Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2004., 09:52   #21
e da, ja uvijek dobijem racun i od frizera i od kozmeticarke
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 10:01   #22
Quote:
just Sandy kaže:
Možda bih trebala preformulirati pitanje - dajete li napojnice ako ste u Hrvatskoj?
Jedino frizeru idem u ZG i moja frizerka uvijek dobije.
A vani ne dam nikom nis.
Samo konobarima.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 10:07   #23
u restacima i bicevima obicno dajemo onu razliku - npr. ako je nsto 35kn, damo 40 itd...
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 11:03   #24
Quote:
ali stvarno neznam kakva bi to frizura trebala biti da ju platim 400kn...
u Njemackoj je to normalna cijena,recimo ja farbanje izrasta i sisanje vrhova platim najmanje 50 eura,a ako hocu jos neki specijalni pakung na kosu opet i masazu to je jos + 6eura


nisam rekla,kad sam u Hrvatskoj napojnice dajem onoj curi koja mi je prala kosu (vecinom je rijec o curama koje su na praksi,pa eto nije mi zao dati nekoj srednjoskolki),dam do 20 kn,takoder dajem napojnice i konobarima,opet ovisi jesu li ljubazni...
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 12:45   #25
frizeru ne dam ni kunu više nego što iznosi račun, ima 3 nova auta, svaki u vrijednosti 15 tisuća eura pa na više, xx nekretnina i mislim da mu ne treba više
Jolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 14:12   #26
ne ostavljam napojnice nikad! to je za mene pefridno zicanje. radije nek u cjenik stavi 50 kn vise a ne da me telecim pogledom gleda ocekujuci tih istih 50 kn. platim koliko trazi i ni Kn vise. isto je i u restacu ili bircu.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 14:18   #27
prije sam davala, odnosni zaokruzivala, ali sad placamo karticom i ne dam nikom nist
kad meni pocnu davat, davat cu i ja
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 15:04   #28
nikom nedajem ništa.
ni ja ne dobivam ekstra novca za svoj posao za koji sam plaćena.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 17:18   #29
Ja si nekak razmišljam poput većine vas, ali mi je ponekad neugodno čekati da mi vrati 10-20 kuna, ili da joj izvadim sitno taman koliki je račun...
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 18:40   #30
Quote:
just Sandy kaže:
Ja si nekak razmišljam poput većine vas, ali mi je ponekad neugodno čekati da mi vrati 10-20 kuna, ili da joj izvadim sitno taman koliki je račun...
Ma daj, kaj neugodno? A da slučajno nemaš tih 10-20 kn, da viš kak bi čekale da odeš do bankomata....
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 23:44   #31
Pa to imaš pravo... Ne "oproste" mi 5 lipa, al' slobodno konstatiraju da će mi ostat' dužne pol kune il' kunu... Al' to u dućanu.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2004., 10:49   #32
Quote:
croft kaže:
u Njemackoj je to normalna cijena,recimo ja farbanje izrasta i sisanje vrhova platim najmanje 50 eura,a ako hocu jos neki specijalni pakung na kosu opet i masazu to je jos + 6eura



propustila si maaaalu, maaaalu, gotovo nezamjetnu razliku u visini osobnih primanja onih koji rade u Njemachkoj.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 09:06   #33
Quote:
young.but.dead kaže:


Možda imaš pravo kad mi se smiješ, no ne govorim o tretmanu od 50 kn, kad je 20-30 kn značajni postotak. Govorim, npr., o manikuri od 300 kn nakon koje mi žena izmasira ruke i trudi se oko toga koji lak bi mi se više svidio i picajzlira bez da išta prigovorim, ali pozitivno picajzlira, da dobijem 100% usluge, i više. Pa me zabavlja u međuvremenu i dobijem iber usluge koju plaćam. Ili kad mi stopala maže ovim-onim kremicama i masira, ili mi namaže nokte što isto ne mora nakon pedikure... Ono, kad vidim da se trudi više no što je po defaultu potrebno. Ili to barem tako doživim.

Ali zato sam sve to ovdje i napisala; ako mi se svi nasmijete jer tako razmišljam, onda mi više neće pasti na pamet brinuti je'l sam u krivu kad ne ostavljam napojnicu jer ću znati da ni drugi to ne čine.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2004., 11:42   #34
Quote:
debelakrava kaže:
z.g.a.t na jarunu
frizer mario
broj telefona na koji se narucujete - dostupan na pm
preljeve radi vlasta
ne mozete fulat. fantasticni su


I mene Mario šiša!!

Savršeno! Svaki put sam presretna i nije mi bed ostaviti toliku paru jer mi uvijek pogodi upravo ono što sam htjela!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:35   #35
Napojnice kod frizera i kozmetičara?

Zanima me koliko napojnice ostavljate kod frizera: za frizuru, onda curi koja vam eventualno pere kosu, curi koja vas farba (dakle, ukoliko vam sve ne radi jedna frizerka)?

Koliko ostavljate kozmetičarki? Eventualno i nekoj njenoj pomoćnici koja joj pomogne neke manje stvari oko tretmana?

Šta ako je kozmetičarka koja vam radi i vlasnica salona? Čini mi se da je nekad bilo pravilo da se šefici ne ostavljaju napojnice, ali danas izgleda to pravilo više ne vrijedi.

Mislim da kod nas nisu usvojeni oni običaji kao na zapadu, gdje se zna postotak od cijene koji je pristojno ostaviti frizerki, konobaru, taxistu.. pa me zanima koliko vi ugl. ostavljate?

__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 15:31   #36
dok placam karticom ne ostavljam napojnice (jer to u biti znaci da ni nemam kesa kod sebe..), ak placam kesom ostavim 10kn onoj curi kaj je najvise baratala oko mene, dakle, onoj kaj me sisala.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 15:38   #37
Ostavim napojnicu frizeru ako me dobro ošiša- 10-15 kn, i konobarima u restoranima.
Ne ostavljam u salonima, taksistima... pa još najbolje da svima ostavljamo napojnice. Zašto meni onda klijenti u uredu ne bi ostavili napojnicu?
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 15:40   #38
svima ostavljam napojnice.... ali i ocekujem naravno heheee
hannah_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 15:40   #39
sisanje me kosta 250 kn, sisa me vlasnica. ne ostavljam napojnicu, mislim da je to dovoljno para. kozmeticarki idem iznimno rijetko i zadnji put me depilirala vlasnica. 100 kuna noge do koljena. i to je dosta. eto, jos cu ispast skrtica.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 16:36   #40
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
100 kuna noge do koljena. i to je dosta.
Ostavi ona sebi dobru napojnicu ako noge do koljena naplaćuje 100 kn!


Frizerki ostavim 10-30 kn, kako kad (valjda ona od toga da nešto ovim curama koje mi peru kosu i bojaju je, barem se nadam ). Ako mi naplati preko 400 kn, ne ostavim ništa.

Kozmetičarki rijetko ostavim jer je dugo znam i dovela sam joj dosta (sada stalnih) mušterija kad je tek otvorila salon. Mislim da je to i više nego dovoljno.


Taksijem se ne vozim. Svojoj omiljenoj konobarici često ostavim 10 kn (kava je 7 kn). U restoranu ostavljam odokativno i ovisno o tome kakav je bio konobar. Ali ako je račun velik (preko 1000 kn), neću ostaviti 10% (kako je nepisano pravilo), ostavit ću manje.

Izgleda da sam škrta.
B.B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.