Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2008., 12:45   #81
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
Eto me sa dobrim vijestima... L. je dobro... konačno je završio 1. ciklus kemoterapija koji traje od 09.09. . Nalazi su u granicama normale te bi L. mogao ovaj vikend doći doma. .

Ljubite svoju dječicu....


Halo... Super... Znači malo odmora za sve... Pogotovo za L. Čekam vijesti već od jučer. Pogledavam non stop kaj se dešava kod vas.
Svima lijep pozdrav, i čuvajte ga
natasa 1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 14:36   #82
L. je još uvijek u Zagrebu, dobro je ... Sutra ima još kontrolu u bolnici pa ako sutra uspije dobiti otpusno pismo (mada sestra sumnja ) dolaze sutra , u suprotnom u ponedjeljak sigurno...

Naravno da će mo ga paziti i maziti...

Hvala...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 22:01   #83
Danas su tata i brat otišli u Zagreb našem L. Sad je na okupu cijela obitelj i uživaju... Neka... Zaslužili su... I stariji sestrin sin je još uvijek samo dijete kojem mama fali i koji kroz sve ovo prolazi na svoj način...

Puse svima i naravno: Ljubite svoju dječicu!
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 23:34   #84
Ne mogu izdržati... moram Vam reči... danas je L. došao doma...
Namigujem zato jer bi to trebala biti tajna... Svi bi ga rado vidjeli, a ne smije primati posjete...

Moramo ga čuvati , paziti i maziti te za njegovo dobro čim manje biti s njim...
Nitko od nas nezna što nosi u sebi... (neki virus ili bakteriju koja nama ne smeta, a njemu može biti, da ne kažem kobna...)

Sretna sam......
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 23:59   #85
Sretna sam i ja, čitam vas i samo čekam dobre vijesti. Čuvajte ga, pazite, mazite i ljubite, nek sve to loše što prije ostavi iza sebe.
Lelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 22:33   #86
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
Ne mogu izdržati... moram Vam reči... danas je L. došao doma...
Namigujem zato jer bi to trebala biti tajna... Svi bi ga rado vidjeli, a ne smije primati posjete...

Moramo ga čuvati , paziti i maziti te za njegovo dobro čim manje biti s njim...
Nitko od nas nezna što nosi u sebi... (neki virus ili bakteriju koja nama ne smeta, a njemu može biti, da ne kažem kobna...)

Sretna sam......

