Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2017., 00:23   #41
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Samo zato jer nešto kažeš, ne znači da je tako. ''Pravednik'' po subjektivnim načelima tamo nekog za koga nisi ni čuo i još k tome svojski subjektivno izmjenjena subjektivna načela da bi šatro ''imao svoje ja''. Ajde molim te. F.A.Q.-aš sebe u mozak. Isto vrijedi i za ''nepravedan'' - po subjektivnim načelima - ne vrijedi.

EDIT: OP je original poster.
nabacio sam sarkastican komentar koji se sprda sa bajkama pravednosti a ti po meni .. ajde pliz .. i jos ktome reci sto sam ja to pisao u kontekstu pravde na ovoj temi? .. a dizes se "protiv svih" da su svi fulali .. a ja ni zucnuo o pravdi .. naravno mozes shvatiti svaki post kako zelis .. svatko ima svoj dozivljaj ali .. neznam sta da ti kazem kad nisam vise siguran kako ces sta shvatiti

Zadnje uređivanje F.A.Q : 07.07.2017. at 00:35.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:07   #42
Pa ako već ne zbog toga što je svijet već dovoljno usran kakav je (pogotovo naša sredina) bez i da ga ti činiš još usranijim...
...ako ne zbog toga što je smisao života nekakav samorazvoj a ne samodegradacija...a onda iz jednog vrlo praktičnog razloga:
Pravedni i kvalitetni ljudi imaju bolje društvo jer biraju sebi slične. Zamisli šljam kojim je okružena naša pol. vrhuška. Jer bi volio da ti takve hulje budu oslonac i društvo kroz život?
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 12:22   #43
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
od bogatijih lopova . "there can be only one!"
Da bi postao bogat lopov moraš imat izvor bogaćenja. Ako nitko u zajednici ne vjeruje u pošten rad nego samo u krađu, resursi će se s vremenom potrošiti pa se neće imat šta krasti.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 15:41   #44
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Puno ljudi je u ovoj temi nabacalo definicija koje nemaju veze, puno ljudi nije uopće shvatilo problem, a OP ne razumije pitanje koje je sam sebi postavio.

Prvo i prvo, doslovno svi koji su pisali u ovoj temi su u krivu jer polazite od krivih točaka iz kojih sipate te odgovore koji nemaju veze s vezom. Drugo, ''pravedno'' i ''nepravedno'' ne postoji, to svi ovdje trebaju shvatiti, OP pogotovo. ''Pravedno'' i ''nepravedno'' su pojmovi proizašli iz ljudskih umova i to se svakog čovjeka na ovom svijetu uči od malena - to je ta bajka koju svi prolaze. S druge strane, realnost je potpuno drugačija. Ljudi ne znaju, nikad nisu niti će ikad znati što je apsolutno ''pravedno'', a što apsolutno ''nepravedno''.

Postoji tih par grupa u koje se ljudi svrstavaju po pitanju ''pravednog'' i ''nepravednog'' i svi prate načela jednog i drugog od tamo nekih ljudi koji su davno postavili norme što je ''pravedno'', a što ''nepravedno'' i to se kroz godine do danas samo tu i tamo izmjenjivalo malo kako je kome pasalo. Izgubljeni ste svi, ne trebate govoriti OP-u da je izgubljen. Izgubljeni ste svi jer pratite zakone, načela i viđenja slijepih.
Očekivao sam razjašnjenje nakon ovakvog uvoda.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 20:55   #45
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Očekivao sam razjašnjenje nakon ovakvog uvoda.
Kakvo razjašnjenje hoćeš? Sve sam objasnio. Što ti nije jasno?
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:14   #46
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Kakvo razjašnjenje hoćeš? Sve sam objasnio. Što ti nije jasno?
Pa sve što si rekao se svodi na to da smo svi izgubljeni. Ok, taj dio smo riješili.
Što dalje?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 02:56   #47
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Pa sve što si rekao se svodi na to da smo svi izgubljeni. Ok, taj dio smo riješili.
Što dalje?
kako imas srca pitati izgubljene "Što DALJE?!" .. ti si neki provokator a?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 10:54   #48
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Pa sve što si rekao se svodi na to da smo svi izgubljeni. Ok, taj dio smo riješili.
Što dalje?
Upravo tako.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:12   #49
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Puno ljudi je u ovoj temi nabacalo definicija koje nemaju veze, puno ljudi nije uopće shvatilo problem, a OP ne razumije pitanje koje je sam sebi postavio.
Sam protiv svijeta - a da nisi možda ti krivo shvatio?
Šanse za to su ipak veće, pogotovo ako kažeš da OP ne razumije pitanje koje je postavio
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 14:21   #50
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Upravo tako.
Mislim da imamo viška detektiva problema u društvu. Svatko zna što je loše ali kada se traže odgovori, slijedi zatišje.
Mislim, ne vidim ništa loše u teorijama izvora "zla" ali pravi izazov se nalazi u u davanju odgovora na svoja pitanja. Odgovori su izloženi kritici. Predstavljanjem svog rješenja si izložen testiranju svoje logike i inteligencije. Jesi spreman izdvojit se iz mase kritičara?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 15:50   #51
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Sam protiv svijeta - a da nisi možda ti krivo shvatio?
Šanse za to su ipak veće, pogotovo ako kažeš da OP ne razumije pitanje koje je postavio
Da sam krivo shvatio, pričao bi kao svi drugi ovdje, zatupljeni razmišljanjima i viđenjima koji su vam uobličeni i ugravirani u mozak od rođenja.

