Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2011., 13:22   #61
Evo ovako. Danas smo macku vodili na vađenje konaca nakon sterilizacije. Veterinarka nam je rekla da bi njezine usi trebali mazati nevenovom masti. Uvjerena sam da maca ima sugarce. Otkako smo je pokupili s ulice ona nema dlake na usima. Sada se vec dosta pogorsalo. Ljusti joj se koza, ima ranice, trese glavom...no nisam primjetila da su joj usi prljave. No, njezinom macicu su usi uzasno pune neceg smeđeg, suhog. Pokusala sam mu to izvaditi stapicima za usi, no kad sam vidjela da to neide tako lako i da bi to trebalo prvo natopiti necime, nisam vise htjela pokusavat da mu nebi jos dublje to ugurala.

Treba mi neka strucna osoba koja bi mogla preko slike reci sto bi moglo biti s usima ove mace.



Uploaded with ImageShack.us


Inace ta veterinarska stanic nije bas najbolja, znam to iz pouzdanih izvora. Tako da nisam ni htjela s njima ulaziti u neke rasprave. Planiram je voditi u Vetosan. Mene zanima dali bi zaista bilo dobro mazati joj uhice s necime kao sto je nevenova mast ili je to citi promasaj?
__________________
"...cos everything is energy and energy is you and me..."
Kizti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 13:32   #62
Quote:
Kizti kaže:
Treba mi neka strucna osoba koja bi mogla preko slike reci sto bi moglo biti s usima ove mace.
Ma nemoj. Davati dijagnoze na temelju slika, filmića ili natpisa na forumu je u najmanju ruku neozbiljno.
Ništa ne može zamjeniti dobar pregled. Odvedi je kod drugog veta, ako već nisi zadovoljna dosadašnjim.
Maca je inače cijela bijela?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 13:47   #63
Svasta. Cemu drskost?! Sve sam samo ne neozbiljna, molim lijepo. Ovo sam pitala samo zato jer mi je stalo do macke. Ne zelim pogrijesiti i mazati macki usi, jos da nesto pogorsam, to mi nepada na pamet. Kod veterinara svakako planiram voditi oboje. Ali trenutno skupljam novce, i zelim to napraviti kako spada. Nije da sam bas pri novcu pa da ih mogu rasipat okolo. Nisam glupa da ne znam da se nemoze dati precizna dijagnoza preko slike.

Da, macka je skroz bijela.
__________________
"...cos everything is energy and energy is you and me..."
Kizti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 13:58   #64
Corduroy uzmi otoskop pa pogledaj .
Samo nek slika s prednje strane .
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 14:20   #65
Quote:
Kizti kaže: Pogledaj post
Svasta. Cemu drskost?! Sve sam samo ne neozbiljna, molim lijepo. Ovo sam pitala samo zato jer mi je stalo do macke. Ne zelim pogrijesiti i mazati macki usi, jos da nesto pogorsam, to mi nepada na pamet. Kod veterinara svakako planiram voditi oboje. Ali trenutno skupljam novce, i zelim to napraviti kako spada. Nije da sam bas pri novcu pa da ih mogu rasipat okolo. Nisam glupa da ne znam da se nemoze dati precizna dijagnoza preko slike.

Da, macka je skroz bijela.
Ciničan sam, prije nego drzak. Na desetke puta na dan prek telefona, uživo i interneta ekipa hoče dijagnoze a da ne dolazi na pregled. Neozbiljno je teoretizirati na taj način, može biti i točno, ali što ako nije. Pa dođe do neke štete. Tko je onda kriv? Kužiš? Malo sam se iskalio na tvom postu, priznam.
Nisam ni rekao da ti nije stalo do mace.

Pretpostavljam što bi to moglo biti, ali furaj ti nju na pregled pa ćemo krenuti odande

Šugarci se jako lagano isključe
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 14:38   #66
Znam ja da ima takvih ljudi, ali eto meni je malo problem s novcima, posto ne radim, tako da jako pazljivo baratam s time. Morala sam cak prodati neke svoje jako drage stvari, da bi prikupila nesto novaca. Zato me je taj vas odgovor pogodio ravno u zivac. Ne volim kad me se svrtava među takav tip ljudi koji bi imali zivotinje, ali im je problem izdvojiti nesto novaca za veterinara. Ali dobro, sta je, tu je...

U svakom slucaju, hvala na odgovoru.

