Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2017., 20:51   #41
Ja bih samo htjela upozoriti da imate pogrešku u naslovu teme: nisu te žene ljubimice serijskih ubojica, nego su serijski ubojice njihovi ljubimci. Naime, ljubimac je onaj koji je nekome drag, a ne onaj koji nekoga voli.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 21:00   #42
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja bih samo htjela upozoriti da imate pogrešku u naslovu teme: nisu te žene ljubimice serijskih ubojica, nego su serijski ubojice njihovi ljubimci. Naime, ljubimac je onaj koji je nekome drag, a ne onaj koji nekoga voli.
Upravo tako. Zato bi naslov trebao glasiti "Ljubiteljice serijskih ubojica," a ne "Ljubimice serijskih ubojica."
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 21:23   #43
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kad bolje razmislim, čini mi se da tu ima dosta sličnosti s regularnim grupisicama. Netalentirane napasti koje su si uvrtile da je karizma spolno prenosiva bolest. :rofl :
Otprilike.
Još nadodaj i to da je on "drugačiji", a njena pička zlatna i nju će volit i ona će ga promjenit .

Fenomen "žene vole zločeste dečke" preuveličan do maksimuma?

Quote:
Od frikova sam proučavala jedino Mansona, koji zapravo nije nikoga vlastoručno ubio, pa ne mogu reći da sam ekspert. Ali kad gledam njegov modus operandi, pada mi na pamet još jedno, puno crnje tumačenje ovih opsesija. Manson je navukao par drogiranih balavica da rade za njega. No big deal.
Manson je napravio nešto puno gadnije.
Je, bile su one nadrogirane balavice, ali računaj da se radilo o djevojkama koje su pobjegle od doma iz različitih razloga. Hoćeš teen bunt, hoćeš "tata će me prodat susjedu nakon što napunim 15".

On im je dao lažan osjećaj sigurnosti. Osjećaj obitelji, pripadanja, osjećaj da ih netko cijeni i voli.
Sve ono što svaka normalna obitelj pruži djetetu (a realno, netko sa 14 još uvijek može uvelike biti dijete makar radio "odrasle stvari"). Jedino što je njegov cilj bio provedba veoma bolesnog plana i iskorištavanje tih curica za to.


Quote:
Ali što da nekoj ženturači uspije pod štiklom držati jednog punokrvnog sociopačića, ili čak više njih? Power, unlimited power. Da možda te grupisice pomalo ne čeznu za nečim takvim? :misli :
Vrlo lako moguće.
Oni ostavljaju dojam moćnih muškaraca koji naprave što naume, ne boje se nikog i vrlo često su i inteligentni (baš baš glupih serijskih ubojica nema toliko po medijima, nekako mi je logično da ih je i generalno manje. I ovdje ne mislim na masovne ubojice koji pokolju gro ljudi u jednom danu, nego na one koji prožive dobar nekoliko godina sa "tajnim hobijem", a bez da ih se uhvati i da paralelno vode običan život. Nekako mislim da ti ipak treba dobar IQ da bi to sve izveo ).

Što takvom muškarcu fali osim žene koja bi s njim vladala svijetom? I onda opet "zlatna pička" shema.

Quote:
Što se muškog fetiša na ženske ubojice tiče, tu je stvar puno jednostavnija. Mali mu se dignuo na golu Sharon Stone, a kad je ona izvadila šiljak za led to je rezultiralo doživotnom seksualnom zbunjenošću. Pa sad malo navlači ćunu na crnu kroniku dok ga nitko ne gleda, malo glumi dominantnost, a kad se cura popne na njega, panika. Hollywood je zlo. :zubo :
Ako ćemo iskreno, ženske serijske ubojice nisu baš sad toliko ni medijski eksponirane, a one koje i jesu izgledaju... Ne izgledaju ustvari .

I tu opet dolazi do one da je kod žena izgledam bitan, ako ne i presudan bez obzira na sve.
Idealna žena (većine muškaraca koji seksualiziraju osobe koje ne poznaju) mora izgledati na određen način, a netko tko ima dva metra i 200 kila često ne spada u tu kategoriju.

Žene su uostalom portetirane kao lude, a znamo da postoji razlika između "bad boya" i "crazy chick", makar imali isti MO.
Odnosno određeno ponašanje kod muškaraca se može smatrati pozitivnim, a isto ponašanje kod žene negativnim.

Teško je biti dama i serijski ubojica, jebiga .

Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Tko kaže? Svi znaju da je najinteligentniji Ted Kaczynski aka unamober. Preskočio 3 razreda u osnovnoj i srednjoj školi s 19 godina završio Harward, doktorirao matematiku, riješio u manje od godinu dana problem koji je njegovog mentora mučio cijeli život, IQ mu je bio oko 170.
Koji svi, nije ovo tema o kojoj se često priča.

Bundy je definitivno bio pametan, ali općenito davati titulu "najinteligentnijeg" bilo kome je high debatable jer inteligencija se mjeri na više načina.
Evo, oni svi su emocionalno retardirani .

No što se tiče Teda K., mislim da je njegov najveći problem bio to što je on sve ikad radio iz udobnosti vlastita doma, dok je Ted B. ipak bio malo hrabriji .
Hrabrost je više seksi od inteligencije


Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja bih samo htjela upozoriti da imate pogrešku u naslovu teme: nisu te žene ljubimice serijskih ubojica, nego su serijski ubojice njihovi ljubimci. Naime, ljubimac je onaj koji je nekome drag, a ne onaj koji nekoga voli.
Slažem se.
Makar ovdje to nije slučaj, postoji mogućnost i da netko bude omiljen iliti ljubimac, a da njemu ta pažnja ne paše.

Ipak, autor je spomenuo BDSM ak se ne varam, a tamo riječ "pet" ima drugačije značenje (tbh kod nas rijetko tko koristi riječ "ljubimac" osim ako ne misli na onog kućnog ).

"In BDSM, usually describes a sub who wants to take orders from a master or mistress. A Master/pet relationship generally a more affectionate or loving than with a Master/slave relationship."

Tako da u BDSM izričaju ovdje fakat paše riječ ljubimac, samo što meni i dalje nije jasno kakve ovo veze sa BDSM-om ima xD.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 21:32   #44
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
No što se tiče Teda K., mislim da je njegov najveći problem bio to što je on sve ikad radio iz udobnosti vlastita doma, dok je Ted B. ipak bio malo hrabriji .
Hrabrost je više seksi od inteligencije
Hm. Čini se da i ovdje imamo jednu ljubiteljicu Teda Bundy-a.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 22:08   #45
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Hm. Čini se da i ovdje imamo jednu ljubiteljicu Teda Bundy-a.
Vidi što sam napisala .

Možda kod nas armchair detective i nije baš uobičajena zanimacija, ali meni je to super način za skratit vrijeme. Svjesna sam da je morbidno, ali me također boli kurac jer je zabavno.
Samo zato što znam dosta o nekim stvarima i nekim ljudima ne znači da bih im pisala pisma da su živi niti da su mi seksualno privlačni.

Postoji različiti stupnjevi fascinacije, a mene fascinira količina ljudske gluposti i kako netko može sjebat svoj i tuđe živote .


Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
...

Inače, fali mi riječi za ovu temu, ali kao (pre)česti aktivan sudionik na /r/UnresolvedMysteries veoma dobro razumijem fascinaciju.
Jednako tako ju ne mogu opisati.

...
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 22:50   #46
Dawn, nisam mislila reći da Manson nije bio jako zao (jer jest), nego da to tehnički nije bilo tako teško izvesti, baš zbog ovog što ti pišeš - cure su bile naivne, mamio ih je tim hipi-šprehama, a onda hajde da se drogiramo. Jedna od njih kasnije je izjavila da su skupa pojeli stotinjak tripova, što mi baš i nije jasno kako je moguće, ali ajde. Inače, prodavanje magle učio je u zatvoru, iz knjige "How to win friends and influence people".

Sad ću i ja ispast lujka što to znam.

Nestrpljivo čekam da se kika javi na temu, stekla sam dojam da imate zajednički hobi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 23:31   #47
Leteća, samo sam se htjela nadovezat. Ustvari postoji dio ljudi koji fakat tvrdi da nije on jadan kriv, one su lude i otele su mu se kontroli. Čovjek je faking mastermind masovnih egzekucija (jel malo pretjerujem? ), a svejedno ga dobar dio žena (shocking xD) brani... Jer nije on takav, on je jadan neshvaćen, u krivo vrijeme na krivom mjestu i tak to .

