Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2004., 00:01   #1
Vampire: The Masquerade – Bloodlines [*]

Jel netko igrao? Fakat me zanima dali igra što valja.
Drogba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 00:29   #2
javim ti ja kroz par dana, samo što nije sletila na moj komp
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 19:21   #3
Igra valja...ali fakat...malo mozda iritira ako imas slabiji komp ali da valja to svakak....IGRAJ!!!!
tossarchon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 15:57   #4
Quote:
tossarchon kaže:
Igra valja...ali fakat...malo mozda iritira ako imas slabiji komp ali da valja to svakak....IGRAJ!!!!
Previshe iritira.

Mashina mi pokreche Half-Life 2 bez problema (i ne mislim na minimum detalje), a Vampire, isti grafichki engine *minus* par detalja trza kao lud. Nemoguche dug loading time da niti ne spominjem...

Patch je u izradi da se to rijeshi, ali tko che to dochekati...

Ima tko kakvu ideju kako ubrzati igru (softverski, bez prijedloga da kupim GB rama)?
__________________
Blog koji sakriva mnoga čuda, među njima i Jazavce.
Nighthawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 19:21   #5
Cini mi se uredu igra. Jos kad cuoh da se spominje Deus Ex u jednom reviewu.....uf!
__________________
Kako oblikovati potpise
Zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 23:54   #6
Lightbulb

Quote:
Nighthawk kaže:
Previshe iritira.

Mashina mi pokreche Half-Life 2 bez problema (i ne mislim na minimum detalje), a Vampire, isti grafichki engine *minus* par detalja trza kao lud. Nemoguche dug loading time da niti ne spominjem...

Patch je u izradi da se to rijeshi, ali tko che to dochekati...

Ima tko kakvu ideju kako ubrzati igru (softverski, bez prijedloga da kupim GB rama)?
Imao sam sličan problem sa MoH: Pacific Assault. Možda su ti fajlovi od igrice jako fragmentirani. Probaj ih potpuno defragmentirati sa programom Diskeeper (puno je temeljitiji i s puno više opcija od ugrađenog WinXP defragmentera). Javi ak je pomoglo. Otkad sam ja to učinio, i HL2 i MoH mi rade bez problema.
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 01:40   #7
AT DAWN THEY SLEEP

Quote:
Zmaj kaže:
Cini mi se uredu igra. Jos kad cuoh da se spominje Deus Ex u jednom reviewu.....uf!
Igra je stvarno dobra, ali then again, ja sam World of Darkness/Vampire fan pa i nisam odvech objektivan.

Shto se tiche Deus Exa... Da, osjecha se utjecaj, osobito zbog razlichitih nachina prelaska misija. Dodushe, mislim da to pred kraj dobiva manji naglasak a vechi je naglasak na klanju... Ne bi znao, nisam josh doshao tako daleko, tek sam praktichki na pochetku.


Osjecha se utjecaj mnogih igara... Mozhete igrati Splinter Cellovski - tek sam sad skuzhio da mogu trgati vratove s ledja i to sasvim sluchajno. Pratio sam jednu damu u mrachnu ulichicu i dok je ona stala (ne znam zashto, nit me nije bilo previshe briga), doshao sam joj iza ledja crouchani (stealth mode) i primjetio ikonu na sredini ekrana... I, ne budi lijen, pritisnuo E da vidim shto che se dogoditi. Moj lik se digao i elegantno joj okrenuo vrat za 360.

Nice animacija.


Odmah loadah igru jer sam joj htio popiti krv, a ne ubiti ju. Plus, policija me vidjela pa je i to bio mali problemchich...


Quote:
Imao sam sličan problem sa MoH: Pacific Assault. Možda su ti fajlovi od igrice jako fragmentirani. Probaj ih potpuno defragmentirati sa programom Diskeeper (puno je temeljitiji i s puno više opcija od ugrađenog WinXP defragmentera). Javi ak je pomoglo. Otkad sam ja to učinio, i HL2 i MoH mi rade bez problema.
Pokushat chu. Nemam shto izgubiti...


Nisam ja jedini koji ima takve probleme, ima ih josh dosta ljudi. Praktichki svi koji kupe igru, osim ako nemaju GB rama, vishe od 2GHz i grafichku sa 256 RAMA. U tom sluchaju moraju samo iskljuchiti par detalja iz konzole i radi manje-vishe oke...




Patch bi trebao izachi negdje oko Bozhicha, ali tko che chekati tako dugo....

