Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2009., 22:21   #41
Quote:
Trillian kaže: Pogledaj post
Evo, čisto da ostane kao informacija za iduće ljeto, na Krku ima plaža za pse i u Njivicama, skroz na kraju one glavne plaže, prođe se jedan šumarak i onda je odvojena plaža za pse, ima znak, šljunčana je, odličan ulaz u more, ma milina...i super je što nema gužve!
imas pravo....bila sam i tamo jednom,al mi nije pala na pamet.odmah ona plaza ispod kampa.
angry martica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 12:41   #42
pitanje: ukoliko na ljetovanje idemo sa psom ali avinom, koji su uvjeti da se pas vozi zajedno sa vlasnikom, u krilu, a ne da ga zatvaraju u "bunker" (ili kako se to već zove)?
što je sve potrebno nositi sa sobom (knjižica?) ukoliko se nejde van hrvatske?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 22:38   #43
sve ovisi koliko ti je ljubimac težak... nisam sigurna no načula sam nešto tipa da se zivotinja smije voziti s tobom u putnickom dijelu samo ako kilaža s boxom ne prelazi 8 kg. a i ne bi smjelo istovremeno u putnickom dijelu biti vise zivotinja...
angry martica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 22:57   #44
uf, znaći što manji pas
hvala
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 23:36   #45
Pas mora biti do 8kg, biti u transporteru ili onoj mekanoj torbi nalik na transporter koja je skroz zatvorena. Ja Kimija držim u krilu s tom torbom i zavučem ruku k njemu iako on prespava cijeli let. A čuj, Kimi je znao imati 11kg s transporterom pa je svejedno išao samnom u kabinu. Ali više imam praksu nakon njegovog 30 i nekog leta pa znam koga i kako šarmirati i slagati da bude po mom. I da, jedan pas u kabini po letu. Uzmi si knjižicu radi sebe, nitko te ne pita knjižicu na domaćim letovima, 100%, mene u toj gomili letova nisu nikad. To ih ne zanima, tako su mi rekli.

Edit: Potrebno je imati transporter i psa i to je sve što oni traže.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 02:09   #46
Quote:
angry martica kaže: Pogledaj post
ja svake godine ljetujem na krku. tamo postoje dvije plaze za pse. jedna vam je u baskoj na onoj glavnoj plaži na desnom kraju, a druga u mjestu krk iza hotela dražica...lako cete je primjetiti jer cete vidjeti tablu
bili nedavno na ovoj iza dražice
strašno, gužva na sve strane, očekivano, ali na psećoj plaži... 30 ljudi, ni 5 pasa. nekako sumnjam da su sve bili klanovi, da je svaki taj pas bio sa 6 ljudi tamo. naravno, mene je to uzrujalo, nije fer, mi smo sa psom morali dalje, a debeli česi i švabe su se kupali mirno NA PSEĆOJ PLAŽI iako nisu imali pse. sama plaža je ok, ali velika je kao malo veći dnevni boravak, grozno. nikad više tamo.

na kraju smo skoro bili taj put digli ruke, onda smo naletjeli sasvim slučajno na jedan autokamp u kojem dopuštaju psima ulaz, kupanje, trčanje, sve. bilo je puno bolje, imali smo više mjesta, travu za njega, a čak i par puta kad su naletjeli ljudi njegovo trčanje i lajanje nije nikom smetalo, svi su bili opušteniji nego na onoj plažici, a dosta ljudi je imalo pse sa sobom također. istina, platili smo ulaz, ali nisu nam naplatili koliko su mogli, i samo malo više nego što nas je kod te pseće plaže koštao parking, valjda jer smo samo na kupanje bili došli, ali odlučili smo radije i idući put tako platiti pa imati mira nego se gužvati tamo na onoj psećoj.

moram priznati, mene je najviše u svemu tome naživciralo što je ispalo da sam se jedino ja uzrujala jer je tako mali prostor predviđen za pse bio pun ljudi koji pse nisu doveli sa sobom, a koji su mogli tako lako otići baš bilo kamo drugamo i ostaviti tih 10 m2 onima kojima su i namijenjeni.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 19:23   #47
znam da nije more ali nama je to bilo najbolje ljetovanje

toplice sveti martin

a) boravite u apartmanima
b) apartmani za ljude s psima su na kraju 'naselja' pa nikome ne smetate (a ni oni vama )
c) otvoriš vrata apartmana a ispred ogromna livadetina
d) sasvim je normalno s psima sjest u pub na kavu ujutro
e) ogromna šuma sa stazama, okružena livadama za šetnje bez vodilice i puno lova na prepelice

uživali smo svi skupa i definitivno ponavljamo takav odmor
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 21:11   #48
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
bili nedavno na ovoj iza dražice
strašno, gužva na sve strane, očekivano, ali na psećoj plaži... 30 ljudi, ni 5 pasa. nekako sumnjam da su sve bili klanovi, da je svaki taj pas bio sa 6 ljudi tamo. naravno, mene je to uzrujalo, nije fer, mi smo sa psom morali dalje, a debeli česi i švabe su se kupali mirno NA PSEĆOJ PLAŽI iako nisu imali pse. sama plaža je ok, ali velika je kao malo veći dnevni boravak, grozno. nikad više tamo.

