2 NK.Wellness Spa kluba koja kad dobiju po pički u Europi pa ih malo relaksiraju sa 3 boda u HNL
Galliko fili is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:34   #1650
Misliš na GNK I Osijek?
spalato78 is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:11   #1651
nek je Cibalia pobjedila, da krene ipak nabolje nakon svega, valjda će bit bolje ove sezone pa da se ne bore grčevito za ostanak, ono prošle godine je bilo mučno, Bartolović je domaći, zna što treba i kako treba, davat će priliku i domaćim igračima, juniorima
runaway88 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.