Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2012., 12:45   #1
War Thunder

Pozdrav svima!

War Thunder je novi akcijski MMO, trenutno u beta fazi. Radnja je slična kao i u Wargaming-ovom World of WarPlanes (s napomenom da je War Thunder prvi krenio s idejom), ali kako kažu tvorci same igre, u budučnosti će sadržavati i borbe na kopnu i na moru, sve u jednoj igri. Osim pvp-a u igri postoji i single-player misije. Iako je na početku rečeno da će biti free2play, trenutno se govori će ipak biti mjesečna naknada. Za dodatne informacije o igri, klik na link.

Trenutno skidam igru, pa je još nisam zaigrao. Da li netko možda igra? Kakva su iskustva? Možda usporedba sa WoWP-om?

WoWP sam čekao mjesecima da dobijem pristup zatvorenoj beti, i kad sam napokon zaigrao ostao sam razočaran. Neznam, baš mi se nikako nesviđa. Nadam se da će WT biti puno bolja.
begzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 11:43   #2
War Thunder (beta) ww2 mmo (zrak zemlja i voda)

Vidim da jos nema teme na tu igru (sto je zalosno) jer igra me odusevila.

Kao strastveni igrac World of Tanksa i beta tester Word of Warplanes mogu preporuciti War Thunder svima koji igraju ove dvije igre.

Za sad je igra u beti ima "samo" zrakoplove i to pet nacija : US, SSSR, Sila Osovine (Njemacka i Italija) Japan i Britanija.
Model igre i napredovanja je slican WOT-u sakupljate xp i lovu te otkljucavate nove zrakolplove.

U planu su tenkovi i brodovi i to sve unutar iste igre.

Ono sto je ljepo od developera i razlicito od WGovih igri, je to sto ne morate xp grindat jedan avion iz specificne linije kako bi dobili bolji, vec se xp iz bilo kojeg aviona koji letite pretace u level vaseg alter ego pilota za odredenu naciju, kad se otkljuca novi level, cijeli nivo novih aviona te nacije je dostupam za kupnju (uglavnom 1 ili 2 lovca i 2-3 bombardera no varira ovisno o nacijama).

Postoje 3 moda igre, Arkada, Realisticno i full simulacija, kao i random bitke (kao wot) povijesne bitke i dynamic campaign.

Zanimljivo je da su devsi odlucili nagradit hardcore ekipu koja leti na modovima jacim od arkada sa dodatnim bonusima u lovi i xp, dok u arkadi ne letite samo jedan avion, vec izaberete naciju i avione koje imate kupljene, te letite dok ih niste "potrosili" (citaj : "niste poginuli") naravno ako ne zelite iskoristit sve, ne morate.

Za igru nije potreban joystick osim simulation moda, kombinacija mousea i keyboarda radi savrseno (za razliku od WOWp gdje su komande katastrofa) .

Igra nagraduje pametnu igru i nije rijetkost da dobar pilot u npr talijanskom dvokrilcu CR42 Falco srusi npr neku njubaru u LAGG3 zato jer ne koristi brzinu i vertikalne manevere vec pokusava kruzit oko dvokrilca (advice, do no do that, EVER).

Igra nije bjesomucno napucavanje medu avionima "iz samog razloga da se puca" vec bitke (sad govorim primarno za arkadu) imaju svoj cilj, a to su primarno unistenje kopnenih meta (artiljerije i tenkove) i brodovlja (nosaci, BB i razaraci). Tako da bombarderi imaju izrazituo veliku vaznost, vecu nego lovci , jer vecina ne nosi (vece) bombe, vec mora mitraljirat. Moze se reci da piloti lovci pobiru "slavu" dok piloti bombardera pobjeduju unistavanjem meta (JU87 stuke, D3A1 VAL, TBF Avenger, Lancaster, B17, JU88, PBY Catalina list goes and goes).

Bombarderi imaju AI gunnere koje nadogradujete ali ako je potrebno u svakoj sekundi mozete sami "uskocit".

