Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2012., 07:21   #81
pozdrav Andrejab.
razlog je sljedeci..
planiram sa suprugom u 3 mjesecu na bali.pa smo planirali dan dva biti i u singapuru..jako me zanima taj grad..
ma ne trazim nista ekskluzivno za dva dana bitno je da je cisto i iuredno -)
bilo mi je bitno da je metro blizu ali kad vec velis da taksi nije skupp onda nije bed!!!
imas koju jos preporuku za singapur?..znam da je malo dana ali bolje ista neg nista -)
kewinalice is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 08:00   #82
Quote:
kewinalice kaže: Pogledaj post
pozdrav Andrejab.
razlog je sljedeci..
planiram sa suprugom u 3 mjesecu na bali.pa smo planirali dan dva biti i u singapuru..jako me zanima taj grad..
ma ne trazim nista ekskluzivno za dva dana bitno je da je cisto i iuredno -)
bilo mi je bitno da je metro blizu ali kad vec velis da taksi nije skupp onda nije bed!!!
imas koju jos preporuku za singapur?..znam da je malo dana ali bolje ista neg nista -)
Ne kuzim sta te zanima - smjestaj ili sta pogledati turisticki?
Glede smjestaja, ja bih se pouzdala u Tripadvisor. Kada mi putujemo po Aziji, obavezno pregledam dojmove drugih po Tripadvisoru i (vjeruj mi!) nikad nisam fulala. Nazalost, ja ti ne mogu preporuciti nikakav hotel jer mi ovdje zivimo i nikad nisam prenocila ni u jednom hotelu ovdje. Mozda ces vise info naci na https://www.forum.hr/showthread.php?t=215691 gdje se javljaju ljudi koji su turisticki bili ovdje pa mozda netko ima kakvu preporuku za hotel.....

Glede razgledavanja, vec smo o tome pisali, no nije mi bed ponoviti . Samo, (da se ne raspisem bezveze) malo specificiraj da li te zanima shopping, turisticke atrakcije, muzeji, ili nesto drugo?
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 10:50   #83
hvala na inf.
pa zenu zanima a i mene kako do sentose doci?i dali se isplati otici tamo?koliko je vremena potrebno ako imas bilo koju informaciju u vezi sentose,ja gledam po netu ali ako imas iskustva ako si bila tamo..
a za muzeje cemo se ja mislim snaci...
cilj je otici na singapore flyer i (mozda ako uspijemo do bazena u hotel marinu)
hvala ti za na odgovoru!!!
i jos kakvo je vrijeme tamo u 3-4 mjesecu?
kewinalice is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 14:43   #84
Quote:
kewinalice kaže: Pogledaj post
hvala na inf.
pa zenu zanima a i mene kako do sentose doci?i dali se isplati otici tamo?koliko je vremena potrebno ako imas bilo koju informaciju u vezi sentose,ja gledam po netu ali ako imas iskustva ako si bila tamo..
a za muzeje cemo se ja mislim snaci...
cilj je otici na singapore flyer i (mozda ako uspijemo do bazena u hotel marinu)
hvala ti za na odgovoru!!!
i jos kakvo je vrijeme tamo u 3-4 mjesecu?
Vrijeme je stalno isto - ljeto 28 (nocna) do 34 (dnevna temp.), zima 23-32 C. Vlaga je u prosjeku 80%, dok je 100% kada pada kisa. Kisa ljeti ne pada tjednima, dok zimi imamo monsunske kise koje znaju padati danima bez prestanka, a znaju se fino posloziti tako da npr.svako popodne padne pljusak pa je ostatak dana i noci suho (ha, ne moz' vjerovat, ali tako je bilo prosle zime). Uglavnom sa tim monsunima nikad ne znas.......no, svejedno nista vise od ljetne odjece ne treba tijekom cijele godine.
3. i 4.mjesec su vecinom suhi jer su monsuni prosli pa se ide prema ljetu, tj.prema susnom razdoblju. Ako i padne koja kisa, onda je to kratkotrajno po sat-dva, tek toliko da opere ulice....

