Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2013., 20:42   #161
Quote:
jacko89 kaže: Pogledaj post
Nema najboljeg grada. Sve to zavisi od osobe do osobe.
S ovim se u potpunosti slažem, sve je to subjektivno...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 20.04.2013., 05:24   #162
Quote:
Pioneer kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u Honolulu, turisticki jako kratko. I dosta lokalnih mi je reklo da bi posli u Las Vegas. I da imaju dosta Havajaca tamo.
Ja cu sad do San Franciska, pa poslije kako bude.
Ako ces do San Francisca evo ti moj blog ja sam emigrirao u Srpnju 2012 u San Jose, CA

http://vrhunski.blogspot.com/2012/07/dv-viza-2012.html
vladar is offline  
Old 17.05.2013., 05:12   #163
detroit. cujem da nije problem rijesiti stambeno pitanje.
vatroled is offline  
Old 11.08.2013., 01:45   #164
Pozdrav ljudi. E ovako znači. Želim živjeti u USA-u,ali neznam ništa,0. Jednio znam engleski jezik . Kako da tamo zauvijek živim ? I dajte mi recite neki gradovi gdje hrvati/srbi/bosanci žive ta mi nebude teško. Hvala
tin20 is offline  
Old 11.08.2013., 14:22   #165
Tin, trebao bi dati malo vise info, npr- koliko imas godina, sto si po struci, koliko imas godina iskustva u odredenoj struci, koje si sve skole zavrsio, kakve su ti preferencije sto se tice mjesta prebivanja (vise volis mirniji kraj ili non-stop akciju), koliko imas novaca za put, jesi li ikada bio dalje od kuce dulje od tjedan dana?

Bilo bi zgodno da, kao uostalom i svi mi koji emigriramo (iako smo neki vec i bili u USA i znamo o njoj ocito vise od tebe), procitas ne samo ovu, nego sve teme o US koje nades sto na ovom, sto na drugim forumima. Shvatis sto tocno zelis, suzis malo krug, usput ce ti sjesti i neke stvari o kojima mozda nisi razmisljao itd pa onda postavi neko konkretnije pitanje...

Nhf, ali imam osjecaj da si dosta mlad, mozda se jos i skolujes, u tom slucaju preporucam da se raspitas za neku od studentskih razmjena, internship-a, W&T programa...

Sto se tice mjesta gdje su hrvati/bosanci/srbi i da ti ne bude tesko... S takvim stavom, preporucam ti odlazak do kuhinje, nadam se da ti nece biti tesko.
Moras biti svjestan svih uvjeta koje treba ispuniti i zadovoljiti i da nema vani onog-ti si nas pa cemo mi tebi sve fino... ok,mozda se kojom ludom srecom i desi, ali ne racunaj previse na to. Selidba, pogotovo u USA i u danasnje vrijeme iziskuje jaaaako puno citanja, kopanja, trazenja, truda i novaca.


Ali da ne filozofiramo, molim te malo vise podataka za pocetak i procitaj malo USA temu na emigraciji, pocni od stranice br 1 pa do kraja...
delorian69 is offline  
Old 16.08.2013., 01:36   #166
Quote:
tin20 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi. E ovako znači. Želim živjeti u USA-u,ali neznam ništa,0. Jednio znam engleski jezik . Kako da tamo zauvijek živim ? I dajte mi recite neki gradovi gdje hrvati/srbi/bosanci žive ta mi nebude teško. Hvala
Heh, ako ti je to najvažniji kriterij onda si sužavaš izbor na:
1) New York - grčki kvart Astorija, Long Island City
2) Mjesta gdje su se masovno doseljavali ljudi zbog nedavnog rata - u glavnom u mjesta gdje je nedostaje šljakera - kao što je St. Louis, Iowa (gledaj gdje su velike mesnice), Kentucky/Tennessee - auto industrija i tvornice, Atlanta, Kalifornija - Sacramento, San Jose, Florida - Jacksonville, Tampa Bay, isl.
3) Središta nekadašnje teške industrije i tvornica - američki mid-west. Chicago, Cleveland, Pittsburgh, Detroit, etc. Gdje god je bila velika imigracija između dva svjetska rata iz istočne i južne Europe za popuniti takve poslove.
4) I "povijesna mjesta naše emigracije" kao što su San Pedro (danas dio luke Los Angelesa), New Orleans i južna država Luizijana (iako da tamo odeš ribati teško da ćeš naći ikoga više hrvatskih korijena), rudnici ugljena Pennsylvanije i Zapadne Virginije, Watsonville u Kaliforniji, isl.
Hello Operator is offline  
Old 28.08.2013., 12:37   #167
Molim bez rasistickih postova o Meksiku.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 21.01.2016., 01:08   #168
Smile