Gle, ak ćemo iskreno postoji razlika između poznavanja materije i nazivanja ovog hobijem. Kod mene definitivno spada u drugu kategoriju, ali generalno je čist okej znati neke stvari malo konkretnije (poput tebe) ukoliko ćeš već nekog povlačit u raspravama.
Desilo mi se nekoliko puta da sam bubnula neko ime u određenom kontekstu, a ispostavilo se da je ono što sam znala ili krivo ili samo djelić puno veće i kompliciranije priče.
Mason je maltene dio opće kulture (makar ne nužno naše ), pa je po meni izrazito pohvalno kad netko tko sudjeluje u raspravi o njemu zna više od dvije stvari .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 07:30   #48
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Samo zato što znam dosta o nekim stvarima i nekim ljudima ne znači da bih im pisala pisma da su živi niti da su mi seksualno privlačni.
Dawn, na kraju te moje rečenice koju si kvotala i komentirala je bio smajlić. To je bila šala, nisam ozbiljno mislio da te Ted Bundy seksualno privlači.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Inače, prodavanje magle učio je u zatvoru, iz knjige "How to win friends and influence people".
"How to win friends and influence people" Dalea Carnegie-a? Znači, taj self-help od prije 80 godina funkcionira, za razliku od ovog današnjeg.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:52   #49
Quote:
SmokeyTaboo kaže: Pogledaj post
e sad, recimo da si zena i povodis se za takvim uzbudjenjem i svidja ti se osjecaj straha. ako uspijes dobiti takvog tipa, koji ubija iz hobija da budes njegova, da tebe ne zeli ubiti nego zadrzati za sebe znaci da ono sto imate je ekstra posebno. zena postaje ta koja je "dovoljno dobra" da zadrzi covjeka koji je voljan oduzeti zivot zbog kratkotrajnog vlastitog uzitka. takodjer nesto sto je privlacno. svatko od nas zeli biti poseban i misli za sebe da je poseban. zamisli potvrdu vlastitog ega kada dobijes ludjaka da te smjesti u spešl folder u svojoj glavi u kojem umjesto smrti imas zastitu.
Ili, možda, ako je ista kao i on - nešto u stilu filma "Natural born killers".
CaptainProton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 14:10   #50
Quote:
CaptainProton kaže: Pogledaj post
Ili, možda, ako je ista kao i on - nešto u stilu filma "Natural born killers".
Ima i toga, ali to je mislim (tj. nadam se) ne tako česti slučaj.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 14:11   #51
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Leteća, samo sam se htjela nadovezat. Ustvari postoji dio ljudi koji fakat tvrdi da nije on jadan kriv, one su lude i otele su mu se kontroli. Čovjek je faking mastermind masovnih egzekucija (jel malo pretjerujem? ), a svejedno ga dobar dio žena (shocking xD) brani... Jer nije on takav, on je jadan neshvaćen, u krivo vrijeme na krivom mjestu i tak to .

Gle, ak ćemo iskreno postoji razlika između poznavanja materije i nazivanja ovog hobijem. Kod mene definitivno spada u drugu kategoriju, ali generalno je čist okej znati neke stvari malo konkretnije (poput tebe) ukoliko ćeš već nekog povlačit u raspravama.
Desilo mi se nekoliko puta da sam bubnula neko ime u određenom kontekstu, a ispostavilo se da je ono što sam znala ili krivo ili samo djelić puno veće i kompliciranije priče.
Mason je maltene dio opće kulture (makar ne nužno naše ), pa je po meni izrazito pohvalno kad netko tko sudjeluje u raspravi o njemu zna više od dvije stvari .
Ne bih baš rekla da je mastermind. Prije ordinarni luđak.

Cilj mu je bio biti faca, barem u svojoj "familiji". Imao ih je pod kontrolom, ali nije mogao kontrolirati sebe. Lako je moguće da ubojstva nisu bila posebno isplanirana, nego da se radilo o spontanoj ideji potaknutoj povećom količinom droga.

To neko moje proučavanje teme zapravo je bilo dio interesa za raznorazne kultove, pa su na red došli i ovi sotonistički, od La Veya i njegove kćeri koja mu je prvo bila PR, a onda prešla u neke druge sekte, pa nadalje. Pa mi je na monitor došla i Process Church, oko koje se pak muvao Manson. Jedno vodilo drugom.

Armchair detective sam inače samo kad je riječ o domaćoj crnoj kronici, nekako pokušavam između redaka pročitati međusobne odnose aktera i uklopiti to u širu sliku.

Amerika mi je dosta (na)strana. Ako ćemo njihovim terminima, ovo Mansonovo nisu bila serijska ubojstva nego "killing spree". Pa ako ćemo još malo šire, možemo stići i do dobroizgledajućih ženskih masovnih ubojica, recimo one Brende što je postreljala pol škole jer nije voljela ponedjeljak, pa je iz toga nastao hit-pjesmuljak.