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Mislim da imamo viška detektiva problema u društvu. Svatko zna što je loše ali kada se traže odgovori, slijedi zatišje.
Mislim, ne vidim ništa loše u teorijama izvora "zla" ali pravi izazov se nalazi u u davanju odgovora na svoja pitanja. Odgovori su izloženi kritici. Predstavljanjem svog rješenja si izložen testiranju svoje logike i inteligencije. Jesi spreman izdvojit se iz mase kritičara?
Nemaš ti pojma o čemu pričaš. ''Svatko zna što je loše'' - nitko ne zna što je loše, a što dobro, niti će ikad znati, zapamti to. Postoje samo mišljenja i subjektivna gledišta tih istih mišljenja.

Većina misli da je ubiti loše - zašto? Zato jer religija (izmišljena od strane čovjeka), zakon (izmišljen od strane čovjeka) ili mišljenje osoba xyz tako kažu. Ugravira se to svima od malih nogu i nitko ne gleda takve stvari s druge strane, nego samo subjektivno izobličuju te religije/zakone/norme/mišljenja drugih da bi šatro imali ''svoje mišljenje''. Ja uvijek kažem već za tu prvu konstataciju ''Većina misli da je ubiti loše'' - nitko se ne pita da li možda onome koga ubiješ činiš uslugu i šalješ ga na bolje mjesto? Svi se toliko boje smrti jer im je to ugravirano od rođenja i iz toga oblikuju svoje mišljenje - usko gledište koje ničemu ne služi.

Većina ne želi izaći iz te iluzije ''comfort zone''. Ubojstvo je loše, krađa je loša, seks je loš, psovanje je loše, prijelaz preko ceste na neoznačenom mjestu je loše i tako dalje i tako dalje. Nema od toga ništa. Pojma ljudi nemaju što rade na ovom svijetu, zašto ni kuda idu. Jedni drugima postavljate zakone, norme, namećete mišljenja, restrikcije na temelju vaših razmišljanja. Ljudi ne shvaćaju da ona ''moje mišljenje vrijedi jednako puno koliko i bilo čije drugo'' nije točna izjava. Točna izjava je ''moje mišljenje ne vrijedi ništa kao i svačije drugo''. Na primjer, ''Ja mislim'' da je ubojstvo loše. Ili na primjer, ''Ja mislim'' da je ubojstvo u redu. Samo zato jer više ljudi smatra da je ubojstvo loše, ljudska rasa to označava kao ''loše'' i to se uči nadolazeće naraštaje. Doslovno jedini odgovor zašto ljudi označavaju ubojstvo kao ''loše'' je zato jer većina ljudi misli isto.

