Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2017., 09:36   #101
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post


pa obitelji ih odgajaju tako! zato jer jesmo patrijarhalna zemlja. ja sam sam ful osjeljiva na to, mrzim taj odgoj žene žrtve ali tako je, pa ja i moje poznanice smo rođene u zagrebu, a sve su bile odgajane da pospreme bratu sobu, sve za njega dok se ne oženi pa prezume druga žena, za oca ne moram ni pisati, sramota da pored ženskog djeteta muško da si popegla, ako nema mame, kad se ručalo stari je tražio da mu se donese voda ili nešto, pod normalno bi se glavu obitelji služilo, iako su i mame radile. a kako je tek van zagreba, moje poznanice su visoko obrazovane, ali iz manjih mjesta, i dan danas smatraju da muško ne može spremati stan, peglati, bilo kakve kućne poslove jer je muško. mlade ženice, cca 30 godina, sa fakultetom, rade kao i muž, ali kad dodju doma, i dalje su u modu kako su ih majke iz kamenjara odgojile. mora se, muško je to. sramota, ne zna on jadan, a i unervozi se on, bla ba. to je večina da se razmijemo, manjina su žene koje se osječaju ravnopravno i ne vide da i muško i žena imaju iste sposobnosti i obaveze. duboko ukorjenjen je taj sram, žensko mora, muško ako želi.
a kako je tek među niže obrazovanim, mogu zamisliti, a tek van gradova, ajme.
Kurac. Koliko je ljudi odgajano u duboko religioznoj obitelji, pa je nakon punoljetnosti, vjeru i religiju odjebalo i odlučilo misao osnovati na temelju vlastitog pogleda na život ? - Popriličan broj.

U našoj državi te nitko ne može natjerati na nešto što ti ne želiš. Taj sram što je duboko ukorjenjen u tebi je izvor tvog problema u glavi i načinu razmišljanja.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:43   #102
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Kurac. Koliko je ljudi odgajano u duboko religioznoj obitelji, pa je nakon punoljetnosti, vjeru i religiju odjebalo i odlučilo misao osnovati na temelju vlastitog pogleda na život ? - Popriličan broj.

U našoj državi te nitko ne može natjerati na nešto što ti ne želiš. Taj sram što je duboko ukorjenjen u tebi je izvor tvog problema u glavi i načinu razmišljanja.
A valjda bi drzava trebala zatvorit svakog krkana za kojeg se sirotica u 21. stoljecu odlucila udat, radjat djecu i ne radit, a onda je hranit i oblacit jer kako ce jadna radit kad se mora brinut za djecu. Ili kaj?
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:31   #103
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
mene iskreno muci jedna stvar... nisam primijetio neki jaz u placama medju spolovima na istim pozicijama u tvrtkama u kojima sam radio. kako su to zene tocno vise financijski ovisne od muskaraca ako je igraliste poprilicno izjednaceno?
Nije izjednačeno, samo su stvorene okolnosti da može biti ako se žena hoće i može odlučiti na tu varijantu. Izvrsno, ili puno bolje plaćene pozicije jesu ženama dostupne, ali traže žrtvu na strani obitelji zbog neophodno potrebnog vremena, truda i raznih para-angažmana kojima se dolazi do vrha. Društvenih, političkih, stručnih i inih.
Kada bih karijeri posvetila jednako vremena kao moj muž viđali bismo se vjerojatno manje od jednom dnevno i to bi vjerojatno bio put prema kraju našeg braka i zadovoljstva njime. Već da sam prihvatila mjesto ravnateljice škole, dakle uopće ne ništa osobito visoko i zahtjevno, moje bi se radno vrijeme produžilo za sigurno 50-70%. A to je ulog potreban za tek par tisuća kuna mjesečno... O nečemu značajnijem da niti ne govorim.
Hoću reći, ne možemo ignorirati realnost, jednako kao niti povijesne navade, običaje i realne potrebe. Stvarnu sliku, uprkos više ne tako rijetkim suprotnim primjerima, izuzetcima. Ipak izuzetcima.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:33   #104
jer postoje samo sirotice zatvorene u podrum, neke tam lijene krave sponze i super realizirane i samostalne amazonke. žena koja radi za par tisuća, u vezi je s nasilnim krkanom, živi kod njega ili njegovih, nema pomoć sa strane, svoju familiju, i ima djecu je također u zamci, koliko god svesemožekadsehoće.

