Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2011., 20:21   #21
Sad gledam na youtubu video o Fissler Crispy tavi... I ispada da je to dobro samo za meso na ražanj ??
U trgovini mi zena rekla da je dobro za bilo kakvo pečenje, npr. krumpiri, meso u mrvicama, pohano meso itd...
Nadam se da ce biti ok...

E i nisam siguran dal mi je zaboravila dati poklopac za tavu jer ga u filmicu prikazuju pa ih moram zvati u ponedjeljak ujutro u vezi toga...
xraven13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 07:31   #22
@xraven13 - koliko je meni poznato... svi se poklopci za tave kupuju odvojeno od tava. A da je dobro samo za meso na ražanj... mislim da si u krivu... meso na ražnju je meso na ražnju, meso na roštilju je meso na roštilju... a Crispy je po viđenom "roštilj" tava i dobra je za pečenje/pohanje svega.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 15:55   #23
Aha onda ok..

Što se tiče poklopca, dal savjetujes da kupim i to ?
xraven13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 15:58   #24
pa gle... s obzirom da ti kod prženja na ulju / pečenja prska masnoća i tekućina iz namirnica koje pripremaš... poklopac je dobro imati. Hoćeš li taj ili neki drugi tog promjera meni je svejedno, no s obzirom da postoji originalni zašto bi kupovao nešto drugo?
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 16:30   #25
Ok, ma i mislio sam uzet original... Uh, šteta što mi prodavačica odmah nije preporučila poklopac...
xraven13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 10:59   #26
Evo recenzije ^^

Uglavnom, prezadovoljni smo, hrana ne prigara, lako se pere ( ručno u par poteza ), jelo je kvalitetnije skuhano, čaj ne ostavlja boju i topao je par sati, praktično je za korištenje itd.... Stvarno nema zamjerke iako nisam siguran dal se može nabaviti što sličnih karakteristika za manju cijenu, do sada smo imali dosta loše posuđe ( u vrijednosti 100 kn ^^ ) tako da naspram toga ovo je super...

Što se tiče Crispy tave, palačinke nikako ne...
xraven13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 12:04   #27
možeš pojasniti ovo - "jelo je kvalitetnije skuhano"?
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 22:36   #28
Quote:
Prosjecan kaže: Pogledaj post
možeš pojasniti ovo - "jelo je kvalitetnije skuhano"?
U obicnom loncu se hrana brze skuha dok se ovdje hrana kuha sporije i konstantno... Takoder mozes staviti mnogo manje ulja...
Zbog toga hrana ima bolji okus i strukturu... Ne znam kako bih drukcije objasnio...

p.s. da ne bi bilo zabune, razlika nije velika

Zadnje uređivanje xraven13 : 12.02.2011. at 22:53.
xraven13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 22:50   #29
Meni se vise svidja Fissler profi collection jer ima poklopce od rostrfraja, ne od stakla. Ali njih nema za kupiti set, samo pojedinacno, cini mi se. Barem vani.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 22:51   #30
Quote:
xraven13 kaže: Pogledaj post
U obicnom loncu se hrana brze skuha dok se ovdje hrana kuha sporije i konstantno... Takoder mozes staviti mnogo manje ulja...
Zbog toga hrana ima bolji okus i strukturu... Ne znam kako bih drukcije objasnio...
a u običnom se nekonstantno kuha?
nije mi ovo baš jasno objašnjenje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 23:00   #31
Tako kaze kuharica, makar i ona samo pretpostavlja, ne mora biti tocno...
Pod konstantno je mislila da ne prelazi odredenu temperaturu.
Pa evo da jos pokusam objasniti preko primjera : jednaka temperatura grijanja, u obicnom loncu se hrana brze skuha s time da se jako brzo zagrije, u Fissleru se sporije zagrije i kuha duze...

Evo sto jos kaze :
"Meso u obicnim loncima je tvrdo i suho dok je u ovome mekano i sočno."

Zadnje uređivanje xraven13 : 12.02.2011. at 23:18.
xraven13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 00:11   #32
ufff... xraven... kruške i jabuke.

Meso i načini pripreme.

Brže i sporije je stvar koja se može regulirati jačinom plamenika/strujne ploče na kojem pripremaš hranu. Ovisno o načinu pripreme dobit ćeš meso željene teksture.

