Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 22:00   #9081
Pozdrav cure!
Već neko vrijeme se zezam s trajnim lakovima i oduševljena sam! Nokti uvijek uredni, držim ih do 10ak dana, ne dulje jer mi se vidi izrast. Zbilja nemam problema s njima.
Ali, i prijateljice bi svratile na manikuru. Jednoj od njih trajni lak nikako ne izdrži dulje od par dana, već treći dan se krha i ispada u komadićima.
Može li mi koja od vas pomoći savjetom - što da napravim, kako da pripremim nokte da joj manikura potraje?
Svoje pripremim standardno - nakon skidanja trajnog laka tek ih lagano iapoliram, stavim bazu, ispečem, dva sloja laka, svaki pečem i na kraju zapečem i nadlak.
Zahvaljujem na pomoći 😚
__________________
...još koja o laku za nokte...
m@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 22:54   #9082
Quote:
m@na kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!
Već neko vrijeme se zezam s trajnim lakovima i oduševljena sam! Nokti uvijek uredni, držim ih do 10ak dana, ne dulje jer mi se vidi izrast. Zbilja nemam problema s njima.
Ali, i prijateljice bi svratile na manikuru. Jednoj od njih trajni lak nikako ne izdrži dulje od par dana, već treći dan se krha i ispada u komadićima.
Može li mi koja od vas pomoći savjetom - što da napravim, kako da pripremim nokte da joj manikura potraje?
Svoje pripremim standardno - nakon skidanja trajnog laka tek ih lagano iapoliram, stavim bazu, ispečem, dva sloja laka, svaki pečem i na kraju zapečem i nadlak.
Zahvaljujem na pomoći 😚
Ne napraviš (joj) dobru pripremu.
Ja koristim OPI Bond Aid, to je PH neutralizator koji 'isuši' i odmasti nokat, tako da gel tj. trajni lak bolje prianja i ne odiže se.
Za svaki nokat umoči četkicu zasebno. I namaži i ispod nokta, tj. po rubu nokta. Do stavljanja baze tj. laka ne smiješ dirati nokte.

Imaš za kupiti u Muelleru ili online (ebay i sl.)
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:12   #9083
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Ne napraviš (joj) dobru pripremu.
Ja koristim OPI Bond Aid, to je PH neutralizator koji 'isuši' i odmasti nokat, tako da gel tj. trajni lak bolje prianja i ne odiže se.
Za svaki nokat umoči četkicu zasebno. I namaži i ispod nokta, tj. po rubu nokta. Do stavljanja baze tj. laka ne smiješ dirati nokte.

Imaš za kupiti u Muelleru ili online (ebay i sl.)
Hvala puno
Probam tako.
__________________
...još koja o laku za nokte...
m@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:20   #9084
Moze preporuka za trajni lak u centru ili na Tresnjevci, ali da primaju Amex?