Da, Ameri stvarno imaju fetiš na te stvari. Kad sam gledala Rođene ubojice, taj film sam doživjela kao odličnu satiru i malo sam se smrzla kad sam skužila da su ga neki ljudi gledali mrtvo ozbiljno po sedam puta, a među njima i Srđan Mlađen. Vidiš, nisam nikad provjeravala je li on dobivao pisma obožavateljica, a bilo bi to interesantno znati u kontekstu ove teme - da vidimo je li to neki američki specifikum ili se je i kod nas nakotilo frikuša.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:51   #52
Quote:
Arias kaže: Pogledaj post
U americi su još davnih godina primjetili fenomen koji i psihijatri teško objašnjavaju, a tiče se toga da muške serijske ubojice znaju dobiti veliki broj ženskih fanova, zanesenih žena, zaljubljenih, u seksualno najboljim godinama, koje posjećuju sudnicu loveći njegov pogled pokušavajući mu se svidjeti, pišući mu ljubavna pisma....Ted Bundy je tako npr. dobivao tisuće pisama na dan, a imao i milione ženskih fanova po cijeloj americi, jednu sretnicu je i oženio u sudnici.

LINK 1
LINK 2

Ako je nekim osjetljivim ljudima ovdje ovo teška tema, molim moderatora da ju premjesti na BDSM, iako ne vidim ovdje ništa gadno jer je fokus na te neke osjećaje napaljivanja.

Probajmo proniknuti koje su to čari koje bude ovi likovi. Naravno da su u ovom slučaju mišljenja cura puno dragocjenija, da li će uspjeti i htjeti opisati skriveni osjećaj koji se tom prilikom budi. Koje su prve misli tih cura koje se u sudnici nađu u blizini njega, on ih pogleda....
Bože koje teme postavljaš , čak mi je bilo smješno, neznam da li smješno ili bolesno. ali smijala sam se od nečega

po meni one spadaju pod najgori oblik mazohistica, meni je to bolesno ali zašto suditi, njima očito nije, uživaju žene u tome, očito su se u životu previše navikle na bol i sad im je "dosadno" nešto uobičajeno
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:55   #53
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ne bih baš rekla da je mastermind. Prije ordinarni luđak.
Bila sam malo (puno) dramaticna.

I sta ti znas, on je samo neshvacen i htio nam je poslati poruku mira i ljubavi, a mi (drustvo) njega na sud .

Quote:
Cilj mu je bio biti faca, barem u svojoj "familiji". Imao ih je pod kontrolom, ali nije mogao kontrolirati sebe. Lako je moguće da ubojstva nisu bila posebno isplanirana, nego da se radilo o spontanoj ideji potaknutoj povećom količinom droga.
Oke, ako cemo iskereno, mislim da to zeljenje za bivanjem bitnim drugim nije toliko rijetka pojava. Dosta ljudi ima potrebu za isticanjem, samo neki izaberu manje destruktivne metode.

Al kad ukomponiras njegov kompleks proroka poslanog od boga da nauci obican puk tajnama zivota, hrpu curica koje puse tu spiku, ogromne kolicine svih ikad dostupnih droga i ego osobe koja ima NPD (mislim da sam negdje procitala tu info, could be wrong)... Dobijes "opaku obitelj".

Iliri hrpu luzera koji na tripu idu ubijat, izmedju ostalih, i trudnice.

Quote:
To neko moje proučavanje teme zapravo je bilo dio interesa za raznorazne kultove, pa su na red došli i ovi sotonistički, od La Veya i njegove kćeri koja mu je prvo bila PR, a onda prešla u neke druge sekte, pa nadalje. Pa mi je na monitor došla i Process Church, oko koje se pak muvao Manson. Jedno vodilo drugom.
Na sekte se jos nisam prebacila, ali sad si mi dala odlican materijal za guglanje.
Hvala ti.

Quote:
Armchair detective sam inače samo kad je riječ o domaćoj crnoj kronici, nekako pokušavam između redaka pročitati međusobne odnose aktera i uklopiti to u širu sliku.
Ja sam od domacih vrijeme posvetila jedino Bosku i Admiri.
Ovo ce zvucari jako ruzno, ali kod nas je o nekom zlocinu jako tesko naci kvalitetno stivo sem senzacionalisticki pisanih clanaka.
Da, neki su super pokriveni (Paravinja), ali vecina je napeosto bulsit.

Upoznata sam sa nekim slucajevima jer su se dogadjali (relativno) blizu mjesta gdje sam zivjela, ali to je vise bilo jer sam znala neke od aktera i onda "zar on?".