Do Sentose se svakako isplati otici, ali ako ste tu dan-dva onda bas neznam koliko..... Naime, za Sentosu ti treba najmanje jedan cijeli dan za obici ono najosnovnije - Butterfly Park & Insect Kingdom, The Merlion, Tiger Sky Tower, Underwater World (akvarij sa podzemnim razgledavanjem), Dolphin Lagoon (show sa rozim dupinima), Images of Singapore (muzej o postanku S'pora), Songs of the Sea (show sa pirotehnickim efektima).......ovo sam najbrojala samo najosnovnije, a niti pola od onoga sto Sentosa nudi.....
Ovdje mozes naci sve info od kako doci tamo (Getting to & around Sentosa), pa do interaktivne mape cijelog otoka te do detaljnog opisa svake atrakcije i cijene ulaznica http://www.sentosa.com.sg/en/ .
Mi smo sve zivo prosli i po nekoliko puta. Djeca (a i odrasli!) uzivaju na Luge (to je nesto kao kareti) a natrag na brdo se vozis 4-sedeznicom - a i ne moras, nego mozes ostati dolje pa nastaviti uz plaze. Obavezno svaki put jedemo u restoranu na izlazu iz Images of Singapore jer imaju vrlo raznovrsnu autohtonu klopu (mada bas i nije najjeftinije). Show sa rozim dupinima je isto zanimljiv, pogotovo jer se poslije mozes slikati sa njima - doslovno se udje u bazen do koljena pa te slikaju tamo oni njihovi a i netko tvoj moze stati sa strane i slikati sa svojim aparatom. UnderWater World je uvijek zanimljiv i to obicno napravimo po nekoliko krugova pokretnom trakom (raznorazne ribe ti plivaju iznad glave i uvijek je drugacije).
U svemu tome nisam spomenula Resorts World Sentosa gdje je Universal Studios - a za to bi vam trebao jos jedan dan obilaska.....

Muzeji su vise-manje mozda neinteresantni za turiste jer su uglavnom izlozbene postave koje kruze svijetom, uglavnom (barem meni) nista posebnog. Ako vas interesira bas nesto o S'poru, onda definitivno Images of Singapore na Sentosi.

Pristup onom razvikanom "infinity" bazenu na Marina Bay Sandsu je iskljucivo i samo za goste tog hotela. Ni u kojem slucaju i doslovno nemoguce je doci do njega ako nemas uplaceno nocenje - osim ako nemas nekog prijatelja koji je gost tamo pa te on prosverca.....
Ali, zato se moze ici na onaj vidikovac gore, Skypark http://www.marinabaysands.com/Sands-SkyPark/Tickets/ . Iz jednog djela vidikovca se moze vidjeti djelic bazena, ali nista znakovito. Prije se moglo vidjeti vise, no turisti su se tiskali oko te 'rupe' i gosti hotela bunili da im smeta sto ih se gleda, pa su to skoro pa zagradili.....
Ako si zelite priustiti malo luksuza, Marina Bay Sands nudi nocenje za doruckom za 2-krevetnu sobu pocevsi od S$ 419 (ovisno o datumima), vise info ovdje http://www.marinabaysands.com/Singap...ise-and-Shine/ . U cijenu je ukljucen prijevoz sa aerodroma, pristup bazenu, mini-bar u sobi...... (trenutni kurs je 1 Eur=1,58 SGD)

Ali, ako imate u planu ici na Flyer onda cete puno bolje vidjeti uokolo grad jer je Flyer visi nego Skypark (a skoro pa da su jedan pored drugoga) http://www.singaporeflyer.com/ .