Ma igrat chu do tada, shto mi drugo preostaje - nivoi kao onaj u haunted hotelu su odlichni, atmosfera je stvarno na vrhuncu.


Jebo Troiku, zar nisu mogli malo vishe raditi na tom kodu? Pricha je odlichna, dijalozi fenomenalni... Sve je odlichno osim tih prokletih bugova.
__________________
Blog koji sakriva mnoga čuda, među njima i Jazavce.
Nighthawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 20:48   #8
Evo nabavio sam je. Je, odlicna je igra. Usprkos mnostvu bugova. Zene su odlicne. Posebno mi se svida ona Đenet u Asylum klubu. Nije najlijepsa ali je lijepa plus onaj njezin stav Ma joj sta bi joj covjek radio

E i muzika u klubu je dobra, i jos onaj ples fakat sam se potrgo kad sam ga vidio prvi put. Sad svako malo tamo dolazim plesat

I zavodenje zena je provala Bilo bi bolje da ima jos vise dijaloga.

Usput jel zna netko kako preci onaj dio kad moras postavit eksploziv u onom skladistu. Pobio sam sve ali neznam sta dalje.
__________________
Kako oblikovati potpise
Zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 21:04   #9
Bloodlinesi izasli?? Je li mi može netko to skuriti?
__________________
Quid quid latine dictum sit, altum videtur.
toorkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 19:38   #10
Quote:
Zmaj kaže:
Evo nabavio sam je. Je, odlicna je igra. Usprkos mnostvu bugova. Zene su odlicne. Posebno mi se svida ona Đenet u Asylum klubu. Nije najlijepsa ali je lijepa plus onaj njezin stav Ma joj sta bi joj covjek radio

E i muzika u klubu je dobra, i jos onaj ples fakat sam se potrgo kad sam ga vidio prvi put. Sad svako malo tamo dolazim plesat

I zavodenje zena je provala Bilo bi bolje da ima jos vise dijaloga.

Usput jel zna netko kako preci onaj dio kad moras postavit eksploziv u onom skladistu. Pobio sam sve ali neznam sta dalje.
Meni je isto mjuza super. Neki electro-goth industrial ili što već (da taj klub postoji u RL ja bih tamo izlazio ) a u skladištu moraš exploziv stavit u ladicu stola gore u srednjem office-u.
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 02:24   #11
Quote:
Aux1 kaže:
u skladištu moraš exploziv stavit u ladicu stola gore u srednjem office-u.
And run like hell.



Inache, kad sam chuo zavijanje i vidio krzno pocheo sam se derati: 'AAAAAAAAA nnnnneeeee!!!!1111 Nema *shanse*! A-a, I'm not fighting *that*!!111' shto je ispalo malo chudno, but, oh, well.


Igra je stvarno zakon, ali zar bi ih ubilo da su optimizirali kod... Ako mi H-L2 radi glatko onda mozhe i Vampire.


Whatever.


Koji ste klanovi? Jeste li sami birali ili odgovarali na pitanja?

Ja sam odgovarao na pitanja i ispao Tremere. I opet Tremere. I Tremere. Onda samo jednom ispao Nosferatu, jednom Gangrel, pa opet Tremere. I Tremere.


I onda sam odluchio konachno pocheti igru kao Tremere.

Moram priznati da nisam pozhalio... bash je zakon onak u onom dineru stati medju one thugove i purgeati ih... Kad pochnu rigati i drzhati se za trbuh... MMmmm... music to my ears.

A one vampire u warehouse sam prelagano rijeshio... samo sam ih pogodio s nekoliko rafala blood shota i odalamio odrezanom rukom... Instant ashes.


A onaj azijski vampir... debil je zapeo u vratima pa ga uopche nije bio problem ubiti, chak sam napunio krv zahvaljujuchi blood shotu... (rijeshili uopche taj quest?)
__________________
Blog koji sakriva mnoga čuda, među njima i Jazavce.
Nighthawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 15:40   #12
Ja sam Brujah. Mislim da se tako pise. To su oni prvi. Odgovarao sam na pitanja i odmah uzeo njega.