Hvala
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 12:14   #9085
Curke može preporuka na pm za osobu koja doma radi/salon za ugradnju noktica na podrucju Dubrave- Poljanice.
Unaprijed hvala
__________________
Sreća, ljubav i toliko više...
SashaFierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:27   #9086
Pozdrav cure!!
Evo i ja sam se odlučila doma sama raditi trajni lak,najviše zbog naručivanja u salonima,par puta sam odgodila,npr.zbog bolesti klinaca,pa su me napopreko gledali kasnije.....a i isplati se,gledajući dugoročno .
Malo sam guglala i koliko znam kada mi su mi cure radile u salonu,morala bih kupiti blok-rašpu za ploču nokta,bazni lak,trajni lak i top coat i naravno lampu.
E sad vidim da se spominju nekakvi odmaščivaći u tekučini,pa primeri za bolje učvrščivanje laka.Da li je to neophodno?
Ja bih naručila sve preko interneta pa ako tko ima kakvu preporuku odnosno stranicu gdje povoljno i kvalitetno kupiti?
Još vidim da postoje led i uv lampe.Ja bih radije led jer vidim da one brže suše i ne mjenja im se žarulja.Znate li kolika je jačina u Watima potrebna za sušenje tj.kolika je dovoljna,jer vidim da ih stvarno ima svakakvih jačina i cijena.
Ako se nekom da da mi malo odgovori bila bih mu jaaaaako zahvalna!
Svima lijep pozdrav.
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:28   #9087
Quote:
LOVELY DIANA kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!!
Evo i ja sam se odlučila doma sama raditi trajni lak,najviše zbog naručivanja u salonima,par puta sam odgodila,npr.zbog bolesti klinaca,pa su me napopreko gledali kasnije.....a i isplati se,gledajući dugoročno .
Malo sam guglala i koliko znam kada mi su mi cure radile u salonu,morala bih kupiti blok-rašpu za ploču nokta,bazni lak,trajni lak i top coat i naravno lampu.
E sad vidim da se spominju nekakvi odmaščivaći u tekučini,pa primeri za bolje učvrščivanje laka.Da li je to neophodno?
Ja bih naručila sve preko interneta pa ako tko ima kakvu preporuku odnosno stranicu gdje povoljno i kvalitetno kupiti?
Još vidim da postoje led i uv lampe.Ja bih radije led jer vidim da one brže suše i ne mjenja im se žarulja.Znate li kolika je jačina u Watima potrebna za sušenje tj.kolika je dovoljna,jer vidim da ih stvarno ima svakakvih jačina i cijena.
Ako se nekom da da mi malo odgovori bila bih mu jaaaaako zahvalna!
Svima lijep pozdrav.
Upravo sam u čekanju dostava sveg potrebnog materijala.
Uzimam sve svoje sa ebaya i alexpressa.
Lampa koju sam naručila.
Čitam okolo da cure suše sa 9W led lampom. Ova je 24W. Mora biti dovoljno.
Bazu i top coat sam uzela od Borne Pretty, a lakove u boji par komada Rosalind sa alija. Tamo ih svi hvale, pa ćemo vidjeti.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 21:29   #9088
Cure, kojim acetonom skidate trajni lak?
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:37   #9089
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Cure, kojim acetonom skidate trajni lak?
meni se pokazao najbolji aveo pure, s tim da prvo izrašpam gornji sloj. Probala sam jos 100%tni aceton i aveo proffesional i pure mi je najbolji
pcelicamaja99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:48   #9090
Quote:
LOVELY DIANA kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure!!
Evo i ja sam se odlučila doma sama raditi trajni lak,najviše zbog naručivanja u salonima,par puta sam odgodila,npr.zbog bolesti klinaca,pa su me napopreko gledali kasnije.....a i isplati se,gledajući dugoročno .
Malo sam guglala i koliko znam kada mi su mi cure radile u salonu,morala bih kupiti blok-rašpu za ploču nokta,bazni lak,trajni lak i top coat i naravno lampu.
E sad vidim da se spominju nekakvi odmaščivaći u tekučini,pa primeri za bolje učvrščivanje laka.Da li je to neophodno?
Ja bih naručila sve preko interneta pa ako tko ima kakvu preporuku odnosno stranicu gdje povoljno i kvalitetno kupiti?
Još vidim da postoje led i uv lampe.Ja bih radije led jer vidim da one brže suše i ne mjenja im se žarulja.Znate li kolika je jačina u Watima potrebna za sušenje tj.kolika je dovoljna,jer vidim da ih stvarno ima svakakvih jačina i cijena.
Ako se nekom da da mi malo odgovori bila bih mu jaaaaako zahvalna!
Svima lijep pozdrav.

Ja sam još uvijek početnica u home made trajnom lakiranju ali nadam se da ću ti pomoći.
Imam led lampu 9w koja mi za 30 sek osuši lak (ebay), lakove imam born pretty (baza, boja, sjaj) i jako sam zadovoljna njima.
Možeš probati bez odmašćivaća ali pitanje koliko će ti onda trajati jel njegova poanta je da odmasti nokat kako bi se lak bolje uhvatio.
Ja sam cleaner i dehidrator sama napravila, isti je sastav kao kupovni a puno puno jeftinije izađe ako ga sama radiš.
cleaner nije ništa drugo nego medicinski alkohol (ja imam 96%) i svrha mu je da ukloni nečistoću sa nokta.
Dehidrator sam napravila tako da sam dobro oprala staru bočicu laka i unutra pomiješala 2/3 96% alkohola i 1/3 100% acetona.

Molim cure koje se možda više kuže da me isprave ako je potrebno ali meni na ovaj način funkcionira
pcelicamaja99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 18:13   #9091
Quote:
pcelicamaja99 kaže: Pogledaj post
Ja sam još uvijek početnica u home made trajnom lakiranju ali nadam se da ću ti pomoći.
Imam led lampu 9w koja mi za 30 sek osuši lak (ebay), lakove imam born pretty (baza, boja, sjaj) i jako sam zadovoljna njima.
Možeš probati bez odmašćivaća ali pitanje koliko će ti onda trajati jel njegova poanta je da odmasti nokat kako bi se lak bolje uhvatio.
Ja sam cleaner i dehidrator sama napravila, isti je sastav kao kupovni a puno puno jeftinije izađe ako ga sama radiš.
cleaner nije ništa drugo nego medicinski alkohol (ja imam 96%) i svrha mu je da ukloni nečistoću sa nokta.
Dehidrator sam napravila tako da sam dobro oprala staru bočicu laka i unutra pomiješala 2/3 96% alkohola i 1/3 100% acetona.