Za kratkorocne posjete od dan-dva ili vikenda, ja obicno preporucam grad razgledati Hippo Toursom http://www.ducktours.com.sg/ . To je turisticki bus koji kruzi gradom, obilazi najosnovnije turisticke destinacije, ima 3 razlicite rute kojima vozi (mapa http://www.ducktours.com.sg/pdfs/map_hippo.pdf ). Najbolje od svega je to sto se na svakoj njegovoj stanici moze izaci van, razgledati mjesto/temple i ponovo uci na slijedeci bus (dobije se tocna mapa sa stanicama te rasporedom buseva koji idu u prosjeku svakih 20-ak min). Inace, da se nigdje ne izlazi, onda svaka ruta traje po 1h. Moze se poceti sa bilo koje stanice (karte se mogu kupiti online, ali i u samom busu - cjenik je na webu), ali ta ista stanica mora biti zadnja kojom zavrsavate krug razgledavanja.
Znaci:
- crvena ruta - Little India, Arab Street, St. Andrew Cathedrale, Chinatown, Marina Bay (Marina Bay Sands), Esplanade
- ljubicasta ruta - Flyer, Esplanade, Merlion Park (Marina Bay), Chinatown, Clarke Quay, Orchard Road (cijeli), Selegie Rd (pocetak Little Indie), Bras Basah Road (Raffles Hotel)
- narancasta ruta - Flyer, Marina Bay Sands, Merlion Park, St. Andrew Cath., Clarke Quay, Botanic Garden, Orchard Road (cijeli), Bras Basah Rd (Raffles Hotel).
Moze se uzeti karta za 2 rute pa kombinirati, ovisno o tome sto se zeli pogledati, i to se moze u jednom danu iskoristiti ali i u 2 dana ako se zeli. Na mapi se vidi da se neke rute krizaju, tj.imaju istu stanicu pa se lako prebacivati s jedne na drugu ako se uzme takva karta.
A ima i opcija za uzeti Singapore Sightseeing Pass sa kojim je dozvoljeno kombinirati sve rute u 24h + River Cruise (brodic po S'pore River) + Sentosa Shuttle, a uz nadoplatu je moguce to produziti na slijedecih 24h. Mozda bi vam to bilo i najzgodnije rjesenje jer obuhvaca i Sentosu, samo biste morali paziti da vam daju kartu na kojim stanicama je moguce opet uhvatiti taj bus za natrag (bus ide svakih 75 min).
Sve u svemu, vrlo zgodan nacin da se vidi grad i sve najbitnije od sadrzaja. Zgodan je taj River Cruise, pogotovo nocu jer su osvjetljene zgrade uzduz rijeke, a poslije mozete na neku vecericu u bezbroj restorana uz rijeku (Boat i Clarke Quay) od kojih pojedini rade do kasno u noc.

Isto tako, prosvrljaj malo po toj Hippo Tours stranici, imaju promotion da se uzme skupna karta za vise atrakcija, pa to onda u totalu ispadne vrlo povoljno, pogotovo ako ste bas zainteresirani za muzeje.

U Botanickom vrtu i nemate bas nesto za vidjeti, osim Orchid Garden koji je krcat raznoraznih orhideja i bilo bi steta to propustiti. Ostatak vrta je kao park pun zelenja i drveca, nista posebno, osim dusu dalo za piknik.

Autohtonih suvenira nema jer ovdje niti nema nikakvih obrta te se sve uvozi iz Malezije, Indonezije .... Svejedno, lijepe stvari se mogu naci u Chinatownu na standovima (Pagoda Street, Trengganu Street), ali se ne zaboravite cjenkati . Cjenkanje nije dozvoljeno u shop.mallovima jer imaju fiksne cijene. U Chinatownu ima jedan zgodan restorancic, malo dalje od izlaza iz metro stanice u Pagoda St - zove se Singapore Heritage Restaurant http://shrsingapore.com/08/headpage.html (ima mapa gdje je tocno), a tamo mi je sve fino sto sam god jela, pogotovo satay.