4fun, opet isto pitanje, jel imaš ti sestru?
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:34   #105
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
ja sam sam ful osjeljiva na to, mrzim taj odgoj žene žrtve ali tako je, pa ja i moje poznanice smo rođene u zagrebu, a sve su bile odgajane da pospreme bratu sobu, sve za njega dok se ne oženi pa prezume druga žena, za oca ne moram ni pisati, sramota da pored ženskog djeteta muško da si popegla, ako nema mame, kad se ručalo stari je tražio da mu se donese voda ili nešto

Ti i ja smo očito živjeli u dva različita Zagreba. Jer, u Zagrebu u kojem sam ja odrastao, se ženska djeca definitivno nisu odgajala tako kako si ti napisala.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:38   #106
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Nije izjednačeno, samo su stvorene okolnosti da može biti ako se žena hoće i može odlučiti na tu varijantu. Izvrsno, ili puno bolje plaćene pozicije jesu ženama dostupne, ali traže žrtvu na strani obitelji zbog neophodno potrebnog vremena, truda i raznih para-angažmana kojima se dolazi do vrha. Društvenih, političkih, stručnih i inih.
Kada bih karijeri posvetila jednako vremena kao moj muž viđali bismo se vjerojatno manje od jednom dnevno i to bi vjerojatno bio put prema kraju našeg braka i zadovoljstva njime. Već da sam prihvatila mjesto ravnateljice škole, dakle uopće ne ništa osobito visoko i zahtjevno, moje bi se radno vrijeme produžilo za sigurno 50-70%. A to je ulog potreban za tek par tisuća kuna mjesečno... O nečemu značajnijem da niti ne govorim.
Hoću reći, ne možemo ignorirati realnost, jednako kao niti povijesne navade, običaje i realne potrebe. Stvarnu sliku, uprkos više ne tako rijetkim suprotnim primjerima, izuzetcima. Ipak izuzetcima.
I, gdje je tu nepravda? Pa i muškarci karijeristi moraju žrtvovati gomilu svog vremena, ako žele napredovati na hijerarhijskoj ljestvici. To se ne odnosi samo na žene.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:33   #107
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ti i ja smo očito živjeli u dva različita Zagreba. Jer, u Zagrebu u kojem sam ja odrastao, se ženska djeca definitivno nisu odgajala tako kako si ti napisala.
A ako su ih tako i odgajali, a nije da nije bilo i toga, ipak ne znam nijednu u zagrebu, a ni sire da nije zavrsila srednju skolu, da nije izlazila i druzila se s ovim modernim amazonkama i sve koje su zavrsile u braku s macho vlasnikom birtije ili poduzetnikom koji to bas i nije te odlucile bit kucanice napravile su to jer im je to bas bilo fora. Nekima je fora i nakon 10-20 godina braka, vecini bas i nije, ali su toliko van svega da samo dupe znaju same obrisat.
Ali po vlastitom izboru.
Roditelji im nisu zbog toga presretni niti se hvale rodbini kako im se dite dobro udalo.
Ne moze se u zivotu sve predvidjeti, ni dobro ni lose. Moze ti taj muz provider svega biti i najbolji na svijetu i zaradjivati fino za tebe i troje djecice, ali ako mu se nesto dogodi, a ti nemas nikakvu struku ni dana staza, puno je veca vjerojatnost da ce svi jebat jeza nego ako imas barem nesto.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:44   #108
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
A ako su ih tako i odgajali, a nije da nije bilo i toga, ipak ne znam nijednu u zagrebu, a ni sire da nije zavrsila srednju skolu, da nije izlazila i druzila se s ovim modernim amazonkama i sve koje su zavrsile u braku s macho vlasnikom birtije ili poduzetnikom koji to bas i nije te odlucile bit kucanice napravile su to jer im je to bas bilo fora. Nekima je fora i nakon 10-20 godina braka, vecini bas i nije, ali su toliko van svega da samo dupe znaju same obrisat.
Ali po vlastitom izboru.
Roditelji im nisu zbog toga presretni niti se hvale rodbini kako im se dite dobro udalo.
Ne moze se u zivotu sve predvidjeti, ni dobro ni lose. Moze ti taj muz provider svega biti i najbolji na svijetu i zaradjivati fino za tebe i troje djecice, ali ako mu se nesto dogodi, a ti nemas nikakvu struku ni dana staza, puno je veca vjerojatnost da ce svi jebat jeza nego ako imas barem nesto.
Pa meni nema nista odbojnije od kucanice i ne mogu shvatiti frajere koji uopce zene takve. Zeniti nekoga kome je zivotni domet sjedit doma i navlacit krpu za prasinu po cijele dane je van svake pameti.
Zamisli koji su to dubokoumni razgovori s nekim tko nema ama bas nikakvih drugih potreba ni zelja osim saznanja koja je akcija u lidlu.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:59   #109
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Pa meni nema nista odbojnije od kucanice i ne mogu shvatiti frajere koji uopce zene takve. Zeniti nekoga kome je zivotni domet sjedit doma i navlacit krpu za prasinu po cijele dane je van svake pameti.
Zamisli koji su to dubokoumni razgovori s nekim tko nema ama bas nikakvih drugih potreba ni zelja osim saznanja koja je akcija u lidlu.
Pa ne zenis se da bi sa zenom razgovarao, pobogu.
Zenis se da kad dodjes doma s posla, iz kladionice, birtije gdje si razgovarao s muskarcima, imas skuhano, oprano i popeglano, a usto su zena i djeca dokaz da nisi peder
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 12:13   #110
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
A ako su ih tako i odgajali, a nije da nije bilo i toga
Dobro, ne mogu tvrditi da toga uopće nije bilo, ali mislim da je Zagreb baš ogledni primjer zapadnjačkog načina odgoja ženske djece.

Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Pa meni nema nista odbojnije od kucanice i ne mogu shvatiti frajere koji uopce zene takve. Zeniti nekoga kome je zivotni domet sjedit doma i navlacit krpu za prasinu po cijele dane je van svake pameti.
Zamisli koji su to dubokoumni razgovori s nekim tko nema ama bas nikakvih drugih potreba ni zelja osim saznanja koja je akcija u lidlu.
Nije dobro ići u krajnosti, u koju si ti otišao.

Nisu sve domaćice glupe guske čije su jedine potrebe saznanja o akcijama u Lidlu, ili negdje drugdje.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 12:33   #111
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Pa ne zenis se da bi sa zenom razgovarao, pobogu.
Zenis se da kad dodjes doma s posla, iz kladionice, birtije gdje si razgovarao s muskarcima, imas skuhano, oprano i popeglano, a usto su zena i djeca dokaz da nisi peder
Znači, svi muškarci oženjeni domaćicama su kladioničarski krkani, nesigurni u svoj identitet?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 12:48   #112
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Znači, svi muškarci oženjeni domaćicama su kladioničarski krkani, nesigurni u svoj identitet?
Jesi ti mozda pristojan, fin Hrvat katolik i otac tri djevojcice i sina cetvrtog ozenjen za smjernu domacicu pa se osjecas napadnut?
Jebote, ne moze se covjek malo ni sprdat na temu odredjene skupine ljudi u drustvu, koja cak i postoji, bez karikiranja, a da se ne javi ceta smrtno ozbiljnih koji se zgroze ili uvrijede.
Evo, ja sam bivsa preljubnica, rastavljena, poluobrijane glave, jedno dijete, zaposlena na neodredjeno, imam nesto kredita i minusa, u vezi sam s mladjim, pretpostavljam sto roditelji i selo o svemu tome misle, pa slobodno nabaci koji sarkasticni komentar, sigurno ti necu odgovoriti sa Hoces reci da su sve rastavljene zene.... nesto?
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 12:56   #113
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Dobro, ne mogu tvrditi da toga uopće nije bilo, ali mislim da je Zagreb baš ogledni primjer zapadnjačkog načina odgoja ženske djece.