U bitkama postoje aerodromi i nosaci aviona i yes na oba slijecete, dapace dobivate npr masni xp ako vasu slupanu masinu vratite u jednom komadu na aerodrom/nosac (gdje vam je poprave).

Vec vidm kaj mislite "oh fuck kako to" no fear ako moj frend koji u zivotu nije aviona u arkadi letio a slijece ko badža (smao nemojte stajni trap zaboravit izvuc ) mozete i vi.

Link na stranicu WAR TUHNDER-a

http://warthunder.com/

Lista (za sad) dostupnih zrakoplova u igri.

http://warthunder.com/en/game/planes/all/

Slike iz igre

http://warthunder.com/en/media/screenshots/


War Thunder with The Mighty Jingles

http://www.youtube.com/watch?v=Yt1Ogj2zNtI

Trailer

http://www.youtube.com/watch?v=dCux_JBAsss
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 11:49   #3
aj da i to probamo, jel trazi game kao u WaWp nekih pol sata pa te ubaci u 4vs4 ili ima ljudi koji igraju vec?
sapun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 12:00   #4
Ja dobio još u 8. mjesecu pristup zatvorenoj beti, ali imam problem sa grafičkom (koji se još nije riješio, i to mi je mala zamjerka Gajinu) pa nisam odigrao ni jedan game.

Pratim Jinglesa i slinim nad igrom... Joj da mi je dobit nekih novaca pa da kupim novu grafu
begzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 11:13   #5
krenuo i ja igrat i moram priznat da je igra odlicna

jedino sto je napredak jaaaaaaaaako spor, a nemam vremena igrat vise...
markoKA89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 19:23   #6
Niš ne vidim na Faq-s jel će imat pretplatu i kolka će bit?
Il će bit ko wot f2p sa nekakvim ingame storeom ?
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 22:31   #7
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Niš ne vidim na Faq-s jel će imat pretplatu i kolka će bit?
Il će bit ko wot f2p sa nekakvim ingame storeom ?
99% da će biti f2p, jer se i dalje tako reklamira, pa nevidim razloga da bi stavili mjesećnu pretplatu.
begzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 22:56   #8
Quote:
begzy kaže: Pogledaj post
99% da će biti f2p, jer se i dalje tako reklamira, pa nevidim razloga da bi stavili mjesećnu pretplatu.
http://warthunder.com/en/store/balance/

Dakle premium ima isto ko wot?
kolko treba tih golden eagles za mjesec premiuma?

Al stavio sam skidat, dok je beta valjda je free sve.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 23:01   #9
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
http://warthunder.com/en/store/balance/

Dakle premium ima isto ko wot?
kolko treba tih golden eagles za mjesec premiuma?

Al stavio sam skidat, dok je beta valjda je free sve.
Da isto kao i wot. Koliko eaglesa dođe neznam, jer kažem nisam odigrao ni jedan game, imam problem sa grafičkom. Kad saznam napišem ovdje, ako netko u međuvremenu ne napiše.

edit: Neće biti reseta kad igra službeno izađe, znaći igra ti kreće odmah :-). Sada možeš uzeti starter kit-ove, ako nisi gledao evo link http://warthunder.com/en/store/