Eto, ako ima jos stagod da te interesira, pitaj.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 08:08   #85
hvala ti na ovim iscrpnim inf.odlicno su nam dosle...
bit ce jos pitanja sigurno
a ti znam puno toga jer zivis tamo!!!!
hvala ti,i imas kavu od mene i moje zene!!!
pozz
kewinalice is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 19:30   #86
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
Moj muz radi u shipping management kompaniji.
Nemam pojma kako je u drugim kompanijama, ali muz mi svako malo govori (mislim, barem jednom mjesecno) da je njegova kompanija pokrenula natjecaj za neko radno mjesto jer je netko od zaposlenih dao otkaz (ljudi jednostavno nadju bolje placen posao pa otidju - naravno, isto u S'poru). I to je samo ono sto on sazna onako usput, a nezna bas za svako radno mjesto jer to nije njegov posao nego od HR-a.... Nemam pojma gdje to oni oglasavaju, ali sigurno ne u lokalnim novinama jer bih ja to vec vidjela. To valjda ide preko nekog od portala za zaposljavanje.....
No, barem u njegovoj kompaniji, nema ono "ovo mi je prijatelj, brat, susjed, mogao bi raditi kod nas" - je, moze doci na razgovor, ali ako zadovoljava uvjete onda eventualno moze biti primljen, ovisno koje papire ima te koje mu je znanje posla zbog kojeg je dosao. A ako netko i urgira za tog covjeka (kao, preporuci ga) onda stvarno mora stajati iza toga i moliti boga da taj njegov tko-zna-koji ne uprska neki posao, da ne bi poslije bilo 'e, vidis, a ti si nam ga preporucio'..... Moj muz je do sada preporucio 2 covjeka sa kojima je nekad plovio i proveo sa njima dosta godina na moru, sto ce reci, zna ih u dusu, i ljudi su se pokazali sasvim OK u uredskom poslu. Nije isto biti na brodu ili raditi u uredu, nikad neznas kako ce se netko snaci...
Kažu pomorci, koga Ivo Premić preporuči odmah dobije posao....inače ima naših dole dosta u shipping managementu
__________________
... jer znate i sami kako je to u političkim organizacijama, bolje da vam nađu hašiš nego osobno mišljenje...
GIGE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 01:48   #87
Quote:
GIGE kaže: Pogledaj post
Kažu pomorci, koga Ivo Premić preporuči odmah dobije posao....inače ima naših dole dosta u shipping managementu
Premica neznam osobno, ali moj muz ga zna, ipak je to ista bransa.....
Definitivno on ne bi nekog preporucio ako ne stoji iza njega u smislu da zna da taj covjek zadovoljava uvjete i da ga kasnije nece osramotiti......inace, obit ce mu se o glavu, a to nitko ne zeli sam sebi......
Niti u ovom poslu nitko nije nezamjenljiv. Ma koliko god godina radio u istoj firmi, ako nesto zafrknes, ode posao. Nema ovdje emocija, sve se gleda kroz lovu i koiko privredjujes firmi.....

Je, ima ovdje dosta nasih, ali nazalost nismo bas povezani. Nema ovdje niti ambasade, niti konzulata, niti nikog tko bi imao neku evidenciju koliko nas ima pa da smo svi u nekom kontaktu. Uglavnom se cuje preko drugih ljudi za nekog naseg, no to samo ako dodje raditi u istu industriju.
Ja sam pred par godina slucajno saznala za neke nase pilote koji su letjeli za SQ pa sam se iznenadila.....a vjerujem da ima tako nasih i u drugim industrijama, ali medjusobno nemamo pojma jer nema nacina da se sazna ako ti netko ne kaze ili cuje za tebe pa te kontaktira. Evo, ima i par nogometasa, mladi decki....... Bilo bi super da imamo ambasadu, klub ili nesto, no valjda nas ima premalo ovdje da bi se to moglo osnovati.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 13:10   #88
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
Premica neznam osobno, ali moj muz ga zna, ipak je to ista bransa.....
Definitivno on ne bi nekog preporucio ako ne stoji iza njega u smislu da zna da taj covjek zadovoljava uvjete i da ga kasnije nece osramotiti......inace, obit ce mu se o glavu, a to nitko ne zeli sam sebi......
Niti u ovom poslu nitko nije nezamjenljiv. Ma koliko god godina radio u istoj firmi, ako nesto zafrknes, ode posao. Nema ovdje emocija, sve se gleda kroz lovu i koiko privredjujes firmi.....