Quote:
Amerika mi je dosta (na)strana. Ako ćemo njihovim terminima, ovo Mansonovo nisu bila serijska ubojstva nego "killing spree". Pa ako ćemo još malo šire, možemo stići i do dobroizgledajućih ženskih masovnih ubojica, recimo one Brende što je postreljala pol škole jer nije voljela ponedjeljak, pa je iz toga nastao hit-pjesmuljak.
Amerika postoji puno duze od nas (kako sam ovo pamerno formulirala), pa je logicno da su i nakupili vise "smeca". A i o samoj velicini spram RH...

Brenda je bila veoma ruzna, mislim da si ju pobrkala s nekim. I ta pjesma mi je bila super dok prije par godina nisam otkrila o cemu se ustvari radi .

Velis killing spree? Nisam bas sigurna zasto, s obzirom da su oni ubijali na 4 lokacije i ne u jednom cugu. Mislim da vise spada pod masovne ubojice.
Makar... Ak se ne varam wiki ga ne klasificira kao niti jedno nego "samo" kao ubojicu i vodju kulta s obzirom da je dobar dio toga samo bilo po naredbi bez doslovne krvi na njegovim rukama.

Ma najveca razlika izmedju SADa i nas je sto o ovom ustvari imas s kim pricati. Ak procitas nesto zanimljivo ili slozis teoriji neces ispast cudak ak ju podjelis na mjesru koje je predvidjeno za to.

Meni su i dalje najdeazi nestanci i bilo mi je fakat drafo kad su otkrili tko je ustvari bio Greatful Doe. Nedavno su pronasli identitet i one zene koja ga je uzela od mrtve djevojcice iz druge drzave (odnosno different state).
JohnBenet je (fakat nazalost) klasik... Dok je Lipstick Killer jedan od semi-poznatih slucajeva gdje iskreno vjerujem da su u zatvor poslali sasvim krivog covjeka.

Zanimljivo je to, i jebeno morbidno, kad krenes istrazivat .

Quote:
Da, Ameri stvarno imaju fetiš na te stvari. Kad sam gledala Rođene ubojice, taj film sam doživjela kao odličnu satiru i malo sam se smrzla kad sam skužila da su ga neki ljudi gledali mrtvo ozbiljno po sedam puta, a među njima i Srđan Mlađen. Vidiš, nisam nikad provjeravala je li on dobivao pisma obožavateljica, a bilo bi to interesantno znati u kontekstu ove teme - da vidimo je li to neki američki specifikum ili se je i kod nas nakotilo frikuša.
A gle, neki gledaju Rockyja kao film, a neki kao motivaciju i/ili inspiraciju. U ovom slucaju je fakat odvratno, ali nista netipicno.
(Nisam gledala Natural born killer btw)

Vjerujem da frikusa ima svuda i da ni tu nisu krive "nasilne videoigre' (iliti genericke izlike) vec naprosto nesro sto je nama ostalima - cudno, strano i nepojmljivo.
Mislim da ni jatri/olozi nisu na Ti sa kako i zasto.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:12   #54
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ne bih baš rekla da je mastermind. Prije ordinarni luđak.

Cilj mu je bio biti faca, barem u svojoj "familiji". Imao ih je pod kontrolom, ali nije mogao kontrolirati sebe. Lako je moguće da ubojstva nisu bila posebno isplanirana, nego da se radilo o spontanoj ideji potaknutoj povećom količinom droga.

To neko moje proučavanje teme zapravo je bilo dio interesa za raznorazne kultove, pa su na red došli i ovi sotonistički, od La Veya i njegove kćeri koja mu je prvo bila PR, a onda prešla u neke druge sekte, pa nadalje. Pa mi je na monitor došla i Process Church, oko koje se pak muvao Manson. Jedno vodilo drugom.

Armchair detective sam inače samo kad je riječ o domaćoj crnoj kronici, nekako pokušavam između redaka pročitati međusobne odnose aktera i uklopiti to u širu sliku.

Amerika mi je dosta (na)strana. Ako ćemo njihovim terminima, ovo Mansonovo nisu bila serijska ubojstva nego "killing spree". Pa ako ćemo još malo šire, možemo stići i do dobroizgledajućih ženskih masovnih ubojica, recimo one Brende što je postreljala pol škole jer nije voljela ponedjeljak, pa je iz toga nastao hit-pjesmuljak.

Da, Ameri stvarno imaju fetiš na te stvari. Kad sam gledala Rođene ubojice, taj film sam doživjela kao odličnu satiru i malo sam se smrzla kad sam skužila da su ga neki ljudi gledali mrtvo ozbiljno po sedam puta, a među njima i Srđan Mlađen. Vidiš, nisam nikad provjeravala je li on dobivao pisma obožavateljica, a bilo bi to interesantno znati u kontekstu ove teme - da vidimo je li to neki američki specifikum ili se je i kod nas nakotilo frikuša.
volim čitati tvoje postove , tako dobro povežeš sve što treba i to na jednostavan način
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:31   #55
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Koji svi, nije ovo tema o kojoj se često priča.