Zadnje uređivanje begzy : 22.01.2013. at 23:20.
begzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 21:25   #10
Pitao sam koliko dođe mjesec dana premiuma, i kažu mi da je 2500 eaglesa, što ti dođe 14$. Malo je skuplje nego wot.... ako netko još može potvrditi..
begzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 22:38   #11
Koliko sam skuzio ovdje je moguce imati 5 aviona po svakoj naciji bez golda? Tek nakon 5. treba platiti za nove slotove(max 9) ? U Wotu je nekih 5-6 free slotova ako se ne varam.
patakdodo00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 18:47   #12
je li moguce da se toliko malo razgovara o ovoj igrici? igra mi je jednostavno predobra.poceo sam sa world of warplanes,ali kad sam probao war thunder odustao sam od warplanesa igram otprilike mjesec dana,sada sam lvl. 8,sa njemackim avionima na lvl 7,a ruskima lvl 5. najcesce igram sa LaGG-3,Bf-110 i Bf-109 e-3..
MementoMori051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 22:53   #13
Evo ja sam instaliro igricu i malo igram al sam potpuno bespomocanXD
Opce nist nekontam.Igram na arkade.Ima li ko savjet kako postelat komande da rade bolje? Jer ovo s misem mi nekak nestabilno.Pocme mi se okretat avion ko lud.Kako da si namjestim one strelice na brojevima 4,8,6 i 2 sto okrecu sliku oko aviona.Totalno mi je nezgodno to stiskat da vidim di mi je neprijatelj.I nekontam kako funkcionira ono s pucanjem? Prvo kliknem na neprijateljski avion,zumiram ga i onda stisnem krug na misu da mi ga locka i onda moram cekat dosta dugo da mi se pojavi kruzic koji mi pokazuje gdje da pucam.I jos jedan problem mi je kad se pojavi kruzic onda mi je jako,al stvarno jako tesko dovuc nisan na taj kruzic po kojem moram pucat da bi on naletio na metke.I zbunjuje me onaj bijeli prsten sto isto kontroliram misem.Pomicem nisan a taj prsten leluja okolo kak on hoce. Eto ak netko ima volje pomoc inace brijem da odustajem od ovog.Da ne spominjem simulaciju,ni jednom nisam uspio poletit.Stalno se razbijem na jebenoj pisti.
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 02:17   #14
Ne moraš koristit brojeve da bi gledao oko aviona, stisneš C i onda sa mišem okrećeš pogled, tako je puno lakše ( C+ Miš). Ja kad igram Arcade niti ne označavam avione, približim im se na 0,7km da mi se pojavi taj kružić i na oko 0,5km pucam po njima( uvijek ciljaj barem malo ispred kružića da kompenziraš kretanje). Gledaj pucat bez zumiranja, radije se malo više približi nego zumiraj (kad zumiraš slika se previše trese da bi mogao pratit taj kružić). Osim toga, ja većinom igram Historical gdje i nema kružića, pa polako učim gdje i kako ciljat. Btw, jednom kad označiš neprijatelja, stisneš Alt i kamera ti se okrene prema njemu, to je jako korisno dok si u nekom manevru da vidiš šta radi neprijatelj (pogotovo korisno u Historical battles).
Optimalmba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 16:01   #15
Quote:
tole1710 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam instaliro igricu i malo igram al sam potpuno bespomocanXD
Opce nist nekontam.Igram na arkade.Ima li ko savjet kako postelat komande da rade bolje? Jer ovo s misem mi nekak nestabilno.Pocme mi se okretat avion ko lud.Kako da si namjestim one strelice na brojevima 4,8,6 i 2 sto okrecu sliku oko aviona.Totalno mi je nezgodno to stiskat da vidim di mi je neprijatelj.I nekontam kako funkcionira ono s pucanjem? Prvo kliknem na neprijateljski avion,zumiram ga i onda stisnem krug na misu da mi ga locka i onda moram cekat dosta dugo da mi se pojavi kruzic koji mi pokazuje gdje da pucam.I jos jedan problem mi je kad se pojavi kruzic onda mi je jako,al stvarno jako tesko dovuc nisan na taj kruzic po kojem moram pucat da bi on naletio na metke.I zbunjuje me onaj bijeli prsten sto isto kontroliram misem.Pomicem nisan a taj prsten leluja okolo kak on hoce. Eto ak netko ima volje pomoc inace brijem da odustajem od ovog.Da ne spominjem simulaciju,ni jednom nisam uspio poletit.Stalno se razbijem na jebenoj pisti.

prvo bi trebao odraditi tutoriale. jako su jednostavni a puno ce ti pomoc.

