Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 17:43   #41
Svaki put kad bi razbio kolino bolilo me još više jer sam znao što slijedi, baba će isprati ranu u rakiji što peče ko sam vrag a onda će posuti praškom iz one narančaste bočice. Eventualno flaster i natrag na bojno polje.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 17:45   #42
Joj, vim i mali radio.
Bakine marame.
Dedina fotelja.

Totalna nostalgija me sad oprala.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 17:47   #43
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Joj, vim i mali radio.
Bakine marame.
Dedina fotelja.

Totalna nostalgija me sad oprala.
Bakina šubara u kojoj je spavao moj medo pokriven i ušuškan njenom maramom.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 17:47   #44
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Svaki put kad bi razbio kolino bolilo me još više jer sam znao što slijedi, baba će isprati ranu u rakiji što peče ko sam vrag a onda će posuti praškom iz one narančaste bočice. Eventualno flaster i natrag na bojno polje.
isuse da


ja sam bila užasno živo dijete i baba mi je uvijek govorila da će mi biti 'fista fusta' ako se ne primirim
bila sam dugo uvjerena da je to neka općepriznata uzrečica ali kad sam pričala okolo nitko nije znao


babine pletene čarape pletene torbice
kruha uvijek, onog bijelog što se izmrvi čim ga režeš, ujutro popodne uvečer sa fetom debelo odrezane salame i sira onog mrvljenog
marame koje sam i ja krala da nosim oko glave
prikle u što većem ulju to bolje
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 17:48   #45
Pispaji i fritule, domaci kruh i pogaca. Miris doma.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 17:53   #46
babin domaći kruh. blagi bože.

a kad smo još živjeli tamo gdje smo živjeli i išli na kavu maminoj prijateljici. u cijeloj ulici nije bilo kuće sa zatvorenim vratima, sve širom otvoreno, i vrata i prozori, a na vratima one šarene viseće trake.
imala je dva sina, sjeli bi svi troje na pod, svatko sa svojom krpom i emajl tanjurom punim (najboljeg na svijetu) graha i šnitom domaćeg kruha, mame bi pile kavu.
javila mi se nedavno ta žena poslije jedno 20 godina.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 17:55   #47
a, sarene visece trake, sjecam se toga... kao protiv muha
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 17:59   #48
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post

hurmašice
ima na kvatriću na tržnici u jednoj bajtici gdje prodaju bureke. hurmašice i tufahije, kad se prođe dubravica (ili mlinar, uvijek brkam).
ja sam trebala na instrukcije babinoj susjedi iz ulice jer je ona kao muslimanka valjda imala pravo prvenstva na ekspertizu tog delikatnog kolača, ne znam zašto nisam nikad otišla. jednom ću ih napraviti.
ajme, idem sutra po njih

nadam se da se neću razočarati i da imaju fini zaljev (jel se to tak zove??)
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 18:00   #49
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
ajme, idem sutra po njih

nadam se da se neću razočarati i da imaju fini zaljev (jel se to tak zove??)
sad sam se sjetila da sam to zadnji put jela na faksu, pa se nadam da još ima joj, ma super su bile, oriđiđi.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 18:05   #50
ja ne podnosim te kolace turskog porijekla. Preslatko.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 18:06   #51
Ja inače ne toleriram slatko, ali ovo nema veze s tim. ovo je okus djetinjstva
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 18:33   #52
Nešto malo drukčije, bas me zanima jel još netko to jede...

Kad je baka cistila kupus ili karfiol za neki ćušpajz uvijek bi mi izrezala, ogulila i dala sirovi kocen (onaj korjenasti dio povrća kaj se izdubi iz glavice), navodno su to u ratu jeli partizani kad nije bilo ničeg drugog. Niš nisu bacali. Dan danas imam naviku to ponjupati.

Sad sam se sjetila jer si kuham karfiol za veceru.

I fileki. Ko klinka sam obožavala kuhane fileke. Dok nisam saznala kaj je to. Mislim da se danas ne bih mogla prisiliti da to probam.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 18:37   #53
Ja jedem korijenje! Baba otkrila, naravno Ona mi je davala od kupusa.
Danas jedem od svega i izazivam cudjenje cimera.