Quote:
vladar kaže: Pogledaj post
Ako ces do San Francisca evo ti moj blog ja sam emigrirao u Srpnju 2012 u San Jose, CA

http://vrhunski.blogspot.com/2012/07/dv-viza-2012.html
Nemrem otvoriti blog, veli da nemam dopustenje?
Jesi jos u San Joseu? Pise susjeda iz Cupertina
Tikila is offline  
Old 20.08.2017., 19:45   #169
Dva najbolja za život koja su mi u mojih desetak putovanja SAD-om ostavili sjajan dojam i želju da se tamo preselim su Denver u Coloradu i Reno u Nevadi. Jasno, tu su i brojni drugi zanimljivi gradovi, ali već su više puta navedeni...
kastrol_trol is offline  
Old 22.08.2017., 07:26   #170
Ajde da se i ja javim, nakon 4-5 godina izostajanja.
Ja mrzim velike gradove i koliko vidim Hrvate zanimaju samo rubni dijelovi, a oni sto je izmedju, to je "tabula raza".
E, ja sam u tim dijelovima. Uglavnom se muvam po Jugu i uzivam. Dosta putujem, Mogu reci da sam prosao gotovo cijelu Georgiju i Alabamu, dobar dio Sjeverne i Juzne Karoline i Mississippi.
Iako zivim blizu Atlante, taj mi je grad odvratan i za pomisliti da zivim unutra, tako da sam najsretniji kad ne moram ici nigdje u blizinu.
Ne vjerujem da ovi krajevi ikoga zanimaju (izuzev kao egzoticni krajevi), ali ako nekoga zanima zivot ovdje mogu pokusati proslijediti informacije.
Prednosti zivota na jugu su visestruki - niska nezaposlenost, prekrasni ljudi, niske cijene kuca i zemljista (u vecini dijelova), niski troskovi zivota, fenomenalna priroda... Veliki sam zaljubljenik u Alabamu. Podsjeca me na Sloveniju, a svi je tretiraju kao Bosnu. Ja uzivam u malim gradovima, okruzenim farmama, kravama i konjima.
Tvrtko1995 is offline  
Old 31.08.2017., 11:40   #171
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Ajde da se i ja javim, nakon 4-5 godina izostajanja.
Ja mrzim velike gradove i koliko vidim Hrvate zanimaju samo rubni dijelovi, a oni sto je izmedju, to je "tabula raza".
E, ja sam u tim dijelovima. Uglavnom se muvam po Jugu i uzivam. Dosta putujem, Mogu reci da sam prosao gotovo cijelu Georgiju i Alabamu, dobar dio Sjeverne i Juzne Karoline i Mississippi.
Iako zivim blizu Atlante, taj mi je grad odvratan i za pomisliti da zivim unutra, tako da sam najsretniji kad ne moram ici nigdje u blizinu.
Ne vjerujem da ovi krajevi ikoga zanimaju (izuzev kao egzoticni krajevi), ali ako nekoga zanima zivot ovdje mogu pokusati proslijediti informacije.
Prednosti zivota na jugu su visestruki - niska nezaposlenost, prekrasni ljudi, niske cijene kuca i zemljista (u vecini dijelova), niski troskovi zivota, fenomenalna priroda... Veliki sam zaljubljenik u Alabamu. Podsjeca me na Sloveniju, a svi je tretiraju kao Bosnu. Ja uzivam u malim gradovima, okruzenim farmama, kravama i konjima.
Možeš nešto napisati o Coloradu, Montani i Dakotama?
automation is offline  
Old 05.09.2017., 21:23   #172
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Možeš nešto napisati o Coloradu, Montani i Dakotama?
Kako mislis da pise o states u kojima nije zivio?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 06.09.2017., 11:57   #173
prije bi očekivao da je na jugu veća nezaposlenost
nego,zašto ti se ne sviđa atlanta? (već sam naišao na dosta puta da netko tako nešto kaže...pa me zanima koji su bas pravi razlozi)
nekako od tih većih gradova mi najgore izgleda detroit...barem u kakvom je stanju danas..
Mortiis is offline  
Old 06.09.2017., 19:16   #174
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
prije bi očekivao da je na jugu veća nezaposlenost
nego,zašto ti se ne sviđa atlanta? (već sam naišao na dosta puta da netko tako nešto kaže...pa me zanima koji su bas pravi razlozi)
nekako od tih većih gradova mi najgore izgleda detroit...barem u kakvom je stanju danas..
Meni se nije svidjela radi vlaznosti u zraku, tesko podnosim takvu klimu.
Detroit je super ako si u predgradjima, ako si downtown, prava pustara.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 13.09.2017., 15:48   #175
Austin, TX

Grad je velik ali ne i prevelik, oko milijun stanovnika, glavni grad Teksasa i veliki sveucilisni centar sa preko 100 tisuca studenata.