Isključivo kada bi ljudska rasa znala tko ju je stvorio, odakle dolazi, koja je svrha našeg postojanja i cilj koji trebamo ostvariti, onda i samo onda bi zakoni, norme i restrikcije bili opravdani. Zakoni, norme i restrikcije na temelju subjektivnih većinskih mišljenja su potpuno ništavi. Ali, apsolutne potvrde ''pravednog'' i ''nepravednog'' ili ''dobrog'' i ''lošeg'' vezano uz bilo što na ovome svijetu nema niti će ikad biti. Ako ti misliš da kritika/mišljenje/zakon/norma/restrikcija bilo kojeg čovjeka na svijetu išta znači (a znam da tako misliš), onda se pitaj zašto ti kažem da si izgubljen i nastavi misliti da nisi.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.

Zadnje uređivanje DreamShadow : 11.07.2017. at 16:02.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 16:34   #52
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Da sam krivo shvatio, pričao bi kao svi drugi ovdje, zatupljeni razmišljanjima i viđenjima koji su vam uobličeni i ugravirani u mozak od rođenja.



Nemaš ti pojma o čemu pričaš. ''Svatko zna što je loše'' - nitko ne zna što je loše, a što dobro, niti će ikad znati, zapamti to. Postoje samo mišljenja i subjektivna gledišta tih istih mišljenja.

Većina misli da je ubiti loše - zašto? Zato jer religija (izmišljena od strane čovjeka), zakon (izmišljen od strane čovjeka) ili mišljenje osoba xyz tako kažu. Ugravira se to svima od malih nogu i nitko ne gleda takve stvari s druge strane, nego samo subjektivno izobličuju te religije/zakone/norme/mišljenja drugih da bi šatro imali ''svoje mišljenje''. Ja uvijek kažem već za tu prvu konstataciju ''Većina misli da je ubiti loše'' - nitko se ne pita da li možda onome koga ubiješ činiš uslugu i šalješ ga na bolje mjesto? Svi se toliko boje smrti jer im je to ugravirano od rođenja i iz toga oblikuju svoje mišljenje - usko gledište koje ničemu ne služi.

Većina ne želi izaći iz te iluzije ''comfort zone''. Ubojstvo je loše, krađa je loša, seks je loš, psovanje je loše, prijelaz preko ceste na neoznačenom mjestu je loše i tako dalje i tako dalje. Nema od toga ništa. Pojma ljudi nemaju što rade na ovom svijetu, zašto ni kuda idu. Jedni drugima postavljate zakone, norme, namećete mišljenja, restrikcije na temelju vaših razmišljanja. Ljudi ne shvaćaju da ona ''moje mišljenje vrijedi jednako puno koliko i bilo čije drugo'' nije točna izjava. Točna izjava je ''moje mišljenje ne vrijedi ništa kao i svačije drugo''. Na primjer, ''Ja mislim'' da je ubojstvo loše. Ili na primjer, ''Ja mislim'' da je ubojstvo u redu. Samo zato jer više ljudi smatra da je ubojstvo loše, ljudska rasa to označava kao ''loše'' i to se uči nadolazeće naraštaje. Doslovno jedini odgovor zašto ljudi označavaju ubojstvo kao ''loše'' je zato jer većina ljudi misli isto.

Isključivo kada bi ljudska rasa znala tko ju je stvorio, odakle dolazi, koja je svrha našeg postojanja i cilj koji trebamo ostvariti, onda i samo onda bi zakoni, norme i restrikcije bili opravdani. Zakoni, norme i restrikcije na temelju subjektivnih većinskih mišljenja su potpuno ništavi. Ali, apsolutne potvrde ''pravednog'' i ''nepravednog'' ili ''dobrog'' i ''lošeg'' vezano uz bilo što na ovome svijetu nema niti će ikad biti. Ako ti misliš da kritika/mišljenje/zakon/norma/restrikcija bilo kojeg čovjeka na svijetu išta znači (a znam da tako misliš), onda se pitaj zašto ti kažem da si izgubljen i nastavi misliti da nisi.
Što ti kao jedini čovjek na svijetu koji poznaje pravo stanje stvari radiš da popraviš stvar?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 16:51   #53
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Što ti kao jedini čovjek na svijetu koji poznaje pravo stanje stvari radiš da popraviš stvar?
Takvu stvar mi ne trebaš bacati pod noge jer nema veze s vezom. Insinuiraš da ja znam tko nas je stvorio, odakle dolazimo, koja je ljudska svrha i kud idemo što naravno ne znam. Nitko ne zna niti će ikad znati.