Nije dobro ići u krajnosti, u koju si ti otišao.

Nisu sve domaćice glupe guske čije su jedine potrebe saznanja o akcijama u Lidlu, ili negdje drugdje.
kava:[/QUOTE]

Pa ja stvarno ne znam koliko mozes biti intelekutalno (ne)razvijen kada ti je jedini prozor u svijet Ljubav u zaledju i kraljevska rubrika u Gloriji
A ovo za Zagreb, mozda je to i bio nekada davno ali je dolaskom kojekakvih primitivaca iz kojekakvih vukojebina izgubio taj zapadnjacki stih i vise u Zagrebu neces cuti ljubim ruke milostiva nego nesto s tvrdim č ko daska.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.08.2017., 13:48   #114
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
kava:
Pa ja stvarno ne znam koliko mozes biti intelekutalno (ne)razvijen kada ti je jedini prozor u svijet Ljubav u zaledju i kraljevska rubrika u Gloriji
A ovo za Zagreb, mozda je to i bio nekada davno ali je dolaskom kojekakvih primitivaca iz kojekakvih vukojebina izgubio taj zapadnjacki stih i vise u Zagrebu neces cuti ljubim ruke milostiva nego nesto s tvrdim č ko daska.[/QUOTE]

Jebalo te ljubljenje ruku :P
A i sikonske sponzoruse koje vladaju spicom su najmanje djeca ovih iz vukojebina, te su na misi.
A Gloria sluzi da ovima koji su sposobni procitat vise od tri retka na sat pokaze da je Pisekica zpravo istrazivacka novinarka, Gruica glumacka velicina, a suprug joj vrhunski spisatelj, Severina skoro pa operna diva i uzorna hrvatska majka itd.
Plus putopisi kojima nema ravnih na bjelosvjetskim tv postajama.
Avantura Maje Suput u Keniji. Sandra Bagaric i suprug u dolini Nila.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 14:03   #115
Jednom sam, čini mi se na ŽK, čitala snebivanja da kad je to muško sve nasljeđivalo u Dalmaciji, da di toga ima, da su sve njihove babe i šukunbabe dobile kuće i da je to valjda onda od pamtivijeka tako i tko su ti primitivci koji to rade i tko tamo laže.
Tako se osjećam kad čitam neke upise koji se čudom čude da podosta žena biva doma jer je tako naučeno (i još govore o slobodi izbora kao da su izmislili toplu vodu i džabe sociologija i psihologija, baci sve u tri pm, znaju forumaši) a koliko ih tek radi kao blagajnica koja je zatočena u kredit pa ako se razvede može sjest na trg i prosit.

Dvije Hrvatske.

Naravno, u ovoj koju ja vidim, malo ih odabere češat pičku jer im se ćefnulo.
Ali opet, štajaznam, ja se nisam naviđala emancipiranih šukunbaba i baba. A čak nisam dite sa sela.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 14:08   #116
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post

Jebalo te ljubljenje ruku :P
A i sikonske sponzoruse koje vladaju spicom su najmanje djeca ovih iz vukojebina, te su na misi.
A Gloria sluzi da ovima koji su sposobni procitat vise od tri retka na sat pokaze da je Pisekica zpravo istrazivacka novinarka, Gruica glumacka velicina, a suprug joj vrhunski spisatelj, Severina skoro pa operna diva i uzorna hrvatska majka itd.
Plus putopisi kojima nema ravnih na bjelosvjetskim tv postajama.
Avantura Maje Suput u Keniji. Sandra Bagaric i suprug u dolini Nila.

vrh
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 14:17   #117
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Jednom sam, čini mi se na ŽK, čitala snebivanja da kad je to muško sve nasljeđivalo u Dalmaciji, da di toga ima, da su sve njihove babe i šukunbabe dobile kuće i da je to valjda onda od pamtivijeka tako i tko su ti primitivci koji to rade i tko tamo laže.
Tako se osjećam kad čitam neke upise koji se čudom čude da podosta žena biva doma jer je tako naučeno (i još govore o slobodi izbora kao da su izmislili toplu vodu i džabe sociologija i psihologija, baci sve u tri pm, znaju forumaši) a koliko ih tek radi kao blagajnica koja je zatočena u kredit pa ako se razvede može sjest na trg i prosit.

