Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2008., 15:58   #1
Biseri hrvatskih novinara

Što sve mogu izgovoriti hrvatski novinari i nakon toga ostati živi, zaista je nevjerojatno. Novinar Slobodne Dalmacije skupio je pravou malu škrinjicu takvih slučajeva, pa kaže:
"Poslao ga je u pizdu m..." (umjesto u "p. materinu")
"Smrt je nastupila dva dana nakon počinjenog suicida"
"Objesio se o netom propupalu trešnju"
"U požaru izgorio prasac Vicko, krava Jagoda i čovjek Ivan"
"Hrvatska se plaši igre Kurčeva"
"42-godišnji starac"
"37-godišnji mladić"
"Ubio prvo sebe pa ženu"
"Osumnjičeni ima visoku stručnu spermu"

Ostale urnebesne provale pogledajte na http://www.lupiga.com/vijesti/index.php?id=4970 !
tutlek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 16:50   #2
Kada bih imala vremena i volje, mogla bih svaki dan puniti ovaj topic samo biserima iz "Slobodne Dalmacije". Izdvojit ću jedan koji sam nedavno pročitala, ali bojim se da ću pogriješiti ime autora; čini mi se da ga je napisao Ivica Ivanišević ili Renato Baretić (ili tkogod tko piše jednakim stilom).

Taj je napisao da će na Novogodišnjem koncertu početi zaudarati taktovi "Radetzky marša"!!!
!xoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 04:52   #3
Quote:
!xoo kaže: Pogledaj post
Kada bih imala vremena i volje, mogla bih svaki dan puniti ovaj topic samo biserima iz "Slobodne Dalmacije".

Pa nađi malo volje i vremena pa nas uveseljavaj, šta bi ti falilo!
tutlek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 08:03   #4
jednom davno na jednom radiju...." a sada poslušajte pjesmu [I]Na lijepom plavom dunavau[I], ali ovaj put u INSTRUMENTALNOJ !!!! verziji....

(kao da postoji i verzija s voklaom...he he)
konfiguracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 13:38   #5
Quote:
tutlek1 kaže: Pogledaj post
"Hrvatska se plaši igre Kurčeva"
Ako ćemo biti precizni, pisalo je "Da nam ne prisjedne IGRA KURČEVA". Povodom kvalifikacijske rukometne utakmice s Bjelorusima čiji se najbolji strijelac zvao Kurčev.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 13:42   #6
Meni je biser hrvatskog novinarstva Hloverka Novak-Srzic.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:44   #7
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ako ćemo biti precizni, pisalo je "Da nam ne prisjedne IGRA KURČEVA". Povodom kvalifikacijske rukometne utakmice s Bjelorusima čiji se najbolji strijelac zvao Kurčev.
Možda su shvatili kako bi izgledalo da su napisali "Kurčeva igra"?
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 18:35   #8
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Možda su shvatili kako bi izgledalo da su napisali "Kurčeva igra"?
Ah, pa su zato napisali "IGRA KURČEVA" što nije nimalo neobično
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 20:04   #9
neki dan su u jutarnjem tri puta u clanku od 2,5 reda napisali scientoloska (crkva)...
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 20:59   #10
jučer je novinar htv-a u prilogu s tog nekog sajma tehnologije koji je otvorio bill gates rekao da je bill gates 'osnivač microsofta, najprisutnijeg softvera u osobnim računalima...'
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 09:10   #11
Neki dan u informativnoj emisiji Zagrebacke televizije nekoliko puta ime belgijskog (flandrijskog) grada Genta izgovorili ovako: "Džent". Buduci da se radilo o dva novinara, ocito je da im je interni strucnjak tocno tako savjetovao.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 10:54   #12
..kad smo kod igre kurceva, ne znam jel vec na topiku to bilo, ali prije jedno mjesec dana u slobodnoj je na sportskoj stranici osvanuo suptilan naslov koji bi se mogao shvatiti da je ljepota naslova u oku citatelja. naslov glasi..bez oca blanka nikad ne bi dostigla vrhunac.
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 10:56   #13
Quote:
..a unda kaže: Pogledaj post
..kad smo kod igre kurceva, ne znam jel vec na topiku to bilo, ali prije jedno mjesec dana u slobodnoj je na sportskoj stranici osvanuo suptilan naslov koji bi se mogao shvatiti da je ljepota naslova u oku citatelja. naslov glasi..bez oca blanka nikad ne bi dostigla vrhunac.
a u kua!
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:48   #14
"Zbog toga je policija u Podgorici privela nekoliko osoba radi korištenja vatrenog oružja kod svečanog paljenja Badnjaka." (Vecernji l.) - koji je smisao postojanja ove citave recenice, osim sto znaci puno toga i nista??
__________________
Ambitious, but rubbish
Grimhild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:49   #15
Quote:
..a unda kaže: Pogledaj post
..kad smo kod igre kurceva, ne znam jel vec na topiku to bilo, ali prije jedno mjesec dana u slobodnoj je na sportskoj stranici osvanuo suptilan naslov koji bi se mogao shvatiti da je ljepota naslova u oku citatelja. naslov glasi..bez oca blanka nikad ne bi dostigla vrhunac.


Kriste isuše
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:59   #16
Quote:
..a unda kaže: Pogledaj post
..kad smo kod igre kurceva, ne znam jel vec na topiku to bilo, ali prije jedno mjesec dana u slobodnoj je na sportskoj stranici osvanuo suptilan naslov koji bi se mogao shvatiti da je ljepota naslova u oku citatelja. naslov glasi..bez oca blanka nikad ne bi dostigla vrhunac.
Pretpostavljam da je uz tekst isla famozna fotografija Blanke "obnazenih grudi"... Svakakvih kretena ima po tom tisku...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:03   #17
Quote:
Grimhild kaže: Pogledaj post
"Zbog toga je policija u Podgorici privela nekoliko osoba radi korištenja vatrenog oružja kod svečanog paljenja Badnjaka." (Vecernji l.) - koji je smisao postojanja ove citave recenice, osim sto znaci puno toga i nista??
Ljudi nisu imali sibice niti upaljace, pa su za paljenje badnjaka koristili zolju...

A nas novinar je isti slucaj pripisao i razlogu spomenutom u prethodnoj recenici ("zbog toga") i ovom navedenom ("radi").
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:31   #18
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je uz tekst isla famozna fotografija Blanke "obnazenih grudi"... Svakakvih kretena ima po tom tisku...
..ma isla je jedna cak i prigodnija. kazem, sve zavisi od oka promatraca, tj, jednom kad se presaltas, gotovo je..

..evo, isceprkao sam, da ne kazete da laze selo.. http://www.slobodnadalmacija.com/20071122/sport05.asp

ok, i ispravka nenamjerne pogreske (ako postoji drugacija). eto, kako pokvareni mozak radi..kako sam pisao po sjecanju, ubacio sam rijec..nikad. sori..
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 16:52   #19
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
jučer je novinar htv-a u prilogu s tog nekog sajma tehnologije koji je otvorio bill gates rekao da je bill gates 'osnivač microsofta, najprisutnijeg softvera u osobnim računalima...'
Valjda je progutao "i".
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 17:11   #20
Quote:
Crimson Petal kaže: Pogledaj post
neki dan su u jutarnjem tri puta u clanku od 2,5 reda napisali scientoloska (crkva)...
Oni su stvarno katastrofalni ...
tutlek1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.