Pečenje mesa na tavi i količina masnoća... ne znam... ja u tefalu grillam meso ili ga pečem na maslacu i to u količini tanki listić cm2 po komadu. I nemam problema sa zagorijevanjem. U AMC-ovoj tavi ne dodam ništa ali nakraju podlijem s malo vode i ostavim poklopljeno da "opusti".

Skloniji sam vjerovati da problem tvrdo i suho vs. mekano i sočno ide više na dušu kuharice nego suđa.

Vježbom do savršenstva
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 08:24   #33
A cuj ono sto stoji je da na istoj temperaturi Fissleru treba duze da se zagrije i sporije kuha.. Ovo je pec na kruto gorivo i nema nikakvog namjestanja, ali je sigurno da je vatra u oba slucaja ( kod obicnog i Fissler posudja ) bila jednaka... Fissler posudje ima deblje dno i posebne linije za rasporedivanje topline, ne znam kako to sve funkcionira, ali ocito ima neke razlike...
xraven13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 10:12   #34
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Samo da se pohvalim, kupila sam Zeitlos. Klassisch. Pur. viseo sinoć. Živo me zanima kako će se ponašati sa hranom.
Mali komentar; lonci su prejebeni i preporučujem svakome, pogotovo muževima kad nešto useru i žele se ispričati na materijalni način . Kupit ću si još koji komad, sigurno (tipa dublja tava i ekspres lonac). Hrana se ne lijepi, lako se čiste, odlično zadržavaju toplinu. Prezadovoljna sam
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 12:55   #35
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Mali komentar; lonci su prejebeni i preporučujem svakome, pogotovo muževima kad nešto useru i žele se ispričati na materijalni način . Kupit ću si još koji komad, sigurno (tipa dublja tava i ekspres lonac). Hrana se ne lijepi, lako se čiste, odlično zadržavaju toplinu. Prezadovoljna sam
Ako usere i kupi mi lonac za ispriku, moze isti dobiti samo u glavu. Osim ak ga nije kupio sebi da kuha u njemu nama sljedecih x godina.
Kad usere onda moze vecera vani, neki izlet, komad finog vesa al lonac - ne moze.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 14:20   #36
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ako usere i kupi mi lonac za ispriku, moze isti dobiti samo u glavu. Osim ak ga nije kupio sebi da kuha u njemu nama sljedecih x godina.
Kad usere onda moze vecera vani, neki izlet, komad finog vesa al lonac - ne moze.
Tako je Ombi!!!
To je stav!
Ma neka on i kupi lonac, al neka i kuha!
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 09:21   #37
Quote:
vemar1 kaže: Pogledaj post
Meni se vise svidja Fissler profi collection jer ima poklopce od rostrfraja, ne od stakla. Ali njih nema za kupiti set, samo pojedinacno, cini mi se. Barem vani.
ma ima za kupit. evo ja imam ovaj profi set:

__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:46   #38
Nisam sigurna da sam shvatila, to u cemu grah skuhate za 20 minuta zapravo je neka vrsta ekspres lonca? Jel pise koji mu je radni tlak?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:14   #39
Upravo sam kupila Fisslerov blue point expres lonac Eno ga u perilici se pere
Ako netko ima samo da mi veli kakvi su Imam obicno wmf koje sam kupila u Sparu uz markice i jako sam zadovoljna ali sam se na temelju postova na forumu i cijene koja je nešto jeftinija od WMF-a odlučila za ovaj
Uzela sam od 6 litara jer moj stari lonac je mislim onaj od 4,5l i premali mi je a i ovaj ima poklopac sto se odozgo stavlja Ajmo kritike i pohvale na sunce Nije mi bas lako bilo pljunti lovu za njega Jeftino je sve osim prave rijeci za njega pa bi htjela čuti koji hvalospjev samo da si smirim dusu
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 13:48   #40
Pitanjce za one koji kuhaju u fisslerima (ne ekspress).

Ostaju li ručke hladne za vrijeme kuhanja i da li se to odnosi i na ručkicu na poklopcu?

Svidja mi se viseo, i za njega piše na fissler stranicama da su hladne, ali za neke od starijih setova tipa paris ili sicilia nema podataka na službenim str. Osim toga nije jasno da li je i ručka na poklopcu isto takva (mislim na viseo).

Pa ako netko ima iz osobnog iskustva...
Yupiyaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.