na kraju smo skoro bili taj put digli ruke, onda smo naletjeli sasvim slučajno na jedan autokamp u kojem dopuštaju psima ulaz, kupanje, trčanje, sve. bilo je puno bolje, imali smo više mjesta, travu za njega, a čak i par puta kad su naletjeli ljudi njegovo trčanje i lajanje nije nikom smetalo, svi su bili opušteniji nego na onoj plažici, a dosta ljudi je imalo pse sa sobom također. istina, platili smo ulaz, ali nisu nam naplatili koliko su mogli, i samo malo više nego što nas je kod te pseće plaže koštao parking, valjda jer smo samo na kupanje bili došli, ali odlučili smo radije i idući put tako platiti pa imati mira nego se gužvati tamo na onoj psećoj.

moram priznati, mene je najviše u svemu tome naživciralo što je ispalo da sam se jedino ja uzrujala jer je tako mali prostor predviđen za pse bio pun ljudi koji pse nisu doveli sa sobom, a koji su mogli tako lako otići baš bilo kamo drugamo i ostaviti tih 10 m2 onima kojima su i namijenjeni.
u potpunosti te razumijem. znam da se tamo znaju nakenjati ljudi bez zivotinja ( uglavnom stranci ). bas mi se tamo dogodila jedna neugodnost s dvoje talijana. pustila sam psa s lanca a on je onako malo hiperaktivniji. uglavnom, moj micek je trckarao po plazi i kroz vodu i to se talijanima nije bas svidjelo, no šutjeli su. zatim se stresao u njihovoj blizini i tu je sutnja prestala. talijan se poceo izderavati na mene na svome ubrzanome jeziku. sva sreca da sam bila s deckom pa ih je on oboje smirio rekavsi im da je to pseca plaza i da ako im nesto ne paše mogu slobodno otici. na kraju price su i otisli. ( i nije mi ih zao )
angry martica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 22:31   #49
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
znam da nije more ali nama je to bilo najbolje ljetovanje

toplice sveti martin

a) boravite u apartmanima
b) apartmani za ljude s psima su na kraju 'naselja' pa nikome ne smetate (a ni oni vama
c) otvoriš vrata apartmana a ispred ogromna livadetina
d) sasvim je normalno s psima sjest u pub na kavu ujutro
e) ogromna šuma sa stazama, okružena livadama za šetnje bez vodilice i puno lova na prepelice

uživali smo svi skupa i definitivno ponavljamo takav odmor
Živjeli Međimurci !

...jel' tak Atlantička - Međimurci smo dobri (normalni) ljudi koji kužimo da dobar (normalan) čovjek može svojega pesa, mačka ili orijaškog kunića ljubiti ko najbližega svoga


btw. ja sam sa Pintom ljetovala na Balatonu u Mađarskoj gdi ljudi pese vole više nego ljude (u to vrijeme još vu Martinu nije bilo toplic), jer sve nevjerojatne eskapade sa jadranskim turističkim odredištima ne bi bila poželjela ni najgorem neprijatelju, a o (ne)mogućnostima putovanja do našeg domaćeg primorja javnim prijevozom (HŽ) da se i ne govori ...pa čak kod jednog povratka vlakom s Balatona u ČK sam imala vrlo osebujno iskustvo sa Hrvatskim Policajcem na graničnom prelazu (nakon što su Mađarski i policajci i carinici gugutali nad pesicom, a Hrvatska carinica samo pitala jel' švercam pik-salame ) ... tip je došao do kupea, otvorio vrata i zgrožen uz vrisak AAAAAAAA PAAAASSSS!!!!!! poletio metar unazad ; Pinta leži na podu kupea i ne trza ni obrvom, a ja ga pitam da :"U čemu je problem?" , a on meni : "A, znate kako se kaže, pas koji laje ne ujeda, ... a ovaj vaš ne laje!"
__________________
Broomstick operator level A1

Zadnje uređivanje Madame Hooch : 13.10.2009. at 22:43.
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 13:35   #50
Ovako, vidim da malo zamrla tema, al nema veze, valjda će se naći netko sa savjetom...
Naime, mi bismo se uputili na kampiranje sa psom, sad na proljeće ali rado bi za to odvojili i koji produženi vikend po ljeti..
Bilo bi idealno da je u blizini more, rijeka ili jezero, jer će našem psu trebati "rashlađivanje" po ljeti, ili da ima dosta šume/hladovine.
Želimo što prirodnije okruženje, što će reći - što manje urbanizacije u okolini, mir i tišinu...zapravo "robinzonski" turizam

