Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2011., 23:20   #81
Buhe?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 01:44   #82
Vrati mačku u sobu.

A onda joj daj sredstvo protiv buha.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 09:59   #83
Imaš buhe u krevetu. Jako ćesto se znaju naseliti u tepihu ili krevetu. Kupi ogrlicu za buhe za mačku, promijeni posteljinu, operi je i dobro posisaj sobu i krevet s usisavačem.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 11:32   #84
S nekim sprejom protiv buha pošpricaj sve kutove u stanu/sobi, ispod kreveta, tepih....i počni čim prije.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 20:16   #85
e hvala vam ljudi moram kupit ogrlicu inače ću čitavo ljeto biti crven kao paprika,naravno počistit ću čitavu sobu
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 20:52   #86
To su ti buhe. Mani se ogrlica za buhe i sl. pizdarija jer nije ti to baš nešto efikasno.

Ako imaš negdje u blizini pet centar ili nekakav pet shop odi kupi ampule za buhe (dođu od 20 do 50 kn). To ti se mački aplicira kod vrata i sprečava vraćanje buha 2 mjeseca. Poperi dobro svu posteljinu, imaš biokill (ili nešto sličnog naziva) za kupiti u dm-u, nije skupo, a ubija gamad koja se zavukla u tepihe i sl. Samo taj prašak mislim da je otrovan za mačke pa kad pošpricaš jednu prostoriju nemoj mačku neko vrijeme puštati u nju.

I pripremi se, ako maca ima jako puno buha da će kad joj apliciraš ampulu bude podivljati prvih dan, dva dok ne pocrkaju i da će možda vas gristi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 06:49   #87
Ima za kupit onog neo pitroida u prašku za buhe - naprašiš mačku, a sa sprejem ili istim praškom možeš naprašit i prostorije, moraš naprašit SVE u stanu ili će ti buhe samo otić tam di niste naprašili dok insekticid ne ishlapi i onda opet iz početka, ovaj prašak garant nije otrovan za mace jer su moje dobile 100x kuru i nikad im nije ništa bilo, čak ni kad poližu prah sa sebe...

I da kad je naprašiš maca će popizdit, buhe se uzvrpolje a maca dobije žutu minutu tak da najbolje je da vas je dvoje da te ne ogrebe, poslje toga te bu gledala par dana ispod oka al će se smirit...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 08:54   #88
Buhe od mačaka su jedine koje prelaze i na druge "vrste".
Pseće buhe nejdu na čovjeka dok mačje idu.
Tretiraj macu, operi sve jako dobro.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:36   #89
sad ste me zabrinuli!
moja mačka se povremeno češe šapom, a i uvijek se pokušava očešati o bilo koju stvar pored koje prođe. oštriju posebno. (rub stolića, npr.) ja na sebi nisam primijetila buhe. i općenito nikakve bube. mačka je, inače, kućna. nikad nije vani izašla...ako to ima veze.
jel moguće da ima buhe?
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:52   #90
Ma nemas se sta bojat. Nisu zarazne, samo grickaju.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:52   #91
za svaku sigurnost ja sam bila nazvala tvrtku za deratizaciju, dezinsekciju itd., došli su momci i pošpricali cijeli stan.
buhe su se bile zavukle, između ostalog, u rupice između parketa.
psu kupujem ogrlice, a macu nalijem po leđima tekućinom protiv buha i sl. živine.
nadam se da mi se više neće događati ulet buha.
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 13:30   #92
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Ima za kupit onog neo pitroida u prašku za buhe - naprašiš mačku, a sa sprejem ili istim praškom možeš naprašit i prostorije, moraš naprašit SVE u stanu ili će ti buhe samo otić tam di niste naprašili dok insekticid ne ishlapi i onda opet iz početka, ovaj prašak garant nije otrovan za mace jer su moje dobile 100x kuru i nikad im nije ništa bilo, čak ni kad poližu prah sa sebe...