Prema tome, ''stvar'' za koju ti kažeš da se treba popraviti je potpuni promašaj i nema veze s poantom koju sam ja objasnio. Ne možeš ''popraviti'' nešto ako ne znaš što je ''pokvareno''. Nema apsolutnih parametara ''pravednog'', ''nepravednog'', ''dobrog'' i ''lošeg'' po kojem bi se ovo što mi nazivamo život moglo ''popraviti''. Ljudi nikad neće znati te apsolutne parametre, zato je ''popravak'' moguć samo od strane onoga tko nas je stvorio i tko zna odgovor na univerzalno pitanje ''zašto''.

Ja ukazujem na apsurd prikriven u iluziju koju je ljudska rasa sama sebi stvorila. Praćenje zakona, normi i restrikcija subjektivnih razmišljanja većine na temelju zakona ''jačeg'' prikrivenog unutar onoga što mi zovemo ''društvo'' samo vuče ljudsku rasu dublje u ponor. A ono što je najapsurdnije je upravo to da je svijet tako konstruiran. Konstruiran je na način da od malih nogu trčiš i trošiš cijeli život na ispunjenje tih zakona i normi tamo nekih ljudi na čijem putu te usmjeravaju nebrojive restrikcije tih istih tamo nekih ljudi. Svijet je konstruiran na način da se ne razmišlja izvan onoga što nam se kaže, da se ne gleda izvan onoga što nam se prikazuje i da se ne čuje izvan onoga što nam se govori i kažem, svi koji misle da će na kraju života imati išta od toga se grdno varaju, a vi označite to kao samo moje mišljenje jer na kraju krajeva, to i je ono što vama to predstavlja.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 17:20   #54
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Takvu stvar mi ne trebaš bacati pod noge jer nema veze s vezom. Insinuiraš da ja znam tko nas je stvorio, odakle dolazimo, koja je ljudska svrha i kud idemo što naravno ne znam. Nitko ne zna niti će ikad znati.

Prema tome, ''stvar'' za koju ti kažeš da se treba popraviti je potpuni promašaj i nema veze s poantom koju sam ja objasnio. Ne možeš ''popraviti'' nešto ako ne znaš što je ''pokvareno''. Nema apsolutnih parametara ''pravednog'', ''nepravednog'', ''dobrog'' i ''lošeg'' po kojem bi se ovo što mi nazivamo život moglo ''popraviti''. Ljudi nikad neće znati te apsolutne parametre, zato je ''popravak'' moguć samo od strane onoga tko nas je stvorio i tko zna odgovor na univerzalno pitanje ''zašto''.
Nitko ne zna ništa uključujući tebe ali ti u svom neznanju znaš da postoji netko tko nas je stvorio i tko zna odgovor na pitanje?
Hoćeš li me opet optužit da insinuiram da znaš tko nas je stvorio?

Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Ja ukazujem na apsurd prikriven u iluziju koju je ljudska rasa sama sebi stvorila. Praćenje zakona, normi i restrikcija subjektivnih razmišljanja većine na temelju zakona ''jačeg'' prikrivenog unutar onoga što mi zovemo ''društvo'' samo vuče ljudsku rasu dublje u ponor. A ono što je najapsurdnije je upravo to da je svijet tako konstruiran. Konstruiran je na način da od malih nogu trčiš i trošiš cijeli život na ispunjenje tih zakona i normi tamo nekih ljudi na čijem putu te usmjeravaju nebrojive restrikcije tih istih tamo nekih ljudi. Svijet je konstruiran na način da se ne razmišlja izvan onoga što nam se kaže, da se ne gleda izvan onoga što nam se prikazuje i da se ne čuje izvan onoga što nam se govori i kažem, svi koji misle da će na kraju života imati išta od toga se grdno varaju, a vi označite to kao samo moje mišljenje jer na kraju krajeva, to i je ono što vama to predstavlja.
I što predlažeš?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 17:32   #55
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Nitko ne zna ništa uključujući tebe ali ti u svom neznanju znaš da postoji netko tko nas je stvorio i tko zna odgovor na pitanje?
Hoćeš li me opet optužit da insinuiram da znaš tko nas je stvorio?