Bundy je definitivno bio pametan, ali općenito davati titulu "najinteligentnijeg" bilo kome je high debatable jer inteligencija se mjeri na više načina.
Evo, oni svi su emocionalno retardirani .

No što se tiče Teda K., mislim da je njegov najveći problem bio to što je on sve ikad radio iz udobnosti vlastita doma, dok je Ted B. ipak bio malo hrabriji .
Hrabrost je više seksi od inteligencije
Bundy je bio impotentan i imao nezdrav odnos s majkom (posesivnost - mamin sin), dakle nikakav zamaman karakter nego lik koji je iskompleksiran odnosima u životu i svojom impotencijom našao zadovoljstvo u ubijanju. Fama o njemu se stvorila jer su to sami počeci medijskog praćenja serijskih ubojica u Americi i javnost je očekivala nekog zaostalog pećinara, a ne normalnoizgledajućeg studenta prava.

Kaczynski nije ubijao iz udobnosti doma, nego je odeselio u brvnaru na planinu, bez igdje ikoga kilometrima oko njega i bez blagodati modernog života. On je pak bio frustriran društvom i vjerojatno je njegova inteligencija ga navela da radi to što radi.. što bi ljudi rekli bio je previše pametan, da bi normalno funkcionirao. Medijski baš nije bio eksponiran, jer to što je radio, više je vuklo na terorizam, on je više nastojao srušiti cijeli sustav i demokraciju, što nije daleko od onog što danas zazivaju nezadovoljni sustavom, pa vjerojatno se o njemu ne piše i ne priča, da ne bi netko dobio slične ideje.

Najviše o karakteru serijskih ubojica se može reći po ponašanju nakon uhićenja. Npr. Bundy se pravio da nije kriv, potpuno ignorirao stvarnost, vidjelo se da je deluzionalan, da misli da je najpametniji, da socijalno i društveno nije uklopljen, ukratko ispadao je budala s previše ega i samo se blamirao, na kraju je brzo i skrenuo u zatvoru pričajući nesuvisle stvari. Vidio se strah i panika od smrti..


S druge strane ima i drugačijih primjera. Npr. Jeff Dharmer, za razliku od "fejkera" Bundya, na njemu se vidjelo da je jednostavno zašao u nekakvu mračnu, bolesnu stranu ljudske psihe, kojoj se nije imao snage ni volje odupirati, bez neke mržnje prema ikome, ega, natjecanja, preseravanja, slijedio je svoje bolesne fantazije.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:39   #56
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Al kad ukomponiras njegov kompleks proroka poslanog od boga da nauci obican puk tajnama zivota, hrpu curica koje puse tu spiku, ogromne kolicine svih ikad dostupnih droga i ego osobe koja ima NPD (mislim da sam negdje procitala tu info, could be wrong)... Dobijes "opaku obitelj". Iliri hrpu luzera koji na tripu idu ubijat, izmedju ostalih, i trudnice.
Bilo je.. i ima.. puno "opakijih obitelji".
The Jonestown death tape. A-men.


"..The agent takes off his glasses and folds them. He sets them inside his briefcase and takes back the printed lists of future miracle products, drugs and cars, and he puts the lists in his briefcase.

"The truth is," he says, "nothing new ever happens. We've seen it all."
He says, "Listen."

In 1653, he says, the Russian Orthodox church changed a few old rituals. Just some changes in the liturgy. Just words. Language. In Russian, for God's sake. Some Bishop Nikon introduced the changes as well as the western manners that were becoming popular in Russian court life at the time, and the bishop started excommunicating anyone who rebelled against these changes.

According to the agent, the monks who didn't want to change the way they worshiped fled to remote monasteries. The Russian authorities hunted and persecuted them. By 1665, small groups of monks began burning themselves to death. These group suicides in northern Europe and western Siberia continued through the 1670s. In 1687, some two thousand seven hundred monks captured a monastery, locked themselves inside, and burned it. In 1688, another fifteen hundred "Old Believers"
burned themselves alive in their locked monastery. By the end of the seventeenth century, an estimated twenty thousand monks had killed themselves instead of submitting to the government.
"These Russian monks kept killing themselves until 1897," he says. "Sound familiar?"