No super!
Nekak sam si i mislila da bi ipak mogel doći prije ponedjeljka. Ajde.. Igrajte se i uživajte. Dobro.. Logično je i da ne puštate nikoga previše u posjetu. Znaš kak je.. Ljudi se sjate.. Svi bi htjeli vidjeti, pomoći ako mogu, dati podršku. Nema to smisla dok je stanje takvo. Nek prvo mali ozdravi pa bumo onda svi skupa partijali ne? Ajde.. Lijep pozdrav svima! Javljaj se da čujemo kaj ima..
natasa 1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 08:43   #87
Draga Mura, pratim ovaj topic od pocetka i hvala sto redovno pises o tome kako napreduje lijecenje malog junaka....nazalost, leukemija i druge maligne bolesti se sve cesce pojavljuju kod djece i to je porazna statistika...medicina kao nacina lijecenja priznaje samo kemoterapiju, zracenje i transplantaciju,a sto je najzalosnije, ne znaju uzrok nastanku tih oboljenja, pa su sanse za pronalazak nekog lijeka jos ravne nuli...na Salati rade jako dobri i strucni doktori i tvoj L. je sto se tice toga u dobrim rukama i ja se nadam da ce pozitivno odreagirati na terapiju, odnosno da je vec sa prvim ciklusom usao u remisiju...ono sto je jako bitno za dugorocnu prognozu je o kojem tipu leukemije se radi jer ALL je sirok pojam...nadam se da nije ALL-imunofenotip T...u svakom slucaju borba vam predstoji, ali niste sami, vjeruj mi...drago mi je da je djecak sada doma, jer ce mu psihicki koristiti promjena sredine i boravak u poznatom okruzenju...tako ce skupiti snagu i oporaviti se do iduceg ciklusa i zbog toga je bitno da sa sto manje ljudi dolazi u kontakt, kako ne bi pokupio kakav virus koji bi mu nastetio, jer je on sad dijete sa imunodeficijencijom koja je popratna pojava kemoterapije, isto kao prolivi, mucnine, opadanje kose i dr...u svakom slucaju, uzivajte sa njim, pokazite mu svoju ljubav i mislite pozitivno...pozdrav
Skarlet72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 11:13   #88
Quote:
Skarlet72 kaže: Pogledaj post
Draga Mura, pratim ovaj topic od pocetka i hvala sto redovno pises o tome kako napreduje lijecenje malog junaka....nazalost, leukemija i druge maligne bolesti se sve cesce pojavljuju kod djece i to je porazna statistika...medicina kao nacina lijecenja priznaje samo kemoterapiju, zracenje i transplantaciju,a sto je najzalosnije, ne znaju uzrok nastanku tih oboljenja, pa su sanse za pronalazak nekog lijeka jos ravne nuli...na Salati rade jako dobri i strucni doktori i tvoj L. je sto se tice toga u dobrim rukama i ja se nadam da ce pozitivno odreagirati na terapiju, odnosno da je vec sa prvim ciklusom usao u remisiju...ono sto je jako bitno za dugorocnu prognozu je o kojem tipu leukemije se radi jer ALL je sirok pojam...nadam se da nije ALL-imunofenotip T...u svakom slucaju borba vam predstoji, ali niste sami, vjeruj mi...drago mi je da je djecak sada doma, jer ce mu psihicki koristiti promjena sredine i boravak u poznatom okruzenju...tako ce skupiti snagu i oporaviti se do iduceg ciklusa i zbog toga je bitno da sa sto manje ljudi dolazi u kontakt, kako ne bi pokupio kakav virus koji bi mu nastetio, jer je on sad dijete sa imunodeficijencijom koja je popratna pojava kemoterapije, isto kao prolivi, mucnine, opadanje kose i dr...u svakom slucaju, uzivajte sa njim, pokazite mu svoju ljubav i mislite pozitivno...pozdrav
Hvala Skarlet na korisnim informacijama i na toplim rječima... Vidim da si neka stručna osoba (tako sam te doživjela) ili pak imaš nekog životnog iskustva vezanog za tu opaku bolest pa te molim da mi objasniš kakva je ta leukemija o kojoj pišeš (ALL-imunofenotip T)...

Hvala...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 11:18   #89
Quote:
natasa 1974 kaže: Pogledaj post

No super!
Nekak sam si i mislila da bi ipak mogel doći prije ponedjeljka. Ajde.. Igrajte se i uživajte. Dobro.. Logično je i da ne puštate nikoga previše u posjetu. Znaš kak je.. Ljudi se sjate.. Svi bi htjeli vidjeti, pomoći ako mogu, dati podršku. Nema to smisla dok je stanje takvo. Nek prvo mali ozdravi pa bumo onda svi skupa partijali ne? Ajde.. Lijep pozdrav svima! Javljaj se da čujemo kaj ima..
Danas je mrvica bio na vađenju krvi u ČK... Leukociti su malo pali .