Molim cure koje se možda više kuže da me isprave ako je potrebno ali meni na ovaj način funkcionira
Gdje si kupila 100% aceton??
Gledam i tražim ali ćorak.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 19:01   #9092
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Gdje si kupila 100% aceton??
Gledam i tražim ali ćorak.
Kupila sam u ljekarni. 100 ml oko 8 kn. Drugi put kad sam išla u istu ljekarnu po to nije mi dala (bila druga zaposlenica koja me ne zna toliko dobro ko ova prvi put), pravila se da nema već godinama toga u slobodnoj prodaji. iako su cure ovdje pisale da ima u dućanima kemoboje i sl pa čak i u Mulleru na odjelu za čišćenje
pcelicamaja99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 19:23   #9093
A čovjeće ko da prodaju eksploziv

96% alkohol si isto kupila u ljekarni?
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 19:31   #9094
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
A čovjeće ko da prodaju eksploziv

96% alkohol si isto kupila u ljekarni?
Bila sam u još nekoliko ljekarna pitat za aceton i sve su me gledale kao da sam s marsa opala.
A alkohol sam imala doma, nemam pojma otkud se pojavio u ormariću AL mislim da ga jedino ljekarne drže. ako ne smiju niti to prodavati probaj kupiti 70%tni (u pravilu se on i koristi al kako sam ja ovaj imala doma uzela sam njega) i po mogućnosti odi u neku ljekarnu gdje te znaju
pcelicamaja99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 19:37   #9095
Quote:
pcelicamaja99 kaže: Pogledaj post
Bila sam u još nekoliko ljekarna pitat za aceton i sve su me gledale kao da sam s marsa opala.
A alkohol sam imala doma, nemam pojma otkud se pojavio u ormariću AL mislim da ga jedino ljekarne drže. ako ne smiju niti to prodavati probaj kupiti 70%tni (u pravilu se on i koristi al kako sam ja ovaj imala doma uzela sam njega) i po mogućnosti odi u neku ljekarnu gdje te znaju
Za alkohol znam da neće biti problema jer je medicinski 70%-tni pa barem s tim neću imati problema.
A jbg, kupit ću ph bond na aliju, nije neka cijena 3,4$ jer mi se čini znanstvena fantastika kupiti taj 100% alkohol
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 19:48   #9096
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Za alkohol znam da neće biti problema jer je medicinski 70%-tni pa barem s tim neću imati problema.
A jbg, kupit ću ph bond na aliju, nije neka cijena 3,4$ jer mi se čini znanstvena fantastika kupiti taj 100% alkohol
Misliš 100% aceton?
Probaj pitat u ljekarni, a ako nedaju sigurno imaš u blizini neku kemoboju ili Muller, a ako baš ne ide onda kupi gotovo.
iako raspitaj se i kod naših cura po koliko je, da ne čekaš baš sad dostavu ako sve drugo imaš. mislim da ti glamour ima po cca 40 kn
pcelicamaja99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:56   #9097
Hvala ti na savjetu, budem pogledala po tim mjestima s bojama (možda bi bauhaus mogao imati)
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 18:34   #9098
Hvala puno pcelicamaja99 i zhuta što ste se odazvale na temu .
Ja zapela da kupim neku ccfl lampu,kao kombinacija uv i led,košta oko 300 kn.Šta mislite o toj lampi.Ja bih htjela malo brže da suši..Pa sam se zato zakačila na tu,a ne na običnu.
A što se tiče tog cleanera i dehidratora,jel to jedno te isto?
Jel ti pcelice dobro drži trajni lak kad s tim očistiš?
Gdje kupujete taj Aveo pure za odstranjivanje laka?Jel to műller?
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 11:54   #9099
Upadam kao padobranac, ali kako sam se odlucila sama si radit trajni pa vidim da vas dosta koristi born pretty base i top coat. Gdje ga kupujete? na alliju mi ne dopušta slanje u HR?
1503 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 15:12   #9100
U Mulleru nije bio zelenog Aveo acetona pa sam uzela od lubenice.
Sadrži aceton i prvi je na popisu sastojaka pa rekoh ajde da vidim.
Dobro skida trajni lak, treba ga dodouše saftati 10ak minuta ali skida se.

Za sad ću probati samo čistiti nokat sa alkoholom prije obrade, a dehidrator ću uzeti ako vidim da ne drži kako bi trebalo.

LOVELY DIANA mislim da nema potrebe da daješ toliko novaca za lampu ukoliko misliš raditi samo sebi.
Ja sam uzela na aliju led lampu 24W koja suši za 30sec. 80kn ju platila.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.