Je, ima ovdje dosta nasih, ali nazalost nismo bas povezani. Nema ovdje niti ambasade, niti konzulata, niti nikog tko bi imao neku evidenciju koliko nas ima pa da smo svi u nekom kontaktu. Uglavnom se cuje preko drugih ljudi za nekog naseg, no to samo ako dodje raditi u istu industriju.
Ja sam pred par godina slucajno saznala za neke nase pilote koji su letjeli za SQ pa sam se iznenadila.....a vjerujem da ima tako nasih i u drugim industrijama, ali medjusobno nemamo pojma jer nema nacina da se sazna ako ti netko ne kaze ili cuje za tebe pa te kontaktira. Evo, ima i par nogometasa, mladi decki....... Bilo bi super da imamo ambasadu, klub ili nesto, no valjda nas ima premalo ovdje da bi se to moglo osnovati.
A šta će vam klub dok imate Esada...tamo svi navraćaju i Esad najbolje zna koliko vas ima i di je tko...evo moj muž je jutros stiga u Singapur i ja mislim da će najprije do Sahare na piće...
__________________
... jer znate i sami kako je to u političkim organizacijama, bolje da vam nađu hašiš nego osobno mišljenje...
GIGE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 14:58   #89
Quote:
GIGE kaže: Pogledaj post
A šta će vam klub dok imate Esada...tamo svi navraćaju i Esad najbolje zna koliko vas ima i di je tko...evo moj muž je jutros stiga u Singapur i ja mislim da će najprije do Sahare na piće...
Nije Esad nas guru . Skoro svi znaju njega, ali on bas i ne zna sve. Garant. Evo, znam neke nase koji nikad nisu culi za njega.

A, i kad smo vec kod toga, Esad nije hrvat. Mislim, da me se krivo ne shvati - tip je prva liga, svaka mu cast u svakom pogledu, dobar je k'o dusa, da ga nema moralo bi ga se izmisliti . Ali, to nije ono na sto sam mislila u prethodnom postu....
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 15:18   #90
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
Nije Esad nas guru . Skoro svi znaju njega, ali on bas i ne zna sve. Garant. Evo, znam neke nase koji nikad nisu culi za njega.

A, i kad smo vec kod toga, Esad nije hrvat. Mislim, da me se krivo ne shvati - tip je prva liga, svaka mu cast u svakom pogledu, dobar je k'o dusa, da ga nema moralo bi ga se izmisliti . Ali, to nije ono na sto sam mislila u prethodnom postu....
Esad je sa Sandžaka, tip zna cilu bivšu Jugu, a šta mu je to malo Hrvata zapamtit... a morate se organizirati, upregnite Premu i još neke koji su doli dugo, pa naći neki cro kutak...
Naši koji nisu čuli za Esada? A di ti u Singapuru žive? Pa za Esada zna pola Splita...a virujem i Zadra, Rijeke....
__________________
... jer znate i sami kako je to u političkim organizacijama, bolje da vam nađu hašiš nego osobno mišljenje...
GIGE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 17:10   #91
Quote:
GIGE kaže: Pogledaj post
Esad je sa Sandžaka, tip zna cilu bivšu Jugu, a šta mu je to malo Hrvata zapamtit... a morate se organizirati, upregnite Premu i još neke koji su doli dugo, pa naći neki cro kutak...
Naši koji nisu čuli za Esada? A di ti u Singapuru žive? Pa za Esada zna pola Splita...a virujem i Zadra, Rijeke....
E, pa bas ima jedan splico koji je za njega cuo prvi put od mene pred koji dan...a ima i nekih zagrepcana, isto tako nedavno culi a tu su koju godinu......
Ma, Esad je ovdje dugo, sigurno kojih 20-ak godina, nije ni cudno sto puno ljudi zna. Eh, legenda.......
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 15:12   #92
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post