Javim se kad ju odvedem na pregled...mozda informacije nekome budu od koristi.
__________________
"...cos everything is energy and energy is you and me..."
Kizti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 14:44   #67
bolje ne mazat nevenovom masti. ne bi vjerojatno naškodilo ali bez pregleda se nikad ne zna. mogu biti šugarci, mikrosporoza, nekakva alergija ili nešto sasvim peto. teško se može reći preko slike.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 14:49   #68
Hellie - hvala na odgovoru. I mislila sam da je najbolje da ne mazem dok se neobavi pregled. Trebala mi je samo potvrda.
__________________
"...cos everything is energy and energy is you and me..."
Kizti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 00:02   #69
Evo, samo da se i ja javim s friškim iskustvom iako vidim da je već ponešto i spominjano. Naš je Freak imao (i još pomalo ima) uuuužasnu navalu šugaraca. Uši su mu bile pregrozne. A onda nam je vet savjetovao peroksid (nije mi se sviđalo kao ideja, ali fenomenalno je.. i iako izgleda scary, pjeni ko mutavo, ne boli niti najmanje - prvo sam na svojoj otvorenoj rani probala), čistiti blazinicom i kapati 3 puta dnevno otonazolom. Tretman smo počeli 20.6., već je praktički zdrav. Uheka roza, one svinjarije što otopljene peroksidom pa obrisane, što "iskopane" vlažnom blazinicom... ušesa mu stoje u zrak kao antene, ne češe se divljački, čak se niti ne opire kapanju i masiranju.

Kad odradimo ta dva tjedna, kupit ćemo stronghold i staviti mu to.

Imam samo jedno pitanje: tih otonazol kapi ima za dešugarcirati omanjeg grizlija.. ako prođu dva tjedna, uheka su ok, a kapi još bude u bočici..da pičimo dok ih ne potrošimo?
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 10:42   #70
Jel si uzela bočicu od 100ml?
Ima i od 10 i 15
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 13:04   #71
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Jel si uzela bočicu od 100ml?
Ima i od 10 i 15
da ti budem iskrena, nemam pojma.. muž je uzel.

al nije 100 ml definitivno.. potpuno je bijela pa ne vidim da niš piše.. aha, evo ga: 20 ml!

p.s. ispričavam se svima kaj sam digla matoru temu, preko gugla sam ju našla tražeći neš o čišćenju mačjih vleha.. tek sam sad ustvari skontala otkad je topic.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 13:11   #72
Advocate odmah stavi na macku. Kapi ti ne unistavaju potpuno sugarce.
Objasnjavala mi je to nedavno veterinarka.

Najbolja je kombinacija advocate i kapi i to je dobitna kombinacija.

Moje mace su prije nekih dvije godine imale, od tad vise ih nemaju
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 13:37   #73
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Advocate odmah stavi na macku. Kapi ti ne unistavaju potpuno sugarce.
Objasnjavala mi je to nedavno veterinarka.

Najbolja je kombinacija advocate i kapi i to je dobitna kombinacija.

Moje mace su prije nekih dvije godine imale, od tad vise ih nemaju
e, vidiš stalno sam se nekako dvoumila između advocatea i strongholda. Bumo mu stavili advocate. Thnx.

p.s. drago mi je za mace .. *ebate, em je grdo, em je neugodno, em se zove šugarac.. pa stvarno ponižavajuće za tako ponosna stvorenja.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 14:12   #74
stronghold i advocate su ista stvar .
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 14:16   #75
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
stronghold i advocate su ista stvar .
a jesu?! kaj nije da za SH treba recept, a advocate se kupuje u pet centru?! bah, svejedno, samo da dokrajčimo šugarce.. već sad mališa hoda sa uškama ponosno dignutim u zrak, izgleda ko kasan ćuk il netopir.. lufta ih na vjetru.

thnx
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 14:18   #76
za SH treba recept samo u pet centru, u vet. ljekari ga normalno daju. imaju isti učinak, isto djelovanje, na iste gamadi . svejedno je koji uzmeš
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 14:24   #77
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
za SH treba recept samo u pet centru, u vet. ljekari ga normalno daju. imaju isti učinak, isto djelovanje, na iste gamadi . svejedno je koji uzmeš
odljično! baš tu kod nas i imamo samo vet. ljekarnu.

hvala još jednom, hani bani
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 14:29   #78
Nisu isti stronghold i advocate, samo imaju isto djelovanje..
Ja uvijek radije idem na stronghold, lose iskustvo sa advocateom..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 14:43   #79
Quote:
Le0na kaže: Pogledaj post
Nisu isti stronghold i advocate, samo imaju isto djelovanje..
Ja uvijek radije idem na stronghold, lose iskustvo sa advocateom..
ajme meni, evo vidiš kak to zgleda danas - časna riječ nekad žalim za danima kad je postojalo samo lišće od zelja ili takav neki jarac i to je liječilo sve od šugaraca do loših ocjena iz matematike..

kaj ti se desilo s advocateom? pušem i na hladno jer se ovaj naš jadničak jedva izvukao od svih boleština koje je imao otkad se izlegao. Tu imamo cijelu mačju bolnicu.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 14:47   #80
Ja sam na 4 macke koristila advocate i nikakvih problem, stavljala sam im ga jako dugo prevencije radi i nikad nikakvih problema s njim.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.