I da kad je naprašiš maca će popizdit, buhe se uzvrpolje a maca dobije žutu minutu tak da najbolje je da vas je dvoje da te ne ogrebe, poslje toga te bu gledala par dana ispod oka al će se smirit...
A zašto bi stavljao ikakav prašak na mačku i pustio je da liže taj otrov kad postoji ampula za buhe koja se aplicira na vrat i nema teoretske šanse da mačka to poliže. I nije skupo, najeftinija dođe nekih 25 kn i stavlja se svaka 2-3 mjeseca. I te ampule štite od svih vanjskih nametnika (a ima ih za kupiti koje štite i od vanjskih i od unutarnjih nametnika), pa kad se maca već tretira neka se tretira i protiv krpelja, buda, šugaraca i sl. gamadi.

I kako znaš da taj prašak nije za mace otrovan? To što su lizale pa nisu odmah uginule ne znači da im ne škodi. To kao da kažeš da difenbahija nije otrovna samo zato što je neka mačka pojela par listova i nije uginula niti pokazala znakove trovanja.

Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Buhe od mačaka su jedine koje prelaze i na druge "vrste".
Pseće buhe nejdu na čovjeka dok mačje idu.
Tretiraj macu, operi sve jako dobro.
Ovo nije istina.

Jedine buhe koje prelaze na čovjeka su koliko sam ja čula svinjske buhe. Mačje, pseće buhe skaču na čovjeka jedino ako je životinja toliko prepuna buha da one jednostavno skaču i grizu sve što stignu.

Ja imam 3 mačke, kućne su ali im znamo donjeti na odjeći ili obući koje jajašce buhe pa im se znaju nakotiti. I nikada njihove buhe nisu skakale po meni. Jednino što mi se dogodilo, jedanput ili dvaput je to da su me izgrizle nakon što sam im aplicirala ampulu pa više nisu mogle gristi mačke pa su podivljale. I onda su pocrkale za dan, dva jer nisu imale koga gristi. Da mačje buhe idu na ljude onda bi svaki put kad njima stavim ampulu prešle sve njihove buhe na nas.

Quote:
sunshine-girl kaže: Pogledaj post
sad ste me zabrinuli!
moja mačka se povremeno češe šapom, a i uvijek se pokušava očešati o bilo koju stvar pored koje prođe. oštriju posebno. (rub stolića, npr.) ja na sebi nisam primijetila buhe. i općenito nikakve bube. mačka je, inače, kućna. nikad nije vani izašla...ako to ima veze.
jel moguće da ima buhe?
Ovim češanjem o predmete ti mace zapravo označavaju svoj teritorij, tako da se ne moraš brinuti.

Jedino zaviri maci u uši i pogledaj da li ima nešto smeđe u njima. Znaju se mace češati o predmete i kad imaju šugarce (to ti je ovo smeđe u ušima) pa možda ti to macu pati.

Ne bi ti bilo loše da kupiš ampulicu pa da maci staviš, čisto preventivno. Ja svojima svakih par mjeseci stavim ampule za vanjske nametnike i svakih nekoliko mjeseci im dam pratel tablete za gliste. To radim čisto preventivno, iako su kućne mace svejedno im mi svašta na obući i odjeći donesemo izvana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 13:50   #93
Sva sredstva protiv buha, bez obzira u kakvom obliku, nisu ni za mačke zdrava, tako da ako imate kućnu macu koja ne ide van, je bolje sačekat da se vidi da ima buhe.
I slažem se sa Leeloo, ampula je najefikasnije sredstvo.

Zadnje uređivanje hašismotko : 01.06.2011. at 13:55.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 16:50   #94
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A zašto bi stavljao ikakav prašak na mačku i pustio je da liže taj otrov kad postoji ampula za buhe koja se aplicira na vrat i nema teoretske šanse da mačka to poliže. I nije skupo, najeftinija dođe nekih 25 kn i stavlja se svaka 2-3 mjeseca. I te ampule štite od svih vanjskih nametnika (a ima ih za kupiti koje štite i od vanjskih i od unutarnjih nametnika), pa kad se maca već tretira neka se tretira i protiv krpelja, buda, šugaraca i sl. gamadi.
Ampule su sasvim ok stvar ali govorim da ima i alternativa...

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I kako znaš da taj prašak nije za mace otrovan? To što su lizale pa nisu odmah uginule ne znači da im ne škodi. To kao da kažeš da difenbahija nije otrovna samo zato što je neka mačka pojela par listova i nije uginula niti pokazala znakove trovanja.
Znam zato jer imam već 3 generaciju maca doma a baka maca je prije dve godine uginula nakon 15g druženja, prema tome da je otrovno - uginula bi davno prije, osim toga prašak je i napravljen za prašenje ljubimaca pa onda valjda ima jelte i formulu za to...

