Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2010., 11:52   #1
Avanture

Koliko igrača avantura ima ovdje?
Koja avantura vam je najdraža? Zašto?

Preporučite i nama ostalima neku, možda manje poznatu, a dobru avanturu (osobno, preferiram point-and-click avanture).

Najdraži su mi Monkey Island i Broken Sword serijali.
Evo, upravo skidam Broken Sword 2.5.
__________________
"What if they gave a war and only one side came" -Lucifer
Aahzmandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 12:11   #2
Ja isto preferiram point-and-click avanture.
Moj osobni favirit, kojeg ni jedna igra nije nadmasila, je Syberia (1 i 2, ali jedinica mi je bolja)
Kikica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 12:14   #3
Da, Syberia je također sjajna.
Odigrao sam toliko avantura, a sad mi je mozak malo stao.

Recimo, Tunguska i Runaway su mi ok igre kojih se sada mogu sjetiti.

Naravno, tu su i Lucasovi klasici, vjerujem da ih ne moram nabrajati.
__________________
"What if they gave a war and only one side came" -Lucifer
Aahzmandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:23   #4
Hm od kud da počnem.Pa sigurno Monkey island,cijela serija osim 4.nastavka (i ova nova serija je dobra),onda post mortem-still life franšiza,Art of murder,secret files 1 i 2,Broken sword sve (zadnji nastavak lošiji od trećeg,ali i dalje dobar),ove novije igrice sa Sherlock Holmesom i Amnesia su dokaz da se može napraviti solidna avanturica a da nije klasičan point and click.Isto su mi dobre Black mirror 1 i 2 i one prema knjigama Agathe Christie.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 15:16   #5
Quote:
Aahzmandus kaže: Pogledaj post
Koliko igrača avantura ima ovdje?
Koja avantura vam je najdraža? Zašto?

Preporučite i nama ostalima neku, možda manje poznatu, a dobru avanturu (osobno, preferiram point-and-click avanture).

Najdraži su mi Monkey Island i Broken Sword serijali.
Evo, upravo skidam Broken Sword 2.5.
The Dig. To mi je najdraža avantura ikad zbog priče, a i zagonetki koje su ponekad teške a ipak savršeno integrirane u priču. Osim toga Indiana Jones and the fate of Atlantis, Day of the Tentacle, Discworld. Od novih Sam and Max, novi Monkey Island, morao bih se ulogirat u gamespot i pogledat što sam sve igrao u zadnje vrijeme da se podsjetim. Broken Sword i Sherlock Holmes mi nisu baš legli.
luckynumberseven is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 16:01   #6
Quote:
luckynumberseven kaže: Pogledaj post
The Dig. To mi je najdraža avantura ikad zbog priče, a i zagonetki koje su ponekad teške a ipak savršeno integrirane u priču. Osim toga Indiana Jones and the fate of Atlantis, Day of the Tentacle, Discworld. Od novih Sam and Max, novi Monkey Island, morao bih se ulogirat u gamespot i pogledat što sam sve igrao u zadnje vrijeme da se podsjetim. Broken Sword i Sherlock Holmes mi nisu baš legli.
The Dig.
__________________
"What if they gave a war and only one side came" -Lucifer
Aahzmandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 18:20   #7
Black mirror 1 mi je na vrhu liste avantura, a dvojka me skroz razocarala. Sherlock Holmes mi nije bas sjeo.
Kikica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:20   #8
nedavno je izašla jedna ok avantura, Lost Horizon...zagonetke su logične i ne preteške, priča je neka tipična avanturistička i tako...ok za potrošit par dana
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:29   #9
sviđaju mi se point and click avanture
prešao sam broken sword 2 i 4, jedinicu nisam dovršio - došao predkraj, te sam nesretno u potrazi za disworld noirom godinama. svaki me put nešto zajebavala i tu igru nikako da zaigram kako bog zapovida. sada čitam da se ne može igrati na windows 7, nije radila pravilno na xp, na psx sam dobio neispravni cd, kada sam nabavio novi pokvarila mi se konzola, a zajebavala me i kada sam igrao verziju za psx preko emulatora na xp
molim preporuicte neku da moze picit na laptopu sa integriranm grafickom, srecom ne patim za grafikom tako da bih molio preporuke, a i savjet kako da zaigram ponovno discworld noir
ulv is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:27   #10
Ja također obožavam point and click avanture,a najbolja mi je Syberia
Odigrala sam mnošto avantura a sad trenutno se sjećam samo : Still Life 1 i 2, The Longest Journey 1 i 2, Return to Mysterious Island 1 i 2, Machinarium, Memento Mori, Secret Files 2: Puritas Cordis, Broken Sword.......