Ali, ako imate u planu ici na Flyer onda cete puno bolje vidjeti uokolo grad jer je Flyer visi nego Skypark (a skoro pa da su jedan pored drugoga) http://www.singaporeflyer.com/ .
@ kewinalice
Duboko se ispricavam na dezinformaciji jer sam pisala napamet, ne provjerivsi - Flyer definitivno nije visi nego Skypark navrh Marina Bay Sands, bas sam danas bila tamo u blizini pa sam usporedila. Flyer je skoro pa duplo nizi od Skyparka, neznam zasto sam imala drukciji dojam.......

Kakogod, ne bi bilo lose da uspijete obici oboje, iako mozda vam vremenski nije izvedivo (napisao si da ste u S'poru samo dva dana).
Voznja Flyerom traje 38 min. i iz onih staklenih kabina-kapsula se vidi sve zivo na sve strane: lijevo, desno, dolje, sve. Na ulazu dobijete kartu da mozete pratiti sto je sto uokolo te slusalice na kojima svatko individualno moze slusati turisticke info o okolini.

Gore na Skyparku se vidi dobar dio grada, ali ne sve jer je platforma na "pramcu" (najvjerojatnije ste vidjeli da je gornji dio izgradjen u obliku broda, pa se onda mozete orijentirati gdje bi u tom slucaju mogao biti pramac a gdje krma). Iako, neponovljiv je feeling naci se na tolikoj visini (56.kat) i gledati grad iz pticje perspektive.
Napomena: imaju odredjeni broj ljudi kojima dozvoljavaju istovremeno biti gore (a ja nemam pojma koliko je to), tako da se moze dogoditi da cete cekati neko vrijeme dok neki ne sidju dolje da bi vas ukrcali u lift za gore (nevjerojatno - liftom ste za minutu gore, k'o da je raketa ). Gore se moze ostati koliko god se zeli, iako nakon 10-15 minuta se vise nema sta traziti jer za to vrijeme cete i sve vidjeti i uspijeti se poslikati milion puta. Ako uspijete doci na red od turista, mozda vam uspije da se uslikate u onoj 'rupi' sa razvikanim infinity bazenom u pozadini .
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 17:02   #93
Mislim da je 1-Altitude najvisi od svih mjesta otvorenih za normalne ljude. 282 metra, 60. i neki kat, 360 stupnjeva pogled na grad.

Bila sam i na Infinity Poolu. Pogled (mi) je puno mocniji iz 1-Altitude.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 06:07   #94
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Mislim da je 1-Altitude najvisi od svih mjesta otvorenih za normalne ljude. 282 metra, 60. i neki kat, 360 stupnjeva pogled na grad.

Bila sam i na Infinity Poolu. Pogled (mi) je puno mocniji iz 1-Altitude.
Da, istina je da je 1-Altitude najvisi u Spore, na 61.-63.-tom katu, 282 m visine. Ali, to ne bih preporucila nekome tko dodje u S'pore prvi put i to na 2 dana. Zasto?
- ima puno atkraktivinijih mjesta za posjetiti
- imaju dress code i ne dozvoljavaju ulaz u japankama, natikacama, bermudama i sorcu, sto za turiste koji su po cijeli dan po gradu je neizvedivo
- treba se naruciti unaprijed jer se znalo dogoditi da je sve zauzeto zbog nekog privatnog partyja
- ako se i napravi rezervacija unaprijed, sve propada ako je ruzno vrijeme tj.grmljavina (zbog velike visine i mogucnosti udara groma)
- isto je limitirano za odredjeni broj ljudi koji smiju biti gore pa, bez obira na prethodnu rezervaciju, neki put se mora pricekati da neki sidju da bi druge pustili gore.