Tripice obozavam Ljubav Orgazam
Nedavno sam pravila, ali nisu ko babine, naravno
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 19:11   #54
miris sljivovice. prvo ujutro jer su dida i baka uz jutarnju kavu svaki maznuli po stamplicu domace sljivovice. kad sam bas bila dosadna i nisu me se mogli rijesiti dopustili bi da umocim prst u rakiju i polizem. a onda i miris komovace - baka je stavljala obloge na zglobove na nogama. znala sam doci kod nje, a cijela kuca, vec od ulaznih vrata i hodnika mirise na rakiju. nema sanse da se to izraci kako treba.
domace krofne. pogotovo u kasnu jesen/ranu zimu kad smo imali svinjokolju. baka je sama mjesila tijesto i lupala ga rukama pa pekla u ogromnom loncu na domacoj masti. ajme vrucih krofni, nestale bi u trenu.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 19:35   #55
Za doručak se nije jeo čokolino i pahuljice nego šnita kruha prepečena na tavi na svinjskoj masti natrljala se čenom češnjaka kad je bilo pečeno. Ili žganci sa putrom/vrhnjem.
Rakija je bila univerzalni lijek, ono boli te glava, evo oblog od rakije.
Miris kad se pekao ajvar i pekmezi od koječega.
Domaći kruh, dizani kolači sa makom i orasima, poderane gaće
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 19:46   #56
ajme koja tema

Vim se još uvijek prodaje (ja ga imam, nakon svih kerefeka vratila sam mu se, skupa s octom)

Imam recept za hurmašice . Fora je u tome kada se zaliju šerbetom. Inače najgluplji kolač ikad, ispadne toga hrpetina i vuče se okolo danima, na kraju ga jedeš u očaju samo da ih se riješiš

Radio s antenom (koja je redovito polomljena i zavezana špagom, nikad nisam vidjela takav radio da mu je antena čitava), i onaj mali crno bijeli tv na kojem skače slika - namještanje antene na katu na balkonu pred neku bitnu utakmicu (ono kad se jedan popne, a ostali mu viču "ima", "nema", "ostavi tako")

vrijeme kad je paradajz još uvijek bio jestiv

idem malo plakat. onako, bez razloga.
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 19:50   #57
daj recept
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 19:51   #58
Moja baba nije pravila kolace s daskom orijenta
Ali za jednu baklavu sam uvijek spremna svasta napraviti
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 19:52   #59
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
babin domaći kruh.
joj da
pečen na drvima, u onom starinskom šporetu (jel se zove "smederevac" ili tako nekako)

Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post

Kad je baka cistila kupus ili karfiol za neki ćušpajz uvijek bi mi izrezala, ogulila i dala sirovi kocen (onaj korjenasti dio povrća kaj se izdubi iz glavice), navodno su to u ratu jeli partizani kad nije bilo ničeg drugog. Niš nisu bacali. Dan danas imam naviku to ponjupati..
šta se to ne jede pod normalno?
Meni su rekli da se to zove "bijela mrkva" i da se jede

Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
dopustili bi da umocim prst u rakiju i polizem. .
da, najbolji dio. I smiješ popiti pjenu od piva, ali samo pjenu pa moraš jaaaaako paziti dok piješ

i one trakice kao za muhe to je svaka kuća imala. ne znam jel to ikad ijednu muhu zaustavilo
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 23:56   #60
Radi ovog topika me razvaljuje zelja za babinim fritulama
Uvijek mi ih pravi kad dolazim

Leso zelje. Pecene masline. Tocanje kuha u domacem maslinovom ulju. Prosek i suhe smokve. Visnjevaca.

Vidim da samo jestivo nabrajam.
Babi je to jako bitno
Znali smo to iskoristavati i kad staraca ne bi bilo doma, slali babu u ducan da nam kupi slatkisa. Ili da 5kn za cokoladu. U pubertetu smo bili lijeni i bahati, i umiljato narucivali slatkise
Baba je isla kupovati jer... nek djeca jedu
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.