Već pomalo kontam da bi se bacili na kampiranje na divljaka, ali prije toga da čujem jel netko ima kakva iskustva ili ideje po tom pitanju?
Veći dio kampova danas prima pse, ali uvjet je da cijelo vrijeme bude vezan, a malogdje ima pristup svim objektima i plaži. Dakle i nije neki gušt za psa...
Postoji li neki kamp, posjed, što već, gdje bi se mogao postaviti šator, biti izoliran ili bar daleko od "susjeda", pustiti psa slobodnog, a da ujedno ne riskiram kaznu za divlje kampiranje?
__________________
albumčić unikata
heky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 20:25   #51
Ja sam sa Hvara iz Starog Grada. Imamo kampove i nikad u kampu nisam vidila da su psi vezani. Psi mogu u restorane i kafiće bez problema. Ima i plaža za kućne ljubimce sa šumom, može se do nje pješke ili brodicom.
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 20:38   #52
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
Živjeli Međimurci !
vlasnik je zagrepcanin

Quote:
heky kaže: Pogledaj post

Već pomalo kontam da bi se bacili na kampiranje na divljaka, ali prije toga da čujem jel netko ima kakva iskustva ili ideje po tom pitanju?
ja divlje kampirala preko nekoliko puta s pesom, mozda bi bilo bolje nastaviti ovaj razgovor preko pm-a
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 20:39   #53
Quote:
spyro kaže: Pogledaj post
Ja sam sa Hvara iz Starog Grada. Imamo kampove i nikad u kampu nisam vidila da su psi vezani. Psi mogu u restorane i kafiće bez problema. Ima i plaža za kućne ljubimce sa šumom, može se do nje pješke ili brodicom.
još ak iznajmljuješ apartmane ljudima s psima - mašala
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 21:03   #54
Bože sačuvaj! Nismo svi otočani baš oduševljeni da nam se ekipa manta po kući. Rađe bi uzela tri psa iz azila na ljetovanje, nego tri ....
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 15:17   #55
Quote:
Lefti kaže: Pogledaj post
Mogu li samo pitati, zasto se vecini vas gadi da vam je pas na istom rucniku kao i vi?
smoci se rucnik prevec
__________________
albumcek Lord Byron kaže: Nitko normalan neće tražiti posjet od onoga koji to ne želi.Tužno je samo to da je ikome stalo do zajedništva, do partnerstva s nekim tko takvo što ne želi.Nitko normalan neće ikoga prisiljavati na davanje. Tužno je samo to da je ikome dovoljno sakupljati nečije mrvice i uvjeravati sebe i ostale da je to ljubav, a sve ostalo romantične komedije i bajke.
sasa-f is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 16:19   #56
Quote:
heky kaže: Pogledaj post
Naime, mi bismo se uputili na kampiranje sa psom, ..... :
Mi kampiramo godinama (iako tek od prošle godine imamo pridruženog četveronošca) i nikad po kampovima nisam vidjela vezane pse. Po kampovima uglavnom postoji "livada" za pse za obavljanje nužde i ona je jasno označena. Dosadašnja iskustva su da peseki stvarno nikome ne smetaju, a za kupanje imaju svoju plažu ili fakat nitko ne diže dreku ak se pes smoči na "normalnoj" plaži.
Prošlo ljeto smo s pesom bili na pustom otoku pa to ni ne računam, ali ove ćemo godine prvi put testirati kak je s pesom i kak je pesu u našem omiljenom kampu
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 17:06   #57
Znam da nije praksa da se psi vežu dok borave u kampu, al kad sam pitala u kampovima da li su psi dopušteni, svuda su mi rekli - da, ali moraju biti na povodcu ili vezani... Htjela bi da pas uživa isto kao i ja (dakle da bude slobodan, jer i ovako nije "tip" koji će se odvojiti od nas na više od 10m), samo stvar je u tome da je to stvarno veliki pas (bernski) i ljudi koji ne poznaju vrstu mogli bi se poplašiti, a ni to ne želim... Malo sam u nedoumici...
__________________
albumčić unikata
heky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 17:16   #58
Vjeruj mi, kamperi su ti jedna sasvim druga priča ...
Mislim da ne trebaš brinuti a saznati ćeš samo ako probaš ;-)
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 19:15   #59
Ko kampira voli prirodu, a onda znači da voli i životinje. Nema u kampovima problema ni za velike , ni za male pse.
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 19:31   #60
Quote:
spyro kaže: Pogledaj post
Ko kampira voli prirodu, a onda znači da voli i životinje. Nema u kampovima problema ni za velike , ni za male pse.
ni za krokodile
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.