You have Samson in the Old Testament, the agent says. You have the Jewish soldiers who killed themselves in the Masada. You have seppuku among the Japanese. Sati among the Hindu. Endura among the Cathari during the twelfth century in southern France. He ticked off group after group on his fingertips. There were the Stoics. There were the Epicureans. There were the tribes of Guiana Indians who killed themselves so they could be reborn as white men.

"Closer to here and now, the People's Temple mass suicide of 1978 left nine hundred twelve dead."
The Branch Davidian disaster of 1993 left seventy-six dead. The Order of the Solar Temple mass suicide and murder in 1994 killed fifty-three people. The Heaven's Gate suicide in 1997 killed thirty-nine.

"The Creedish church thing was just a blip in the culture," he says. "It was just one more predictable mass suicide in a world filled with splinter groups that limp along until they're confronted. Maybe their leader is about to die, as was the case with the Heaven's Gate group, or they're challenged by the government, like what happened around the Russian monks or the People's Temple or the Creedish church district."

He says, "Actually, it's awfully boring stuff. Anticipating the future based on the past. We might as well be an insurance company; nevertheless, it's our job to make cult suicide look fresh and exciting every time around."

"Reality means you live until you die," the agent says.
"The real truth is nobody wants reality."..



Sociopatija je najčešće, ako ne uvijek, plod neke frustracije, traume. Želja malog čovječuljka da bude, postane, zaživi.. izvan vlastitih okvira skučenog sebe. Po ostvarenju tek shvati, koliko se ostvarenjem sabio u još manji prostor. Koliko je tek mali, čovječuljak koji se u vlastitoj nemaštovitosti i nesposobnosti za osmisliti si neku svoju "univerzalnu" frustraciju.. povodom "osobnog uzdizanja" iznad, izvan.. sebe samog; služi ("traumom") likom i djelom nekog drugog malog čovječuljka"?"

Danas, gdje dnevno, od posljedica (npr, samo dio.. kao moguće, vodeća na listi) "farmacije", umre više ljudi nego od svih izvanserijskih ubojica zajedno, ikada; gdje pojedinačni život vrijedi "neobično mnogo"; smiješno je "dostignuće" tražiti u nekoj "triviji nabrajanja na prste".. u ime.... U ime "fafa.. ili anti-fafa". Uvijek ista, monotona, destruktivna sranja.. u "novom" ruhu.
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:02   #57
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Bilo je.. i ima.. puno "opakijih obitelji".
The Jonestown death tape. A-men.
Iz ove priče o Jonestownu ne znam što mi je jezivije - što je skoro cijela zajednica, na kraju, pristala na masovno samoubojstvo, što njihov pastor nije prihvatio molbu roditelja da se iz toga isključe djeca ili što su roditelji, nakon što ih je pastor odbio, ipak pristali ubiti vlastitu djecu.
CaptainProton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:12   #58
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Bundy je bio impotentan i imao nezdrav odnos s majkom (posesivnost - mamin sin), dakle nikakav zamaman karakter nego lik koji je iskompleksiran odnosima u životu i svojom impotencijom našao zadovoljstvo u ubijanju. Fama o njemu se stvorila jer su to sami počeci medijskog praćenja serijskih ubojica u Americi i javnost je očekivala nekog zaostalog pećinara, a ne normalnoizgledajućeg studenta prava.
Njegova karizma se ocitovala u tome da je ustvari uspio sve oko sebe godinama uvjeravati da je sve okej, a i uvlacio se politicarima koji su pusili njegovu pricu.

O karakteru nisam ni pricala jer nisam gledala nista njegovo, makar planiram.

Quote:
Kaczynski nije ubijao iz udobnosti doma, nego je odeselio u brvnaru na planinu, bez igdje ikoga kilometrima oko njega i bez blagodati modernog života.
Potejto potato, ta brvnara je bila njegov dom, a poanta "udobnosti vlastita doma" samo cinjenica da je ubijao na daljinu.
I ne moras imat blagodati modernog zivota (u njegovom slucaju sto? Struja i voda), da bi neko mjesto smatrao domom.


Quote:
S druge strane ima i drugačijih primjera. Npr. Jeff Dharmer, za razliku od "fejkera" Bundya, na njemu se vidjelo da je jednostavno zašao u nekakvu mračnu, bolesnu stranu ljudske psihe, kojoj se nije imao snage ni volje odupirati, bez neke mržnje prema ikome, ega, natjecanja, preseravanja, slijedio je svoje bolesne fantazije.
Aha, on je ustvari bio hrabar .
Gle, u svakom od opisanih slucajeva se radi o psihopatologiji posebne vrste, tako da ja osobno nikom od njih ne bih dala neki bonus za ponasanje...