Dvije Hrvatske.

Naravno, u ovoj koju ja vidim, malo ih odabere češat pičku jer im se ćefnulo.
Ali opet, štajaznam, ja se nisam naviđala emancipiranih šukunbaba i baba. A čak nisam dite sa sela.
Ja sam polubodulka poluvlajina :P
Ovo za nasljedjivanje u Dalmaciji je tocno. I nije se nitko tu nesto bunio, kao ni oko toga gdje zene sjede u crkvi, oko toga da su neki vrlo dvojbeni obicaji i dalje vrlo prisutni itd.
I na otoku ako nisi uciteljica ili trgovkinja fakat i nemas sto radit osim sezonski.
U vlajlendu ni to. Ali ni mojoj babi nije muz bio gazda. Ni tetkama, ni sestricnama. Postoji ta neka tradicija, ali i cure iz pripizdina joj se itekako smiju u facu. Pa ako i ne mogu utjecat na to da caca ostavi kucu muskoj djeci, to ne znaci da ih nece sve poslat u trokurac i dignut sidro. Govorim o fakat pripizdinama. Gdje se cure itekako primaju susenja lavande, pravljenja tinktura i ukrasnih vrecica, pecenja kolaca za svadbe i sprovode, a i naveliko se rastaju ako im muzevi krkani na to gundjaju ili ih maltretiraju.
Uvijek ce naravno biti i manje sposobnih i manje hrabrih i manje bistrih, ali da ga jebes, i s blagajnickom placom i nesto radnog staza i sposobnosti snalazenja van 4 zida svoje i susjedine kuce imas neke sanse maknut se od krkana, zajebu se i vece "face".
Ove koje su se sretno predale u ruke lika koji je nokautirao svakog tko ju je pogledao, jebiga. Bog im bio na pomoci.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:02   #118
Ja sam iz Primorja i tu je žena gazda u kući.
Muški predaju cijelu plaću ženi i onda mu ona daje džeparac
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:24   #119
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ja sam iz Primorja i tu je žena gazda u kući.
Muški predaju cijelu plaću ženi i onda mu ona daje džeparac
Pa nisam ni htjela navodit svoju baku kucanicu sa zavrsenom osnovnom skolom i dedu sveucilisnog profesora koji joj je isto tak davao sve pare i dobivao djeparac.
A krkan je krkan, al to je napeto kad te tak voli da popizdi ak te netko pogleda, a poslije je cudno ako popusis samar jer si se pocesljala za ducan.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 20:11   #120
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Jesi ti mozda pristojan, fin Hrvat katolik i otac tri djevojcice i sina cetvrtog ozenjen za smjernu domacicu pa se osjecas napadnut?
Jebote, ne moze se covjek malo ni sprdat na temu odredjene skupine ljudi u drustvu, koja cak i postoji, bez karikiranja, a da se ne javi ceta smrtno ozbiljnih koji se zgroze ili uvrijede.
Evo, ja sam bivsa preljubnica, rastavljena, poluobrijane glave, jedno dijete, zaposlena na neodredjeno, imam nesto kredita i minusa, u vezi sam s mladjim, pretpostavljam sto roditelji i selo o svemu tome misle, pa slobodno nabaci koji sarkasticni komentar, sigurno ti necu odgovoriti sa Hoces reci da su sve rastavljene zene.... nesto?
Ne. Hrvat jesam, ali nisam oženjen za domaćicu, i nemam četvero djece. U crkvu ne idem uopće, a u kladionicu nikada nisam stupio nogom.

I ne osjećam se napadnut, nego mi pomalo idu na živce generalizacije i indoktrinacije, kako one koje dolaze od strane crkve i tzv. desničarsko-domoljubne bulumente, tako i ove vaše.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.