Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 13:51   #1
Cassandra Clare

Malo sam pretraživala forum i čini mi se da nemamo temu posvećenu ovoj autorici i njezinim knjigama.

Cassandra Clare napisala je puno knjiga, sve smještene u svijet Sjenolovaca. Serijali su: The Mortal Instruments, The Infernal Devices i najnoviji, The Dark Artifices, plus još neki dodatni romani i pričice o nekim likovima.
Jeste li čitali nešto od njezinih romana? Je li vam se svidjelo? Ja sam pročitala cijeli Instrumentarij smrtnika i prvu knjigu Paklenih naprava, a planiram i sve ostalo u bliskoj budućnosti. Meni su knjige zanimljive i napete. Naravno, nisu u rangu Rowlingice, Martina ili Tolkiena, ali puno su bolje od raznoraznih Sumraka, Palih anđela i Drhtaja, barem meni. Mislim da su vrijedne čitanja i nadam se da će se ovdje pronaći barem još koji fan da možemo raspravljati o likovima i nabacivati teorije.
Direwolf Lussy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 15:44   #2
Ja sam počeo čitat koščati grad i činilo mi se kao SFW imitacija Buffy, bez seksa i klanja. Valjda je autorica napredovala u zadnjih deset godina.
__________________
Big black wave in the middle of the sea.
waaave is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:23   #3
Pa dobro, mislim da treba svakako uzeti u obzir da je to YA literatura, tako da je sve malo ublaženo i dalje.
Autorica je napredovala, ali ipak je ostala u okvirima tog žanra. Kao što sam već napisala, nije se ni približila "gospodarima" ovog žanra, ali se svakako ističe u moru današnje YA fantasy literature. Svojevremeno sam bila u fazi da sam čitala svaki YA fantasy koji mi dođe pod ruku i ubrzo sam shvatila da su svi manje-više na isti kalup i da nisu baš kvalitetni. Nakon toga okrenula sam se velikanima fantasy i SF žanra i shvatila što je pravi, kvalitetni SF/fantasy.
Ali eto, ove knj mi se knjige jako sviđaju. Lako se i brzo čitaju, nema razvučenih dijelova i radnja je napeta i vuče na čitanje. A i ima veliki broj zanimljivih likova. Također, sviđa mi se što se autorica posvetila tom svijetu i stalno nešto novo piše, tako da mi fanovi ne ostanemo gladni.
Direwolf Lussy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.