I što predlažeš?
Ja nisam rekao da je moje mišljenje apsolutno točno. Međutim, stvoreni jesmo, znači netko ili nešto nas je stvorilo. S obzirom na to da sve što je stvoreno savršeno funkcionira, netko ili nešto što ima neki oblik svijesti nas je moralo stvoriti. Ja nisam rekao da znam što je to ili tko je to, ali pošto smo stvoreni, došli smo od nekud/nečeg ili od nekog.

Drugo, ne predlažem ništa jer predlaganje nema svrhe. Ne možeš predlagati išta o nečemu za što nemaš nikakve parametre. Opet se može predlagati samo unutar vlastitog subjektivnog poimanja svega, a subjektivno poimanje je irelevantno. Da li te još nešto zanima jer ono što znam je da ćeš od frustracije jer znaš da si izgubljen početi trollati me ili provocirati što već i jesi počeo s ovim zadnjim postom.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 18:46   #56
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Ja nisam rekao da je moje mišljenje apsolutno točno. Međutim, stvoreni jesmo, znači netko ili nešto nas je stvorilo.
Imam problem sa "stvorenim". Je si upućen u evoluciju?
Po evoluciji stvaranje nije abrakadabra pa čovjek. Postoje milijuni godina gdje je od najjednostavnijih organizama došlo do daleko kompleksnijih kao što je čovjek.
Nismo stvoreni nego smo postali to što jesmo.

Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
S obzirom na to da sve što je stvoreno savršeno funkcionira, netko ili nešto što ima neki oblik svijesti nas je moralo stvoriti. Ja nisam rekao da znam što je to ili tko je to, ali pošto smo stvoreni, došli smo od nekud/nečeg ili od nekog.
Otkud ti pomisao da sve što je "stvoreno" savršeno funkcionira?
Daj primjer savršenstva u svijetu kojeg poznajemo.



Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Drugo, ne predlažem ništa jer predlaganje nema svrhe. Ne možeš predlagati išta o nečemu za što nemaš nikakve parametre.
Netko ili nešto nas je stvorilo?
Meni se čini da predlažeš nešto za što nemaš nikakve parametre.


Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Da li te još nešto zanima jer ono što znam je da ćeš od frustracije jer znaš da si izgubljen početi trollati me ili provocirati što već i jesi počeo s ovim zadnjim postom.
Ni na kraj pameti mi je trolanje. Primjećujem kontradikcije. Ponavljaš da nitko zapravo ne zna ali komotno napominješ nekoga i nešto što nas je stvorilo.
I sad kad opet kreneš sa time da nitko ništa ne zna onda te pitam čemu trošiš vrijeme na ovom forumu? Wtf?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 19:42   #57
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Imam problem sa "stvorenim". Je si upućen u evoluciju?
Po evoluciji stvaranje nije abrakadabra pa čovjek. Postoje milijuni godina gdje je od najjednostavnijih organizama došlo do daleko kompleksnijih kao što je čovjek.
Nismo stvoreni nego smo postali to što jesmo.
Apsolutno, ali mi smo postali ono što jesmo kroz vrijeme od temelja koji je bio na početku.

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Otkud ti pomisao da sve što je "stvoreno" savršeno funkcionira?
Daj primjer savršenstva u svijetu kojeg poznajemo.
Svemir je alfa i omega naše trenutne stvarnosti jer je čovjek slijep od svemira nadalje. Svemir je savršeno postavljen na primjer. Da je jedna stvar drukčija, recimo da je Zemlja mrvicu bliže Veneri nego što je ili mrvicu dalje od Venere nego što je, nas ne bi bilo. Kako to znam? Istraži.

Mislim da bi ti dovoljno trebalo biti to da možeš živjeti na ovoj planeti, to ti je dovoljan dokaz da sve dolazi na mjesto, da ne spominjem funkcioniranje ljudskog organizma dok spavamo, pa projeciranje snova dok spavaš i tako dalje i tako dalje. Istraži o svemu. Par dana će ti biti sasvim dovoljno.

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Netko ili nešto nas je stvorilo?
Meni se čini da predlažeš nešto za što nemaš nikakve parametre.
Ne predlažem apsolutno ništa. Sve što postoji je stvoreno, da nije stvoreno, ne bi postojalo, a da bi nešto postojalo, svijest je potrebna. I ti, obično ljudsko biće si u biti svijest i ništa drugo. Isto istraži. Svijest stvara.


Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ni na kraj pameti mi je trolanje. Primjećujem kontradikcije. Ponavljaš da nitko zapravo ne zna ali komotno napominješ nekoga i nešto što nas je stvorilo.
I sad kad opet kreneš sa time da nitko ništa ne zna onda te pitam čemu trošiš vrijeme na ovom forumu? Wtf?
Kontradikcija nema. Objasnio sam ti sve, pročitaj više puta, možda ti pomogne. Ja nisam bio isključiv kada sam rekao da nas je netko ili nešto stvorilo. Svijest je dovoljna da se stvori sve što postoji i što je ikad postojalo, a što ili tko je ta svijest, ne znam. Međutim, ako ti želiš kontrirati citatu ''iz ničega proizlazi ništa'' i ako me želiš uvjeriti da iz ničega proizlazi nešto, stvarno bih volio pročitati nebulozu koju ćeš napisati. Ako misliš da si prvi koji mi je probao to kontrirati, nagazit ćeš na minu, vjeruj mi. Ali probaj ako hoćeš.

Još nešto?
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 19:52   #58
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Nismo stvoreni nego smo postali to što jesmo.
Začetak ili inerciju postajanja, "nešto" je trebalo "stvoriti"? Torta od čokolade koja upravo peče, stvorena je ili stvarane je cijelim procesom od jutra.. na ovu "pasju" vrućinu.. u inerciji usrećivanja nekoga tko uopće ne voli ili misli kako ne voli, ili namjenski drži ili plasira kako ne voli.. tortu od čokolade. Nije postanak iste, koja se upravo hladi, bitan. Bitni su sastojci i onaj koji je, čini se sasvim iracionalno.. na ovu "pasju" vrućinu istu išao peći, ne bi li uveselio nekoga tko zaista.. ali zaista.. ne voli tortu od čokolade.. ili samo onoga, tko je pečenjem iste.. na ovoj "pasjoj" vrućini, po svojem nahođenju ili konceptu "usrećivanja" nekoga za koga je sveopće, javno poznato, kako ne voli tortu od čokolade.. išao peći, istu. Nema čokolade, nema brašna, nema vode, nema jajceta, nema.... nema "kretenizma"?

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Otkud ti pomisao da sve što je "stvoreno" savršeno funkcionira? Daj primjer savršenstva u svijetu kojeg poznajemo.
Svaka bolest i/ili uzročnik bolesti u inerciji ili s(ch)izifiranju nečega ili nekoga prema smrti? Nitko se koliko je poznato, još nije izvukao iz tog/takvog modela kreacije? Možda je generalna poznatost iluzorna. Sve je moguće?

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Netko ili nešto nas je stvorilo? Meni se čini da predlažeš nešto za što nemaš nikakve parametre.
Ne postoji išta što nema neke parametre? "Nema li" promatrača ičega.. s unaprijed predefiniranim parametrima zapažanja, registriranja, mjerenja, knjiženje... nema niti toga nečega, što nema parametre. Sama spoznaja o istome, bez obzira na razinu "trivijalnosti" (ili xyz.. xyz kao slobodna procjena), garancija je ili ukazatelj (sama primjetnost) određenih parametara?

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ni na kraj pameti mi je trolanje. Primjećujem kontradikcije. Ponavljaš da nitko zapravo ne zna ali komotno napominješ nekoga i nešto što nas je stvorilo. I sad kad opet kreneš sa time da nitko ništa ne zna onda te pitam čemu trošiš vrijeme na ovom forumu? Wtf?
Trollu trollanje nije nužno dužnost ili zanimanje. Ima ih (možda) i prirodnih, koji svakodnevicu, štogod (kao iskonski) činili, upražnjavaju u potpunosti u obliku ("sebstva, jastva..") trollanja? "Default-no stanje" i apsolutna nepoznatog istog kao takvog, ili istog kao uopće. Nije kritika, samo opcija mogućnosti.