Ulaznica za 1-Altitude je S$ 25 i tu je ukljuceno pice (koktel). To je povoljnije u usporedbi sa Skyparkom gdje je ulaznica S$ 20 i ne dobije se nista pored.
Ali, ulaz na Skypark nije uvjetovan dress codom, sto je kudikamo povoljnija opcija za turiste koji po ovoj temp. od +33 C i vlagi od 80% u cemu ce biti ako ne u sorcu/bermudama. Isto tako, Skypark ima organizirane besplatne vodicke ture 3x dnevno po 15 min, sto 1-Altitude ne nudi ( http://www.marinabaysands.com/Sands-SkyPark/Tickets/ ).
Da me se ne bi krivo shvatilo, 1-Altitude je vrijedno pogledati jer stvarno nema vislje tocke u S'poru da se uziva u panorami grada. Ali, uz sve one uvjete gore navedene, tesko je izvedivo turistima na 2 dana boravka, ali bih svakako preporucila nekome tko ovdje dodje na 4,5 ili vise dana ili je vec nekoliko puta bio u S'poru pa vidio sve druge atrakcije te moze odvojiti vremena za takve exclusive.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 22:05   #95
a gle sto se tice visine to smo vec obavili (1 mjesec dubai-burj khalifa)
tako da onda cemo najvjerovatnije otici na flyer pa onda odtuda cemo vidjeti dosta toga kako velis,i to je sasvim dovoljno!!!
hvala na svakoj informaciji dobro dodju!!!
bit ce jos pitanja sigurno,
posto jos imamo vremena onda pomalo prikupljamo inf od vas sretnika koji zivite tamo
kewinalice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 12:53   #96
pozdrav

ja sam iz BiH.zena mi je prije par dana otisla u singapur da pokusa da nadje posao.ona je azijatkinja.interesuje me da li je moguce da ako apliciram online iz BiH za neki posao u singapuru da me ta kompanija kontaktira preko telefona da vrsimo intervju i da li je moguce da oni plate troskove putovanja od BiH do singapura pa da mi kasnije te troskove odbiju od plate?i interesuje me ako i kad bi dosao tamo koliko ima ljudi iz bivse juge tamo da radi?
almir32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 13:28   #97
Quote:
almir32 kaže: Pogledaj post
interesuje me da li je moguce da ako apliciram online iz BiH za neki posao u singapuru da me ta kompanija kontaktira preko telefona da vrsimo intervju i da li je moguce da oni plate troskove putovanja od BiH do singapura pa da mi kasnije te troskove odbiju od plate?
Upoznala sam ljude koji su tako našli posao i imali Skype intervju, a firma im pokrila putne troškove bez ikakvog odbijanja od plaće kasnije. Sve ovisi o firmi.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 13:33   #98
a slucajno da ne znate nekih od tih firmi?ja sam vise u ugostiteljtcu.radio sam 4 godine u Dubaiu za Jumeirah company.To je svjetski poznata companija sa lancom hotela po cijelom svijetu.za njih sam radio vise od 2 godine pa sam zatim presao u izdavacku kompaniju pod imenon ITP (information technology publishing) tu sam radio kao recepcionar (vise recimo koordinator izmedju housekeeping i security ma da sam i odgovarao na telefonske pozive,preusmjeravo pozive itd.)pa slucajno da ne znate da li postoji neki hotel ili tako nesto gdje bi mogao aplicirati i ako bi prosao taj intervju da mi plate put itd.ja se izvinjaem sto sve to pitam ali su mi potrebne te informacije,jer bih zelio sto prije u sto moguce kracem roku da opet budem s svojom zenom jer ovdje bukvalno nemam nista i nikoga.
almir32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 13:55   #99
moze li mi neko reci kako bi mogao kontaktirat tog Esada???
almir32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 19:24   #100
Quote:
almir32 kaže: Pogledaj post
moze li mi neko reci kako bi mogao kontaktirat tog Esada???
Imas privatnu poruku.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.