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ovo nije istina.

Jedine buhe koje prelaze na čovjeka su koliko sam ja čula svinjske buhe. Mačje, pseće buhe skaču na čovjeka jedino ako je životinja toliko prepuna buha da one jednostavno skaču i grizu sve što stignu.

Ja imam 3 mačke, kućne su ali im znamo donjeti na odjeći ili obući koje jajašce buhe pa im se znaju nakotiti. I nikada njihove buhe nisu skakale po meni. Jednino što mi se dogodilo, jedanput ili dvaput je to da su me izgrizle nakon što sam im aplicirala ampulu pa više nisu mogle gristi mačke pa su podivljale. I onda su pocrkale za dan, dva jer nisu imale koga gristi. Da mačje buhe idu na ljude onda bi svaki put kad njima stavim ampulu prešle sve njihove buhe na nas.
Krivo, mačije buhe mogu privremeno prijeći na čovjeka i mogu gristi, znam i iz profesionalnog i iz osobnog iskustva a o prelasku na čovjeka kod ampuliranja ću ti odgovorit kao i ti meni - ako nisu prešle tebi ne znači da ne prelaze generalno...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 17:05   #95
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post

Ovim češanjem o predmete ti mace zapravo označavaju svoj teritorij, tako da se ne moraš brinuti.

Jedino zaviri maci u uši i pogledaj da li ima nešto smeđe u njima. Znaju se mace češati o predmete i kad imaju šugarce (to ti je ovo smeđe u ušima) pa možda ti to macu pati.

Ne bi ti bilo loše da kupiš ampulicu pa da maci staviš, čisto preventivno. Ja svojima svakih par mjeseci stavim ampule za vanjske nametnike i svakih nekoliko mjeseci im dam pratel tablete za gliste. To radim čisto preventivno, iako su kućne mace svejedno im mi svašta na obući i odjeći donesemo izvana.
u ušima izgleda sve čisto. a mačka je bež boje, pa bih valjda buhe uočila.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 21:43   #96
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Krivo, mačije buhe mogu privremeno prijeći na čovjeka i mogu gristi, znam i iz profesionalnog i iz osobnog iskustva a o prelasku na čovjeka kod ampuliranja ću ti odgovorit kao i ti meni - ako nisu prešle tebi ne znači da ne prelaze generalno...
Ključna riječ je privremeno. Nikada se mačje ili pseće buhe neće zadržati na čovjeku. One mogu skočiti na čovjeka, izgristi ga ali se neće nastaniti na njemu.

Quote:
sunshine-girl kaže: Pogledaj post
u ušima izgleda sve čisto. a mačka je bež boje, pa bih valjda buhe uočila.
Onda se nemaš šta brinuti, maca se trlja o predmete jer tako označava svoj teritorij. Zato se znaju i nama trljati o noge.

Možeš čisto preventivno maci ponekad staviti ampulu, tako ja svojima radim.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 22:01   #97
i moj nono već 50 godina mačke praši neo-pitroidom, davno prije iznuma tih ampula pizdarija, pa mace dožive duboku starost i ništa im nije nikad bilo......
anita j is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 00:40   #98
Ovo bi ipak bilo najbolje za pdf Kućni ljubimci...

Stiglo sa Zdravlja.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:38   #99
Ne znam za mačje ali moja pesica ih je imala. Inače živi samnom u stanu i buhe su gruzle i nas. Ubod je kao od komarca i svrbi. Ali nije ona bila prepuna da su išle na nas već jednostavno one skaču pa valjda kog dohvate

Riješila sam ih se tako da sam u pet centru kupila neki sprej protiv buha time dobro poprskala psa, cijeli stan oprala posteljinu i madrac te sve pošteno usisala i tako svaki 3. dan dok ih se nismo riješili. Nestale su za otprilike 10-15 dana
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 18:04   #100
kupio sam ampulu stavio maču oko vrata..i valjda su prošle te buhe...nisam vidio da ih još ima
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.