Ima ih još al se ne mogu sjetiti trenutno svih
Od ovih nabrojenih izdvojila bih The Longest Journey i Return to Mysterious Island kao meni jedne od dražih igara
h.o.n.n.e.y. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 04:21   #11
Bok
super ti je tema konačno mi igrači avantura došli na svoje
i ja isto obožavam point klik avnture najdraža mi je naravno monkey island (sve) pa Grim Fandago sjeća li se netko dobrog starog Manija?? pa tu su još broken sword pa Sam i Max ali ne ovi novi već orginalni stari a da o discworldu ne govorim jedna od boljih igara a tek legendarni Alone in dark još se i sad znam prepast kad mi vučko skoči kroz prozor koji zvuk ma legenda od igre novije avanture nisu baš nešto e da zaboravila sam na GBK serijal Sanatorium i lighthose a dobare su mi i sherlok holms igre
blupita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 08:34   #12
Quote:
Kikica1111 kaže: Pogledaj post
Black mirror 1 mi je na vrhu liste avantura, a dvojka me skroz razocarala. Sherlock Holmes mi nije bas sjeo.
Slažem se,Black mirror 2 ni meni ne ide bogzna što,ali odigrat ću ga.I dalje je jedna od boljih avanturica današnjih dana.
Vidm da je netko naveo Gabriel Knighta,ta mi je igra bila fantastična,iako sam igrao samo 3.dio.Nostradamus prphecies mi je bila dobra isto.
Danas ima dosta avanturica,samo što je čitav hype prešo ne neke druge žanrove.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 16:02   #13
Super tema... obožavam avanture, ali ne odigram ih dovoljno često koliko bi to htio zbog nedostatka vremena....

Nego, jučer sam nabavio Lost Horizon, novu avanturu tvoraca Secret Filesa i čini mi se jako zanimljivo... početak je ok, vidim da su i kritike pozitivne, a igra niti ne pokušava sakriti da je svoj uzor imala u Indiana Jonesu
Daxo is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 19:11   #14
Meni jako dobra avantura je malo starija Discworld Noir.Kad uhvatim vremena odigrat ću Sanitarium i Dracula Origin.
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 19:47   #15
Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Super tema... obožavam avanture, ali ne odigram ih dovoljno često koliko bi to htio zbog nedostatka vremena....

Nego, jučer sam nabavio Lost Horizon, novu avanturu tvoraca Secret Filesa i čini mi se jako zanimljivo... početak je ok, vidim da su i kritike pozitivne, a igra niti ne pokušava sakriti da je svoj uzor imala u Indiana Jonesu
Hajde nakon malo više igranja napiši kakva je igra.

Inače, sad igram Jolly Roger, freeware avanturicu.
Simpatična igra s psom gusarom u glavnoj ulozi.
Jednostavna je, ali nije loša za opuštenu zabavu.
__________________
"What if they gave a war and only one side came" -Lucifer
Aahzmandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 22:29   #16
Nitko nije spomenuo Beyond Good & Evil?

Ja ne volim igrati avanture, ali sam se na BGE baš guštao, igra je i dan danas zabavna.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 22:39   #17
Kad se vec spominju avanture,ima netko slucajno Poslanika da mu skuplja prasinu? Ja bih ga rado otkupio


OT: jedan od drazih mi zanrova za igrati iako u zadnje vrijeme kronicno fali vremena za iste
kiki_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 22:56   #18
Poslanik!

Nikad nisam igrao, a imao sam želju isprobati domaći uradak.

Tko je igrao? Podijelite iskustvo.
__________________
"What if they gave a war and only one side came" -Lucifer
Aahzmandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 22:59   #19
bugovito, šugave zagonetke, al zanimljivo za odigrati
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 16:00   #20
Quote:
ulv kaže: Pogledaj post
sviđaju mi se point and click avanture
prešao sam broken sword 2 i 4, jedinicu nisam dovršio - došao predkraj, te sam nesretno u potrazi za disworld noirom godinama. svaki me put nešto zajebavala i tu igru nikako da zaigram kako bog zapovida. sada čitam da se ne može igrati na windows 7, nije radila pravilno na xp, na psx sam dobio neispravni cd, kada sam nabavio novi pokvarila mi se konzola, a zajebavala me i kada sam igrao verziju za psx preko emulatora na xp
molim preporuicte neku da moze picit na laptopu sa integriranm grafickom, srecom ne patim za grafikom tako da bih molio preporuke, a i savjet kako da zaigram ponovno discworld noir
Jebote baš ja skautiram discworld noir duže vrijeme, šta ne radi na win xp?

OT- jedna domaća avantura što je neki dan izašla http://www.hcl.hr/recenzije-kaptain-...os-507-18.html
Na game adventurers je dobila B ocjenu (da nebi bilo da ih naši hvale), samo šteta jer izgleda da nema snimljene glasove. Imaju oni još solidnih avantura tipa hotel i the legend of crystal valey.

Od morbidnih avantura definitivno preporučujem stare sanitarium i I have no mouth and i must scream (scummVM)- puno likova, mogućnost izbora, različiti završeci, okultna atmosfera, kontroverze i cenzuriranja u njemačkoj

Subjektivno i objektivno po prosjeku recenzija najbolje avanture ikad su Grim Fandango i poslje njega The Longest Yourney
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.