Sad sam dosao do Nosferatu spilja. Fakat su mi zakon. Odlicna mi je to atmosfera. Neznam dali sam lud ali nekako bi volio tamo zivit. U RL
Zivis u sjeni, skrivas se, nitko te nevidi.
Jedini je problem cure Tko ce te onakvog zgodnog

Jedino mi pada napamet da napravis ghoula i onda se s njom igras.
Kao i ona zena iz bolnice kad joj das da pije tvoju krv. Pa kasnije kaze I ll do anything for you
__________________
Kako oblikovati potpise
Zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 15:50   #13
Dakle, za one koji si zele smanjiti ucitavanje lokacija, citiram s jednog drugog foruma:

Quote:
Topic: FYI- those with lag problems
moloch777 130 posts
collection (0) | wishlist (0)
Posts: 130
Registered: Oct 04

Date Posted: 11/23 2:23am Subject: FYI- those with lag problems
I noticed by default, the game was loading all about 50MB into my virtual memory, and the game of course was laggy as hell.
But then I found a tweak that helps alot.
Right click your bloodlines shortcut, and where it says target, put one space after the end quote, and copy and paste -heapsize 384000 there, and move the 384 part to more or less depending on how much ram you have, I have 512, and the suggested ammount for me was 256, but it still was a little laggy, but much much better, so I gave it a little more, based on the ammount of free ram I had while game was running, so now it uses more, and it takes longer to exit the game as takes windows out of the pagefile and puts in phyisical ram, but its a bit faster.

Anyway, didn't see anything about this on the boards about the heapsize switch, so here it is.

You are changing the ammount of phyisical memory the game uses.
By default it was only using a small ammout of my ram, so the rest was loaded into page file, meaning the game had to use mostly the slow HDD load stuff into, with the tweak, it loads more into your ram, limiting harddrive access, with is much much slower than your phyiscal memory.
This isn't really a fps tweak, its a tweak for when you're moving around, and the game is laggy and you and hear/see your hdd light blinking, like the game will pause for a bit.
Here's a picture of my bloodlines shortcut properties
http://members.cox.net/altimas/vampire.jpg
Meni je ovo pomoglo, i to dosta. Igru sam uspio zavrtiti na Athlonu XP 1300 sa 256 (!) Mb starog SDRAMa i Geforce dvojkom. Dakle, ako je meni na ovoj kanti radilo, radit ce i vama, ne vjerujte preporucenim minimumima. Sad imam 384 RAMa, onaj "heapsize" je podesen na oko 190 Mb, prostor za pagefile je oko gige i igra radi bez problema i s PUNO manje trzanja. Naravno, sa svim opcijama na minimumu, ali sto je, tu je.

Hope this helps.

Phillipe duQuette,
Clan Ventrue
Gregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 00:21   #14
E to budem probao.


Imao sam par dana pauzu, sad kad kreche novi radni tjedan je najbolje vrijeme za igrati.
__________________
Blog koji sakriva mnoga čuda, među njima i Jazavce.
Nighthawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 00:49   #15
Eh jebiga. Svaki put me izbaci u win kad pobjegnem iz monesterya sa onim arheologom
__________________
Kako oblikovati potpise
Zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 18:43   #16
Izisao je unofficial patch koji navodno ispravlja taj, kao i mnoge druge bugove. Negdje na www.planetvampire.com ako se ne varam.
Gregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 20:29   #17
Rijesi sam pomocu konzole. Prebacio sam se direktno u grad.

Presao sam igru. Jebes mi sve kako je onaj Serif bolestan. Sta taj lik radi
Nazivcirao sam se ko nikad.

Dobar je kraj. Iako bas nisam skuzio.

SPOILER

Nekuzim kako je Jack uspio stavit C4 u kovceg? I dali on zaista radi za anarhe? I tko je onaj lik do njega? Iz kojeg se pusi neka crna para. Fora je kraj jer otvara vrata za jos nastavaka.
__________________
Kako oblikovati potpise
Zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 18:06   #18
Izasao je patch. Cini mi se da se manje brejka na otvorenom u gradovima. Loadanje mi se cini isto. Nisam dugo sa patchom igrao. Valjda ispravlja ono sto kaze
__________________
Kako oblikovati potpise
Zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2004., 01:35   #19
Mah, patch bi trebao rijeshiti ochajnu optimiziranost.



Pizdim i bitcham ali ipak igram. Igra je gora od droge.
__________________
Blog koji sakriva mnoga čuda, među njima i Jazavce.
Nighthawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2004., 02:01   #20
I ja

Ma dobra je igra. Vec je drugi put prelazim. Sad igram sa Nosferatu. Jebeni su mi likovi. Gadni su ali jebi ga (ne doslovno )
Bilo bi preprepreprejebeno da nosferatu moze skakat puno vislje i penjat se po zgradama. Nesto kao alien iz avpa. To bi bilo puno bolje nego setnja kroz kanalizaciju.

Jedva cekam 3 dio. Bas me zanima kako ce izgledat.
__________________
Kako oblikovati potpise
Zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.