sto se tice kontrola trebao bi ih postaviti na mouse aim,jer ovo sto s okretanjem aviona upucuje na to da si ih namjestio na realistic ili full aircraft controls. na mouse aimu je prejednostavno upravljati i ne dolazi do nekontroliranog okretanja aviona. znaci na controls i namjesti na mouse aim i problema vise nema

gledanje oko aviona se izvodi sa C+mis jer je ovaj drugi nacin prekompliciran(barem za arcade mode)

sa pucanjem i ciljanjem previse kompliciras. jako je jednostavno. ne moras kliknuti na avion(objasni kako kliknes na avion,bas me zanima),ne moras ga lockati,samo ako hoces da ti lock prati metu,ja nikada ne lockam. ne moras zumirati,zumiramo kada zelimo vidjeti gdje tocno meci pogadaju kada gadamo tocno odredeni dio aviona,recimo motor na bombarderu ili kupolu.

kruzic se po defaultu pojavljuje 600 metara od mete ili 0.6 km. to su oni brojevi ispod neprijateljskih aviona,ali i to se moze povecati ili smanjiti. dovlacenje krizica do onog kruzica je druga prica,ima veze sa avionom kojim letis,kut pod kojim prilazis neprijatelju,brzini i jos kojecemu,ali tutorial i pokoja borba i skuzit ces vrlo lako..ako imas jos koje pitanje samo pucaj,ne bih htio da odustanes od predobre igre zbog par sitnica
MementoMori051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 00:37   #16
Haha. Ma kao i uvjek ja sam se zaletio s ovim postom! Sad sam skonto dosta toga i lagano napredujem.Vec sam level 5 s rusima u tom kratkom roku sto sam igro.Nego imam drugih problema.Kako da si podesim (ako je moguce) da mi se one crvene strijelice sastrane sto mi pokazuju neprijateljske trupe ili neprijateljske avione,kako da podesim da mi strijelicom pokazuje samo neprijateljske avione ne udaljenosti npr. 1 km. Jer ovak kad mi je netko na repu izgubim njegovu strijelicu u moru drugih i onda neznam kud i sta.To me tak zivcira.A ovo s ALT -om nisam skuzio pa idem bas sad vidit o cem se radi!
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 19:04   #17
nisam bas siguran da razumijem,ali pretpostavljam da mislis na one strelice na rubu ekrana. samo sto je meni samo jedna i to ona koja pokazuje avion koji sam lockao ili najblizeg neprijatelja,obicno onog na repu ili u bliskom preletu. nemam odgovor
MementoMori051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 23:29   #18
Quote:
MementoMori051 kaže: Pogledaj post
nisam bas siguran da razumijem,ali pretpostavljam da mislis na one strelice na rubu ekrana. samo sto je meni samo jedna i to ona koja pokazuje avion koji sam lockao ili najblizeg neprijatelja,obicno onog na repu ili u bliskom preletu. nemam odgovor
Upravo to! Neznam zasto meni pokazuje sa strelicom bas sve neprijateljske avione bez obzira na daljinu! Cak i trupe na zemlji mi pokazuje :S. Pokazuje on meni i avion koji sam locko al kad ma ganja ja se pocmem okretat neznam tocno koja strelica je on! Neznam di to iskljucit,tj. namjestit da mi pokazuje samo na odredenoj udaljenosti.
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 00:58   #19
Igram vec duze vrijeme sa dva prijatelja
Igra je odlicna sve moje preporuke, ako tenkovi budu dobri kao i avioni biti ce dva put bolja
Vec smo postali poprilicno dobri u letenju i obaranju neprijateljskih vazduhoplovaca

Tko zeli probati ovu vrlo lijepu igru neka neka se molim lijepo rega preko ovog linka:
http://warthunder.com/en/registratio...invite_8058956

jer cu ja dobiti malo ingame para

A svi me mogu dodati za frenda ako zele pa igrati sa nama, imamo i ts
__________________
'The art of war is simple enough. Find out where your enemy is. Get at him as soon as you can. Strike him as hard as you can, and keep moving.'
crozoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 23:04   #20
Gledam gameplay videe Ground Forcesa na Youtubu i nisam baš impresioniran
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.