Tko što zna? Koja je garancija da je njegovo znanje neupitno, veće, kvalitetnije, istinitije.. od bilo kojeg ili čijeg "neznanja"? Ja znam da/kako ništa ne znam "i to"? S obzirom na "život" u hip(n)oteza, vremenski izmjenjivoj lopti "stvarnosti"? Nije možda tolika trauma.. za priznati si.. Bez vjerovanja ili automatike (mehanizmi obrane/ego konstrukt) poimanja sodomije tuđim mislima (koji u solipsizmu nisu postojani).. dozvolom istima da provjetre vlastitu glavu.. ponekad možda i naredna (ako je dozvole) prepoznatost moguće zamamne mirišljavosti u inače, ustajalosti u-glavnog sarkofaga koji služi čuvanju neupitnih, osobnih ili određene mjere, mamjenskih, kolektivno konsenzualnih istina. Just a thought. Nije kritika.

Tko i na koji način.. može i kada.. gradio je piramide u Giza-i? Kojom svrhom? Je li bio pravedan pritom? Prema sebi, prema nadničarima, prema nalogodavcima ili naručiteljima, prema..? Moramo li po istome modelu, istog, ili baš-apsolutno, smisleno različito, od istog, mi.. "mi".. biti (younameit) "pravedni" isto kao ili suprotno?
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 20:05   #59
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Apsolutno, ali mi smo postali ono što jesmo kroz vrijeme od temelja koji je bio na početku.
Da, od jednostaničnog organizma.


Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Svemir je alfa i omega naše trenutne stvarnosti jer je čovjek slijep od svemira nadalje. Svemir je savršeno postavljen na primjer. Da je jedna stvar drukčija, recimo da je Zemlja mrvicu bliže Veneri nego što je ili mrvicu dalje od Venere nego što je, nas ne bi bilo. Kako to znam? Istraži.
Svemir je alfa i omega tvoje stvarnosti? Objasni.
Objasni kakve veze ima plinoviti planet u sazvježđu Zeta sa tvojom sklonosti za čipsom okusom paprike?

Mislim da bi ti dovoljno trebalo biti to da možeš živjeti na ovoj planeti, to ti je dovoljan dokaz da sve dolazi na mjesto, da ne spominjem funkcioniranje ljudskog organizma dok spavamo, pa projeciranje snova dok spavaš i tako dalje i tako dalje. Istraži o svemu. Par dana će ti biti sasvim dovoljno.



Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Ne predlažem apsolutno ništa. Sve što postoji je stvoreno, da nije stvoreno, ne bi postojalo, a da bi nešto postojalo, svijest je potrebna. I ti, obično ljudsko biće si u biti svijest i ništa drugo. Isto istraži. Svijest stvara.
Svijest? Koju svijest poznaješ osim svoje?
Iskreno, mislim da ti imaš ban pristupa svojoj svijesti.

Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Kontradikcija nema. Objasnio sam ti sve, pročitaj više puta, možda ti pomogne. Ja nisam bio isključiv kada sam rekao da nas je netko ili nešto stvorilo. Svijest je dovoljna da se stvori sve što postoji i što je ikad postojalo, a što ili tko je ta svijest, ne znam. Međutim, ako ti želiš kontrirati citatu ''iz ničega proizlazi ništa'' i ako me želiš uvjeriti da iz ničega proizlazi nešto, stvarno bih volio pročitati nebulozu koju ćeš napisati. Ako misliš da si prvi koji mi je probao to kontrirati, nagazit ćeš na minu, vjeruj mi. Ali probaj ako hoćeš.

Još nešto?
Opet glumiš da nšta ne znaš ali se iz nekog kuta pojavi gospođa Svijest koja pokriva stvar.
Što je tvoja svijest?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 08:45   #60
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Opet glumiš da nšta ne znaš ali se iz nekog kuta pojavi gospođa Svijest koja pokriva stvar.
Što je tvoja svijest?
budi pravedan .. u duhu tme . znas da covjek nema odgovore .. da ima nebi imao potrebe vjerovat .. nije svaki vjernik fanatik da ce ic okolo palit ljude na lomacama ..

nije da branim njega ili napadam tebe .. ali pusti ga da sam nauci ako zeli / izbor ..

isto kak ja nebi zelio da me otmu muce i spale na lomaci .. mos mislit kako je tek njima kad imaju potrebe da ti sude i presudjuju

respect za edukaciju i trud .. nemres drugacije .. samo komentar za preispitivanjem cilja / smisla / formata

pRodjite u miru
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.