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Bilo je.. i ima.. puno "opakijih obitelji".
The Jonestown death tape. A-men.
Zar nisam stavila navodnike?


Quote:
Sociopatija je najčešće, ako ne uvijek, plod neke frustracije, traume. Želja malog čovječuljka da bude, postane, zaživi.. izvan vlastitih okvira skučenog sebe. Po ostvarenju tek shvati, koliko se ostvarenjem sabio u još manji prostor. Koliko je tek mali, čovječuljak koji se u vlastitoj nemaštovitosti i nesposobnosti za osmisliti si neku svoju "univerzalnu" frustraciju.. povodom "osobnog uzdizanja" iznad, izvan.. sebe samog; služi ("traumom") likom i djelom nekog drugog malog čovječuljka"?"
Zar nije jos uvijek highly debatable sto tocno izaziva psiho i sociopatiju? Od onog da se rodis s tim, pa do trauma i ne znam ti cega?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:51   #59
Pa većina serijskih ubojica je vodila "normalan" život, nikome na čelu ne piše što radi kad je sam, čak i ako je netko malo čudan, nitko ne pomisli da zato u slobodno vrijeme ordinira u potrazi za žrtvama, a većina ih nije luda u smislu da ne bi mogli obavljati poslove. Primjer je npr. Gacey, koji je bio ugledni član zajednice, imao obitelj, čak mislim i humanitarnu udrugu, a radio što je radio.

Ne pričam o hrabrosti, samo kompariram da Bundy baš nije neki baš toliko intrigantan lik. Dahrmer nije bio hrabar, nego je očito bio u nekim drugim dimenzijama psihe, moguće da mu je bilo svejedno je li živ uopće, jer ono njegovo ponašanja je nemoguće glumiti.

Ne bi se složio s ovim od descendera da je uvijek neka mržnja ili frustracija u igri. Npr. baš taj dharmer je imao normalno djetinjstvo, imaš i snimke njega kao djeteta, on tvrdi da je sve jednostavno počelo kad je naišao na crkotinu na cesti pa proučavao utrobu, organe, onda mu se to stopilo sa seksualnošću u pubertetu i kaže da do 12 je već imao misli koje jednostavno je bilo nemoguće podijeliti s ikim. Ukratko on je tvrdio da nije imao trunke mržnje u sebi, nego da se jednostavno nije mogao oduprijeti bolesnim seksualnim fantazijama. Meni se čini iskren, a sad..
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:10   #60
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Pa većina serijskih ubojica je vodila "normalan" život, nikome na čelu ne piše što radi kad je sam, čak i ako je netko malo čudan, nitko ne pomisli da zato u slobodno vrijeme ordinira u potrazi za žrtvama, a većina ih nije luda u smislu da ne bi mogli obavljati poslove. Primjer je npr. Gacey, koji je bio ugledni član zajednice, imao obitelj, čak mislim i humanitarnu udrugu, a radio što je radio.
Postoji razlika između normalnog života i zatvorit se u brvnaru i prekinut komunikaciju sa svijetom osim kad šalješ bombe .

Quote:
Ne pričam o hrabrosti, samo kompariram da Bundy baš nije neki baš toliko intrigantan lik. Dahrmer nije bio hrabar, nego je očito bio u nekim drugim dimenzijama psihe, moguće da mu je bilo svejedno je li živ uopće, jer ono njegovo ponašanja je nemoguće glumiti.
Svi su oni u drugim dimenzijama psihe. Vjerujem da se i psiho/sociopatija može stupnjevati.
Uzmi za primjer Srđana Mlađana i njegove izjave o života nakon izlaska iz zatvora. Misliš da je tog čovjeka briga za išta?


Quote:
Ne bi se složio s ovim od descendera da je uvijek neka mržnja ili frustracija u igri. Npr. baš taj dharmer je imao normalno djetinjstvo, imaš i snimke njega kao djeteta, on tvrdi da je sve jednostavno počelo kad je naišao na crkotinu na cesti pa proučavao utrobu, organe, onda mu se to stopilo sa seksualnošću u pubertetu i kaže da do 12 je već imao misli koje jednostavno je bilo nemoguće podijeliti s ikim. Ukratko on je tvrdio da nije imao trunke mržnje u sebi, nego da se jednostavno nije mogao oduprijeti bolesnim seksualnim fantazijama. Meni se čini iskren, a sad..
Ja bih bila izrazito frustrirana činjenicom da moram ubiti da bi mogla svršit.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.