Kaj se tiće partijanja, naravno... Tu nam nema ravnih... a pogotovo ne u takvoj prigodi (ozdravljenju) ipak smo mi B_n_a_i_e......
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 11:56   #90
Draga Mura, da bi se donijela odluka po kojem ce se protokolu dijete lijeciti i kakve su dugorocne prognoze, uzima se nekoliko faktora u obzir i na osnovu njih se djeca svrstavaju u skupine. Na osnovu dobi, pola i hipoteticki receno da je u pitanju imunofenotip T, tvoj L bi bio svrstan u skupinu pacijenata koji su visokorizicni, sto laicki govori da bi morao primati kemoterapiju oko godinu dana, dok je kod niskorizicne djece taj period oko sest mjeseci. Dalje, u sklopu, ili nakon kemo primio bi profilakticko zracenje. Nakon toga bi isao na tzv. terapiju odrzavanja koja bi trajala oko godinu i pol. O svakoj ovoj fazi ti mogu vise napisati, ali mislim da se ne trebas time puno zamarati, nego da se ide u lijecenju korak po korak. Isto tako, doktori su, vjerujem, tvojoj sestri morali reci o kojoj se vrsti leukemije radi, kao i kakve su prognoze i u koju grupu pacijenata spada. Imunofenotip T ja zastupljen u manjem broju pacijenata, i ima nesto losiju prognozu. I nazalost, cesce recidive. Tako da se nerijetko poseze za transplantacijom kostane srzi kao posljednjom opcijom, ukoliko pacijent ima donora unutar obitelji. Najcesce su to brat ili sestra. Ali, opet ponavljam, tvoj necak je tek krenuo sa lijecenjem, dug je put pred vama i ja bi vam savjetovala da imate povjerenja u doktore koji ga lijece, da vjerujete medicini jer ste ga predali u njene ruke. Svako dijete je individualno. Kod nekoga kemo prodje bez posljedica, a kod nekoga ne. Ne trebate se zamarati medicinskim izrazima, znam da pratite krvnu sliku svaki dan, ali te vrijednosti vama nista ne znace. Gledajte njega, pratite promjene na njemu. Ukoliko budes imala nekih pitanja, rado cu ti odgovoriti,ako budem znala. I znas sta, jako, jako mi je zao sto to dijete mora da se pati. Zao mi je sve te djecice na hematoonkoloskim odjelima. Covjek se zapita gdje je tu Bozja pravda. I zasto bas njegovo dijete...a opet, kazu da je sve sa nekim razlogom, i da nikad stvari nisu lose, nego je los nacin na koji mi gledamo na njih...
Skarlet72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 19:27   #91
Draga Scarlet, Hvala ti na iscrpnim informacijama... Sve je u Božjim rukama i mi i naša djeca... Ja znam da će naš L. ozdraviti, ali boli me što mora toliko patiti... Hvala još jednom....
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 09:44   #92
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
Draga Scarlet, Hvala ti na iscrpnim informacijama... Sve je u Božjim rukama i mi i naša djeca... Ja znam da će naš L. ozdraviti, ali boli me što mora toliko patiti... Hvala još jednom....
Hej... Evo mene malo... Šta ima? Je li L još doma? Ako je pozdravi ga... I normalno, pozdravi se ostale...
natasa 1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 09:51   #93
Mura, hrabrom decku.
I zagrljaj vama svima.
Drzite se.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 09:56   #94
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Mura, hrabrom decku.
I zagrljaj vama svima.
Drzite se.
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 09:57   #95
Quote:
natasa 1974 kaže: Pogledaj post
Hej... Evo mene malo... Šta ima? Je li L još doma? Ako je pozdravi ga... I normalno, pozdravi se ostale...

Još je doma L. Hvala na pozdravima....
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 17:16   #96
Eto me malo da Vam prenesem svoje divne osjećaje i udruženju sa najdražim mi L. Mali je još uvijek doma, u ponedjeljak ide u Zagreb na punkciju i ako bude sve ok još na tjedan dana vraća se doma... 07.12. (na dedin rođendan ) vraća se u bolnicu i započinje drugi ciklus...

Molim Boga da sve dobro prođe...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 17:31   #97
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
da sve bude dobro, sretno
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 12:19   #98
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
da sve bude dobro, sretno


__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 12:28   #99
Pusa Muri i malom L. Sve ce biti dobro
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:55   #100
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Pusa Muri i malom L. Sve ce biti dobro

__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.