Klima odlicna, 10-11 mjeseci u majici i sorcu, ljeti je veoma toplo ali nije vlazno kao na Floridi i u okolnim juznim drzavama.

Solidna ekonomija, dosta visoko-tehnoloskih tvrtki, drzavne i obrazovne institucije itd.

Nekretnine nisu pretjerano skupe, mada porezi na nekretnine jesu, godisnje 2%.

Mnostvo zabavnih sadrzaja, interesantan nocni zivot u downtown-u, dosta lijepih izletista npr. Lake Travis, Barton Springs, Colorado River etc.

I za kraj, dosta opustena atmosfera, Austin je duhom vise Kalifornija nego Teksas, npr. postoji nudisticka plaza na Lake Travis-u, ljudi razmjenjuju recepte za uzgoj 'posebnih' gljiva za vrijeme Jazz session-a itd.
mrgasa is offline  
Old 13.09.2017., 16:02   #176
Od manje razvikanuh US gradova, oni koji su mi se svidjeli i u kojima bih mogao živjeti su:

Boulder, CO
San Antonio, TX
St. Augustine, FL
Charleston, SC

a pogotovo: Naples, FL
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 13.09.2017., 18:43   #177
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Od manje razvikanuh US gradova, oni koji su mi se svidjeli i u kojima bih mogao živjeti su:

Boulder, CO
San Antonio, TX
St. Augustine, FL
Charleston, SC

a pogotovo: Naples, FL
Boulder je divan, ali je u zadnje vrijeme postao brutalno skup. Median house price je oko 300k.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 13.09.2017., 22:58   #178
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Od manje razvikanuh US gradova, oni koji su mi se svidjeli i u kojima bih mogao živjeti su:

Boulder, CO
San Antonio, TX
St. Augustine, FL
Charleston, SC

a pogotovo: Naples, FL
San Antonio, TX je dobar grad za obiteljski zivot, bio godinu i pol dana tamo, odlicna klima i jako dobra infrastruktura. Nekretnine su dosta jeftine za grad od 2 milijuna stanovnika, za 200-250k se moze naci sasvim pristojna kuca u boljim (sjevernim) dijelovima grada.
mrgasa is offline  
Old 14.09.2017., 03:22   #179
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Boulder je divan, ali je u zadnje vrijeme postao brutalno skup. Median house price je oko 300k.
Istina. Krajem 2015 proveo sam dosta vremena tamo jer je tamo središte jedne partner kompanije s kojom smo radili na nekim projektima. Ta kompanija je u IT-u i dobar broj sličnih start-upova je izabrao Boulder za lokaciju radije no razvikanije po Californiji. To je onda dovelo do toga da se u desetak godina doselilo dosta IT / executive uposlenika što je rezultiralo i povećanim zanimanjem za nekretninama. S druge strane pak gradić je dobio puno toga dobroga, tak da je i socojalni život na finoj razini. A ni Denver nije baš daleko.

Quote:
mrgasa kaže: Pogledaj post
San Antonio, TX je dobar grad za obiteljski zivot, bio godinu i pol dana tamo, odlicna klima i jako dobra infrastruktura. Nekretnine su dosta jeftine za grad od 2 milijuna stanovnika, za 200-250k se moze naci sasvim pristojna kuca u boljim (sjevernim) dijelovima grada.
Rekao bih da je grad kao San Antonio bolji za život s porodicom no mnogi razvikani, kao NYC, LA, San Fran, Houston... pa i Miami.

Neki dan sam imao dužu vožnju s Uberom po Queensu (New York) i začatali tako vozač i ja. Iskreno, koliko god volim posjetiti NYC uopće mi nije krivo što ne živim u njemu. Nekretnine su katastrofalno skupe (ne govorim o Manhattanu, nego i van), dosta ih je i staro i ne baš najbolje održavano. Mada NYC ima svoju nedvojbenu draž, ima i svoje poprilično debele lošije strane.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 05.01.2018., 00:00   #180
Vecina osoba zivi i radi u gradovima u skladu sa profesionalnim poslovnim ciljevima, a manji gradovi jesu bolji za porodicni zivot, ali u US nema gradova sa kvalitetom zivota gradova u Europi, tj. US jednostavno nece nikad biti divoljno lijepa, kvalitetna i interesantna za svakodnevni zivot!
YunStrijelica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.